Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
milanponicky
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 22, 2014 13:18
Zařízení: Nokia Lumia 1020 32gb yellow

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milanponicky »

Ahojte.chcel by som Vas poprosit o radu,ked pocuvam hudbu pri behani,casto sa mi stava ze sa mi znizuje hlasitost na nulu a ked ju zvysim tak automaticky klesne dolu. Vyzera to ako keby som mal stale stlacene tlacidlo na znizenie hlasitosti. Nepouzivam original sluchadla ale mam svoje,moze to byt tym?Dakujem za odpoved
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

najskôr by som chcel vedieť, či nepoužívaš nejaký obal/kryt na mobil, ktorý môže to tlačidlo za každý aktivovať, lebo bolo tu už aj také :)
milanponicky
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 22, 2014 13:18
Zařízení: Nokia Lumia 1020 32gb yellow

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milanponicky »

Vidis,to ma nenapadlo,ale mam kryt na bezdrotove nabijanie.on sa tlacidiel nedotyka.zabudol som napisat ze sa to stalo aj ked som mal mobil v ruke,tlacidlom som pridaval hlasitost ale ona isla stale na nulu,a ani nestupala
goz76
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 04, 2014 23:05
Zařízení: iPhone

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od goz76 »

Ahoj všichni, přemýšlím o koupi Lumie 1020. Pořád je to ještě dobrá volba? Momentálně mám iPhone 5.
Četl jsem spoustu recenzí a nejvíc si všichni stěžují na dlouhou dobu při zpracování fotek, to pořád trvá?
Napadá vás nějaké jiné negativum?

Díky.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Fotoaparát velmi pomalu startuje. Jsou velké prodlevy mezi focením dalších snímků. Tuhle Lumii už mám téměř rok a beru ji jako výzvu, co vše se s ní dá vyfotit. Jen si musíš dat malinko praci. Na mobil foti parádně..
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

goz76 píše:Ahoj všichni, přemýšlím o koupi Lumie 1020. Pořád je to ještě dobrá volba? Momentálně mám iPhone 5.
Četl jsem spoustu recenzí a nejvíc si všichni stěžují na dlouhou dobu při zpracování fotek, to pořád trvá?
Napadá vás nějaké jiné negativum?

Díky.
První fotka cca.2-3s od spuštění apky, další fotky okamžitě, ukládání se zrychlilo updatem Cyan a aktualizací Nokia Camera.
No volba je to určitě stále nejlepší, doposud L1020 na poli fotomobilů nebyla překonána a to noví konkurenti jsou mnohem mladšího data výroby. No já jsem zvědav zda-li přijde nástupce L1020, zatím to nijak nevypadá. Nikde na netu jsem nenašel srovnání FW Black a Cyan na L1020 ? Nevíte o něčem? Co jsem slyšel ohlasy na update Cyan, tak fotí to prej hůře, což se mi ani nezdá.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, 1020 prekonana doposud nebyla a jentak ani nebude, modul je moc drahy, takze nastupce v nedohlednu a tento rok urcite nebude.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

Ahoj, často se mi stává, že jsou fotky jakoby zamlžené, všiml jsem si oroseného sklíčka na foťáku zevnitř, fotky jsou prakticky nepoužitelné, musím počkat nějakou dobu, než se voda odpaří, pak je to ok. Nějak mi to nedošlo, až nyní jsem zjistil, že jsem v Chorvatsku vyfotil vždy prvních pár fotek v pohodě a za nějakou dobu zamlženo. Můžete mi poradit, zda je to na reklamaci ? Děkuji Karel
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Musela se ti do telefonu dostat vlhkost/voda, proto se ti fotomodul nyní mlzi..Sama se tam voda ani vlhkost nevytvori.Ja bych te s takovou reklamaci hnal..
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

No to je sice pěkný, že by si mne hnal, ale telefon mám pár měsíců a o žádné vodě nevím, že by se tam mohla dostat běžným používání? Např. při geocachingu sice lezeme na různá místa, ale mám i jiné u sebe mobily a ty se nemlží, a fotí normálně, tak co s tím?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Musela ti tam na dovolene nekde vniknout vlhkost, sama se tam nevytvori.
Pokud budou uvnitr zabarvene senzory je to jasne..
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

Ahojte. Kedze sa vyroba 1020-tky coskoro ukonci, nemyslite, ze by bolo dobre kupit si do zasoby napr. bateriu, pripadne ine nahradne diely? Alebo bude aj napr. o 2 roky moznost kupit originalu bateriu v dobrej kondicii?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tezko rict, moznost originalnich dilu mam a vyrazne levneji, na 1020 jsem zazasoben velmi dobre, tam me kdyztak napises do SZ ;-)
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

Super, dakujem. :)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Zdravím, tak jsem majitelem L1020, bohužel jsem prostě neměl jinou možnost. S Nokii jsem začal před 4 roky,jelikož jsem chtěl od telefonu něco více, než jen telefonovat. Začal jsem už s Ericssonem K 750i, K 790, K 800, ale tím to zkončilo, výrobci neuměli udělat žádný kvalitní fotoaparát s xenonovým bleskem za rozumnou cenu. Byla zde potom ještě Nokia 6220,ale ta byla prostě drahá, potom Sony Satio, také drahé až po N8, která mě opravdu překvapila a do dnes je to u mě Nej,Nej telefon všech dob.Těžko jsem hledal náhradu až 808 a dnes L 1020. Omlouvám se za dlouhý ůvod, ale nechtěl jsem zde vypadat, že tomu to tématu nerozumím.
Chtěl s vámi podělit o své zkušenosti s L1020. A mám s čím srovnávat.
1) Taky se vám tolik L1020 zahřívá, při běžném používání? A to docela dost.Proč tomu tak je. Zahřívá se při focení, zapnuté navigaci, při brouzdání na internetu a nebo vše dohromady. Zahřívání je slabé slovo, prostě je horká.
2) Focení je opravdu pomalé, pokud chcete pořídit momentku a foťák je vypnutý, buďte si jisti, že to prostě už vyfotit nestihnete. O proti N808 je až o 1,5 sekundy pomalejší. Kolikrát mi to přijde jako věčnost,než se foťák aktivuje, ale dá se s tím žít.
3)Video je o proti N808 lepší, jelikož má stabilizaci, ale zvuk???? To bych se vás chtěl zeptat, zvuk prostě z mé L1020 je hrozný, jako z nějaké bedny, N808 měla zvuk skvělý, vždyť L1020 se chlubí reproduktory Dolby Headphone, ale u mého kousku to znát není. Mám kousek z UK a WP 8,1 už mám.
4)Výdrž baterie mě taky zklamala,jak mile začnete s telefonem trochu více pracovat, baterie letí rychle dolů.To 808 byla opravdu k baterii šetrnější. L1020 mám pouze krátkou dobu, necelý měsíc, ale už jsem s ní stihl hodně, dovolená v Tunisku,navigace v Tunisku,bez ní bych se asi nevrátil,focení, natáčení videa pod vodou, několik koncertů atd, telefon používám každý den, ke všemu co potřebuji. Nyní testuji baterii s minimálním používání, pár hovorů,sms,internet a jsem na 2dnech 10hodinách, asi to dá 3dny. To už je parádní výdrž.
Systém jako takový mě překvapil, měl jsem z toho větší obavy, ale dnes všechny systémy pracují podobně, ať je to Android, iOs, BB atd. záleží jen na tom, jak spolehlivě.
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kozakvv »

Ahoj,
potrebuji poradit. Kdyz mam aktivni ztiseni vyzvaneni otocenim displejem dolu, tak se mi stava ze kdyz mi nekdo vola tak to jen tak vterinu vyzvani a hned prestane, ale nedela to pokazde ale casto a to mam tel polozeny a nehybu snim ,kdyz to ztiseni deaktivuji, tak to vyzvani normalne, co stim?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Taky se vám tolik L1020 zahřívá, při běžném používání? A to docela dost.Proč tomu tak je. Zahřívá se při focení, zapnuté navigaci, při brouzdání na internetu a nebo vše dohromady. Zahřívání je slabé slovo, prostě je horká.
Uvedom si co je v telefonu za procesor a ze je chlazen pasivne, takze zahrivani je uplne normalni.Hreji se tak dnes všechny telefony s dvoujadrovym ci ctyrjadrovym procesorem..Nic nenormálního, to uz nejsou telefony s procesorem z "kalkulačky" jako drive.

2/ Ano, zpracovani 41Mpx + 41Mpx na 5Mpx je narocne a tak 1020 není zrovna rychlik.Vyzkousej betu Lumia Camera, je o něco rychlejsi.

3/ Zvuk by mel byt ok, oproti 808 (tez jsem ji vlastnil) je na lepsi urovni, chyba kusu?Tezko rict takto na dalku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

3/ A pises o nahravani videa a zvuku + a pak o reproduktoru, nemel jsi na mysli mikrofony?Jinak reproduktor ma 1020 jen jeden a na muj vkus potichy.Prehraj si video v PC a zvuk nahraného videa musí byt ok a s nadsenim ;-)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Možná jsem to jen špatně popsal. Video natočené L 1020 samozřejmě posuzuji až na PC, nebo na TV, zkoušel jsem to přehrávat na TV lg smart a zvuk co se linul z reproduktorů TV byla hrůza.Prostě jako někde z bedny, neodpovídalo to tomu, co by měla L 1020 nahrát. Samozřejmě 1020 má reproduktor jeden a to dole, ale mikrofonů kolik má to nevím, prostě zvuk z mé 1020 není lepší jako z 808 co jsem měl. Dokonce 1020 má možnost si vybrat nahrávání zvuku ze tří možností. Ještě to vyzkouším někdy jindy na nějakém koncertu a uvidím. Jinak díky za odpověď.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nejosvedcenejsi je filtr 100hz, zvuk je urcite lepsi nez z 808, pokud ne, mas vadny jeden ze 4 mikrofonu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů