Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

me se dela zaverecna migrace dat,podobna doba stahovani jako u tebe.. spolu za mklumiu se omlouvam za ot,ale euforie :-D my ktery si pockali bez developeru:-D
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Tak u mě už taky nainstalován Cyan 1020 od O2(64G)..bez HR a zatím se postupně rozkoukávám..ale co dělají videa i ve fotkách v Alba-Ostatní obrázky?..a budík mě zeslabit nelze,vše zeslabeno na minymum a budík stále řve jak kráva..
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Já radši čekám :-) Ano aktualizace naskočila, ale odmítl jsem. Počkám na první reakce z fora a přes vikend to rozjedu, stejně budu muset upgradovat. Asi by bylo lepší po tak velké aktualizaci provést HR. Díky všem za komenty ohledně updatu, nejvice mě zajímá kvalita fotek.

ofiko change log z webu Nokia :

Nejnovější verze softwaru pro telefon Nokia Lumia 1020 je Lumia Cyan (3051.50009.1424.00xx)

*Rozšíření úvodní obrazovky: přidání třetího sloupce aktivních okének a využití oblíbené fotografie jako vlastního pozadí okénka
*Centrum akcí: zobrazení upozornění přejetím z horního okraje displeje dolů a přizpůsobení rychlých akcí pro snadný přístup k důležitým nastavením
*Péče o vás: samostatné nastavení hlasitosti vyzvánění a médií, ukončování aplikací v přepínači aplikací přejetím dolů a rychlejší psaní na speciální klávesnici Word Flow posouváním prstu
*Aktualizace aplikací Nokia Storyteller, Tvůrčí studio a Nokia Camera přinášející skvělé nové funkce. K dispozici v aplikaci Store.
*Rozšířená aplikace Store podporuje automatické aktualizace a nová aplikace Internet Explorer 11 nabízí zobrazení pro čtení a další vylepšení
*Lepší stabilita a výkon

O fotkách ani zmínka :-)
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Jen doplním..nezobrazoval se mě budík(a možná i ostatní notifikace) na Glanss a Zamykací obr.,ale když jsem šel do nastavení(Rychlý přehled) nabídla se aktualizace a pak už to fungovalo..po instalaci Cyanu měl tel.problém s mobilní sítí,ztrácel se signál(byl dost slabý),někdy i nešel,ale dnes ráno už vše OK,tak klid chce to čas(já bez HR) a spotřeba se zatím zdá stejná..tak hodně štěstí i ostatním :-)
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

dimm píše:Tak u mě už taky nainstalován Cyan 1020 od O2(64G)..bez HR a zatím se postupně rozkoukávám..ale co dělají videa i ve fotkách v Alba-Ostatní obrázky?..a budík mě zeslabit nelze,vše zeslabeno na minymum a budík stále řve jak kráva..
Ten telefon máš O2 CZ (tedy českou distribuci)?

Už se někomu podařilo nainstalovat Cyan přes DP nebo zatím všichni přechází z WP8?
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Ano O2 CZ
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _miv_ »

Mne tiez ponuka aktualizaciu - mam 1020 SK-CZ Country variant. Som zvedavy na kvalitu foto po aktualizacii na WP8.1 s Cyan. Aktualizovat budem z WP8 Black. WP8.1 DP mam len na 920 uz aj s GDR1. Na 1020 som to nedaval lebo viac mi vyhovuje len jedna hlasitost.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Ten HR je nějak nutný.....? Měl jsem za to, že se doporučuje lidem co měli DP a přešli zpět na WP8 a následně na WP8,1. Já ho tedy nedělal a vše šlape pěkně - jen když pustím video a klapnu na kolečko pro posunutí tak to dělá takový ,,ťuk,, zvuk a to mám zvuky vypnuté - nevíte čím to je? Jinak OS šlape krásně a apky také - je to malý krok pro lidstvo, ale velký pro MS :)

-------------------------
jinak taky omluva za ten včerejšek - ta eufórie byla ale velká po těch měsících čekání :-D
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Lupání zvuku při posunu videa je věc která se objevila s nějakou aktualizací snad před půl rokem, ne-li déle. Opravdu mě hodně (nemile) překvapuje, že to ještě neodstranili, protože je to dost otravné.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Jakub Karásek píše: Už se někomu podařilo nainstalovat Cyan přes DP nebo zatím všichni přechází z WP8?
Mám DP (O2/64GB) a taky zatím nic. Ale downgrade kvůli Cyanu dělat nebudu.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Ten paskvil zvuk ve videu mě dělá také a drobné sekání se obrazovky při rychlém posuvu..jinak zatím výhody(pro mě) z Cyanu:kalendář-týden je přehlednější,historie hovorů-joo dobrý a nastavení hlasitosti do sluchátek zvlášť(a žádné jiné nepřibylo,pokud jsem něco nepřehlédl)...ty posuvníky jsou jen Wow efek
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Tak já video moc nesleduji a když tak v celku takže mi to lupání zas tak neva :) v GDR1 to snad ostraní. Mě se nejvíc líbí tedy 3 řady dlaždic - mám a je to fajn. A Rychlej přehled používám na ty ovladače a přístup k nastavení. OS zrychlil to se mi taky líbí a mám pocit, že je to takový - jiný :)
MiKu
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 07, 2013 5:36
Zařízení: Nokial Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiKu »

A to si počkej na update 1 :) myslím že by si zasloužil označení 8.2, hlavně složky jsou naprosto geniální, jsem nadšen a zatím mi cyan nechybí, uvidím jestli ho ms dokáže zajistit do dp bez vraceni na 8.0. Teď by ms mel zapracovat na drive integrovaných věcech - aplikacích :) Michal
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Včera zaktualizováno L1020 WP8.1+Cyan :-) Systém rychlejší, bez záseků. WP 8.1 obrovský krok kupředu, chválím MS. Fotky jsem ještě nezkoušel moc, dneska dopoledne vyzkůšám. Instalace update byla komplet za hodinku v mobilu. Další postřehy sem přidám.
Jupiter
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 15, 2014 22:39
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jupiter »

Tak mi lidi asi umřel telefon. Ještě před dvěma hodinami fungoval. Najednou je mrtvej a studenej. Nejde ani nabít a ani připojení k notebooku nefunguje. Ani se nehne. Telefon je pochopitelně už aktualizovaný na nový windows phone 8.1 s cyan. Doteď mi fungoval normálně, jen dneska na zamykací obrazovce a Glance Screen pořád hlásil skype zprávu, kterou jsem neměl. Tak jsem ho vypnul a zapnul, a zdálo se že je vše v pohodě. ještě jsem si zahrál hru. vše ok, ještě měl kolem 35 procent baterie, ale to mělo ještě dlouhou dobu vydržet, stejně používám spořič. Odložím a vše ještě v normálu. Teď na to koukám a černá obrazovka a nejde zapnout, prostě nic nefunguje. Budu muset navštívit o2 a reklamovat. Celkem mě to štve, páč ho splácim a chybí mi ještě rok a půl. Ach jo.
Jupiter
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 15, 2014 22:39
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jupiter »

Ještě jsem se ho ze stránek http://www.windowsphone.com/" onclick="window.open(this.href);return false; pokusil vymazat a vrátit do továrního nastavení, ale hlásí mi to, že to nejde. Tak záchrana, byl jen zaseknutej, naštěstí existuje jednoduchý postup. Jsem si oddychl.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Po vyfocení pár fotek bych řekl, že kvalita s FW Black je stejná, možná krápek lepší :-) Uvidím jak FW Cyan bude zvládat vyvážení bílé s různmi scénami, neboť u Blacku to někdy nedobře vyhodnotil.
Baterka +- zdá se stejná, uvidíme po více cyklech nabití a vybití.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Jupiter píše:Ještě jsem se ho ze stránek http://www.windowsphone.com/" onclick="window.open(this.href);return false; pokusil vymazat a vrátit do továrního nastavení, ale hlásí mi to, že to nejde. Tak záchrana, byl jen zaseknutej, naštěstí existuje jednoduchý postup. Jsem si oddychl.
a že bys napsal, jak se ti to povedlo, když je to tak jednoduché? třeba by to někomu mohlo pomoci :)
Jupiter
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 15, 2014 22:39
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jupiter »

Máš pravdu a omlouvám se, nesmím být sobec:) Dávám odkaz na článek, kde se tomuto problému věnují. Velice užitečné stránky, doporučuji. http://wmmania.cz/clanky/zaciname/jak-o ... mii-s-wp8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dadula117
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 03, 2014 21:49
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dadula117 »

Čau, to opravdu nejdou v WP8.1 v kalendáři zobrazit "úkoly" jako tomu bylo v WP8 ???? Nebo je to jen někde skryté a nenašel jsem? Případně jak tedy udělat, aby se úkol pro konkrétní den v kalendáři zobrazil ??? Díky David
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů