Antimalware Service Executable

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
congay
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 28, 2016 15:51
Zařízení: htc

Antimalware Service Executable

Příspěvek od congay »

Zdravím Vás. Mám menší dotaz. Poslední dobou mi dělá, že proces Antimalware Service Executable mi disk zatíží na 100% a počítač se stává nepoužitelným. Proces ukončit nejde, tak jsem zkoušel čekat, ale i po 20 minutách to nic nedělá, jen drtí disk. Neví někdo co to vůbec je ? Pomáhá restartování pc. A jak zabránit opětovnému spuštění ? Děkuji moc.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Antimalware Service Executable

Příspěvek od veigy »

Antivirová kontrola
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Antimalware Service Executable

Příspěvek od veigy »

Občas se za to ale schovávají viry, takže bych vypnul veškerý antivir a projel PC třeba Eset online scanner...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Antimalware Service Executable

Příspěvek od pogo8303 »

Nevím přesně názvy procesů z hlavy, ale občas se stane, že pokud máš nainstalovanej antivir, tak ti po update na AU běží jak vestavěný defender, tak tvůj antivir, což je samozřejmě problém. Pokud ti opravdu běží obojí defender je potřeba vypnout - defender vyhledáš jednoduše v nastavení a vypneš ochranu v reálném čase, příp. od AU bývá dole liště. Pokud se problém vyskytne znova, tak odinstalovat stávající antivir a nainstalovat ho znova - tím už se začne defender chovat tak, jak má - tedy vypne se sám. Bohužel se mi to stalo asi u 3 PC s ESETem a jedním s AVASTem... No a pokud nepoužíváš jiný antivir, tak potom jak píše veigy - zřejmě jsi zavirovanej a potom bych doporučil stejně jako on stáhnout eset online scanner, případně malwarebytes a celý to ještě projet adwcleanerem.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Antimalware Service Executable

Příspěvek od JirkaTom »

Pokud má v PC standardní (=plotnový) harddisk, může tento proces (podle velikosti disku) trvat hodně dlouho a zdaleka nemusí být PC zavirovaný. Doporučení: nechat proces celý proběhnout (i hodiny). Druhé spuštění už bude trvat daleko menší dobu. :) ;-) Spouštění si řídí Windows podle potřeby.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Antimalware Service Executable

Příspěvek od pogo8303 »

Normální antivirová kontrola NEMŮŽE zabrat tolik prostředků, že nejde na PC fungovat. Takže asi tak. To že to trvá dlouho tady nehraje roli...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Antimalware Service Executable

Příspěvek od JirkaTom »

To záleží na mašině a HD, sračkový HW může PC téměř paralyzovat... :) On ale nenapsal, na čem to je, ani OS... ;-)
Takže zatím nevíme.
kinjo
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 23, 2016 9:56
Zařízení: samsung

Antimalware Service Executable

Příspěvek od kinjo »

Mám Antimalware Service spustitelný problém v mém pc.
kinjo
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 23, 2016 9:56
Zařízení: samsung

Antimalware Service Executable

Příspěvek od kinjo »

Here’s the mail I got
Hi,
• Have you installed any third party antivirus program?

The Microsoft Antimalware Service (MsMpSvc) is responsible for protecting your computer from viruses and spyware, also known as malware.
From the issue description, I understand that Windows Defender runs the security scan when the system is idle. And you don’t want this.
You would have scheduled Windows Defender to do so. So I would suggest you to unscheduled Windows Defender to do so and check.

Follow these steps:
1. Press Windows key + W and type administrative tools.
2. Select Administrative Tools and select Task Scheduler.
3. Follow this path in the left hand pane. Task Scheduler Library/Microsoft/Windows/Windows defender
4. Click on Conditions tab.
5. Uncheck the boxes under Idle.
6. Now it won’t scan your computer.

Or otherwise, http://www.deskdecode.com/antimalware-s ... usage-fix/

Note: Ignore the steps suggested to reinstall Microsoft Security Essentials. It does not applies for Windows 8.
THIRD PARTY SOFTWARE DISCLAIMER: Using Third Party Software, including hardware drivers can cause serious problems that may prevent your computer from booting properly. Microsoft cannot guarantee that any problems resulting from the use of Third Party Software can be solved. Using Third Party Software is at your own risk.
Hope this helps. If you need further assistance with Windows, let us know and will be glad to help.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Antimalware Service Executable

Příspěvek od koumes »

Podobne a v CZ http://www.zive.cz/clanky/jak-zastavit- ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů