Root Padfone

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Asus ZenFone, PadFone a dalším…
Odpovědět
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Root Padfone

Příspěvek od sotrava »

Dovolím si založit tohle téma proto že tady ještě není. Dnes po lovení postupu na root našeho zařízení jsem našel tenhle postup ale je v angličtině a na ni nejsem až tak dobrý tak pokud by mohl někoho pozadat

Zdroj je odtud
http://forum.xda-developers.com/showthr ... st30551656

I just modify a way to root Padfone 4.0.4 without lost data.

You need download 3 firmware file (1 full firmware CHT-PadFone-9.18.8.41_CHT and 2 OTA firmware Firmware 9.18.8.41 to 9.20.1.22(CHT), Firmware 9.20.1.22 to 9.20.2.14(CHT)).

Take it here: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Mobile ... uncher.zip (this file must be extract and copy zip file under ASUS folder)
AND OTA firmware: http://www.padfoneclub.com/pl/content/c ... content.15

Copy 3 zip file to a SD Card, put SD Card to your phone.

Enable setting first:
"Settings > Applications > Unknown Sources"
"Settings > Applications > Development > USB Debugging"
OR
"Settings > Security > Unknown Sources"
"Settings > Developer Options > USB Debugging"

Go to recovery and install CHT-PadFone-9.18.8.41_CHT then boot, while your phone booting put your phone to pc usb and run RootDebugfs.bat and chose steep Root. When you receive mes "Keep here, install 2 OTA Firmware at recovery. Once 2 OTA Firmware install completed and your devices has finished restarting".

Keep it here and keep usb pc connected padfone. Go to recovery and install 2 OTA (install at one Firmware 9.18.8.41 to 9.20.1.22(CHT) first, then Firmware 9.20.1.22 to 9.20.2.14(CHT), don't need reboot). After install completed, reboot and complete step at root cmd on your PC.

All done!

If got error on root chmod script, try it by your self: Run CMD, type "adb shell" enter, then type list command bellow:

su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mmcblk0p21 /system
chmod 06755 /system/xbin/su
rm /data/local/tmp
mv /data/local/tmp.bak /data/local/tmp
rm /data/local/su
rm /data/local/debugfs
rm /data/local/debugfsinput
exit
exit
JKyselka
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 31, 2012 10:51
Zařízení: Asus Padfone + Station + Dock

Root Padfone

Příspěvek od JKyselka »

co nějaký link na fungující root pro firmware 9.20.2.14_WW_9.3.3-0? nevíte někdo o něčem?

myslím, že všichni tady v Čechách mám momentálně asi smůlu :o(

budeme muset chvíli vydržet
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Root Padfone

Příspěvek od jazzman26 »

Tento postup jsem zkoušel, ale marně. Hlasi mě to error. Taky bych ten root uvítal. I když jsem zjistil, že se nějaké aplikace co nepoužívám dají vypnou (zmrazit) takže zatím mě to až tolik netrápí :smile: Každopádně bych root uvítal.
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Root Padfone

Příspěvek od sotrava »

A zkoušel jsi i ten druhej postup v případě ze vyhodí hlášku error?
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Root Padfone

Příspěvek od jazzman26 »

Zkoušel jsem myslím oba, ale vzhledem k tomu že má znalost angličtiny je jak se říká z rychlíku, neuspěl jsem. Počkám až tomu někdo přijde na kloub a popíše to tu po Česku jako pro blbce :grin:
Uživatelský avatar
Čambus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: sob úno 26, 2011 15:45
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Root Padfone

Příspěvek od Čambus »

Ahojte,

zrovna jsem modifikoval způsob, jakým rootnout Padfone v Android verzi 4.0.4 bez ztráty dat.

Bude potřeba stáhnout 3 firmwarové soubory [1 kompletní firmware CHT-PadFone-9.18.8.41_CHT a 2 OTA (vzduchem) firmwary Firmware 9.18.8.41 to 9.20.1.22(CHT) a Firmware 9.20.1.22 to 9.20.2.14(CHT)].

Stáhněte jej odtud (kompletní firmware): http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Mob...teLauncher.zip (tento soubor musí být extrahován ven a zkopírován .zip soubor pod ASUS složkou).
A tady jsou ty 2 OTA firmwary: http://www.padfoneclub.com/pl/conten...php?content.15.

Tyto 3 soubory (firmwary) zkopírujte na SD kartu a tu následně vložte do telefonu.

V telefonu povolte tato nastavení:
"Nastavení > Aplikace > Neznámé zdroje"
"Nastavení > Aplikace > Vývoj > USB ladění"
nebo
"Nastavení > Zabezpečení > Neznámé zdroje"
"Nastavení > Vývojářské možnosti > USB ladění".

Následně nabootujte do Recovery (trojhmat), případně přes CWM a nainstalujte CHT-PadFone-9.18.8.41_CHT, následně nabootujte. Mezitím, co bude telefon bootovat, připojte jej kabelem k PC a zapněte RootDebugfs.bat a vyberte prudký root. Objeví se zpráva "Zůstaňte zde a nainstalujte 2 OTA updaty v Recovery, dokud se úspěšně nenainstalují a dokud vaše zařízení nedokončí restart." (Keep here, install 2 OTA Firmware at recovery. Once 2 OTA Firmware install completed and your devices has finished restarting.).

Zůstaňte neustále zde, nechejte neustále připojený telefon k počítači pomocí kabelu a můžete se pustit do instalace. Jděte tedy do Recovery a nainstalujte oba OTA updaty v tomto pořadí: nejdříve Firmware 9.18.8.41 to 9.20.1.22(CHT), následně Firmware 9.20.1.22 to 9.20.2.14(CHT). Nemusíte přitom zařízení během instalace rebootovat. Rebootovat budete teprve po úspěšném dokončení instalací a dokončení kroku rootnotí přes cmd na vašem PC.

Vše máte hotovo!

Pokud máte errory na root scriptu, zkuste to sami: Najeďte do cmd, napište "adb shell", stiskněte Enter a napište následující seznam příkazů:

su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mmcblk0p21 /system
chmod 06755 /system/xbin/su
rm /data/local/tmp
mv /data/local/tmp.bak /data/local/tmp
rm /data/local/su
rm /data/local/debugfs
rm /data/local/debugfsinput
exit
exit





Máte to tady tedy hezky všecko přeloženo, tak snad vám to pomůže chlapi :-)!
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Root Padfone

Příspěvek od aeon101 »

Diky za praci, mrknu na to podeji!
Uživatelský avatar
Čambus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: sob úno 26, 2011 15:45
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Root Padfone

Příspěvek od Čambus »

Není zač, snad je vše logické a lehké k pochopení :wink:.
lordanubis
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 26, 2010 19:32
Zařízení: Samsung Omnia 7, HP Pavilion dv6 1440ec

Root Padfone

Příspěvek od lordanubis »

Ahoj, nevím, co dělám špatně, ale nějak mě to odmítá... není už nějaký jednodušší postup jak to rootnout?
Odpovědět

Zpět na „Asus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů