HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
ellhonza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: stř úno 08, 2012 19:50
Zařízení: nokia 6234

HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od ellhonza »

Tak co na ně říkáte ?

- HTC 8X a 8S: Windows Phone 8 novinky, které hrají všemi barvami (preview)
- HTC 8X: Vlajková loď HTC s Windows Phone 8 na palubě (první dojmy)
- Windows Phone 8: Velká recenze nové generace operačního systému od Microsoftu

Obrázek

8S
velikost 121 × 63 × 10 mm, hmotnost 113 gramů
paměť: 512 MB RAM, 4GB ROM + slot na karty microSD
baterie: Li-Ion 1 700 mAh
sítě: 3G (900/2100 MHz) a 2G (850/900/1800/1900 MHz)
senzory: přiblížení, intenzita osvětlení, akcelerometr, GPS, GLONASS
konektivita: 3,5 mm jack, microUSB, Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi (802.11 b/g/n, frekvence 2,4GHz)


8X
velikost 132 × 66 × 10 mm, hmotnost 130 gramů
paměť: 1 GB RAM, 16GB ROM, tentokrát bez karet microSD
baterie: Li-Ion 1 800 mAh
sítě: 3G (850/900/1900/2100 MHz) a 2G (850/900/1800/1900 MHz)
senzory: přiblížení, intenzita osvětlení, akcelerometr, GPS, GLONASS, digitální kompas, NFC
konektivita: 3,5 mm jack, microUSB, Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n, frekvence 2,4 GHz a 5 GHz)


(Jinak pokud by někdo někde četl kolik asi bude stát 8S může napsat :-) )
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od Gater »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2PKXJDTgsIg[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1StY-99PbGQ[/youtube]

Zdá se mi, že se někdo inspiroval u Nokie :P

Mně se to líbí, konečně to neni zaoblená placka, jako vždycky, konečně HTC udělalo nečo odlišného.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od biscuit84 »

Len 16GB varianta bez moznosti rozsirenia pamatovkami? Ano, HTC opat nesklamalo :) Ak si kupim WP8 zariadenie, tak jedina moznost bude asi naozaj len Lumia920 :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od htcjirka »

Hnus,horsi design uz jsem dlouho nevidel,ted tomu HTC dalo korunu.
Jedinny prijatelny telefon je Nokia Lumia 920,samozrejme v matne.Nokia 820 je take dost podobna temto barevnym hrackam.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od Krayzie »

8X 550 EUR, 8S 299 EUR

http://wmpoweruser.com/htc-8x-and-htc-8 ... -revealed/" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak design je cisto subjektivna zalezitost, mne sa 8X paci a ani 8S nevyzera zle, naopak taka L920 sa mi vobec nepaci. Zatial u mna vyhrava L820 (v ciernom). Sice sa stale neviem akosi zmierit s tym, ze nema HD display. Urcite ale pockam na prve recenzie a hlavne na "pridanu hodnotu" vo forme aplikacii od roznych vyrobcov. V tom zatial jednoznacne vedie NOKIA, takze ak niekto iny prijemne neprekvapi, tak budem mat prve zariadenie od NOKIA.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od Krayzie »

-Pavel- píše:Odmítám mít zajímavý systém, se kterým se mohu pochlubit jen ve školce, kde to děti zaujme pestrostí barev.
To vazne ma este dnes niekto potrebu sa chvalit takou blbostou akou je telefon?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od htcjirka »

zabalil do absolutně dětského designu, jako jsou i Lumie. Oba typy designu jsou naprosto laciné plastové krabičky.
Mel jsi Pavle v ruce nekdy Lumii 900 cerny matt?Je to velice kvalitni material a zadny lacinny plast ci telefon za ktery by jsi se musel stydet nebo vypadal levne ci pro deti..
Lumia 920 bude z tehoz materialu,tez se bude delat v matne cerne,takze zadny detsky barevny telefon,za ktery by jsi se musel stydet.
McJobs
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř úno 08, 2012 19:48
Zařízení: iPhone 13 mini

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od McJobs »

Krayzie píše:8X 550 EUR, 8S 299 EUR

http://wmpoweruser.com/htc-8x-and-htc-8 ... -revealed/" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak design je cisto subjektivna zalezitost, mne sa 8X paci a ani 8S nevyzera zle, naopak taka L920 sa mi vobec nepaci. Zatial u mna vyhrava L820 (v ciernom). Sice sa stale neviem akosi zmierit s tym, ze nema HD display. Urcite ale pockam na prve recenzie a hlavne na "pridanu hodnotu" vo forme aplikacii od roznych vyrobcov. V tom zatial jednoznacne vedie NOKIA, takze ak niekto iny prijemne neprekvapi, tak budem mat prve zariadenie od NOKIA.
za 550€ je to pekny FAIL. Kto to kupi ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od htcjirka »

mě se prostě Lumie a představené telefony HTC nelíbí. Dětem ano, jsou hezky barevné.
Lumie se delaji i nebarevne,tak se odpoutej od barev.Kdo nechce barvy(a ze me se take ty leskle barvicky hnusi) koupi si klasiku cerny matt.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od Krayzie »

Neviem ako HTC, ale Lumie su/budu k dispozicii aj v ciernom, a min. L820 aj v sedom prevedeni. Ale mas pravdu, aj cierna je farba ;-)
Inak Samsung Ativ S vyzera tiez velmi dobre po parametrovej aj designovej stranke. Akurat je to Samsung, ktory (tak ako HTC) sa zameriava v prvom rade na Android a nebudem si predsa kupovat telefon s WP od firmy, ktora sa v maximalnom nasadeni venuje inej platforme.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od htcjirka »

Jirko, čemu nerozumíš
No jak to tu ctu,nerozumi ti tady vic lidi :lol:
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od VNavrátil »

Krayzie: Takže poslední ?2? roky s WP tu byli jen výrobci, co se zaměřovali pouze na WP a já si toho jen nevšiml? Já mám WP Samsung a po HW a materiální stránce je to prvotřídní telefon a s aktualizacemi taky problém nemám. Jak jste na tom vy ?

-Pavel- : Mám to nějak podobně, řada Lumií se mi příčí díky vzhledu, je tam spousta věcí, který se mi dost nelíběj a v barevným provedení se to jen zhoršuje, ale 8X v černým se mi celkem zamlouvá, takovej kompromis mezi L a Titanem
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od Krayzie »

VNavratil: Nikto netvrdi, ze od vypustenia WP je tu nejaky vyrobca, ktory sa vyhradne venuje WP. Ale je tu len jeden jediny vyrobca, ktory si WP zobral ako hlavny OS a je to sakra citit na SW podpore. Treba si uvedomit, ze HW je len polovica telefonu. Druha polovica je SW. Mam doma HTC Trophy a Samsung Omnia W a od vydania WP7.5 ani HTC ani Samsung nepriniesol nic navyse ohladom SW. Kdezto Nokia stale pridava nejaku novu funkcionalitu. Osobne som bol vzdy odporcom Nokie (v minulosti som vzdy uprednostnil Ericsson, potom som presiel na HTC), ale s ich nasadenim a neustalym zlepsovanim systemu a exkluzivnych aplikacii, nemam inu moznost ako ist (po prvy krat) do Nokie. Samsung predstavil pekny kusok (Ativ S), ale ako mozno spravia par aplikacii navyse a do dalsej verzie WP nepohnu ani prstom, HTC deto. Ale je mozne, ze sa mylim, v tom pripade nebudem proti dalsiemu HTC alebo Samsungu.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Windows phone 8X a 8S by HTC...

Příspěvek od Gater »

htcjirka píše:Hnus,horsi design uz jsem dlouho nevidel,ted tomu HTC dalo korunu.
Jedinny prijatelny telefon je Nokia Lumia 920,samozrejme v matne.Nokia 820 je take dost podobna temto barevnym hrackam.
A všiml sis, že i HTC bude prodávát telefon v matné černé ?
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od Gater »

Mně se třeba One X nelíbí, další zaoblená placka, kterou HTC poslední dobou dělá, ale každému se líbí něco jiného :) Třeba ten vystouplý foťák je hrůza. Dost se mi líbí 8S, tvarem mi to připomíná stařičký Diamond 2, který jsem měl, konečně něco, co má i nějaké hrany.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od Krayzie »

Mna akurat stvu tie velkosti, ci uz je to HTC 8X alebo L920. Napr. rozmery L820 su 123,8 x 65,8 x 9,9 mm, rozmery HTC 8X su 132,35 x 66,2 x 10,12 mm, to je pri rovnakej velkosti displeya 4.3" rozdiel takmer 1 cm na vysku. Preco? To iste plati aj o L920, ktora ma uhlopriecku vacsiu iba o 5 mm (0.2"), ale na vysku je vacsia o 6.2 mm (namiesto 4.3 mm), nehovoriac o tom, ze okolo displeya by sa este nejake to miesto dalo "orezat". Niekomu sa moze zdat, ze riesim zbytocne mm, ale 1mm tam, druhy tam a mame zrazu 1 cm.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Podle mě je ten design krok správným směrem. Smartphone dneška není nějaký "počítač" pro konzervativní ajťáky, ale módní doplněk a prostředek komunikace a zábavy. Pokud jsou k dispozici (a to jsou) i klasické odstíny šedé, tak ani není důvod se tu nějak rozčilovat.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Antracitová 8X se One-X docela podobá. Ale je pravda, že ty "plechové" designy jsou dneska už na ústupu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od mimonaut »

mě u toho 8S strašně mrzí 4GB.. telefon se mi moc líbí, ale vzhledem k tomu, že na paměťovku se nedaj instalovat aplikace, je 4GB prostě málo.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

HTC 8X a 8S s Windows Phone 8 představeny (diskuze)

Příspěvek od Gater »

Nedaj ? Já jsem teda počítal s tim, že karta rozšíří pamět jako celek, s tim, že když se karta vyndá, tak se aplikace třeba nespustí. Nevim, jak to funguje na Androidu.
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů