Interní paměť telefonu

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
VencaBanik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 23, 2014 4:44
Zařízení: HTC Windows Phone 8s

Interní paměť telefonu

Příspěvek od VencaBanik »

Zdravím,

Asi jako všichni uživatelé HTC WP 8s mám problém s interní pamětí telefonu, která má pouze 4 GB. Mám sice 32 GB SD kartu, ale ta mi je pro instalaci aplikací absolutně k ničemu.
Polovinu paměti zabírá software a 1,5 GB ze zbylích 2 GB zabírá složka Ostatní. Na fórech jsem se dočetl, že tato složka obsahuje interní mezipaměť telefonu a nejde žádným způsobem zmenšit, takže je telefon prakticky k ničemu, protože aby řádně fungoval musím denodenně hledat každý MB. Snažím se to částečně řešit aplikací Shrink Storage a zakázáním zálohování na SkyDrive, ale začíná mě to otravovat.

Mám k tomuto dva dotazy:
1. Občas se mi stane, že mi přestanou chodit automatické upozornění z mobilních aplikací (Whatsapp, KakaoTalk, atd.) Zprávy se zobrazí až ve chvíli, kdy dotyčnou aplikaci otevřu.
Je možné, že důvodem tohoto problému je právě malé zbývající volné místo v interní paměti? Nebo je problém někde jinde?

2. Na fórech jsem se dočetl, že Windows plánuje tento problém s interní pamětí a složkou Ostatní vyřešit aktualizací či novou verzí softwaru. Chtěl bych se zeptat, zda je takováto aktualizace či verze, která by řešila tento problém, již dostupná, popřípadě kdy by měla vyjít? (Někde jsem se dočetl, že pro HTC WP není možné nainstalovat mobilní verzi Windows 8.1)

Děkuji mnohokrát za jakoukoliv radu a informaci. Doufám, že mi pomůžete... Jinak ztratím poslední zbytky trpělivosti s WP, který mi jinak po uživatelské stránce nesmírně vyhovuje, a půjdu si koupit iPhone. :)

Mějte hezký den.

VencaBanik

P.S.: Teď jsem si to po sobě přečetl a omlouvám se za dlouhý příspěvek. Můžete to brát jako vyjádření toho, jak jsem z WP otrávený... :tlem:
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Interní paměť telefonu

Příspěvek od hamoun »

zaregistruj se na program developer preview, nahrej WP8.1 a aplikace muzes davat na kartu. vsechno jede skvele.
bohuzel pameti je opravdu malo a pokud telefon pouzivas trochu vice nez jen jako telefon, je to nejlepsi reseni.

http://smartmania.cz/clanky/developer-p ... navod-7377" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak je dalsi moznosti obnoveni tovarniho nastaveni. tim zmizi ostatni ...
nebo zkusit pouzit aplikaci od HTC - uvolnit nejake misto ..

doporucuju WP8.1 ;)
VencaBanik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 23, 2014 4:44
Zařízení: HTC Windows Phone 8s

Interní paměť telefonu

Příspěvek od VencaBanik »

Díky za radu, již jsem pro jistotu obnovil tovární nastavení a stáhnul poslední aktualizace softwaru a provedu přechod na WP 8.1
Jen pro jistotu: Až budu chtít stahovat aplikace na SD kartu je potřeba nějakých speciálních kroků? Nebo to lze nastavit v nastavení či přímo před stahováním aplikace?

Rozhodl jsem se, že budu vše ukládat na SD kartu a pamět telefonu nechám pouze pro mezipaměť.

Ještě jednou díky
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Interní paměť telefonu

Příspěvek od uni »

http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-t ... -add-space" onclick="window.open(this.href);return false;
VencaBanik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 23, 2014 4:44
Zařízení: HTC Windows Phone 8s

Interní paměť telefonu

Příspěvek od VencaBanik »

Díky za návod. Předpokládám však, že Inteligentní úložiště funguje pouze pro verzi 8.1.
Bohužel se mi nepodařilo nainstalovat verzi 8.1 a zahlásilo mi to chybu 80188309.
Našel jsem pouze tuto odpověď, jenž víceméně znamená, že nemůžu dělat absolutně nic, protože na mém telefonu nejde aktualizovat software na verzi 8.1 a Microsoft ten problém zatím nevyřešil.

http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... 167c8f25d5" onclick="window.open(this.href);return false;

V případě, že by někdo znal řešení tohoto problému prosím Vás o jeho zaslání.

Díky
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Interní paměť telefonu

Příspěvek od uni »

Ano, po WM 6.5 se MS naučil používat kartu "už" v WP 8.1. V RT to neumí ani v 8.1 pokud se nepletu. Proto stále u "recenzí" dotazuji u "ano, sice nic moc interní paměť, ale rozšíříte kartou", načež musí následovat dotaz, co vlastně na tu kartu jde (WP i Android a vlastně i BB), čehož se "recenzent" radši ani nedotkne a pak se člověk doma diví, co to koupil. Proč to asi Apple dělá tak jak dělá....
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Interní paměť telefonu

Příspěvek od chmeldas »

uni s paměťovou kartou uměly pracovat i dřívější verze WM. :tlem:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Interní paměť telefonu

Příspěvek od uni »

chmeldas: Samozřejmě, ale já mám na mysli, že to co už uměl se učí znovu...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Interní paměť telefonu

Příspěvek od relouth »

Velmi tomu nerozumiem hned na zaciatku. Preco nemozes instalovat aplikacie na kartu ?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Interní paměť telefonu

Příspěvek od uni »

relouth: Protože to umí až WP 8.1 a jak psal, update na WP 8.1 mu nejde, dá se to vcelku snadno vyvodit z toho, co je zde v tématu uvedeno:)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Interní paměť telefonu

Příspěvek od relouth »

Cital som len jeho par riadkov,preto som to nepochopil.
Aj tak ma ale zaraza,ze na ten fon nejde dat 8.1.
Neviem ci a uz o to pokusal,ale ja by som skusil toto.Zalohovat,hardreset..a potom skusit ci sa mu tam nevojde 8.1
VencaBanik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 23, 2014 4:44
Zařízení: HTC Windows Phone 8s

Interní paměť telefonu

Příspěvek od VencaBanik »

OK, díky za rady...
ještě závěrem, je možné někde aktualizace toho problému sledovat? Existuje nějaké fórum či stránka, kam dávají články lidé přímo z Microsoftu?

Díky
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti