Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dlouhodobe vlakno resici citlivost obrazovky, vychazi najevo, ze je to HW problém konstrukcni, nikoliv SW..

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia ... 7759-6.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

je to vada kazdej 1520 ? alebo len niektorych ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dodnes neprobehnula zatím zadna změna v konstrukci..pry by to bylo prilis nakladne.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

To znamená že keď si kúpim 1520 šanca ze ma to postretne je 100% ? Vyskytuje sa to aj na iných modeloch ?
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Jakou přesně používáte nabíječku na L1520 do auta?
Mám nějakou co má 1A, ale se zapnutou navigaci "Navigon" to moc nestíhá nabíjet. Neměřil jsem to přesně, jestli to má vůbec 1A, ale vím, že tu někdo psal, že používá do auta 1,2A. Tak se chci zeptat, jakou konkrétně?
Dík
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetrCBR »

Ja jsem si teda zadneho problemu s citlivosti obrazovky nevsiml ... o co by se melo jednat ?
Uživatelský avatar
masinka
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: čtv říj 20, 2011 11:57
Zařízení: Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od masinka »

Kdyz chces prstem potahnout po displeji, tak se to vyhodnoti jako tapnuti.
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mcquack »

TomSoft píše:Jakou přesně používáte nabíječku na L1520 do auta?
Mám nějakou co má 1A, ale se zapnutou navigaci "Navigon" to moc nestíhá nabíjet. Neměřil jsem to přesně, jestli to má vůbec 1A, ale vím, že tu někdo psal, že používá do auta 1,2A. Tak se chci zeptat, jakou konkrétně?
Dík
Používám originál Nokia s dvěma USB. Dobíjí jak 1520 tak i současně druhé zařízení i při navigaci. Měl jsem několik jiných, ale všechny měly problémy.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Myslíš tuto nabíječku?
http://www.czc.cz/nokia-dualni-nabijeck ... 80/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam je ale uvedeno, jen 1A na slot.
A jakou přesně používáš navigaci v L1520?
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Po oficiálním updatu na WP8.1 s Lumia Cyan, který jsem následně aktualizoval na WP8.1 GDR1, jsem se rozhodl napsat několik postřehů, které po používání Lumie 1520 mám.

V prvé řadě musím přiznat, že s WP8.1 dostala konečně Lumia 1520 skutečný smysl. Předchozí verze platformy Windows Phone byla totiž na tomto phabletu celkem nepraktická a působila pouze jako beta verze. Skok je to skutečně obrovský a v současné době je radost Lumii 1520 používat. Práce se složkami na startscreenu, nastavení internetového prohlížeče a spoustu dalších vychytávek je přesně to, co tento přístroj potřeboval. Poprvé v životě mám pocit, že Lumia 1520 se mnou vydrží opravdu dlouhou dobu, neboť není nic, čím bych ji mohl nahradit. Úložiště o kapacitě téměř 150 GB, více než dvoudenní výdrž, skvělý fotoaparát, displej a používání WP8.1 je to, co jiný telefon nenabídne (uvidíme, s čím přijde Apple s velkým iPhone 6).

Bohužel není všechno zlato, co se třpytí. Je několik věcí, které mě poměrně iritují, ale naštěstí se nejedná o nic, kvůli čemu bych musel zvažovat kupi jiného zařízení.

1) V prvné řadě mě mrzí aplikace pro hudbu a hry. Po aktualizaci se mi několikrát stalo, že mi hrálo album interpreta a náhle přehrávač přestal hrát a nešla spustit žádná skladba. Povedlo se mi to až při spuštění aplikace Spotify a následném spuštění přehrávače. Po aktualizaci aplikace "Hudba" se to (snad) ztratilo. A hry? Nevím, proč spuštění této aplikace trvá tak dlouho. Je to maličkost, ale mně to prostě vadí.

2) Složky na starscreenu oceňuji. Sice mě štve, že jsem opět bezradný v tom, jak si mám sestavit dlaždice, ale živé složky s radostí vítám a rád je používám. Doufám však, že v příští aktualizaci se na nich více zapracuje. Když se mi objeví nějaká notifikace, tak složka mi třeba ukazuje zrovna dlaždici jiné aplikace a já tak nevidím, zda mi přišla sms, zpráva na FB nebo zmeškaný hovor. Proto bych byl rád, kdyby se na tom zapracovalo a složka by primárně zvýraznila dlaždice, které mají notifikaci.

3) Je sice krásné, že se Microsoft chlubí počtem aplikací ve Store, ale co se konečně zaměřit na jejich kvalitu? O chybějících aplikacích nehovořím. Osobně mám již (téměř) vše, co potřebuji. Ale je opravdu složité udělat aplikaci pro Twitter, která zobrazuje korektně timelinu a zobrazuje všechny tweety? Ostatní aplikace zmiňovat nebudu - víme všichni, o které se jedná. PS: Musím však uznat, že se to oproti dřívějšku velmi zlepšilo.

Co se kladů týká, tak ty snad popisovat nemusím. Jsem z updatu nadšený a mé přemýšlení o koupi iPhone 5S se rozplynulo s prvním spuštěním WP8.1.

PS: A Ti, kteří platformu Windows Phone neustále haní, tak je to jen proto, že je to baví a nemají nic lepšího na práci, protože s WP8.1 se konečně Microsoft může s klidem vyrovnat Applu i Googlu. Používal jsem jak iPhone 5, tak Galaxy S4 a stejně jsem se vrátil k Lumii 1520, protože pro mě jako uživatele je to nejlepší volba. Na druhou stranu chápu lidi, kteří preferuji platformu iOS či Android. Všechny platformy mají něco do sebe, a ať si každý člověk vybere, co se mu líbí. Já jsem spokojený uživatel telefonu Nokia Lumia 1520.
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mcquack »

TomSoft píše:Myslíš tuto nabíječku?
http://www.czc.cz/nokia-dualni-nabijeck ... 80/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam je ale uvedeno, jen 1A na slot.
A jakou přesně používáš navigaci v L1520?
Jo přesně tuhle. Funguju na Drive+ nebo Waze a oboje bez problemu. Jde o to, že Nokie je náchylná a pokud se dá nějaká 2A neoriginální, měl dvě, tak nabíjí ve skutečnosti pomaleji. Můj odhad je do 0,5A.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Jo, přesně :)
Na Drive+ to funguje OK, ale jakmile zapnu Navigon, už tato nabíječka nestíhá.
Jednu nabíječku s výstupem 2,1A mám (Belkin), ale jak píšeš, po zapojení do L1520 se mobil hned ozve s hláškou, že se zapojilo nabíjení s menším výkonem a neoriginálním produktem Nokia atd...
S tím Belkinem bez problému živím tablet, ale Nokia prostě toto odmítne. Což mě teda se*e :twisted:
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Si tu hlášku v nastavení vypni :-D
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

:D coz o to, to bych vypnul, jenže ta mrcha fakt potom nenabiji na plno, ale jen snad na 500mAh
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

1.5A autonabijacka od nokie neexistuje bohuzial co som pozeral...teraz je len otazne kedze stolna rychlonabijacka pre 1520 a 1320 ma 1.5A ci je taka potrebna aj v aute alebo je to len rychlonabijacka...ale ked tu niekto pisal ze nestihalo dobijat tak asi potrebna je...lenze aka je kvalitna 1,5 az 2,1A od vyrobcov tretich stran tak ak by som navigoval a zaroven napr aj telefonoval aby stihala aspon dodavat prud prinajlepsom aj dobijat samozrejme
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mcquack »

Jak už psal. Těch 1A nabijí to v pohodě i s Waze s L1520, kde bylo s neoriginální 2A za chvíli vybito. A to i když na druhém USB dobíjím za jízdy synovi iPad. ;-)
Je to jak s tím "Čím více proužků, tím více Addddiiiiddddaaaasss". Kvalita opravdu není v číslech.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

ja rozumiem vychadzal som iba z toho ze nabijacka AC-60 pribalena ku 1320 a 1520 ma 1,5A
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Já taky rozumím, ale s origo nabíječkou a zapnutým Navigonem to prostě nestíhá nabíjet a ten 1A je prostě málo.
S jinou navigací v pohodě, ale Navigon snad žere i trávu kolem cesty :D
Jen se teda divím, že když je k přístroji nabíječka do zásuvky na 1,5A, tak do auta dělají jen 1A :roll:
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

keby bola nabijacka co stabilne drzi tych 1,5 tak ako ta ktora je pribalena k nokii tak by aj dobijala aj navigon by utiahla...len teraz ktora to je :) otec dnes skusal connect it autonabijacku pichol do 2,1A 1320tku a drive+ islo v pohode a aj dobijalo :) len este skusit navigon no nejak...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

S nabíječkou do auta jsem měl na 620 také problém, žádná mi nestíhala dobíjet telefon při natáčení videa, tak jsem to vyřešil koupi regulovatelného pulzního měniče (1.5-35V ze vstupních 3-40V) z ebay na 3A za nějakých 30Kč, k tomu konektor do zapalovače, dva USB a jeden konektor na antiradar, pak nějakou kabeláž jsem našel doma a teď ještě sehnat nějakou pohlednou krabičku, do které to umístit :-) Ale jinak si na funkčnost stěžovat nemohu, zvládá to vše bez problému, ovšem není to nic pro člověka, co nemá chuť a nebo si s tím neumí holt vyhrát.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů