Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jak nebudou telefony, nebudou aplikace a to je pomalý nezvratný pád mobilní verze Windows 10 Mobile. Buhužel.
Coz je samozrejme nesmysl, uz pulku aplikaci co pouzivam mam jak UWP.Jsou Windows 10 a tim padem jsou i aplikace na mobilni desitky.Windows 10 mají obrovské zastoupení a proto vznika mraky novych aplikaci, které pak jsou zaroven i pro mobilni desitky.Telefony prodali anebo se zasekli na starých zarizeních jen "histerici".Nic ve zlém ;-)
Každý at si pouziva co chce, ale porad nebrečte, jak tamto a tohle.Rozhodněte se a konejte.Pavel konal, přešel k Androidu, tak se rozhoupejte i Vy ostatní, bez těch nářků. ;-)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

A přesně takovou nijakou odpověď jsem od tebe čekal (htcjirka)
Smart maniak možná jsi, ale když jsi konfrontován a člověk by chtěl nějakou tu praktickou radu, tak se nic nekoná.
Kupte si co chcete :) to je opravdoví alibismus.
Ptám se proto VŠECH, proč a z jakého důvodu má člověk přejít z L1020 na 950 nebo XL?????
Já můžu jen napsat, proč pořád mám L1020.
Super foťák, rychlost neřeším,
Perfektní blesk,xenon není dioda,
Výdrž na baterii a to až 4dny,
Perfektní Super Amoled, čitelný i za plného slunce,
Skoro dokonalé rozměry, preferuji menší telefony,
Bezdrátové nabíjení,
Podpora GlanceScreen, perfektní vychytávka o kterou bych nerad přišel (u Androidu to nabízí a to až teď, pouze Samsung S7 a EDGE)
Super systém, bez žádných restartů, záseků,plynulí ( ano už to není rychlík)
Hardwarová spoušť fotoaparátu,
Bohužel něco postrádá, za to já nemůžu, to MS, já to asi nenapravím.
A to, šoupátko pro odemknutí a zamknutí telefonu jednou rukou, super věc,
FM transmiter, nechápu proč ji MS ostaranilo, opět N808 a N8 ji měli, využíval jsem ji docela často, není nad to,poslouchat hudbu co má s sebou na jakém koliv HiFi s rádiem a né párování s Bluethooth, (které u WP není 100% s ostatním zařízení)
a na konec jedna taková vychytávka kterou má pouze iPhone, hardwarové tlačítko ztišení telefonu (zapnuto,vypnuto)
co všechno musí člověk s WP W10M udělat aby ztišil telefon.
Na závěr, tohle není HISTERIE a rozhodně nefňukám v životě je hromada důležiťejších věcí,jen prostě občas nepochopím, proč některé zaběhnuté věci, dokážou někteří takhle z nefunkčnit a ještě všem nakecat, že je to pro jejich dobro.
HOWK.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Proc?Plna podpora W10, prekonany fotoaparat, cip u 1020 byl ve sve dobe spicka, ovsem to co dnes udela pres den 950/950XL nebo vecer prekonava fotomodul 1020 i pres chybejici absenci xenonu.Led trioda opravu ve spojeni s perfektni svetelnosti modulu a velkem zapracovani na sw vykouzli mnohonasone lepsi snimky nez 1020.Mnohonasobne delsi vydrz na baterii (u 1020 je od pocatku velice mala kapacita a vydrz), obstojny displej na kterem se konecne da uz neco delat v prohlizeci, navigovat,dokumenty office apod.Rozsireni o karty, i 64Gb u nejsilnejsi 1020 je dnes malo, nejen na video, a velikost fotek jake 950/XL dela, velikost dnesnich map atd.Integrovane rychle dobijeni jak klasicke tak bezdratove.Rychlost telefonu diky HW a spousteni take nekde jinde, nahravani hovoru (stare modely se bohužel nedočkají), oboustranny USB-C obohaceny o prenos obrazu ci spousteni aplikaci z telefonu na PC.Tech vyhod a duvodu je opravdu mraky.
Jak jsem psal, kdo neveri mobilnim desitkam, ma volbu v opravdu velke hormade Androidu, ci zvolit iPhone.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

No pamatuju si Jirko,když byla 1020 ještě v kurzu,jak si psal,jak běháš po horách,neustále něco fotíš,sem tam internet,synchro mail,(možná ještě nějaká mapa,jestli jsem to nepoplet) a výdrž dva dny,až jsme z té výdrže byly někteří v šoku a teď tohle...je potřeba nezapomínat že ty názory,co se někdy píší,mohou být dost subjektivní,ale někdo to zkrátka umí podat tak,jako by to bylo dogma :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, ale dnes je jina situace a mame tu vykonejsi telefony, s delší vydrzi a mnohem dále nez 1020.Doba pokrocial, takze dnes litam po horach s lepsim.Jednoho dne bude prekonana i 950XL a porad pujde vyvoj dal.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

htcjirka píše: 950/950XL nebo vecer prekonava fotomodul 1020 i pres chybejici absenci xenonu.Led trioda opravu ve spojeni s perfektni svetelnosti modulu a velkem zapracovani na sw vykouzli mnohonasone lepsi snimky nez 1020.
:-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

mposvar,kleinak, dimm: Už ho nechte být, nikdy nepochopí co jste mu chtěli říct... ;-)
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

No jo,mnohonásobně lepší snímky,mnohonásobně delší výdrž..že ty máš zase nějaký vylepšený model 950-ky XL..asi jako James Bond :-)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

htcjirka píše:Ano, ale dnes je jina situace a mame tu vykonejsi telefony, s delší vydrzi a mnohem dále nez 1020.Doba pokrocial, takze dnes litam po horach s lepsim.Jednoho dne bude prekonana i 950XL a porad pujde vyvoj dal.
:-)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

JirkaTom - to máš asi pravdu :)
Pořád mele to svoje do kola, jako kolovrátek,to co napsal, nejsou vůbec žádné důvody k přechodu pro 950 a XL.To nejsou žádné podstatné funkce, které bych na plno využil.
Jinak HTCJirko, díky za to, že jsi to s semnou vydržel, nejsem hnidopych,nechci ani brečet, to jsou jen maličkosti.
Jinak plnou podporu si představuji právě úplně jinak.Také nevěřím tomu, že 950Xl vydrží i 4dny, budu to muset odzkoušet osobně a potom poreferuji.
Opravdu, ani mě už to nebaví, pořád do kolečka, jsou dva tábory,jeden a to je opravdu většina lidí co měli WP a teď W10M a potom už raději něco bez MS a druhá, pouze jednotlivci a ti budou stále do kola obhajovat to svoje. Jo 100 lidí 100 názorů ;-) .
A jen tak na okraj,už druhý den sháním selfie tyč. A co myslíte, jak to dopadlo, plná podpora pro WP8.1 a w10M prý NENÍ, řekli mi to ve dvou obchodech a sám jsem odzkoušel 6 kousků,že nefungují s propojením s Bluethooth. Prostě tak na půl,sefí tyč ano, ale zapomeňte na dálkové ovládání pro focení :tlem: to je ta plná podpora a to je to o čem pořád mluvím.
Díky za pokec.
p.s. kdyby jste o nějaké funkční Selfi tyčce věděli,budu rád.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Ono je to asi takto - někomu vyhovuje toto, jinému tamto. Mé důvody, proč jsem přešel k l950 z l1020:

1020 - neslyšel jsem a nebyl jsem slyšet
950 - slušná cena, výměnné kryty (časem se mi poškránou, vyměním), možnost paměťové karty.

Po týdnu musím říct, že - foťák super, funkce zpomaleného videa se mi moc líbí, video natáčí taky parádně. Rychlejší start. Trochu nechápu email, hned bych vrátil ten z l1020.

Suma sumárum - kdyby mi 1020 neodcházela, nechal bych si ji ještě nějaký ten pátek. Nemusím mít nejnovější tel, hlavně když slouží a 1020 sloužila a ještě slouží dobře. Ale když už jsem musel, mezi IPSE, S Edge a L950 jsem si vybral 950. A jsem spokojený. Slyším vyzvánění, cítím vibrace, slyším perfektně, když s někým mluvím a foťák je dobrý. Akorát mi chybí grip, který mám pro l1020, to je fajnová věc.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Northimn:
spokojený budeš, neboť přecházíš v rámci stejného na novější.
Horší to s tou spokojeností bude pouze tehdy, když zkusíš něco jiného a ono přes počáteční nespokojenost, to po delším používání je pro Tebe najednou velké překvapení.
Takto jsem na tom nyní já... :-)
Zkouším iP6S plusko, musím říct - ono to funguje.
Má to svoje, ale ono to prostě funguje...
A ta výdrž, to je něco, hotový nezmar.
Jo a foťák v šeru, nebo za tmy oproti L1020 špatný, a to je asi tak to nej mínus.
Jo a nej plus - čtečka otisku prstů/luxus a 3D Touch - silně návykové.
A o úrovní aplikací, a to i od MS nemá smysl ani psát, to je nestačíš divit.
Tak a nyní je čas se podívat na L950XL...
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

mposvar - jasně, každý máme ten svůj tel :) Já už byl rozhodnutý pro IP SE, ale stojí 2x víc a nakonec mi to za to nestálo. Každý máme jiné priority a jsem rád, že Lumie ještě jsou, a že jsem si mohl vybrat. Kdyby nebyly, mám IP a taky nakonec budu spokojený (i když - itunes na windowsech...). To nemění nic na tom, že kdyby 1020 fungovala, tak mám pořád ji.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Tak a jsem tady zase.
HTCjirka- trochu jsi mě nahlodal a chci dát L950 šanci, asi ji zakoupím na zkoušku někde na netu Alza,Mall, a na 14dní si ji vyzkouším, ale myslím si, že pro mě 14dní bude málo. Měl jsem teď 4dny času, byl jsem na MOR a docela tam pršelo a ve volných chvílích jsem brouzdal na netu. Ale nikde jsem se nedočetl, že by L950 měla nějakou super výdrž i když je baterie 3000mAh,maximálně den a půl a při práci ani den. Tak nevím co ty máš za L950, bylo to 80% malá výdrž.Píše se že L950 má prostě displej žravej. Jinak L1020 obstála jako vždy,perfektně. Video i foto. Kamarádi měli Lenovo, Samsung a Xaomi. Xaomi určitě nedoporučuji na co koliv,ale za to do slova PERFEKTNÍ baterie,strašně pomalu ubývala a má super kapacitu, na takové tenké tělo 4000mAh a je lehká. Lenovo, sice fotilo, ale tak na momentky, jinak VÝKONU mělo nejvíce, Samsung J5,fotil pěkně,ale na L1020 to vážně nestačilo, výkon OK, výdrž klasika,jako u L1020 a jelikož je nový 3měsíce, tak i rychlí.
Jirko, neber si to osobně, když píšu negativně o W10M.
Takže na Masters of Rock bylo jako vždy nejvíce tel. s Androidem, potom iOs a na konec W8.1 a W10M nic a nikdo, poznal jsem to podle prostředí nebo typu telefonu i na dálku. Určitě tam W10M byli,ale já jsem nikoho neviděl, mluvím za sebe.
A klasika, pokud jste chtěli něco na MOR vědět, mohli jste si stáhnout aplikaci přes QRkód, ale opět jen Android a iOs, ale na to jsem si už zvykl.Jinak, chtěl jsem poslat video přes Whatsapp a zjistil jsem, že nelze.Je v tom háček, lze, ale hned, při pořízení, potom už ne. To jsem v tu chvíli nevěděl, myslel jsem si, že to jde jako u Androidu, ale bohužel, lze to pouze ihned, před uložením,potom už ne. Dnes jsem to zkoušel u O2 s guru, to samé na W10M :-( , takže zase nějaký ten háček.
Jinak L1020 vydržela v pohodě, prostě mě zase nezklamala. Takže,zatím Žádný podstatný argument na přechod k L950 nevidím.
A na závěr, všem zarytým jedincům, co pořád slepě obhajují W10M, že ty co požívají WP8,1 opravdu nepřesvědčí k přechodu k W10M tím, že budou dokola obhajovat to,co MS udělal, že je to správná volba, oni totiž z praxe vědí, jak to s W10M je, stačí otevřít oči a kouknout se kolem. Takhle jsem si ani já tu perfektní podporu nepředstavoval a další firma - rovio angry birds ukončila vývoj pro W10M. Já hry nehraji, ale někteří určitě ano.
Do dnes nepochopím větu MS, že přenechávají telefony s W10M jiným výrobcům. A proto to vypadá, tak jak to je, do dnes pouze pár kousků a některé se k nám ani nepodívají. Co si od toho MS slibuje, rozhodně NÉ propagaci W10M, takhle moc lidí asi nepřesvědčí k přechodu k W10M.
Jinak přeji všem WP WM zdar, ať slouží. :)
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zlieva »

to kleinak: Nemyslím si že ťa niekto chce presvedčiť na odchod z W8.1 na WP10. Ak si spokojný z L1020, tak fajn. Jirko ti len napísal, že ak chceš meniť telefón, jednou z dobrých alternatív je aj L950/950XL a uviedol ti pár svojich dôvodov. Samozrejme nikto nevie aká bude budúcnosť z WP10.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Zlieva - Ač to tak nevypadá, já jsem to pochopil,co HTCjirka píše, ani mu nijak nenadávám a ani nebudu,ale prostě některé věci mu věřit nemůžu, třeba hned první slovo jako je, plná podpora W10M, takhle si já plnou podporu nepředstavuji a baterie u 950 taky není nijak převratná jak píše. Jinak je jasné, 100lidí 100chutí atd. Teď už asi ani s se mnou komunikovat nebude :???:
Jinak jako alternativa za mou L1020 pro mě připadá POUZE L950, nebo (Samsung Galaxy S7) proto se pořád do kola ptám pouze na L950, ta S7 je až na úplná konec. Prostě nemám jinou možnost.
A teď k věci.Dozvěděl jsem se u Vodafonu, že lze u nich zakoupit L950 na splátky a do měsíce se dá vrátit. Takže počkám až vyjde KONEČNĚ hotový Build, to bude kolem 2 srpna a půjdu ji odzkoušet. Měsíc by mi nohl stačit :)
Nechci se zbavovat WP a i když to tak nevypadá, jsem jeho fanda :) , jen na některé věci u MS se dívám jinak.
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

Ahojte. Kedysi som tu zazrel komentar, ze niekto opravuje telefony (myslim, ze to bol HTCJirka?) Potreboval by som na svojej Lumii 1020 vymenit sluchatko, pretoze pri telefonovani na ulici vazne nic nepocujem. Druha vec, ktoru by som potreboval vymenit je bateria. Mohol by sa mi ozvat ten, kto to dokaze vymenit za primeranu cenu? Dakujem.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Lubo 182, tak jsme na tom stejně, co se týká toho sluchátka :???: steně blbě.
Já mám doma ještě jednu L1020, takže to vyzkouším, po minulém nezdaru, by se to mělo teď podařit :)
A není to nějak složité. Sluchátko je tam pouze nějak nacvaknuté, není potřeba nic pájet.
Když jsem po tom sluchátku pátral, je zajímavé, že je stejné jako u většiny Nokii lumií, potom ale nechápu, proč jde tak rychle do kopru a stojí něco kolem 200kč.
Jinak origo baterie 2000mAh stojí kolem 500kč, to jde. Ta mě zatím ale netrápí. A postup rozdělání L1020 je perfektně vidět na videu na youtube, stačí si vybrat. Jen na to potřebuješ speciální malinkaté šroubováky s torxem ;-)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Co se týká výměny sluchátka u L1020, tak jsem to zjišťoval u známého v Litovli, má obchod a servis, tak říkal. Že sluchátko + baterie + výměna by se měla pohybovat kolem 1000kč.
Jinak jsem si všiml, že mám prasklí displej, sice jen 2cm v levém horním rohu a opravdu nevím, jak jsem k tomu došel.
Na displeji jsem měl folii a po odlepení jsem si toho teprve všiml :roll: , takže už to může být delší dobu prasklé.
Funkčnost tam ale je na 100% a naštěstí mám druhou, celou L1020 v záloze :lol:. Zatím mě to nevadí, tak snad později.
Honziiik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 18, 2016 9:16
Zařízení: Nokia 1020 + Samasung J5

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Honziiik »

Ahoj potřeboval bych poradit, při telefonování mě protistrana neslyší pouze když přepnu na hlasitý tak ano, tzn. jeden z mikrofonů kaput, který to je a kde ho sehnat, protože v Nokii mi nabídly pouze výměnu celé zakl. desky za bratru 5500 + práce.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů