Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Dejte vědět, jak na tom bude Lumie po pár dnech. Mě teď taky lépe drží, ale to se jí prakticky nedotýkám. Jakmile ji začnu více používat, procenta jdou docela rychle dolů. No a jakmile hodím na plochu své oblíbené a zaplacené aplikace s počasím, které nutně musí zůstat běžet i na pozadí, tak jsem zase dole cobydub, byť asi o něco pomaleji, než před blackem a HR. Je to divné - na předchozí L800 mi tyto aplikace fungovali na pozadí normálně, telefon jsem využíval daleko častěji a večer jsem chodil domů s baterií na 40-30%...
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Prostě ji musíš víc šetřit a co nejmíň aplikací na pozadí, 2000mAh baterie není vzhledem k hw a displeji žádná sláva, tohle je problém všech dnešních smartfounů, výdrž den dva a dost.
PikeQ
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 10, 2012 13:46
Zařízení: Microsoft Lumia 950, Microsoft Surface 3

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PikeQ »

htcjirka píše:Zadni kryt se meni,protoze pri rozebirani telefonu ho casto poskodi,orypou apod.
Dobře, ale není to příčina problému s tou baterií. To co jsem uvedl výše, tak to bylo jediné vyjádření. Neříkej mi, že vyměnili vnitřní kryt a kryt fotoaparátu a telefon se začal vybíjet normálně.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prehrali fw,nekdy byva jen problem s kontakty baterie,to uz tam vetsinou ani nepisou.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Šetřit bych šetřil, pokus by normálně vydržela alespoň ten den. Ovšem když při šetření vydrží stěží 12 - 14h. tak to považuji za problém. To jsem mohl zůstat u L800, která v pohodě vydržela i do půli druhého dne. Koupil jsem si za docela drahé peníze L1020 abych měl novější systém a bezva foťák, který budu moci často používat, editovat fotky, atd. Pokud ale při tom mobil nevydrží ani den, tak to je podle mě špatně :-/.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Pokud vydrží opravdu tak málo tak jednoznačně reklamace, jestliže ani po HR letí baterka dolů, tak fakt servis. Bude asi problém kolem baterie.
U mě po aktualizaci black :
-je baterka +- na stejno. +- 2 dny to drží. Fotíme a točíme docela dosti, takže spokojenost.
-uvolnilo se +-2 gb místa :-)
-foťák je lepší , věrnější podání barev (stejně jako update u L920 AMBER), fotky a videa nejsou tak zašumělá
Moc fotek jsem do Pc nestahoval a neporovnával, ale v průběhu týdne se na to mrknu a dám info.
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

V dnešním mrazivém ráně jsem přijímal hovor a musel jsem si kvůli tomu sundat rukavice - telefon na dotyky nereagoval. Pak jsme to ještě zkoušeli s kamarádem a ani já a ani on jsme nebyli schopni telefon ovládat - na naše dotyky nereagoval. On má pletené rukavice, já pak takové filcové. Touch sensitivity mám nastavenu na High. Jde to někomu ovládat v rukavicích ? Jinak i po Black update se telefon sem tam samovolně restartuje, takže půjde opět na reklamaci.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Pád na displej je v pohodě, pád rohem na beton už ne.. Cellnet oprava za 20 minut, včetně 200 Kč "express příplatku" to stálo 3600 Kč.

Obrázek
pepcok
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 09, 2011 14:49
Zařízení: Lumia 1020
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pepcok »

zdravím vás.. chcem sa spýtať, ako moc sa vám Lumia 1020 zahrieva pri záťaži, alebo dokonca pri nabíjaní?
Tá moja hlavne pri nabíjaní akumulátoru dosť hreje a keďže žiaden iný telefón, ktorý som doteraz vlastnil, to nerobil, otázka je či je to normálne alebo treba ísť do servisu. Vďaka za názory :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No při zátěži se moc nezahřívá , trošku hřeje.
Ale nejvíce hřeje při fotografování a natáčení videa to jsem si všiml.
Při nabíjení moc nevím, neboť jakmile dám mobil do nabíječky tak ho uložím na dvě pogumované tužky aby neležel přímo na stole a vytvrořil pod mobilem prostor aby se při nabíjení jakoby chladil :-)
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Zahřívání při nabíjení je myslím normální. Otázka je, jak moc se zahřívá. Někteří píší o opravdovém žáru, to už asi normální nebude...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Někteří píší o opravdovém žáru
To zase spise prehaneji,ten polykarbonatovy kryt zase tolik tepla nevydrzi,takze kdyby to melo takovy zar,uz by se jim to rozteklo v ruce :-)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jkubovic »

Ale pravda je, že oproti L620, ktorú som mal predtým, hreje L920 podstatne viac.
Ten rozdiel sa nedá nevšimnúť. Bude to daň za vyššiu frekvenciu procesora :-)
L1020 je na tom určite podobne.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Já bych se rád zeptat těch, kteří tu píšou o výdrži Lumie 1020 až dva dny, jakým způsobem ji používají? Zda aktivně, nebo to znamená že jim jen někde leží? Ja vyndám Lumii z nabíječky cca. v půl šesté ráno. Někdy v sedm, či osm, zkontroluji cca. 3 - 5 minut, co je nového na sic. sítích. Do cca. jedné hodiny, telefon prakticky nepoužívám, vyjma max. několika sms, či rychlého juknutí do hubu lidé. Od cca. 13 hodin poslouchám při práci ve sluchátkách přibližně hodinu muziku. Po třetí hodině věnuji cca. půlhodinku čtení novinek v RSS čtečce. Do šesté večer pak ještě pár sms, občas na minutku kontrola novinek v hubu Lidé. Během celého dne pak cca. do pěti fotografií. Domů přijdu někdy po půl sedmé a baterie je někde na 11%. Na pozadí mi běží čtyři aplikace - meteoservis, chronos kalendář, bouřky a počasí bing.
Mě ta výdrž prostě přijde mizerná. Předchozí Lumii 800 jsem využíval daleko intenzivněji, v některých volnějších dnech třeba muzika, k tomu hodina a půl netu, komentování na sic. sítích, focení. A přesto jsem se domů vracel s baterií mezi 40 - 30%. Při volnějším používání, to je takovém jako dnes u L1020 jsem také bez,nabíječky vydržel den a půl, až dva.
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

Pouzivam L1020 aktivne, nic blokovane nemam v podstate podobne ako ty ale vecer mam stale minimalne 60%.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

S Blackem se to trochu zvedlo, ale vidím, že to bude opravdu chtít servis...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Asi bohužel nebudeš mít na výběr jinak než servis. Počítej tak týden že budeš bez přístroje.
Pokud by mi to takto dělalo s baterkou, tak servis hnedka.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Ona výdrž taky moc záleží na signálu. Já mám BTS kousek od baráku, bohužel až moc blízko, jsem v tom "slepém" nepokrytém trojůhelníku pod vysílačem. Běží jen EDGE, asi odrazem vln. A telefon se pořád snaží dostat na 3G/4G síť, občas se to povede.. Sám od sebe si vezme tak 40% za 12 hodin, jen tímto.

Když jsem v kanceláři, je to za celý den tak 10% (pokud by jej člověk nepoužil).
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Já jsem taky v oblasti, kde je 3G signál nestabilní. Takže jsem jej pro jistotu v telefonu deaktivoval a nastavil jen 2G, ale s vydrží to nehlo. Zkoušel jsem vypnout glance screen, mám deaktivované probuzení poklepáním na displej a i když vypnu všechny aplikace na pozadí (což pak ale nedává smysl, jelikož namísto live tile má člověk death tile), tak výdrž baterie při výše popsaném použití se pohybuje maximálně okolo 14 hodin. S blackem lehce kleslo samovybíjení přes noc na 25% ze 40% před aktualizací, a rovněž odhady zbývajícího času v nastavení se pohybují od 4 dnů po pár hodin... Mám prostě pocit, že baterie nemá kapacitu, kterou by měla mít, nebo systém z nějakého důvodu nedokáže s baterií správně pracovat a nějak špatně ji "vidí".
Mám rád WP, Lumie 1020 je jinak úžasný telefon, ale toho mě prostě štve. Když ale člověk pročítá fóra, zjistí, ze to není ojedinělý problém. O to víc to cloveka štve, ze zrovna on muso natrefit na nějaký špatný kus, či co, když jiní v pohodě používají, fotí, surfují a jsou v pohodě minimálně ten celý den.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Tak se na 1020 konečně chystám taky. Jak je na tom bílá varianta, krom toho, že je o 1700kč dražší? ŠPiní se hodně? Nejsem úplně opatrný, používám takové věci jako spotřební zboží :) A - jak jsou na tom kapsy? Oblek, rifle... vejde se? U nás v malém městě nemají žádný vzorek :-/ A jak ve skutečnosti vypadá ten černý rámeček kolem displeje (proč tam je???) v bílé variantě? Pokud mi nějaký majitel bílé varianty odpoví - koupil by si zase bílou, nebo by šel do černé? :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů