Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

Tak to je dobré :grin: , takže jdu s dobou a je správné že tyhle věci už ignoruji a vvotoom to jjee :tlem:

Ne vážně, ještě poslední a už tě nebudu otravovat, poradím si a když tak živě je taky možnost.
Před updatem z 8.1 jsem si na MS stránce ověřil, že se notas pro w10 hodí, jaký názor máš ty? Není to žádné dělo pravda, ale k čemu si budu kupovat nabušenou mašinu když se pak bude při netu,hudbě a videích flinkat ne?
Obrázek
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od veigy »

Přítelkyně má Asus X55C což je asi skoro to samý a W10 jí tam jedou v pohodě. Jen už taky začínáme řešit SSD, protože ten komfort je neskutečný...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

veigy píše:Přítelkyně má Asus X55C což je asi skoro to samý a W10 jí tam jedou v pohodě. Jen už taky začínáme řešit SSD, protože ten komfort je neskutečný...
Dík zatím už to jede jak má, tedy chyba mezi klávesmicí a židlí, zdá se že je po problémech snad to vydrží.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od koumes »

Procesor starsi ale ujde https://ark.intel.com/products/65697/In ... e-1_80-GHz" onclick="window.open(this.href);return false;
Vic RAM se neztrati a jinak neinstalovat blbostijako nero klone disk a ja nevim co jeste.A SSD je fajn,pokud je i druhy slot na desce free.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

NTB mám dva a čtvrt roku, zatím drží i baterka stále vydrží, téměř zázrak a že ho nešetřím, jsem rád že ASUS jako značka mou duveru nezklamal.
Příadně je vyměnitelná, jestlůi je druhý slot pro HDD/SSD nevím otevřený jsem ho ještě neměl v šufleti se mi válí Corsair NOVA2 ale ten má pouhých 40GB.
Každopádně za vyjímatelnou baterii jsem celkem rád, zatím jsem tu potřebu však neměl.
Známý si koupil nějakého ACERa za 15kačen, po telefonu jsem ho vedl co kde jak aktivovat antivirus podle poslaného čísla podpory, jak si nastavit tapetu atp. (předtím měl nějaké hp s XPčkama a na ten nynější kočkopes tedy směs ikonek a dlaždic, si stále nezvyknul)
Za týden volal celý neštastný, že mu tam kluk nainstaloval hru a ona se mu hryzla, systém nereagoval...říkám počkej, odpověď byla tvlééé to už čekám deset minut, to mi dřív praskne č :tlem: , říkám klid, déle podrž zapínaci tlačítko, taky nic? NE! povídám no tak vyndej baterii, zaklop víko, otoč zády k tobě tam bývají dvě packy, odšoupni a vyndej ji ven...celý neštastný mi říká: Martine ale tady žádný packy nejsou :lol: moc nechybělo a notas vyhodil z okna :-D :-D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od veigy »

Druhý slot asi mít nebude, ale můžeš vyndat CDROM a prásknout to místo toho :) a i těch 40GB by byla spása... na systém a nejpoužívanější appky to stačí....
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

Tak dalo by se SSDčko zahalí a je ho škoda, ntb je po záruce takže jej někdy zkusim otevřít a mrknout jak to vypadá uvnitř mechaniku beztak nepoužívám.
Přijde mi jen že bude problém v tloušťce ale uvidím.

EDIT:
Když bude nejhůř, mohu tím SSD EK nahradit primární 1TB HDD, jiné kupovat nebudu co bych s nima pak dělal oběma.
Je to jen 40GB ale nejvíc místa zabírají filmy a převedena DVD, takže se dají hodit na externí HDD 500GB a na SSD si nechat jen hudbu a další méně náročné soubory.
Stále platí že když vyclenim pro instalaci systému oddíl, vezme si tolik kolik mu kapacita dovoluje?
Laicky řečeno, tady máš 100GB a celej si při instalaci co chceš, nebobtesco máš 30GB a koukej se do toho vměstnat.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od veigy »

Jo, to platí stále. Windows 10 se umí vměstnat i na 16GB a ještě zbyde místo. Hlavně když vypneš hibernaci, tak uspoříš 4GB, neboli velikost RAM....
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

Jj hibernace uloží na disk obraz spuštěného systému sakumprask, je to tak?
Energii mám nastavenou teď defaultně mohu poladit, nejdřív to ladné dos spánku a po stanovené době do hibernace.
Ntb prakticky natvrdo nevypíná ani nerestartuji ale té hibrnace se mi vzdávat nechce...Párkrát se mi stalo že to ve spánku vycuclo baterií třeba po dvou dnech kdy jsem na. Dj ani nesáhl.
Bylo to nepříjemné ale nic tak důležitého neprovozují a Chrome plus další umějí v těchto případech nabídnout zda mají otevřít naposledy otevřené záložky.
Spolehnutí na to ale stoprocentní tedy není, viz jedna zkušenost.
Otevřeno asi deset záložek, normálně jsem zavřel víko ntb šel do spánku, ráno baterie vybitá (už nevím jestli byla hibernace aktivní nebo ne) Chrome po spuštění nabídl otevření posledních karet ale po potvrzení se nic nestalo a nabízel to ještě dva dny.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od veigy »

těch 40GB není tak málo, jen jsem tím chtěl naznačit možnou formu úspory místa ;)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

Ok příští víkend na to mrknu, bude volná sobota takže pohoda.

Na závěr mám dostat, asi to někde padlo ale zatím jsem nezjistil proč se to tak děje, na stolním PC conksemdriv používal se mi to za ty léta nikdy nestalo.
Čas od času se uspaný notebook, nepripojeny na adaptér, zapne tak na 5vterin a potom zase tiše vypne.
Párkrát mě to vzbudilo když už jsem zabíral, zvuk zapinaneho harddisku a následně slabé šumění ventilátoru nelze přeslechnout, co je to?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od veigy »

takhle to vypadá, když NTB přechází ze spánku do hibernace....
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Windows 10 je po aktualizaci pomalý

Příspěvek od Tedy »

veigy píše:takhle to vypadá, když NTB přechází ze spánku do hibernace....
No jo to je taky dobrý :tlem: , čtu to poprvé ted od tebe a dává to smysl, dík za info.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů