Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Antuch »

U mojí L1020 se mi to vybití stalo taky, asi po třech nabitích od koupě. Večer 70%, ráno nešel ani zapnout. Lehce nasrán jsem pak celý dopoledne restartoval,protože po prvním restartu baterka stejně mizela před očima. Pomohl třetí restart, od tý doby se mi to nestalo ani jednou. Otázka je, proč se to stalo...jediný, co si pamatuju je to, že večer před tím, jsem celkem blbnul s foťákem (zapínal, vypínal), takže třeba se nevypnul pořádně ten modul, třeba se pořád nabíjel xenon, atd...
Je to už přes měsíc a zatím se nic neděje, standardní výdrž teď 2-3dny.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Nazdar chlapy, dnes mi přišel emai od Microsoft UK Limited ve znění - Lumia Denim software update

Get the best Lumia smartphone experience yet. The Lumia Denim software update is available across the entire range of Lumia smartphones running Windows Phone 8.1.
Tak jsem to zkusil a nic, pokusil jsem se telefon nastavit na Angličtinu UK a taky nic, tak nechápu, kde je zakopaný pes, pokud bude někdo vědět, budu rád za pomoc.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Musis cekat, az se na tebe a tvuj telefon dostane rada, dostal jsi obecny email.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Přestal mi jít zvuk budíku, nejde ani spustit ukázkový zvuk budících melodií, a to ani do sluchátek. Dost podstatný problém, jdou jen vibrace a dneska jak bylo ráno ta níže, tak mě vzbudil až telefonát v poledne. Zvuk jinak samozřejmě funguje bez problémů.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Zdravím tady na fóru, sice to není k tématu L1020 i když jak se to veme, ale prostě mi to nedá. Jde totiž o jeho prý lepší sestřičku L930. Podle nejnovějších informací a známěho časopisu dTest, je nejlepší fotomobil současnosti iPhone 6, druhý iPhone 6plus a nokia L930 je až předposlední, dokonce i Samsung Galaxy zoom je před ní.
Proto se chci zeptat vás, copak ta L930 je o proti naší stařičké L1020 tako špatná? To nedělá moc dobré jméno. iPhon mě po pravdě pěkně překvapil. Ale kdyby tam byla naše L1020 tak nevím, nevím, kdo by vyhrál, opravdu si teď nejsem jist.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel do updatu Denim to spatne bylo/hodne a vsude jsem to psal.
Jinak jako 1020 930 fotit nikdy nebude.S Denim aspon prislo razantni zlepseni.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Tak už mě to je jasný, proč ten update L1020 nedostane :tlem: :tlem: To by byla ještě lepší než zrcadlovka :tlem:
a nikdo by už nechtěl fotit foťákem a L930 by byla zase jen pozadu :lol:
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chobotmilan »

Ako je to možné že denim je na L1020 nemecky vodafon,keby som to chcel do mobilu,da sa to tam nejako napáliť cez počítač?da sa to u nás nejako zohnať?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano da, pres NCS.K cemu ti to bude, kdyz Denim pro 1020 nic neprinasi?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

chobotmilan: Aby bylo jasné, o čem je řeč:

DENIM GER OS version 8.10.14176.243 Firmware version 3051.50009.1424.0004
CYAN CZ OS version 8.10.12393.890 Firmware version 3051.50009.1424.0004

V Denimu O2 Německo je podstatně novější OS, ale FW je stejný. Jakou máš verzi OS a FW ve své L1020 ?
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chobotmilan »

No,myslel som,že budem mať L1020 lepšiu,keď tam bude denim.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V cem lepsi?Psychicky?
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chobotmilan »

JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Máš tedy normální oficiální verzi Cyanu. FW je stejný jako u německého Denimu. Pokud chceš vylepšit svůj mobil novějším OS, je nejjednodušší cesta čekat na upgrade. O něco složitější je stát se účastníkem Developper Preview a tam je potom OS stejný, jako mám já v podpisu. Provozuji takhle L1020 cca měsíc a půl k naprosté spokojenosti.
Ale fotky z L1020 jsou v obou případech stejné...

EDIT: ještě k možnosti počkat na W10 pro mobily Insider program: pokud to bude tak, jak prezentoval MS, W10 pro mobily Insider bude vyloženě preview verze nedoporučená k běžnému ostrému nasazení. Ale uvidíme... Nikdo není ten nejchytřejší...
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chobotmilan »

Dik.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

No uživatelé jiných modelů píšou, že fotky jim z toho lezou po update lepší, ale ono to spíš bude tím, že asi při slabším světle zvedli čas expozice - jeden doslova píše, že fotky za dne stejné (logicky, HW neobejdeš), a za špatného světla méně šumu, ale rychlejší objekty že jsou rozmazanější = jasné, že zvedli dobu expozice u automatiku, na kterou fotí 99 procent fotičů 99 procent fotek. Takže si myslím, že přínos u lumie 1020 by byl minimální.
Jinak focení na automatiku nezatracuju, taky na ní fotím, když se mi výstup ani na druhý pokus nelíbí, tak přepnu na manuál, udělám pár fotek s různým světlem a to by bylo aby aspoň jedna nebyla dle představ :)

Jinak dělám teď i nějaké to video a tam se rozdíl lumia 1020 vs. zbytek světa projeví nejrazantněji - video nepočká vteřinu až snímač nachytá dostatek světla, ani až doostří a ve videu moc nefungují ta šidítka, co mají dokreslit chybějící detaily obrazu čistou softwarovou fabulací, "aby to vypadalo cool". No a když dojde i na zoom, tak zbytek světa se jde klouzat úplně, zkuste full HD video na iphonu jedno jestli 4 5 6 nebo 99, dejte 4x zoom a pak to srovnejte s lumií. Zatímco iphone, tak tak vypotí dostatek detailů na zaplnění full HD montíku bez zoomu za dobrého světla, lumie pokud není jo šero, kdy už sem tam nějaká tmavší plocha zašumí, tak zoomuje jako kdyby tam byl teleobjektiv, díky naddimenzovanému snímači . Škoda, že 1020 nemá 4k podporu, bez zoomu by její optika 4k obraz nakrmila i pro video, za dobrého světla možná i se zoomem.
Hodím sem asi nějakou recenzi lumia 1020 nikoli ala fotomobil, ale ala videokamera. Jako full HD příruční kamerka je taky skvělá, hodně mě překvapil zvuk, nechytá to vítr a je skvěle všemu rozumět, žádný plochý chrastění a pazvuky. I v kameře jsem měl horší zvuk než v 1020 dokud jsem nedal externí mikrofon.

Ale vys....rá mě youtube, a jeho úžasný 4Mbps Full HD... Zoom = kostičky, kde dřív nebyly. Trávník či jiná plocha plná drobností = kostičky i při nepatrném pohybu obrazu. No a u pohybu je to taky jasný. Ono už tech 20Mbps je na hraně a může se tam sem tam nějaký pixelík slít či ztratit, zvláště u malého zařízení, které se pořád bude nepatrně i přes stabilizaci pohupovat a tím brutálně zvyšuje nárok na datový tok (teď tím nemyslím na ty největší šotouše, co s sebou tahají příruční tripod na camera grip).
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

Zdravím už bude ten Denim? Už mě to rozčiluje :D
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

AIKON píše:Zdravím už bude ten Denim? Už mě to rozčiluje :D
Tak ono se není ani na co těšit. Dostaneme pouze update od MS a tam skoro nic zajímavého není. FW Nokie Denim našem fotokráli v oblasti foceni nic nepřinese, spíš mám strach aby MS nek*rvil algoritmy focení a schválně nedegradoval L1020 :-( To bych byl opravdu nasratý.

Na mé L1520 šla kvalita fotek dost nahoru tímto updatem, ale u L1520 to slibovali a vyšlo to :-) Takže max.spokojenost.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

No ne jde o prepínač dat jelikož teď žiju na Isle of Skye o tom že to neudělá nic s focením vím a CZ slovník by měl být lepší a IE prostě o to GDR mi jde.
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xHeretic »

Zdravím,
potřebuji od někoho zkušeného poradit.
Musím vrátit půjčenou Lumii 1020 s WP8.1 Cyan a koupil jsem si tentokrát už pro sebe tu samou, všechny verze v Info jsou stejné.
Na té původní jsem udělal zálohu, na nové Lumii jsem udělal tovární nastavení a přihlásil se ke stejnému MS účtu.
Úvodní obrazovka i nainstalované programy včetně sms a kontatků vypadají stejně, až sem super...ale problém je, že se neobnovilo žádné nastavení těch nainstalovaných programů ani her.
Konkrétně přítelkyně hrála neustále MyTalkingTom - ta výchova kocoura :) a teď mi dává strašný čočky, že musí od začátku, stejně tak účet na Viberu a staré zprávy jsou fuč.

Otázka je tedy jasná: Jde nějak synchronizovat i nastavení aplikací a progres ve hrách mezi dvěma totožnými Lumiemy co mám u sebe?


Děkuji mnohokrát!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů