Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jj, je to mikrospendlik.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

tak po dlouhém hledání jsem našel, microsoft je asi poslední kdo prodává camera grip :
http://www.microsoftstore.com/store/msu ... .283834000" onclick="window.open(this.href);return false;

už se na něj těším :)
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

A da sa ten camera grip objednat aj na Slovensko? Lebo ja som si to chcel objednat z US store ale posielaju tu len do US statov. Tiez premyslam, ze by som si ho kupil ale neviem kde.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xzeit »

U měl Lumie 1020 se objevil problém a to takový: Kopírování dat přes kabel do, nebo z telefonu trvá hrozně moc dlouho. např. Cca 200 MB video se zkopíruje za nějakých 3 až 4 minuty!! Problém bude nejspíš v microUSB konektoru, protože při menším pohybu s telefone, když je připojen kabelem se neustále odpojuje a připojuje. Chtěl jsem se zeptat, jestli tady někdo řešil takovýto problém a pokud ano, jak to dopadlo.

Děkuji
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Zkoušeli jste někdo dělat fotky z 1020ky na papír? A pokud jo, jaké jsou vaše postřehy? Zajímá mě cokoli. Jaký jste zkoušeli formát, jestli jsou lepší výsledky z pro.jpg nebo highresolution.jpg, či na jak kvalitní papír jste tiskli? Co výřezy? Pište své zkušenosti :)
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

tiskl jsem si 25x45cm a v poho. Použil jsem soubor upravený v telefonu. Fotky měly něco přes 3MB, zvládlo by to i větší formát. Papír nevím. Výřezy - pokud to vyřežeš v telefonu, použije to highres, vyřeže, upraví na JPG.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Mám problém se zamrzáním L1020. Myslel jsem, že jde o HW problém, ale zdá se, že jsem jedním z těch, kteří jsou postiženi bugem v poslední aktualizaci WP. Jde o nějakou chybu v logice nabíjení, kdy telefon píchnutý na nabíječku občas zamrzne. Problém je v tom, že teď mi vytuhl natolik, že nereaguje vůbec na stisk tlačítek a nejde provést soft ani hard reset. Jsem na tři neděle v daleké cizině a mám mrtvý telefon, neb nemám možnost jej připojit k PC. Mám jen tablet s Windows RT a tím si asi moc nepomůžu. Napadá vás nějaká možnost jak jej probrat k životu?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Zkusil bych ho nechat delší dobu na nabíječce (tak 2h) třeba se chytne.

Jinak ..............




4) Restartování (nejen) zaseknutého přístroje

Ačkoliv k zamrznutí, či zaseknutí systému Windows Phone dochází jen ve výjimečných případech, můžete se s tímto stavem setkat. V tomto případě budete na přístroji marně hledat tlačítko reset. Druhou možností je vyjmutí a opětovné vložení baterie. U Lumie 800 však i tato možnost nepřichází v úvahu, jelikož je baterie v přístroji napevno. V Nokii však s tímto problémem počítali, a restart přístroje je možný současným stlačením a přidržením tlačítek pro ztlumení hlasitosti (Volume Down) a zapínání (Power). Tlačítka můžete uvolnit ve chvíli kdy ucítíte, že telefon 3x zavibruje.



5) Hardreset - obnovení továrního nastavení

Pokud potřebujete vrátit telefon do továrního nastavení (smažou se všechna uživatelská data), můžete využít standardní postup z menu operačního systému (Nastavení > O systému > Obnovit tovární nastavení telefonu). Pokud se z jakéhokoliv důvodu do nastavení zařízení nedostanete, je možné provést hardreset také pomocí stisku speciální kombinace tlačítek. Nejdříve je třeba zařízení vypnout, následně najednou stisknout a držet tlačítka ztlumení hlasitosti (Volume Down), zapínání (Power) a spoušť fotoaparátu (Camera), dokud neucítíte telefon vibrovat, následně uvolněte tlačítko zapínání (Power) a držte jen snížení hlasitosti (Volume Down) a fotoaparát (Camera) na dalších 5 sekund.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Tlačítka vůbec nereagují, soft ani hard reset nejde. A na nabíječce jsem to taky měl a nic. Prostě mi furt svítí glance screen a na něm neděle a čas 19:09. Teď asi jen zbývá počkat na úplné vybití, že se snad po tom vzpamatuje
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

iljusin66 píše:Tlačítka vůbec nereagují, soft ani hard reset nejde. A na nabíječce jsem to taky měl a nic. Prostě mi furt svítí glance screen a na něm neděle a čas 19:09. Teď asi jen zbývá počkat na úplné vybití, že se snad po tom vzpamatuje
Tak to je průser........ale tlačítka by měla reagovat na reset........divné.......tak fakt jen čekat a čekat musíš.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Tlačítka mi fungovala vždy. Jen je třeba je držet někdy dost dlouho. Klidně si stopnout půl minuty.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

SmetyCZ píše:Třeba to napraví tenhle fix:

http://www.windowscentral.com/strugglin ... elease-fix
Od aktualizace WP8.1 ?
Vypínání,restarty už zlobily na WP8 ...ale díky bohu za to že se už probudily a rozhodli se s tím něco dělat.
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

Ahojte. V sobotu som sa vratil zo zahranicia a v ten isty den mi po navrate zamrzol telefon. Spravil som soft reset, telefon sa restartoval avsak po restarte mi nejak zblbok cas a datum v telefone. Nastavil sa mi datum 22.5.2014 a nejaky divny cas. V telefone mam nastavenu moznost "automaticke nastavenie - zapnute". V mojom pripade sa telefon nespamatal a neaktualizoval cas. Dnes rano dalsi problem. Budik nezvonil, len telefon vibroval. Nikdy predtym sa mi toto nestalo. Spravil som opat dalsi soft reset a telefon sa mi vratil na sobotnajsi datum 22.11. a na hodinu, kedy sa mi zasekol telefon. Myslite, ze bude treba spravit hard reset? Bojim sa, ze mi opat telefon nebude zvonit pri budiku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mozna budes muset pockat na tento fix http://smartmania.cz/bleskovky/lumia-92 ... avuje-9484" onclick="window.open(this.href);return false; , HR muze pomoci docasne.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Tak to datum 22.5.po softresetu byla u mě běžná věc(čas jsem měl taky na automaticky),pak jsem musel jen restartovat a naskočilo správné datum..jak je vidět softreset asi nedokáže dokonale suplovat vyjmutí baterie.
A nezvonění budíku pravděpodobně související se zamrzáním,to HR nebo SR nevyřešíš,musíš přehrávat soft přes NSRT a na čas budeš mít klid...já to takto vyřešil,aspoň prozatím,a zatím mám klid(nastavení Rychlého přehledu atd.uváděné v tom odkazu,mám stále stejné)...protože další aktualizace něčeho ti zase může tlf.rozhodit,jistota bude až to pánové opraví.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Tak ani napodruhé mi na baterce nebyla nalezena žádná závada. Takže o dvou dnech si nechám zdát. A ještě mi přeinstalovali SW, provedli downgrade... Ano, posledních několik hodin (instalace - obnova zálohy - zjištění, že nemám aktuální verzi - postupná instalace - obnovení do tovární stavu - instalace - obnova) na ně s láskou myslím :) Ale zase mobil do týdne doma, repráček i mikrofo vyměněny, takže jsem i tak spokojený.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

mimonaut píše:Tlačítka mi fungovala vždy. Jen je třeba je držet někdy dost dlouho. Klidně si stopnout půl minuty.
U mě to asi vypadá na úplnou smrt telefonu. Ani po totálním vybití telefonu se po celodenním připojení na nabíječku nic neděje. Prostě černý displej a nic. Uvidíme co řeknou v servisu až se vrátím do ČR.
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato_sk »

Zeby konecne predzvest nastupcu L1020?

http://www.windowscentral.com/leaked-im ... ear-online" onclick="window.open(this.href);return false;
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

no osobně si myslím, že to nebude nástupce ale další kus do porfolia. Když se podívám na čočku fotoaparátu tak vidím malou čočku (do 20mpx) a nějaký LED blesk........dle mě to nástupce nebude. Taky nikde není řečeno, že nástupce má mít vice mpx než současná L1020, asi ani mít nebude neboť současný modul v L1020 je (byl) na výrobu drahý......uvidíme časem co se chystá.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů