Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

samodotyky resp to ze ked swipujes tak prvy dotyk vyhodnoti ako tap a nie zaciatok swipu... lenze... kolko tych co im funguje v poriadku 1520 od kupy doteraz si ju uziva a prislo napisat na forum ze je vsetko ok ? no len ti ktori tu chodia pravidelne a zaroven si ju kupili... inak... lepsie si je skor precitat recenzie na alze a heureke napr. tam sa nikto nestazuje...
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

peeeeta píše:Zdravím,
tak jsem si tuto diskuzi přečetl kompletně celou.
Chtěl jsem se zeptat, jak je to tedy s tím chybnými dotyky?
Díky moc
Jak už jsem psal, první kus sem musel reklamovat, protože se kvuly samodotykum nedal ovládat. Mam úplně nový kus, který funguje už normálně, stejne ale občas proste místo swipe udělá tapnuti, je to proste hw chyba, není to nějak často a da se na to zvyknout, ale třeba po mem prechodu z l920 je tento displej u 1520 na ovládání o třídu horší. Nemyslím si, ze to bude jednou lepší, oprava sw tomu asi nepomůže. A k tomuto fóru, prave lidi kterým nefunguje displej tak jak má sem spíše napíšou než ti, kterým funguje v zásadě normálně, proto je tu víc negativních komentářů a může to budit dojem, ze je 1520 špatná. Není ale nechová se dotyk stoprocentně za každé situace, je třeba s tím občas počítat. Zase to kompenzuje velikosti, na kterou si rychle zvyknes a úžasnou citelnosti ze všech úhlů a i za přímého slunce. O fotaku netřeba mluvit, je parádní a rychlost 1520 je opravdu lepší než třeba 920. A hlavně, reklamace je bez potíží, klidne ji třikrát vyměním, za týden je reklamace vyřízená.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Takže i po reklamaci ti občas ťapne, tak to vidím, že to nemá smysl reklamovat a mohu být v klidu :D
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

maxxz píše:Takže i po reklamaci ti občas ťapne, tak to vidím, že to nemá smysl reklamovat a mohu být v klidu :D
Jj občas to prostě dělá, rozhodne se to nedá srovnávat s tou před reklamaci ale není to porad stoprocentní, jak říkám přechod z 920 na 1520 je rozdíl v ovládání. Dneska bych spis volil 930 místo 1520.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Já bych chtěl L930 je kvůli tomu, že se mi líbí, ale jinak nemám důvod měnit. Obří L1520 je prostě hrozně návyková a na ovládání už jsem si zvykl :D
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

Trošku jiné téma ohledně 1520, pozadí zamykací obrazovky Bing, proč je u 1520 nesmyslně roztažené a vidím jen kousek obrázku, u L920 je obrázek menší, zobrazuje víc z obrázku. Prijde mi, ze protože je to fullhd displej, zobrazuje stejnou tapetu jako pro Windows 8.1, což ale na displeji nemá moc smysl. Ví někdo ontom víc?
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od peeeeta »

Zde jak píše
maxxz píše:htcjirka:

Ten odkaz co jsi psal a ukazoval "http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia ... 7759-6.htm" tak je sice krásný, ale zkoumali jsme to dneska s kolegou a ta deska v obrázku č.2 není vůbec deska z L1520.

Koneckonců je to i v diskuzi na stejném dokazu. Dneska jsme to chtěli s kolegou rozebrat a mrknout na to, ale nebyl úplně čas, ale co mi kolega říkal, tak je tam prostě normálně flex. Co teď ještě koukám do servisního manuálu, tak je tam displej connector normálně z vrchu desky pod plechem.

EDIT: zkoumám v manuálu dál a dál a podle toho co vidím na obrázkách, tak flex digitizeru by musel být vedený ještě pod tím plechem co je pod deskou a tam by musel být spojený do jednoho flexu s LCD, který je vyvedený pak na boku celého LCD modulu a vedený do desky.

EDIT2: a tam se může sotva něco hýbat.
Z toho mi vyplynulo, že to HW problém není. Tak že mám očekávat, že po čase se dotyky zhorší?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nikdo neví prakticky, domněnky jsou takové, že je to HW chyba, nicméně po mém zkoumání jsme na nic s kolegou technikem nepřišli. Navíc to prohýbáni digitizéru mě vůbec nepomáhá jak se píše. Podle mě je buď vadný přímo digitizer nebo špatně vyrobeny a nebo je to opravdu chyba SW/FW
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Jsem na to zvedav. daval jsem 1520 na reklamaci 31.8. a stále nic. Uvidim az ho dostanu pak dam vedet. Jinak 1520 je bozi hlavne ta vydrz na velikost jsem si zvykl.
Uživatelský avatar
vykouk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 22, 2013 17:54
Zařízení: Lumia 1520

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vykouk »

Zdravím, chci se zeptat, nevíte, kdy bude k prodeji dt-903? Na czc.cz ji nemají a jinde také ne. Diky
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravim, chtel bych se zeptat jakej by jste mi doporucili drzak do auta na L1520, nejlepe aby se do nej vlezl telefon i s nejakym ochrannym nacvakavacim krytem. A nejlepe takovy drzak, ktery jednou nastavim a pak uz jen do nej telefon zandam nebo ho z nej vytahnu, zadny neustaly rozevirani a primackavani ramen, proste tak aby zustal nadtavrn na velikost telefonu. Dik.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Potřeboval bych radu.
Mám flashnutý čerstvý Cyan + DP updaty někdy před měsícem asik. Poslední cca 2 týdny se mi stává, že se telefon restartuje buď sám (třeba při otevření kalendáře, nějaké aplikace, zadání PINu na Lockscreenu) nebo prostě jen nejde rozsvítit nebo zhasnout, přičemž přestane reagovat kdykoliv, ať již v aplikaci nebo na homescreenu- pomůže pouze Vol- a zapínací tlačítko. Stane se to tak dvakrát, třikrát denně, bohužel v tom nelze vysledovat žádnou pravidelnost.
Mohlo by se jednat o SW problém, či je spíš pokakané něco v HW?
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Tak jsem dostal zcela novy mobil. Pisu ohledne spatneho dotyku. Reklamace přes alzu byla strasne dlouha 29dni :-/.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Stepis: Jestli máš na mysli odezvy při scrolování, kdy se ti místo scrolování otevře app, tak bohužel to je problém asi všech Lumiích 1520.
MatesL1520
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 21, 2014 8:55
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MatesL1520 »

To Dainel Stiegler: Tak to mas asi pravdu a je to jedna z veci co me cas od casu stve
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ujko »

Mám to taky, ale nechá se na to zvyknout. Je zajímavé, že někdy to neudělá za den ani jednou a pak třeba třikrát do hodiny
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Update 1 pokud se nic nezměnilo má přijít s aktualizací DENIM. Lumia 930 podle me dostala update FW dříve kvůli problémům s displejem, proč ale MS do toho namíchal Update 1 nevím.
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomaš K »

Zdravím,
ako je to s vadnym displejom u 1520, citlivost na dotyk, alebo vobec nereagujuci displej.Bol to len problem jednej série, alebo sa to objavuje doteraz? Predávajúca firma bude naskladňovať bud. tyždeň. Nokia by sa snad mohla poučiť z chýb a vydať posledne série bez problemov.
Cena klesla na prijatelnu uroven a tak sa o 1520 zaujímam. Nerad by som riesil servis ako s tabletom Miix od Lenova.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Ahoj,

setkali jste se někdy s problémy při nabíjení Lumie 1520? Při připojení k PC je vše v pořádku. Telefon se přes USB nabíjí. Problém nastává v momentě, kdy telefon nabíjím klasicky přes zásuvku. Nabíjení často vypadává a samovolně se zase zapíná. Přes noc se telefon vůbec nenabije (z 20 % třeba jen na 60 %). Chyba bude nejspíše v samotné nabíječce, že?
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetrCBR »

No on to ale jen posila nekde na servis, nebo se mylim ?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů