Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

EV - je korekce expozice - v podstatě se uplaťnuje při automatickém vyhodnocení scény - například fotoaparát ti vyhodnotí scénu na nějaký průměr tak, že nastaví nějaký poměr ISA, času a clony - pokud víš, že na té fotce máš třeba nějaký bod který je světlejší nebo tmavší než zbytek scény a záleží ti hlavně na něm tak provedeš korekci expozice právě tím EV a fotoaparát přepočítá ostatní parametry v daném poměru.

Tobě to ,,jako,, funguje z toho důvodu, žes fotil třeba v horších světelných podmínkách - viz ten les - mobil ti vyhodnotil scénu při pevné clově F2,2 na třeba 1/30s s isem 1600 - tím žes provedl korekci EV ses dostal na delší čas, ale snížilo se ti ISO třeba na ISO 100 - což je samozřejmě lepší pro kvalitu, nicméně ten dlouhý čas vyžaduje stativ.

Problém je v tom, že já se potřebuji dostat na dlouhé časy i v lepších světelných podmínkách a to již bez možnosti přiclonit objektiv nebo nastavit ISO na méně než 100 nejde takže je jediné řešení a to ND filtr.

Ano na druhou stranu ty potůčky jsou nejhezčí v lese, kde je většinou šero, nicméně i tak je potřeba pořádně přiclonit nebo lépe řešit filtrem jelikož čím delší čas tím hezčí efekt ;)
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Ano, nemožnost přiclonit je jediná nevýhoda Lumie, ale přiznejme si, že tohle už je tak specifická oblast použití, že na tohle ten přístroj prostě není stavěný. Já bych to třeba také ocenil i dokázal využít, ale musíme prostě vzít za fakt, že je to pořád jen mobil. Mobil co dokáže nahradit a předehnat kompakty (které často neumožňují žádné nastavení), ale pořád se nemůže rovnat samostatným fotoaparatům. To nemyslím nijak zle, sám teď taky fotím prakticky jen Lumií a na můj Fujifilm X10 sedá doma prach :), ale vím, že když budu potřebovat rychlé sériové snímaní, práci s clonou a časem, tak prostě sahnu radši po fotoaparátu.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

mmme - jinak jsem se teď díval na ten tvůj potůček a ta horní část snímku je již dost přeexponovaná - to už je situace kde by bylo potřeba méně světla nebo právě řešit ND a td. Voda tam v rychlé pasáži má náběh na ty efekty, nicméně použít jednou/dvakrát tak delší čas bylo by to lepší.
Jinak ale pěkný fotky líbí se mi ta černobílá ten rybníček takový mám taky rád. Jdu to téma prolítnout ;)
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

GentlemanCZ - jj tak jasně, ale právě proto, že se Nokia snažila opravdu udělat dobrý fotomobil je to škoda - na focení z ruky je to fajn, na práci ze stativu to má právě tyto omezení - na ten grip ten závit měli udělat a bylo by to OK :D

Jinak X10 pěkný strojek - vážně ti na něj sedá prach ? :D Hodně se mi líbí X-T1 a sem zvědav na PRO2, jinak od Lumči si slibuji pěkné fotečky - jen si říkám jestli mi taky začne sedat prach na skla od Zeisse tak se mi ta Lumča asi brzo zaplatí :D
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

mmme - prolítnul jsem to - pěkný fotky, jen neber to špatně, dávej si pozor na přepaly - třeba ta krajina, raději udělej tmavší fotku a to se v PC vytáhne. Jinak ale pěkné zvlášť kompozičně. Úplně super, je ale ta pláž - sice je tam taky bílej flek :) ale tam to nevadí a je paráda jak máš použité to vysoké ISO nebo si to dodělával v PC to brutální zrnění? To k té fotce sedne jak p*d*l na hrnec a v BW s vysokým kontrastem pěkný ;)

Jé mě už cuká ukazováček - zítra dojde tak musím hned něco cvaknout :D
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

:). No Lumie má tu výhodu, že jí má člověk pořád s sebou, kdežto X10 vezmu, když jdu vyloženě s úmyslem něco fotit. Jenže jsem zjistil, že nejvíc a často nejlepších snímků pořídím tehdy, kdy prostě jen někam jdu a nechám se k nějakému focení inspirovat až na tom daném místě, než kdybych vyloženě někam šel s tím, že jdu fotit. A v tomto je prostě Lumia skvělá, protože vím, že i když se nemusím tahat ještě s foťákem, tak výstup z Lumie bude dost kvalitní a cca. právě na úrovni zařízení jako je třeba ta má X10.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

JJ souhlas - já si jí právě pořizuji tak nějak místo kompaktu - ten sem nikdy nějak moc nechtěl :D Kompakty s APS-C sou drahý a tahle lumča má vlastně stejně velký čip jako X10 pokud se nepletu? X10 - 2/3 a 1020 - 1/1,5 - vlastně 1020 je o nějakou tu desetinku větší :D zas má menší optiku no, ale je to pevné sklo :D
Jak píšeš telefon budu mít sebou pořád takže paráda, ona už i 720 a 920 fotila poměrně slušně na takové to ,,žvýkání,, ale 1020 bude jiný level a na ISO 100 s tím chci otestovat krajinky, portréty, zátiší - myslím, že fakt při dodržení nějakých zásad z toho půjde v DNG vytáhnout hodně.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Určitě ano. Při vyšším ISO pochopitelně už víc šumí, ale zase díky tomu přepočtu do nižšího rozlišení se to dost stírá. Navíc třeba ty fotky z ruky bez blesku večer, či někde v noci na ulici jsou skvělé. A se stativem, když dáš nižší ISO a delší čas je to jiná liga - tam se jakýkoliv obyčejný kompakt může jít zahrabat :). No a ta možnost doladit si to doma z RAWu to už je třešnička na dortu, kterou se Lumie fakt řadí do sorty mezi profi kompakty s cenou někde okolo deseti tisíc a víc.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Bezva - ještě mi poraďte nějaký ty sluchátka jak jsem psal do jiného témátka a budu zatím spokojen :D
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Přišel jsem na jednu maličkost, odepl jsem dlaždici kalendáře z plochy a výdrž baterky šla o dobrých 20% nahoru !!!!! Asi to bylo tím, že když nebylo připojení, ten kalendář se rád synchronizoval asi.
Takže teďka mám +- pár hodinek baterky navíc, zdá se mi, že baterka neletí tak rychle dolů.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

No to by bylo docela klidně možné - a ty máš WP8 nebo 8,1 a o jaký kalendář se konkrétně jedná?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Mám WP 8.0 GDR 3 + FW Nokia Black ........Kalendář používám klasika integrovaný ve WP, nyní už ho prakticky nepoužívám.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Tak už jí taky mám :tlem:

První dojmy - LUXUS :P
Líbí se mi to zpracování je to opravdu nejlepší co sem u Lumií zatím viděl, líbí se mi ten kovový kryt modulu fotoaparátu, kdybych to tu někde nečet tak bych si toho hned asi ani nevšiml takhle bylo poznat jak studí tak sem na to ťukal nehtem a ke kovovým tlačítkům to krásně pasuje, tlačítka mají nádherný stisk, co se týče 3 hlavních čudlátek vibrují což jsem na 720 vypínal ale tady je to jen takové ťuknutí - daleko kratší vibrace a to už mi tolik nevadí - uvidím zda vypnu nebo ne, celkem potěšila i sluchátka :-D ano je to opravdu nic moc, ale není to takovej ten ,,odpad,, co je běžně přibalen.

No teď stahuji aktualizace a nabíjím takže třeba časem napíšu víc, ale zatím jsem nadšen - foto jsem nezmiňoval záměrně páč to si nechám tak na víkend a vyjdu si ZAFOTIT a pak to budu zkoumat.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

První postřeh co se mi nelíbí - ovládací tlačítka nejsou podsvětlená bíle, ale jsou zažloutlá.

Co je mi divné - když dám v nastavení O SYSTÉMU tak mi píše kolonka - Model - NOKIA 909 :-( co to je...? Vždyť mám 1020 máte to tam taky takhle někdo? :evil:
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

A už sem v klidu to je asi kódové označení že? Když jsem dal vyhledat Nokia 909 hodilo mi to odkazy na černou 1020 :) Tak už jen ty čudlíky proč sou zažloutlé - ono by to ani nebylo tak vidět pokud displej nezáří v bílé barvě tam je pak vidět rozdíl dost.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Tak ty čudlíky jsem porovnával se 720 a ta je má krásně bílé - 920 měla taky takovéhle ,,špíny,, ale to sem bral, že to byl první telefon řady x20 a pak to jako vylepšily - a teď na 1020 tohle - FUJ :(
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Spíš FUJ, 4 příspěvky pod sebou. Chtělo by je to editovat.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Omlouvám se již se to nestane.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Protoze jsou pouzivany diody od ruznych vyrobcu.U 920 a jinych take co kus jina barva.Ja mam na obou krasne snehove bila tlacitka,koukal jsem uz na to pri koupi.
Fantas!
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 22, 2014 10:16
Zařízení: Nokia Lumia 1020 a Samsung Galaxy S2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fantas! »

Co me trapi je kvalita videa. Proc mistri od Nokie takto v aplikaci snizi datovy tok? Natacel jsem vcera venku a v pripade vetrem se trepotajici travy, nebo vodni hladiny je to tak nechutne komprimovane, ze se video neda temer pouzit. Kdyby slo u videa udelat to, ze si muzu manualne pohlidat ISO a mohl si v nastaveni zvysit datovy tok, tak nemam k telefonu zadnou vyhradu, takto je to bohuzel jen supr fotak. Opravdu skoda. :( Napada me, neexistuje jina appka pro nataceni, ktera by toto zvladala lip?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů