Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Asus ZenFone, PadFone a dalším…
Odpovědět
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Po pul roce netrpeliveho cekani jsem se stal majitelem tohoto unikatniho zarizeni, proto bych rad zalozil nove tema. Je to par minut po vybaleni a prvnim zapnuti, takze kdo ma zajem o informace, ptejte se :idea:

aktualizováno o článek s prvními dojmyASUS Padfone: První uživatelské dojmy a postřehy z testování
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone

Příspěvek od sotrava »

První dojmy nejaká mini recenze, fotky pls
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Asus Padfone

Příspěvek od Balrog »

Gratuluju! Taky doufám,že bude nějaká malá recenze.Na kolik vyšel?Je to komplet se vším?Díky
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone

Příspěvek od aeon101 »

Mikrorecenzi dam brzy dohromady. Cena 18k bez klavesnice. Baleni samozrejme s dockem, BT stylusem a pouzdrem (pro me pouzitelnost nad ocekavani ve dvou polohach na psani a sledovani videa + dobre chrani zarizeni celkove pri noseni). Hned se mi nabidla aktualizace s vylepsenim kamery a wifi stabilizace. Nabiti Pdfone z 5% trva poprve asi 2 hodiny, ted davam nabit station.
Pokud stihnu, tak dalsi detaily + par fotek zitra...Soucasti baleni je teda Padfone, Station dock, BT Stylus (zatim jsem nezapinal), dost kvalitni HF sluchatka, jedna nabijecka s 2x USB kabelem (mikro do telefonu a 40 PIN do stanice) a original asus pouzdro s ruzne nastavitelnym polohovacim obalem a origo asus hadrik na cisteni. Samozrejme je tam ICS a Asus tam nema zadny zbytecny balast...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Asus Padfone

Příspěvek od HanysR »

No nazdaaaar! Dlouho jsme si nepsali a gratulace že ses dočkal ;-) honem honem ať už tu máme mini recenzi, vše ostatní teď musí jít stranou :-D
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Asus Padfone

Příspěvek od milennium »

Zdravím.
No tak blahopřeju a honem rychle s poznatkama při používání...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Asus Padfone

Příspěvek od Balrog »

Moc pěkné video :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rrh_EwFaZ7I[/youtube]
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone

Příspěvek od aeon101 »

Ahoj a diky. Byl jsem tim stastlivcem, ktery ho ma predobjednany od SS uz par mesicu, takze pri ofiko predstavovani Asusu v CR jim poskytli prvnich 20 kusu no a byl jsem mezi nima, takze urcite tady nebudu sam. Nicmene behem kratke doby se budu snazit dat dohromady souvislejsi text s prvnimi dojmy, ktere jsou hodne pozitivni. Mimochodem kdo nadava na cenu, podivejte se za kolik se prodava S3 a co vsechno k tomu dostanete. Nebude to masovy produkt a komu toto reseni vyhovuje, cena je urcite adekvatni...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Tak stylus se nabije za cca 30 minut a ovlada se dobre i pri doteku obrazovky. Je to samozrejme neco jineho, nez treba u SG Note, ale pouzitelnost pri psani je pohodlna. Nezaznamenavam vetsi prodleni nez prave u Note.
Michal Javůrek

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Michal Javůrek »

To se dobíjí docela rychle. Jinak super článek! :)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Diky, jsem rad, ze se libi.
handy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 22, 2009 13:00
Zařízení: Asus Padfone 16GB

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od handy »

Ahoj, gratuluju! Jakmile bude na trhu česká klávesnice, tak se pro Padfone taky chystám. Cena je docela velká, ale jak píšeš, tak v porovnání třeba s SGS III to je pořád dost slušné. Navíc je třeba si uvědomit, že získávám vlastně i tablet s 3G, což je taky trochu jiná cenová kategorie v tabletovém světě.

Každopádně mám jednu otázku. Jakého typu je tedy display tabletu? Hodně se psalo (a i ty v recenzi píšeš), že je typu IPS jako u Transformerů. Teď se zase k mému zklamání objevuje, že je to obyčejné LCD. Jde to nějak zjisit? Případně jaká je kvalita obrazu tabletu. Dík moc!
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Ahoj, na krabici a ani v manualu neni napsane nic, ale mrkni na tyto detaily:

http://www.asus.cz/Mobile/PadFone/#specifications" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak obraz mi prijde kvalitni, neni to sice jako u Super Amoled Plus na SGT 7.7 , ale obraz je dostatecne ostry, dobre citelny i z uhlu na slunci. Mrkni kdyz tak na nejakou recenzi od Engadget treba na YouTube, musis videt nejlepe na vlastni oci, tezko se to jinak popisuje.
handy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 22, 2009 13:00
Zařízení: Asus Padfone 16GB

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od handy »

Díky. Je mi to defakto jedno. Jen mi přišlo jako samozřejmé, že když už u Transformeru první generace byl panel IPS s LED podsvícením, tak sem ho dají také. Myslím, že prvně se o tom mluvilo i u Padfonu. Každopádně pokud je obraz bez problému a pozorovací úhly člověka nijak neomezují, tak asi problém není.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

I Engadget uvadi ve sve recenzi IPS.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Je krasne, kdyz v tabletu je IPS, ale telefon zprasi AMOLEDem...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Tak stylus zacina byt pro mne hodne navykovy, pro praci s webem uz prsty prestavam pouzivat, je to pohodlnejsi. Samozrejme krome psani delsich textu dvema ci ctyrma prstama na softwarove klavesnici. Dalsi zajimavou veci je moznost vyberu 3 ruznych klavesnic (Asus Qwertz, Asus Qwerty nebo Android s kompletni podporou ceskych a slovenskych znaku) + vyuziti hlasoveho diktovani od Googlu. I kdyz vypnu automatickou predikci psaneho textu, ktery navrhuje slova primo do textu (coz me vzdy otravovalo a nikdy jsem to nepouzival), pri psani v jednom radku nad klavesnici postupne pri psani zobrazuje mozne varianty slov s diakritikou, takze staci kliknout na to spravne, neboli text dopsat sam.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Padfone (samostatny telefon) vydrzi prehravat filmy 6 hodin a 50 minut pri zapnute wifi nez se vybije. Po vlozeni do stanice jej plne nabil asi za 3,5 hodiny a na tabletu zustava 49% energie. Predpokladam teda, ze plne nabita stanice je schopna nabit telefon temer 2x na jedno nabiti. Samozrejme v zavislosti na dalsim pouzivani pocas druheho nabijeni. Jeden nabijeci interval ale zvladne urcite i pri extremnim pouzivani, coz beru jako velke plus. Krome jinych vyhod plynoucich z tohoto faktu me napada hned bezstarostnost v aute pri absenci nabijecky, neboli vikend na chate bez dobijeni...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Pristroj si pamatuje, kde jste ukoncili, ci vypnuli prehravany film, a to i po restartu zarizeni...dialogove okno se zepta jestli chcete pokracovat tam, kde jste prestali, nebo pustit film od zacatku. To jsem jeste nevidel...
Odpovědět

Zpět na „Asus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů