Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Pokud jen práce a foťák, tak jsou nejvyšší modely Lumií ideální :-)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

mceza píše:
Sinpa píše:Neviděl bych problém v počtu dotyků, jako spíš v čekání na překlopení dlaždice ;-)
Cože to? Nechápu.
Nestěžuji si, androidy jsem měl a šel jsem k WP8 a měnit nehodlám. Ale objektivně snad každý musí uznat, že v případě zástupce na ploše androidu je rychlejší zapnutí wifi, dat, baterky (a to i v případě "svajpnutí" nabídky z horní lišty) než kliknutí na dlaždici, čekání na přetočení a přepnout přepínač. Ale jak jsem psal, neřeším to. WP8 mi přináší spoustu jiných pro mě důležitých věcí, tak mu tohle rád opustím :wink:
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Jaké přetočení? Stále nechápu.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Taky nechápu na jaký přetočení čeká...
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

mmmm. píše:Meczs není tak úplně nejchytřejší, tak nebuďte škaredí a trošku trpělivosti 8-)
Já třeba nechápu, proč mu vždy komolíš nick? Sice dle diskuzí je to tvůj úhlavní nepřítel, ale přeci k tomu není důvod.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Přece když máš připnutou dlaždici, tak na ni tapneš zapneš/vypneš wifi a je to. :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Ne, tapneš na dlaždici která te přenese do nastavení přímo na Wifi/data/letadlo, a posuvníkem zapneš/vypneš.

Naposledy niečo takéto -> Obrázek proste vo WP nie je, což je škoda. Ťukneš > Zapneš, Ťukneš znovu -> Vypneš.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Však jsem to tak myslel, ale blbě napsal.
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

Tak kdypak bude u nás http://www.engadget.com/2013/12/19/nokia-black-update/" onclick="window.open(this.href);return false; ? Nicméně vzhledem k neschopnosti Nokie udělat alespoň českou stránku podpory pro Lumii 1020 to nebude tak horké ... 8-)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No to jsem zvědav co a jak a kdy. Alespoň by mohli udělat nějaký web podpory jako u update AMBER:

http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle ať každej ví co a jak !!! No těším se dost a věřím že do poloviny ledna 2014 budeme mít v L1020 Blacka!

Kdyby někdo z CZ distribuce dostal Black tak sem piště !!!!

Zde info:

http://allaboutwindowsphone.com/flow/it ... ate_av.php" onclick="window.open(this.href);return false;
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

mbelas píše:No to jsem zvědav co a jak a kdy. Alespoň by mohli udělat nějaký web podpory jako u update AMBER:
http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
To by bylo príma, ale zrovna včera jsem se v Nokii přes twitter (@NokiaHelps) dotazoval, zda je to jen pro Amber, nebo v tom budou pokračovat. Odpověď byla že jakmile bude nový update, bude to na jejich stránkách. To tedy nevím, kde chtějí co zveřejňovat, když česká stránka podpory pro L1020 neexistuje a Tebou uvedený odkaz je opravdu jen pro Amber (L1020 tam nikde ani není, protože se s Amber již prodávala). Navíc odkazy na neexistující firmy a prodejny na oficiálních stránkách české Nokie také o něčem vypovídají. Od lokálního zastoupení bych rozhodně nic nečekal :-(
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

Simon píše:Ne, tapneš na dlaždici která te přenese do nastavení přímo na Wifi/data/letadlo, a posuvníkem zapneš/vypneš.

Naposledy niečo takéto -> Obrázek proste vo WP nie je, což je škoda. Ťukneš > Zapneš, Ťukneš znovu -> Vypneš.
Přesně tak bych si to představoval. Mám přepínače v rámci aplikace Battery od Enless Softu. Ale nejenže to jsou pouze zástupci do settings, kde to potom stejně musím zapnout či vypnout, ale ještě k tomu správně neindikují svojí barvou aktuální stav - ikona WiFi je zašedlá s nápisem OFF a přitom jsem přes WiFi připojen. Z mého pohledu je WP hodně nedodělaný systém :roll: ... alespoň že to Copy/Paste umí :-D
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Nokia už tuším skoro rok žádné lokální zastoupení nemá, dělá se to dohromady se slovákama myslím v Maďarsku.
a použij prosím příště edit místo zakládání nového příspěvku, ať nejsou dva za sebou. :-)

dlaždice indikuje stv wifi pouze pokud jí přepneš pomocí dlaždice a jestli to nedělá, není to chyba systému, ale vybral sis blbou aplikaci :-) Každopádně nevím, proč by to měla i,dikovat, když máš symbol wifi v horní listě..
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

mimonaut píše: dlaždice indikuje stv wifi pouze pokud jí přepneš pomocí dlaždice a jestli to nedělá, není to chyba systému, ale vybral sis blbou aplikaci :-)
A je nějaká ověřená aplikace, nebo to mám dělat pouze přes settings - uživatelsky velice přívětivé :roll: Jde alespoň ten seznam různých nastavení nějak setřídit ? Proč nejde konkrétní nastavení připnout na home screen ?
mimonaut píše:Každopádně nevím, proč by to měla i,dikovat, když máš symbol wifi v horní listě..
Kdyby ta ikona byla vždy dobře viditelná, tak nemám problém, ale zkus si to třeba v prohlížeči. Jak mám poznat jedu-li přes WiFi nebo data ?
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Kdyby ta ikona byla vždy dobře viditelná, tak nemám problém, ale zkus si to třeba v prohlížeči. Jak mám poznat jedu-li přes WiFi nebo data ?

Stačí zmáčknout "..." u adresního řádku. Ten vyjede nahoru a zeshora vyjedou stavové ikony. Ale tvůj argument nechápu - obhajovat dlaždici zapnutí wifi tím, že v prohlížeči stav wifi nevidíš - a tu dlaždici tam vidíš?
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

mceza píše:Stačí zmáčknout "..." u adresního řádku. Ten vyjede nahoru a zeshora vyjedou stavové ikony.
Fajn a takhle to funguje všude, tedy v jakékoliv aplikaci ? Asi ne :roll:
mceza píše: Ale tvůj argument nechápu - obhajovat dlaždici zapnutí wifi tím, že v prohlížeči stav wifi nevidíš - a tu dlaždici tam vidíš?
To jsi mě nepochopil.
1. hledám způsob jak jednoduše zapnout či vypnout WiFi,data, bluetooth, GPS atd. z home screenu.
2. hledám způsob jak jednoduše indikovat stav výše uvedeného v jakékoli aplikaci - iOS i Android to umí
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Jo chlapi , kdo má přístup k NAVIFIRMU, může se podívat na L1020 zda-li tam co CV CZ/SK/HU je již update Black ?????
Dejte sem vedět.
Díky.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Já se s ním nedohaduji, pouze mu ukazuji alternativy, jak to zjistit. Ve WP je to nastaveno tak, že v aplikaci stačí přejet prstem od horního okraje dolů a zobrazí se stavové ikony. To je ovšem na vývojáři dané aplikace, zda tuto funkci povolí. Lze to i zakázat. Např. u her je to opravdu zbytečné.

Pro rychlé vypínání a zapínání zádná zkratka bohužel není. (<- tečka)

Já mám kvůli tomu live tile Nastavení na HS a wifi téměř nevypínám (jen, když vím, že budu dlouhodobě mimo dosah nějaké wifi a potřebuji zvýšit výdrž baterky).

Tak to prostě v systému je a minimálně do WP 8.1, kdy se to možná nějak upraví i bude.


A prosím o přesunutí do správného tématu ;)
dodlane.tv
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 23, 2013 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1020 64GB

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dodlane.tv »

Díky, teď už je mi to jasné 8-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

mbelas píše:Jo chlapi , kdo má přístup k NAVIFIRMU, může se podívat na L1020 zda-li tam co CV CZ/SK/HU je již update Black ?????
Dejte sem vedět.
Díky.
Zatím je tam skutečně jen verze Nokia Black pro AT&T a bez češtiny...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů