Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mizlerek007 »

vše bez problémů ;) měl jsem před tím 8.1 update přes DP, takže u mě změna jen ve fotoaparátu, jinak všechno funguje tak jak má. Kamera je podstatně lepší, řekl bych že s uplně minimálním šumem.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No těším se na foťák.......pak to bude ostřejší srovnání s L1020, kterou určitě po Denimu L1520 dost potrápí :-) Fotky za dne i za šera se zlepšily oproti předchozímu FW ? Za šera by mělo být zlepšení mnohem viditelnější a za dne asi +- stejné......no mám se co těšit.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mizlerek007 »

přijdou mi lepší celkově, jak za šera tak za běžného světla, když jsem jí koupil, tak jsem z toho fotáku moc nadšenej tenkrát nebyl, 920 bych řekl fotila lépe, ale po Denimu si to nemůžu vynachválit ;)
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Takže po dlhom zvážovaní som sa rozhodol poslať moju L 1520 na reklamáciu, už som toho mal naozaj dosť.Hlavná chyba ja zachytená na obrázku a snáď je to dostatočný dôkaz.Fotku som predajcovi zaslal aj emailom.Snáď to pomôže.Dúfam, že to dopadne dobre.(mal som aj viac problémov, ako náhodné zapínanie foťáku, zlá detekcia jasu, nezhasínanie displeja pri volaní...)

Za ten čas si aspoň vyskúšam L630 ss :)
Přílohy
chyba_displej.JPG
chyba_displej.JPG (115.48 KiB) Zobrazeno 5904 x
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ujko »

Mám to samé, ale ještě nevím, jestli to pošlu na reklamaci, dělá mi to od začátku 10 měsíců
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

ja to mám tak isto od začiatku, no spočiatku to nebolo také viditelné, až keď pridali možnosť manuálneho nastavenia jedlotlivých úrovní jasu, tak vtedy sa to prejavilo v plnej "paráde"..jednoducho vlastnosť to určite nie je, a pri telefóne ta takú cenu, akú som zaň dal je to pre mňa neprípustné :)
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ujko »

já to nemám tak výrazné jako ty, na manuál - nejnižší jas to nemám vůbec a když k tomu zapnu automatiku ve tmě, jas se ještě trochu sníží, tak je to jenom trochu vidět, to mě víc štve ten náhodný dotyk-posun
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Zo shopu odkiaľ som ho kupoval mi prišla odpoveď, že ho mám zaslať do firmy ESC sk s.r.o, bol som si vedomý toho je, že najbližší servis je Arvato ČR, tak som dosť zaskočený, a po prečítaní recenzií mám vážne obavy že mi telefón dojde obliaty vodou alebo niečo podobne...
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomaš K »

Jěště že jsem nešel do L1520. Co přístroj, to nějaky problem s displejem. L 1520 se již neprodáva a asi vědí proč ji stáhli z prodeje.

Ale pokud Microsoft představí nástupce pudu do toho. 6" je pro mně ideál. Snád bude již bez chyb.
kivals
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 21, 2014 21:17
Zařízení: NL 1520, ML 950XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kivals »

Tomaš K píše:Jěště že jsem nešel do L1520. Co přístroj, to nějaky problem s displejem. L 1520 se již neprodáva a asi vědí proč ji stáhli z prodeje.

Ale pokud Microsoft představí nástupce pudu do toho. 6" je pro mně ideál. Snád bude již bez chyb.
Nu, Tomáši, při sériové výrobě se stává že ne všechno je suprové. A je jedno, zda je to L1520 nebo Honda či Toyota. Nejspíše taky záleží na tom, kdo a kde a z čeho to vyrobil. Levné "značkové" bývá problém. Pokud nahlédneš do jiných fór zjistíš, že u všech výrobků se objevují chyby. Mnohdy závažnější a častější než u L1520 ;)
Lumia 1520 se normálně prodává po celém světě i u nás a z prodeje nebyla samozřejmě stažena, neboť se jedná o vrcholový výrobek a do dnešního dne o nejlepší fotomobil, jenž se nadále vylepšuje hlavně softwarově! .... stačí si malinko "zagooglit" ;-) .....vlastním ji přes rok k plné spokojenosti !!
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mizlerek007 »

kivals:
plně s tebou souhlasím, taky nechápu takovéhle tvrzení, prostě dostanu vadný kus, tak jdu a vyměním ho, pokud znovu, tak ho zase vyměním, zálohuju a zase obnovím, takže tohle nechápu... když jsem kupoval 920 tak jsem jí měnil 2x v cca týdnu, dokud mi nedali takovou u které neblikal displej, prostě když za to ty prachy dám to to chci mít v cajku, 1520 mám taky cca rok, nemám na ní naštěstí jedinou zmíněnou chybu (ťuk, ťuk). Jinak po flashy na FIN CV a aktualizaci denim je prostě ten foťák peckovej... a když to člověk umí nastavit, tak je to pecka .. bohužej já to nastavit neumím :D takže automatika, ale kamarád (amaterský fotograf) si stim chvilku hrál a lezli z toho prostě neuvěřitelný fotky... at ve tmě tak za světla...
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

kivals píše:
Tomaš K píše:Jěště že jsem nešel do L1520. Co přístroj, to nějaky problem s displejem. L 1520 se již neprodáva a asi vědí proč ji stáhli z prodeje.

Ale pokud Microsoft představí nástupce pudu do toho. 6" je pro mně ideál. Snád bude již bez chyb.
Vadný kus se může objevit u všeho, nejenom u telefonů, moje první 1520 byla hodně divoká a šla hned po rozbalení na reklamaci, reklamace výměna za nový kus a za týden doma, takže žádný zásadní problém. A ano, 1520 má svoje specifické chyby, třeba vyhodnocovaní tapnutí místo scrolování dělá i tento druhý kus, ale s tím se žít dá, rozhodně nelituji, že mám 1520, je to jeden z nejlepších telefonů na trhu. A rozhodně zůstanu už u šesti palců, strašně rychle se na to zvykne. A poslední :) za tu cenu za kterou teď 1520 je bych koupil klidně znova.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Souhlas,souhlas..... Mám jí přes tři měsíce a jsem spokojenější, než když jsem si pořídil SGN2. L1520 je výborný kus železa. Žádný telefon na trhu není bez chyby. Známý má dva měsíce iPhone 6 a už jsem od něj slyšel také nějaké to nejapné slovíčko, ale jinak je spokojený. :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Chlapi kdo používá obal originál nokia CP623 taky se Vám tak špiní ? Mám obal měsíc v bílé a to ho nosím v saku nebo v košili a špiní se to jak sviňa. Ono ten bílý je zadek a předek je došeda a na tom jde vidět vše. Nevím čím to čistit, voda moc nepomáhá. Nechci ten obal zničit nějakým čistidlem.
Diky za komenty.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Normálně to čas od času umyju vodou a mýdlem a je to zase skoro jako nový...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Díky, zkusím mýdlovou vodu.
mám strach, že ta roletka upadne časem, zatím drží ...uvidíme
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Roleta v pohodě drží, neboj... škoda jen, že se skoro nic jiného nedá na tu Lumii sehnat... no nic, už to asi lepší nebude...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Na eBay nebo na Amazonu se toho nechá sehnat kvantum a za hubičku. Skvělé nové kožené pouzdro mně vyšlo na cca 80,- :-)
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Aha, já jsem omezený jen tou naší Českou kotlinou... Jak doprava?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Kupoval jsem z Anglie, to bylo asi 60,- Kč, z Číny teď obal na Kindle doprava zdarma, tam to dotuje stát... Jednoduše, na eBay Tě vyjde tak na čtvrtinu až desetinu toho, co to stojí tady v obchodě
Kupoval jsem na Lumču toto:
http://www.ebay.com/itm/310795679567?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;
Klesá koruna, já když to platil bylo to asi 160,- celkem
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů