Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Sandra: Než uděláš HR, udělej si ručně zálohu, aby byla jistota... (ta záloha musí doběhnout, někdy to jsou i desítky minut)
Neobnoví se veškerá uživatelská data (zejména multimediální) : fotky, videa, hudba a ostatní ručně dodané věci...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Ale programy, nastavení telefonu a programů a rozložení home screen se obnoví?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Sandra píše:Jinak jsem zvyklá mít aktualizace automatické, jak ze Store tak i telefonu, to u WP je špatně a nefunguje to?
Není to špatně, ale nečekaná aktualizace v noci (i malá) může rozhasit telefon, já to mám raději pod kontrolou. Každému ale může vyhovovat něco jiné...

Aplikace a dlaždice s rozložením se obnoví, data některých aplikací také (záleží na šikovnosti vývojáře app), nastavení telefonu se obnoví také. (pozor na výběr správné zálohy, z které se při HR bude obnovovat)...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Tak zálohu vyberu tu poslední, ne? :-) Nebo jak se pozná ta správná záloha?

Jinak co by se mohlo rozhasit? Pro jistotu jsem tedy vypnula aktualizace OS, ale Store snad můžu nechat, ne? Každý den se mi aktualizuje jedna nebo dvě app, přece to nebudu neustále řešit ručně? To je dost nepohodlné.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Rozhasit se může cokoli... Ze všech HR, které jsem na WP8.1 dělal na všech mobilech (10x ?) s obnovou dat ze zálohy, se mi dlaždice špatně nahrály jednou a to ještě bylo mojí blbostí (obnovoval jsem zálohu vytvořenou v WP8.1 Update do WP8.1 (bez update) a to vše ještě k tomu v režimu DEV.PREV.
S obnovou ze zálohy není problém. Určitě je ale na místě obezřetnost a klidné reakce... 8-)

EDIT: záloha podle nejnovějšího data (obvykle). :)
Nio5830
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát bře 25, 2011 23:20
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nio5830 »

kllr007 píše:nastavenia - centrum akcia tam si zvil rychlu volbu aku len chces.
Děkuji za reakci a radu. Nakonec to bylo v nastavení pod položkou oznámení + akce.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

JirkaTom píše:Rozhasit se může cokoli... Ze všech HR, které jsem na WP8.1 dělal na všech mobilech (10x ?) s obnovou dat ze zálohy, se mi dlaždice špatně nahrály jednou a to ještě bylo mojí blbostí (obnovoval jsem zálohu vytvořenou v WP8.1 Update do WP8.1 (bez update) a to vše ještě k tomu v režimu DEV.PREV.
S obnovou ze zálohy není problém. Určitě je ale na místě obezřetnost a klidné reakce... 8-)

EDIT: záloha podle nejnovějšího data (obvykle). :)
Tak já to asi zkusím a uvidíme. Jen se děsím případného nastavování všeho znova a že tím zbytečně ztratím spoustu času.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Tak jsem právě dokončila Factory reset, zatím nevím, jestli to pomohlo, nicméně našla jsem zatím několik věcí, které se ze zálohy neobnovily. 1. nastavení glance screen, 2. nastavení data sense, 3. lock screen, 4. nastavení quiet hours, 5. nastavení Internet Explorer a mám obavu, že tím výčet zdaleka nekončí. A kdoví proč mám po factory reset Lumia Cyan, proč? Měla jsem nainstalovaný Denim. Aspoň že zůstala verze systému na WP 8.1 update 2. Ale proč tam je ten Cyan? A jak tam dostat Denim, když mi ho aktualizace nenabízí?
Hlavně že mi to neustále cpe naprosto zbytečné finance, sport, akcie a další blbosti, které neustále mažu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ale proč tam je ten Cyan?
Protože to ukazuje spatne, protože nemas zaktualizovanou systémovou aplikaci "bonusy+info".Je to s tim spojene. Az udelas všechny aktualizace bude to spravne ukazovat denim, ktery uz tam mas nyní.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Aha, děkujuuu :-)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Cafte, chcel by som sa spytat ako je tazke vymenit cele kraytovanie ? Mozem mat L1020 v dobrej cene avsak ma nejake poskodenia na kryte a nieje vo farbe ktoru by som chcel.

Kolko € to vyjde, ako tazke je to vymenit a priapdne nejake nastrahy na co si dat pozor ?
Pripadne nrobi to niekto tu ? Ak ano za aku cenu ?

Takisto ma zarazilo ze sa nepredava nabijaci kryt (Qi cover), nevie niekto kde by sa dal zohant / nema niekto zvysny kus ? (idealne zlty/biely)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Další postřeh po factory resetu, výdrž se prakticky zdvojnásobila. Co se týče sekání, to zatím nevím, zatím se neseknul a ani se nezpomaluje, jen Messenger klasicky zlobí, tak uvidíme časem. Každopádně od factory resetu jsem nerestartovala (i když to je teprve týden, tak to není podstatné, uvidíme třeba za měsíc nebo za půl roku, jestli do té doby nevyjde finální Windows 10 nebo jiná aktualizace :-) ). Ale přiznám se, že factory reset už dělat nechci, zálohování a obnova nejsou příliš dokonalé a je nutné spoustu věcí znova nastavit ručně. A to i systémové, kde bych čekala, že nastavení zálohované bude. Doufám, že ve W10 to bude lepší.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Hmmm.... Že bych ho tedy taky zkusil....
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Mě to pomohlo i přes negativa ohledně obnovy (nebaví mě si s telefonem hrát, jsem zvyklá ho nastavit a používat). Ale fakt doufám, že to už nikdy nebude nutné :-)
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

Jeden rychlý dotaz prosím spěchá.

Jak cca dlouho při plně nabyté baterii a vypnutém displeji dokáže svítit LEDKA v 1020 - potřebuju použít jako lampičku do stanu.

Váhám zda letět koupit nějakou led baterku nebo to obstará telefon. Stačí orientační čas.

Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dlouhym zapnutim tu ledku znicis, není na to stavena, aby jsi s tim třeba hodinu v kuse svitil.Radeji si skoc něco koupit.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

To jako opravdu? Takže ta ledka je na krátkodobé intenzivní světlo pro blesk?
Měl sem za to že když má 1020 XENON tak ta ledka je právě na svícení ve videu a jako lampicka.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, není urcena na dlouhodobe sviceni, budes ji postupne nicit.Video také hodinu natáčet nebudes, na hodinove sviceni uz to není.Uz jsem par modulu se zcernalou led menil.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

No už sem koupil led baterku a aby to Lumče nebylo líto, dostala powerbanku Microsoft DC-21 celkem kompaktních 6000 mAh
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nejrozumnejsi volba, i ta powerbanka, mam ji také :smt023
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 60 hostů