HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení:iPhone 7/Blackberry Priv

Příspěvek od mberdych » pát lis 02, 2012 6:44

Jezis ta firma je nepoucitelna. Takze mereni dat tam neni, prestoze MS tvrdi, ze ano. Skype taky neni. Je to jen dalsi betaverze systemu. Z meho pohledu je tohle opravdu ostuda.

SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení:Lumia 950 / Surface RT

Příspěvek od SirTom » pát lis 02, 2012 9:01

No jestli jsem to dobře pochopil je to obráceně - Data Sense tam je, ale operátor ho musí povolit.
No a na našem specifickém trhu? Kdypak asi naši supr operátoři povolí nástroj, který komprimuje data, sleduje jejich objem, hlídá fup, atd. Do toho budou jistě celí žhaví.

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » pát lis 02, 2012 9:15

Me nejde o komprimaci dat, me jde o citac a ten ve WP8 neni a to je ostuda. Nokia counters je mi na HTC 8X k nicemu a krome toho bylo slibovano, ze to tam bude. Uz vubec nechapu, proc by takovou funkci (chapu, ze data sense dela vice, ale i tak) mel povolovat operator. Je mi to ukradeny a bohuzel musim konstatovat, ze co se mi libilo na WP7 se mi libi i na WP8, ale co me vadilo je z velke casti stale pritomne. A nejvic me vadi pristup MS, ktery je pomaly, dlabe na to. Po tomto poznani je mi jasne, ze WP8 zadna bomba nebudou a MS bude paberkovat. Kdyz dam do ruky nekomu 8X a Lumii 900 tak nepozna rozdil. Tech par detailu to nevytrhne.

Dalsi rozpaky budi chybejici aplikace v app store, treba Navigon. Chapu, ze MS za to nemuze, ale presto je to pruda. Nektere apps, treba Board Express mi nejdou nainstalovat, hlasi to chybu storu, jine jdou normalne. MS opet dodava betu, kde nejsou slibovane funkce. Ja si rikal, ze jsem jim nemel verit.

mceza

Příspěvek od mceza » pát lis 02, 2012 9:23

Tak nejdřív nechtěli u WP7 povolit tethering kvůli operátorům (že by jim to přetěžovalo datovou infrastrukturu). A teď nechtějí povolit nástroj, který umožňuje hlídat a snižovat objem přenesených dat? A proč? Protože by měli operátoři málo vytížené sítě?

WP7 a 8 se mi designově a ovládáním moc líbí. Nečekám, že to bude nějak úžasný systém, který extrémně vybočí z řady a všem uteče. Ale čekám, že to bude kvalitní alternativa zapráskaného androidu a hnusného iOS. Bohužel pro MS jsou koncoví uživatelé malí páni. Ale pokud chce rozšířit své porfolio i mezi obyčejné zákazníky, tak si musí uvědomit, že svět netvoří jen velké firmy a korporace, které si nakupují licence za milióny...

Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení:Nokia Lumia 925

Příspěvek od Martin Suchan » pát lis 02, 2012 9:29

Je to fakt, ze pro WP8 prave ted neni skoro zadna nova WP8 aplikace. Na ceskem Store jsou prave ted slovy 2 lens apps, a 2 apps pracujici s NFC, takze nic moc.

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » pát lis 02, 2012 9:35

Mceza: obvykle s tebou nesouhlasim, ale je to presne tak. MS na zakazniky zvysoka se.... WP8 z dosavadniho pohledu je opravdu jen prepsane WP7. Temer nic noveho zajimaveho tam neni a skutecne pokud dostane WP7 ten novy screen, tak zatim rozhodne neni duvod plakat. A ze je to prepsane rikam jen proto, ze to tvrdi MS, jinak bych to opravdu nepoznal. Me se ten system taky libi, konecne proto jsem do nej sel znovu, i kdyz jsem se uz zarekl, ze MS se neda verit. Bohuzel to potvrdili. Velka slava kolem Skype, to by byla killer feature pri launchi a kde nic tu nic, prijde pozdeji. Citace dat tam nejsou, navigace neni a tech par SW detailu, ktere jsou na jinych platformach to nevytrhne. MS ani nedohonil svoje konkurenty a na to se cekalo tak dlouho? Rychlost vyvoje MS pri jejich velikosti a financim opravdu nechapu a ted uz neverim, ze v oblasti smartphonu vyznameji uspeji. To by totiz uspeli uz s WP7.

SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Zařízení:Lumia 950 / Surface RT

Příspěvek od SirTom » pát lis 02, 2012 9:53

JJ, podle mne je to velká škoda, protože ten systém jako takový si myslím je perfektní. A pár takovýchto relativně malých věcí může dost kazit dojem.
Fakt by mne zajímalo, zda je to kvůli neschopnosti MS, nedohodě s operátory/výrobci nebo prostě jen proto, že nestíhají (letos W8, Surface, WP8...)

Na druhou stranu třeba já osobně jsem nenašel zatím žádný argument, který by mne od WP8 odradil, pro moje potřeby bude myslím zcela perfektní.

Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení:Nokia Lumia 820

Příspěvek od Jabarkas » pát lis 02, 2012 10:39

Btw vypadá to, že nějakých 14 dní si chce HTC užít exkluzivitu za vyšší cenu. V průběhu listopadu mají dojít telefony třebas do o2 za podstatně méně peněz (cca 1650 kč). Kdo tedy nutně nepotřebuje telefon hned, tak ať si počká...

http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefon ... ne-8x.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw obdobně je levnější i 8s (u o2 7395 kč)

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » pát lis 02, 2012 11:19

Vzhledem k tomu XBOXu me to nestesuje :-) Ale chapu, ze ne kazdy mel moznost, takze v pohode a ta cena u o2 je prece jen lepsi.

deimos9
nováček
nováček
Zařízení:HTC 8X

Příspěvek od deimos9 » pát lis 02, 2012 17:03

Jabarkas píše:Btw vypadá to, že nějakých 14 dní si chce HTC užít exkluzivitu za vyšší cenu. V průběhu listopadu mají dojít telefony třebas do o2 za podstatně méně peněz (cca 1650 kč). Kdo tedy nutně nepotřebuje telefon hned, tak ať si počká...

http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefon ... ne-8x.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw obdobně je levnější i 8s (u o2 7395 kč)
Tak to je super sprava :)

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » sob lis 03, 2012 9:28

Dalsi poznatek a opet komedie v podani MS. Kdyz najedete v nastaveni do Backup, tak je tam zapnute co se zalohuje do cloudu, smsky, app list, fotky a tak. A je tam volba co se kdy zalohuje na ni klepnete a otevre se webova stranka windowsphone, kde je napsano, jak si napriklad nastavit kvalitu ukladanych fotek a videi na skydrive. Nicmene to nastaveni, ktere je tam napsane v telefonu vubec nenajdete. Uprimne jen kroutim hlavou a docela neverim, ze existuje na svete jina firma, ktera si tenhle pristup dovoli. Z meho pohledu je to uplne neuveritelna drzost, ze strany MS. Spojeni Nokia (nejpomalejsi firma vyrabejici HW) s Microsoftem (nejpomalejsi firma vyvijejici software) je opravdu vrazedne :-)

nofu
smartguru
smartguru
Zařízení:Dell Venue Pro

Příspěvek od nofu » sob lis 03, 2012 16:53

Co kalendář? Je nějak přepracovanej vzhled, označuje to nějak výrazněji den se záznamem, je týdenní pohled? A co jeho LT, zobrazuje už vícero nadcházejících událostí?

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » sob lis 03, 2012 18:56

Dalsi restart, 2 dny, 2 restarty. Vzdy v aute pri bluetooth spojeni. Asi si pockam na nejakou prvni aktualizaci, pripadne zvazim reklamaci. Problem je, ze jim asi tezko dokazu ze se to deje.

Trek
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Zařízení:HTC

Příspěvek od Trek » ned lis 04, 2012 14:10

Podporuje HTC 8X a WP8 aplikace na SIM (Sim toolkit).
Děkuji.

Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení:Nokia Lumia 925

Příspěvek od Martin Suchan » ned lis 04, 2012 15:09

Ano, podporuje

matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení:Nokia Lumia 930

Re: HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od matko882 » ned lis 04, 2012 15:26

Aku kvalitu ma audio vystup?

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Re: HTC 8X s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Příspěvek od mberdych » ned lis 04, 2012 17:13

Podle poslechu dobry, ale zadne mereni jsem nedelal. Srovnavam s iPhonem 4s,. Prijde mi srovnatelny.

mberdych
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od mberdych » ned lis 04, 2012 20:08

Dalsi postreh. Byl jsem o vikendu na FED Cup finale v O2 Arene. Fotil jsem v sobotu s 8X a v nedeli si vzal iPhone 4s. Musim konstatovat, ze s 8X to vevnitr v podstate neslo. Vubec nezvladal osvetleni haly, problem s prepaly, fotky ve finale znacne osklive. iPhone samozrejme take v ramci moznosti a svetla, ale fotky vyrazne pouzitelnejsi. Zaber na kurt, ktery byl nasvicen v podstate s 8X neslo vyfotit, protoze na displeji byl jen svetly flek. iPhone s tim problem nemel. Meli by to zkusit nejak poladit. Verim, ze cip je OK, ale software je problem.

Berte to s rezevou, nejsem zadny fotograf. Proste jsem zkusil udelat par fotek.

Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení:Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Příspěvek od Tomáš Slavíček » pon lis 05, 2012 9:06

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení:Nokia Lumia 950XL

Příspěvek od mimonaut » pon lis 05, 2012 9:59