Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Preco by to mal byt trhak ? Nie kazdy si kupuje telefon koli fotaku, vlastne je to mizive percento. Vacsine staci cvaknut na FB/instagram/twitter nejaku lepsiu fotky a tym to konci. Nejake RAW/DNG ich netrapi. Ako vazne, trhak byto urcite nebol, predaje by nejake mal ale v porovnani s konkurenciou uplne mizive.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Kllr - To mš asi pravdu, dnes chtějí hlavně Lopaty s obřím displejem a kdejakou patlaninu umí udělat,kdejaký telefon a nikoho to nesere. Já se kolikrát divím,když mi ukazuji někteří jako by,ty jejich patlaniny,že se tím ještě chlubí. Kolikrát jsem zděšen a někdy je to i s fotoaparátu. Třeba takový projekt Mclaten by se mi líbil, ale opět ho zrušili. Tak se nabízí otázka,co na místo L1020??? Když chci kvalitní foťák s xenonem.
A ještě jeda otázka, už funguji W10 na L1020, myslím tím opravdově,bez omezení.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

kleinak: W10M budou na L 1020 fungovat "opravdově" až bude oficiálně uvolněna finální verze pro L 1020, do té doby jsou a budou různé problémy.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

nahrada za 1020 v sucasnej dobe proste neexistuje. Fotoaparaty konkurencie sa sice priblizuju ale ak chce clovek naozaj nastupcu, tj aj s xenon bleksom, viac MPix koli pureview a zoom, etc, tak moznost nema ziadnu.
Mclaren bol podla mna peckovy a vidis, prototyp mali a zjavne usidili ze by sa nepredaval tak naco... co maju pravdu, nebudu robit telefon pre 1% nadsencov. Problem ale je ze to 1% nadsencov nema ani po 2 rokoch nastupcu svojho telefonu.

Ja osobne som rezignoval, presiel som na android (ktory som doteraz rad nemal, no od Lollipop sa mi tak zapacil ze kaslat na cele WP) fotak uz nepotrebujem tak ako kedysi takze toto ma tiez moc netrapi. Ale majitelom 1020 aj tak lutujem.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

Ahoj, myslíte, že se vyplatí telefon reklamovat, když mmě opravdu velice špatně slyší protistrana při hovoru na handsfree nejspíše mam ucpany ten reproduktor kde se nachazi repracek drobnym prachem atd co je po kapsách. a taky vypálené obrazce dole na displayi při podrzeni sipky zpet napr na modre barve viditelne? vymeni mi to opravi?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme, ze se vyplati reklamovat a pokud budou mit dily, vymeni ti to v ramci záruky.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Ahoj 1020maniaci. Už jste řešili výměnu baterie? Já ano a nic moc. V našem místním ofiko Nokia servisu mi sdělili, že baterii neumí sehnat. Objednal jsem ji tedy z Max shopu za čtyři kila. U nás v servisu mi ji vyměnili, jenže po pár týdnech používání jsem zjistil, že je baterie fake a nikoli origo, jak Max shop na svých stránkách prezentoval. Nevydrží ani půlku toho, co kdysi původní v telefonu. Samozřejmě vím, že by to melo jít reklamovat... přesto se ale zeptám: Nevíte někdo kde sehnat origo baterii?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To se divim, ofiko baterie do 1020 bezne mam, ani nevim, ze by byly nesehnatelne.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

No tak jak píšu. Baterii z Maxmobilu jsem sehnal raz dva, ovšem vydrží polovinu doby. Samozřejmě vypadá jako od Nokie. A na netu jsem podobných zkušenosti s fejkama četl víc. Jirko, jsi si jistý že máš originál? Pokud ano, za kolik mi ji pustíš?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jsem si na 1000% jisty, všechny dily na telefony a baterie mam primo ze servisni site nebo od dodavatelu, kteří dodavaji/dodavali primo servisnim parterum.Je to zvlastni s tim maxshopem, ze by prodavali fejky..Dal jsi baterii od maxshop dostatek cyklu nabiti a vybiti?Pokud jim tam dele lezela, bude potrebovat i se vzpamatovat.
Baterii necham za 350kc.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Mám ji ve founu už dva měsíce, ale je pravda, ze teď mnohem více využívám jiný telefon a 1020ku zapínám jen když někam jdu nebo jedu a chci fotit. Tak já ji teď zkusím využívat jako hlavní foun a uvidím. Díky za radu.
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od k.ats »

Ahoj, nedávno jsem reklamoval L1020 skrz pískání fotomodulu. Dnes jsem se zkusil podívat na stav zákazky a našel jsem tam zvláštní info, které je v příloze. Je tam uvedeno:

Kód: Vybrat vše

4100 Completely Dead

G1P Telefon nelze zapnout
Telefon ale zapnout šel a mrtvý nebyl.

Dále je tam uvedena nějaká swapovaná jednotka. Jsem z toho zmatený. Nevíte co to znamená?

Děkuji.
Přílohy
Arvato.png
(21.82 KiB) Staženo 54 x
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Asi výměna za Lumii 930 :-D
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od k.ats »

Taky si to myslím, ale vždyť to se tak nedělá snad, ne? Když pošlu telefon s nějakou vadou a oni mi nazpátek pošlou úplně jiný. (Zatím mi nic nedošlo tak nevím).
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Nemusíš to přijmout. Požaduj vrácení peněz.
Moje čerstvá zkušenost s Arvatem je ve vláknu L930... :-S
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od k.ats »

Já jsem to řešil přímo s Arvatem, nikoliv přes prodejce. Peníze mi teoreticky nemá kdo dát. Leda, že bych došel do prodejny kde byla kupována ta L1020, tam jim vrátil tu L930 a chtěl bych zpátky peníze, ale nevím teda jak bych pochodil. Fakturu na L1020 jsem posílal do Arvata, nevím ani jestli mi přijde zpátky. Tu L930 bych i snad přežil, ale mám strach z toho, že podke těch nových zákonů by na tento nový přístroj měla platit pouze záruka stejná jako z toho předchozího přístroje, což je cca 6 měsíců. To by byl velký problém.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

mbelas píše:No tak jsme stále neporaženi ikdyž je to o fousek ale......

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... ix_Cam.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky si stále myslím, že ikdyž má L1020 dva roky od vydání tak je to stále TOP.
To je test jak stehno. Test nějakého jemanda von niemanda způsobem adekvátním jemandovi von niemandovi. To bodování je už úplný výsměch.

Ono teda na tom není moc co testovat. Optiku neoblafnete, takže za šera logicky 1020 musí vyhrát dokud nebude mobil s lepším optikou (šum můžete postprocessovat jak chcete, kde nic není, ani 8jádro nebere). Stejně tak v testu macro naopak lumie všechno projede, protože opět fyzika je neoblomná a malý prcek vždy zaostří blíž. V čem může uspět dnešní tisícijádrový smartfone s plenthora GB RAM a výkonnou grafickou kartou krmící div že ne 4k displej, je všechno okolo - může mít lepší možnosti nastavení (kompenzace protisvětla, bodové ostření, nastavení jasu, kontrastu, sytosti barev atp. - zrovna zde je u lumie 1020 dost slabina, u fotky nastavíte manualně skoro vše, u videa skoro nic, hlavně protisvětlo a vypnutí automatického jasu dost chybí), či zvládne ukrmit vyšší snímkovou frekvenci (což je platné jen za dobrých světelných podmínek), zvládne rychlejší momentku (jenže tady u lumie 1020 majkrosoft zapracoval a start už dávno není tak pomalý jak býval), zvládne (možná) rychleji vyhodnotit situaci, zaostřit a uložit fotku (jenže to taky není moc košer srovnání, protože lepší a větší fotka logicky déle trvá). Za šera má hyper mega giga smartfoun výhodu jen v tom, že má víc "pokusů" v kratším čase, ale to světlo a detaily prostě menší dírou než má L1020 nenasbírá. Jediné, co může mít lepší a má pár smartfounů o fous lepší, je výkonnější optická stabilizace. U lumie 1020 není nejhorší, ale není ani nejlepší. Dlužno dodat, že stabilizaci subjektivně srovnávám nikoli se smartfouny, ale videokamerami a fotoaparáty, takže to je trochu jiná liga :)

Když jsme u videa - na nokii 1020 bych dle svého pozorování soudil, že za světla by ukrmila i 4K rozlišení (díky tomu jde na nokii za ucházejícího světla digitálně zoomovat beze ztráty kvality - to žádný smartfoun neumí, na full HD je v poledním světle rád, že mu to jakž takž ostří a při digitálním zoomu už se ztrácejí detaily), za slabších světelných podmínek (soumrak) je na 1020 obrazová kvalita na full HD záznam tak akorát, tj. ze 4 pixelů neostrých dat vzniká jeden ostrý, za tmy už je jistý šum i na 1020, ale pořád s velkou mírou detailu (prostě když ze 36mpix uděláte 2které má full HD tak máte i při omezené době expozice dané frameratem kde brát), jen holt už při světelnosti blízké tmě není světlo na to, aby barvy plně seděly a hlavně tmavší plochy trpí na modré artefakty (zkuste natáčet někde v nočním podniku či v hospodě při intimním osvětlení). Ale i tak je to pořád hezky ostré, když je nejhůř a fakt tma jak v pytli, tak na lumii 1020 snižte snímkovou frekvenci z 30 na 25, obraz je o pak něco lepší díky delší expozici. Zkuste si s nějakým smártfounem točit za šera nedejbože za téměř tmy, můžete se stavět na hlavu, redukovat fps ve snaze zlepšit expozici, ale na obrazovce uvidíte pořád akorát zašuměný obraz. Když se vrátím k tomu 4k, tak kromě toho, že zde mobilní technologie lehce předběhly dobu (filmy ani pořady v TV ve 4k prakticky nejsou, ale Franta z Horní dolní produkuje záběry na to, jak krmí krávy ve 4k a 60fps), tak trochu těžce nechápu, proč někdo neudělá hyper mega smartfoun ala 1020 s pořádným čipem a slušným zvukem, protože to by byla neskutečná bomba, SKUTEČNĚ 4k video, kde každý pixel z těch 8mpix co má 4k bude skutečně obsahovat unikátní informaci a nebude se slévat s okolím a díky omezené optice vypadat jako upscalované postprocesované full HD (většina dnešních "4k" videjí co natočíte v telefonu). Defacto 1020ka s lepším procákem by byl parádní 4k videomobil, pokud by na tom kulatém fotomodulu, co má na zádech, měla i podporu výměnných objektivů, tak by to byla superbomba a prodejci videokamer a foťáků by přišli o dalších 80 procent trhu.

Pak další kapitola sama o sobě je zvuk. U Lumie 1020 je velmi dobrý a čistý, až překvapivě (byť částečně jde o drobný podfuk díky odfiltrování nejnižších frekvencí alias zdroje pazvuků), není to ani nějak náchylný na vítr atp. U mnoha smártfounů je zvuk jak přes hřeben. Jen asi jeden nebo dva mají srovnatelný ne-li lepší (někde jsem viděl test, škoda že už nevím kde).

Jinak test můžete udělat snadno - udělejte fotku v plném rozlišení, pak třeba v 5mpix. samplu a zvětšete. Pokud při zvětšení uvidítě ostré kostičky, nestíhá rozlišení, optika by poskytla víc detailů. Pokud při max. zvětšení uvidíte zrnitý obraz tak nestíhá optika a můžete mít mpixelů kolik chcete, ale optika to nenakrmí. Selský rozum.
Jen kdyby to někdo chtěl srovnávat, dělám často fotky výhledů (pracovně) a na nokii 1020 pak prověřuji viditelnost bodů v terénu (nejčastěji město). Když fotím po světle a je den a platí několik dalších předpokladů - trefím zaostření, necuknu s rukou po dobu expozice, atd., tak snímač 41/35mpix u nokie 1020 využije všech 35/41mpix a při plném rozlišení vidím pixelizaci danou limitem rozlišení, při větším rozlišení snímače bych tedy z optiky ještě možná nějaký ten detail vyrazil. Pokud je soumrak, tak už mě limituje optika, 5mpix sample vypadá při full zoomu dobře a ostře, ve full rozlišení nezískám moc informací o detailech navíc a už tam je patrný šum. V terénu mě často omezují kolikrát víc podmínky, hlavně opar a smog, případně protisvětlo. Pokud je kouřmo, je i problém s ostřením (většinou nastavuji vše auto a udělám 2-3 fotky s tím, že ukážu na displeji kam chci ostřit, většinou je to tak 50:50 že vyleze ostrý snímek, pokud jde cíleně fotit výhled a není moc hezky, tak ručně a dělám třeba 5 pokusů s různými parametry a doufám, že aspoň jeden vyjde).
Po světle ve dne z lumie 1020 z full resolution fotky dostanu o trochu víc informací než pouhým okem, jinak je to zhruba nastejno. Za zhoršených podmínek je tomu samozřejmě naopak. Příklad - hledám po světle vysílač na 4-5km na věžáku v jiný čtvrti než jsem, vím kde zhruba je, vidím věžák, směr, výška odpovídá, ale nesedí mi tvar a barva je taky trochu jiná. Pak se podívám na fotku, dám full zoom a vidím, že neseděl proto, že před ním je v daném úhlu ještě jeden věžák podobné barvy o patro menší a širší. Okem jsem to neměl šanci poznat, splynuly mi v jeden.
Dlužno dodat, že pro lidi je vždycky dvojí šok, když prvně vidí, že si terén analyzuji mobilem a druhý, když jim řeknu "připojení je realizovatelné, je tam vidět stožár na čouhající výtahové budce na základě analýzy fotky a kontrolním porovnání s leteckou fotomapou..." :-D
Asi by nejlepší srovnávací test bylo právě takovéto praktické užití, vzhledem k tomu, jaké mám na foťák potřeby třeba já, tak kdyby mi někdo dal do ruky ty keply, tak bych asi udělal daleko, daleko lepší srovnání oproti referenční 1020 s ohledem na užití, kde skutečně využiju hraničních schopností focení a točení.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xzeit »

Nejspíš tady :-)
Lumia 1020
https://youtu.be/bGco_6Q2jXo" onclick="window.open(this.href);return false;
Lumia 830
https://youtu.be/JUC9Uf_OHY0" onclick="window.open(this.href);return false;
Lumia 830 ma lepší zvuk,snad i díky umístění mikrofonů.
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od k.ats »

Z reklamace se mi dnes vrátil telefon L1020, ale už to není L1020, ale vyměnili ho za L930. Teď jen řeším dilema, zda ho vrátit a požadovat peníze zpět a koupit novou L930 (měsíc čekání) nebo mít novou L930 hned z té reklamace ale jen z půl roční zárukou.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xzeit »

Neblbi,chtěl peníze a kup si něco s dvouletou zárukou...málem jsem se svou Lumii 1020 dopadl špatně.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 36 hostů