Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak jsem to zkusil ještě na dalších mobilech. Musel jsem trochu přidat citlivost na foťáku (protože jim ten displej svítil míň), ale minimálně u Lumie 800 je vada obdobná. To, že to není tolik vidět, je podle mě vlastnost firmware, že ten displej tak nepřebuzuje u tmavých barev... Ale kdo ví.

Lumia 800
Obrázek

Omnia 7
Obrázek
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od culis »

spellshaper: Někde se o tom psalo, že ty černé pixely nejsou uplně off, ale nějaký malý náboj tam jde. Bez náboje je to prý opravdu jen při vypnutém displeji.
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od P.J.Fry »

ja mám tieto fľaky na L820, vidno ich len v úplnej tme a kde na displeji nič nesvieti, prišiel som na to v jeden večer, keď som chcel robiť nejaké nočné fotky a vtedy som to zbadal...

akonáhle na displeji svieti čokoľvek, oko to nieje schopné rozpoznať, vidno to napr aj pri glance screene ale musím hodiny prekriť prstom aby mi nesvietili do očí a potom sa začnú pomaly ukazovať...

či to je vlastnosť Amoledu alebo nie, neviem, zatiaľ som telefón nereklamoval, lebo aj tak to zrejme nemá význam, zaujímavé je, že L820 má RGB, pričom L1020 má pentile a fľaky sú na oboch...
Mateq
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 13, 2009 13:55
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Mateq »

Jiří Hrma píše:M.BoBo: jj, také jsem se divil, jestli u SGS4 není ten displej vypnutý, ale vážně na focení svítil (dal jsem vypnutí na 5 minut) a maximální jas.
Na S4 čo používam, sú po stiahnutí čiernej tapety a otvorení v QuickPic pixely úplne vypnuté. Ani v úplnej tme teda neviem zistiť, či tam tie flaky sú alebo nie, pretože nesvieti nič. Displej určite nesvieti.

Zato pokiaľ si stiahnem úplne bielu tapetu, tak vidím veľmi slabý prúžok presne v miestach, kde normálne končí notifikačná lišta (imho známe vypalovanie farieb na AMOLEDoch)
Tá technológia je totálny shit, už dlhšie vravím, že by som si AMOLED nikdy nekúpil. Táto téma a to čo popisuje Jirka je úplne top. To fakt niekto akceptuje, že "je to proste vlastnosť AMOLEDu?"
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od nofu »

Tak ono je to vidět jen při specifickejch podmínkách. Při normálním užívání si toho nevšimneš a nijak to nevadí.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Manek49 »

Na L820 mám něco podobného, ale ne pokaždý, vidím to jen v úplný tmě a jen třeba když mi svítí Glance, pokud jsou v místě, kde je ta horizontální čára nějaký jiný barvy, tak ani ve tmě nic nepozoruju.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od mbelas »

L820 také nic nepozoruji :-) zatím teda. Ale uvažoval jsem že přítelkyni vyměmním L920 za L1020 ale z toho mám strach :-( Tak nevím no.
mceza

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od mceza »

Měl jsem to tak na Lumii 800. Na jiných AMOLEDech dříve jsem si toho také všimnul, ale protože měly mnohem horší černou (na Lumii 800 byla zatím nejlepší černá, jakou jsem kdy kde viděl), tak to nebylo tak výrazné.

Ale ty skvrny jsou vidět jen v úplné tmě a s tmavým, jednolitým pozadím.

Jen po potvrzuje mou "nešťastnost" ze současných zobrazovacích technologíí :'( Ani IPS, ani AMOLED prostě není jednoznačně lepší než ten druhý. Každý má své výhody a každý nevýhody. Chtěl bych něco mezi...
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Scaladek »

Tak přidám svoji trošku do mlýna. Aktuálně testuju Lumii 1020 a mám tam ty obrazce taky. Spíš než nějaké čáry/rýhy jsou to u mě takový jako kdyby 2-3 mm červíci, a jen u okrajů. Viditelné je to v naprosté tmě například když je zapnutá Glance Screen (což nějak odporuje tomu, že u Amoledu by měly svítit jen aktivní pixely, displej se prostě probudí celý). Každopádně pokud jsem nějak extra neostřil, neviděl jsem to. Pak jsem ale ještě před spaním v posteli aktualizoval dvě aplikace, a když zůstala obrazovka prázdná s nápisem žádné aktualizace (nebo tak nějak), bylo to vidět docela dost...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od matoman »

Mal som to na Omnii 7 i teraz na Lumii 800, pride mi, ze je to vlastnost ciernej na AMOLEDE, niekde na nete bol o tom pred par rokmi i clanok...
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Daff_Cz »

Ano, ano, to same jsem mel i u Samsung Note 2. Tyhle fleky, vypalovani obrazu a buh vi co jeste, me utvrdilo akorat v tom, ze tyhle amoled displeje jsou akorat nejaky nedodelek a vickrat uz si telefon s oled displejem nekoupim....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od htcjirka »

Dneska jsem koukal i na kolegovu S4,staci dat tmavsi sedou(ne plne cernou),kouknout na to ve tme a je tam fleku take jak nadelano.Ma to kazdy Amoled jak jsem jiz napsal.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Daff_cz: Velký průšvih je, že někteří výrobci cpou AMOLED do naprosté většiny produktů (třeba Samsung) a dokážou tak zabít jinak kvalitní produkt. Vezměte si třeba jejich qwerty smartphony prodávané v USA. Ale to byla jen malá odbočka...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od mato289 »

mal som to rovnaké na L800..vidieť to bolo iba v úplnej tme..pri bežnom pozorovaní som to nevidel a nijako mi to neprekážalo..
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tady je to vidět celkem dost, když se hodně soustředím... Ale stejně bych šel příště zase do Amoledu. Ty jasné barvy se mi líbí a hlavně černá je opravdu černá, u Windows Phone to vypadá prostě dobře. Navíc věřím, že pak je spotřeba baterie o něco nižší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od htcjirka »

Kdo ale pouziva vice bile je naopak spotreba znatelne vyssi.Navic krome te cerne se da i IPS na L920 naladit barevne totozne jako na Amoledu diky polozce nastaveni barev.Takze kdo ma rad hodne syte barvy naladi si je i na IPS.
skippy.pha
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 29, 2013 22:08
Zařízení: Nokia Lumia 1020, Samsung S3

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od skippy.pha »

Ahoj všem,
tak bohužel i má nová Lumia 1020 za nechutných 17k má flek na displeji. A pro všechny kdo se pokusí to reklamovat mám špatné zprávy. Já to reklamoval 3x a nakonec jsem se prokopal až na vedení T-mobile reklamací. Bohužel výsledek je, že se nejedná o vadu, ale o vlastnost AMOLED displeje (TFT elektronika) ....... :evil: :cry: :x
Nepomohlo řvaní, rozčilování no prostě nic. Mám telefon za 17 tisíc a večer co večer se budu koukat na centimetrový flek hned pod nápisem NOKIA?
TAK TO SI PÁNOVÉ Z NOKIE POLIBTE ŠOS!!!!
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od M.BoBo »

skippy.pha:
Nejsi první ani poslední. Opravdu se jedná o výrobní vadu (vlastnost) AMOLED displejů, měl jsem to na SGS2, SGS3. SGN2 a můj současný SGS4 tímto netrpí a jak psal Jiří Hrma tak jedině u SGS4 je černá skutečně černá u ostatních v naprosté tmě displej lehce zářil.
Naštěstí je tento jev vidět jen v naprosté tmě, takže si buď musíš zvyknout nebo Lumii prodat a poohlédnout se jinde, kde umí AMOLED kvalitněji, nebo ještě jinde po jiné technologii displeje.
-
viz. moje předchozí re:
M.BoBo » čtv zář 12, 2013 20:47
Ano toto se projevovalo i na Samsungu Galaxy S3 (Asus Padfone ani Samsung Galaxy NOTE2 tímto u mě netrpěl). Nejspíš je to opravdu chyba u AMOLED displejů, ale na budoucí reklamaci to nevidím jelikož je to spíše jejich vlastnost.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přesně tak, mám teď v pořadí už třetí Lumii 1020 a na všech nějaké fleky byly, i když je pravda, že u tohoto kusu co mám teď je to asi nejméně patrné (cca 0,5 cm linka ve spodní části).
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 1020: Fleky na displeji při zobrazení černé

Příspěvek od CageJ »

skippy.pha píše:Ahoj všem,
tak bohužel i má nová Lumia 1020 za nechutných 17k má flek na displeji. A pro všechny kdo se pokusí to reklamovat mám špatné zprávy. Já to reklamoval 3x a nakonec jsem se prokopal až na vedení T-mobile reklamací. Bohužel výsledek je, že se nejedná o vadu, ale o vlastnost AMOLED displeje (TFT elektronika) ....... :evil: :cry: :x
Nepomohlo řvaní, rozčilování no prostě nic. Mám telefon za 17 tisíc a večer co večer se budu koukat na centimetrový flek hned pod nápisem NOKIA?
TAK TO SI PÁNOVÉ Z NOKIE POLIBTE ŠOS!!!!
ten display vyraba Samsung a je tusim zhodny s tym co je v S3...


inac ja mam asi stastie na kus, ale na L820 to zatial nepozorujem, otazne, kedy sa objavia, ze ano... tak overil som to este, jas max, komplet blank black screen-> NIC
M.BoBo píše:maTTew: nn není to nesmysl, jelikož i AMOLED displej při černé barvě svítí, jak je vidět na fotce před tvým příspěvkem, ale intenzita záleží na zvoleném jasu podsvícení..
Podsvietenie displaya funguje, ale AMOLED nejde...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů