Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Výborně :-) kdy by mohla recenze být hotova? Ta žlutá je luxusní !
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Než vyjde na SmartManii velká Jirkova recenze, ještě sepíšu několik poznatků po týdnu a půl používání :)

Bílý povrch mobilu je sice jemně matný, ale s vyklouzáváním z ruky ani problém nemám. Vystouplý foťák nakonec vítám, protože se za něj mobil dobře vytahuje z kapsy, např. když ho mám v taštičce na kole (prostě je ten mobil za co chytit). Taky hned intuitivně poznám, jestli není mobil "vzhůru nohama". Z eBaye jsem si také objednal klasické gumové pouzdro S-Line Wave Skin Case, za 32 Kč vč. poštovného je to prostě bezkonkurenční nabídka :) Jinak zatím nemám žádný škrábanec ani na těle, ani na krytu foťáku.

Co je zajímavé, nevím, jestli nemám ještě nějaký prototyp, ale v informacích o systému mám uvedený model jako NOKIA 909 :) Na mobilním pivku jsme také porovnávali moji 1020 s Lumií 925. Ač je 925ka asi nejhezčí mobil s WP, o tolik úžasnější mi až tak nepřišla... Ty proužky na stranách a obyčejně plastová záda, to už prostě nějak není ono. Ta jednolitost a jednobarevnost 1020 má prostě něco do sebe. Na šířku a výšku je s ní v podstatě stejně velká.

Také jsme porovnávali displeje - co bylo zajímavé zjištění, že amoled 925ky vypadá prakticky stejně, ale při rychlém scrollování prstem jsme pozorovali jakoby rychlejší obnovovací frekvenci (1020 trošku rozmazávala písmo). Ale kdo ví, jestli mám úplně finální model. Co hodnotím ale velmi dobře - automatické podsvícení 1020. Konečně je to první Lumia, kde není obraz moc tmavý a kde regulace podsvětlení funguje opravdu přirozeně a spolehlivě.

Ohledně výdrže - zatím mi přijde o trošku lepší, než u HTC 8X. Zatím se mi nestalo, že by mi baterie došla v průběhu dne, to jsem i fotil, surfoval po internetu... Snad jen jednou mi umřela cca po 8 hodinách spuštěné GPS, když jsme byli na výletu na kole (ale to bych asi i toleroval... škoda té nevýměnné baterie... možná si opravdu pořídím nějakou externí). Co hodnotím dobře, že konečně zaznamenává správně výškový profil trasy (HTC 8X totálně blblo), i když na Endomondo stejně uložilo jinou nastoupanou výšku, než sestoupanou :) (688m vs. 755m, mělo to být cca 1050m)

Také hodnotím kladně, že už při přetáčení hudebních podcastů konečně necvaká zvuk, jako to dělalo HTC 8X. Data Sense mi funguje (a rovnou mě překvapilo, kolik sežere na FUP odesílání obrázků přes 3G, 55 MB za pár dní, zapomněl jsem si přepnout na odesílání jen přes WiFi). Z ostatních věcí - vyzvánění telefonu je hodně silné. Kvalita hovoru je taky rozumná... No, už se těším na otestování v plném zápřahu, až pořádně začne škola, budu mít plný kalendář upomínek...

Obrázek
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Doplnění: Ještě jednou musím pochválit foťák :) Ukládání do těch 38 MPix mám sice pořád ještě zapnuté, ale stejně si do PC nahrávám jen fotky v 5 MPix, ono to úplně stačí. Ale co je opravdu luxusní, ten "optický zoom". Člověk by nevěřil, ale smazává se tím hlavní nevýhoda focení mobilem, že se nedá objekt pořádně přitáhnout... Je to opravdu návykové, fotku jde komponovat prostě úplně jinak. To posouvací gesto pro zoom je také docela intuitivní.

Co trochu zlobí, je makro... Či spíš, funguje spolehlivě, ale až tak od 15 cm (to se píše i v návodu). Jde to řešit, že si obraz trochu přitáhnu zoomem (a mobilem mířím z větší dálky), pak už se to chytne dobře.

Jinak ohlevně svižnosti foťáku... Člověk tomu prostě musí dát trochu času. V některých případech bych si představoval o trochu rychlejší spouštění fotoaplikace, nebo pořízení dalšího snímku (příp. možnost nějakého burst módu). Na focení sportu to zatím určitě není. Ale snad se tohle ještě v software doladí.

Musím ale říct, že se na foťák dá spolehnout. I když jsem si zkoušel hrát dost s manuálním nastavením, např. při focení ohně, většinou stejně nejlíp vyšly ty fotky na automat. Díky zoomu a dobrému focení ve tmě musím říct, že v podstatě každý pěkný záběr, co vidím očima, jde zaznamenat... Ať to byly stromy jen lehce osvícené ve tmě, nebo malebná vesnička v dálce, ten mobil to prostě vzal. Prostě jsem si řekl, že udělám fotku a ona vyšla :)

Dobrý automatický mód si myslím, že je velká výhoda. Když vidím občas fotky ze zrcadlovek, vždycky jsou moc tmavé, utíkají do jedné barvy apod. Velké sklo a super-manuální foťák je určitě výhoda, ale když se pak musí nad nastavením každé fotky přemýšlet, nebo je prohánět přes úpravy v počítači...

Oproti např. Canonu G9, na který jsem zvyklý, mi tam ještě chybí pár drobností, spíš v intuitivnosti ovládání. Jak např. nastavit vyvážení bílé podle vybraného bodu, příp. jak u fotky předem (nebo dodatečně) zvednout kontrast, trochu ji projasnit, poladit úrovně/křivky... Ale takové aplikace asi už budou, příp. časem vzniknou.

Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Co trochu zlobí, je makro... Či spíš, funguje spolehlivě, ale až tak od 15 cm (to se píše i v návodu). Jde to řešit, že si obraz trochu přitáhnu zoomem (a mobilem mířím z větší dálky), pak už se to chytne dobře.
Kdyz pouzijes manualni fokus,tak s makrem se da jit i pod 15cm.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

Tomáš Slavíček píše: Co hodnotím dobře, že konečně zaznamenává správně výškový profil trasy (HTC 8X totálně blblo), i když na Endomondo stejně uložilo jinou nastoupanou výšku, než sestoupanou :) (688m vs. 755m, mělo to být cca 1050m)
A ja mel za to, ze je to chyba WP8 Endomonda. Vysku mi WP8 verze vzdycky namerila cca 100 x vyssi nez WP7.8, proto stale trackuju Titanem. Delalo mi to jak na HTC 8s, tak na L520. Kdyz jsem nastoupal 1200 m, tak Endomondo namerilo 150 000 metru. Ale jinak me wp7.8 verze take o nejake metry obira, ale jen o trochu
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

Je hodně velký rozdíl ve fotkách z lumie 925 a limie 1020? Co výdrž jak je na tom Lumia 1020? Díky
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Rozdíl je obrovský. Stáhni si z linku na skydrive od Tomáše Slavíčka fotku v plném rozlišení (15 MB) a uvidíš sám!
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

JJ díky stáhnu. Mám teď Nokii 808 a můžu mít za dobrou cenu Lumii 925 (jestli má cenu přejít nebo počkat až zlevní lumia 1020. Jde mi hlavně u telefonu o foťák a navigaci. Na vše ostatní a jako primární telefon mám Blackberry q10
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Tak jsem chtel v tydnu zajit do Maxmobilu se mrknout a třeba i zakoupit, ale uz byly fuc. Porad jsem na vazkach zda 920 vymenit.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Tak defacto jde jen a pouze o foťák, jinak je to stejnej telefon co L920, který přišel o vestavěné bezdrátové nabíjení, má AMOLED(byť s pentile) a aku je typu li-ion namísto li-pol, ale to už čeka trápit nemusí. Já osobně bych neměnil, nestojí to za to.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

To je pravda, spis pockam na neco s FullHD a novejsim HW. :)
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Na nějakou Mrkvosft mumii, či jak se tomu bude nadávat :grin:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Porad jsem na vazkach zda 920 vymenit.
Ja jsem si ji byl osahat a jak jsem vzdy sel do neceho noveho,tak jsem si rekl,ze me Lumia 1020 ani za to nestoji,jen ten fotak navic,navic nechci ani pridavny kryt v podobe bezdratu.Takze zustavam nadale u L920.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Do galerie jsem přidal nové fotky a videa (spoustu + snímky pořízené v noci) a výsledky jsou myslím na mobil hodně dobré. Pro mě se 1020ka od pátku stala primárním telefonem. Zatím teda ještě trochu tápu s aplikacemi, tady vidím největší slabinu WP, ale jinak jsem vesměs spokojený, tak uvidíme, na jak dlouho Galaxy S4 vydrží v šuplíku :)

Video z klubu (hlasitá hudba & masivní basy), 100Hz a 200Hz filtr
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wW_YOxL3I08[/youtube]

Obrázek Obrázek Obrázek
Zobrazit všechny fotografie…

Odkazy pro stažení v plném rozlišení
- pack 1
- pack 2 (nové fotky)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No paráda :-) fotky jsou masakr.

Jen se zeptám, jde nastavit kvalita fotek buď 5 mpx a nebo 5+38mpx ? co to znamená ? že tam budu mít fotku 2x jednou v 5mpx a podruhé v 38mpx ? Nechápu.

Kdy bude zde recenze ?
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Tak to porovnání videa s Galaxy S4 je opravdu brutální :D

Jinak - ohledně ukládání fotek 5+38 MPix, uloží se pro každou fotku dva soubory... V mobilu vidíš ale pořád jenom jeden soubor (jako normálně), i přes bluetooth se posílá ta menší fotka atd. Tu fotku v plném rozlišení si pak můžeš stáhnout po připojení k počítači. Je to prostě něco jako RAW soubor u zrcadlovek.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Jinak s tou možností dodatečné úpravy kontrastu, jasu fotky atd., to jsem Nokii křivdil... Jde to úplně v pohodě, přímo přes předinstalovanou aplikaci Tvůrčí studio. Člověk si pak může s fotkou skvěle hrát už přímo v mobilu :)

Jo - a vím že je to zločin na lidskosti, posílat fotky z 41 MPix foťáku na Instagram :D Ale můžete se podívat na moje snímky, ty z poslední doby jsou právě z Lumie 1020: http://instagram.com/tomasslavicek
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Paráda!
BTW: netřeba se stydět či omlouvat za používání Instagramu.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

mmme píše:netřeba se stydět či omlouvat za používání Instagramu
Ale je! :twisted: :lol:
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Neni!
Tuhle si me nekde pobavil svou fotkou s notasem u ziguliku nebo co to je za peklostroj :-D
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů