Použitelnost Windows 10 na tabletu

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Použitelnost Windows 10 na tabletu

Příspěvek od xtonda »

Ahoj,

mám starší tablet s Androidem, který mi již výkonově nevyhovuje a začaly se objevovat levné tablety se slušným HW jako Chuwi Hi10 a spousta 2v1 zařízení s Windows 10 a tak uvažuji, že bych na tabletu přešel z Androidu na Windows.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak na tato zařízení se dává PC verze Windows 10 a nikoliv Windows 10 Mobile a tedy se tam dají provozovat pouze aplikace, které se v Microsoft Store zobrazí když vyberu Zařízení Počítač. Těch je relativně málo a ty nejpodstatnější, co používám na Androidu, chybí. Desktopové aplikace na 10" ovládat prstem bych řekl bude docela problém, takže vlastně zbývá jen prohlížeč, což je docela málo.

Mohl by někdo, kdo požívá Win 10 jako tablet a ideálně má zkušenost i s Android tabletem, zhodnotit praktickou použitelnost Win 10 na tabletu?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Použitelnost Windows 10 na tabletu

Příspěvek od vormen »

Měl jsem 2 tablety s androidem a teď mám jeden s W10. Jde o to, jakým způsobem bude používaný . Já ho mám na inernet, mail a kalendář, dokumenty. Na tohle je to dobrá volba, ale jinak nejsou žádný aplikace v podstatě na nic a tablet po pár aktualizacích citelně ztrácí dech. Měl jsem i telefony s windows, ale od verze androidu 5 už je podle mě lepší právě on. Microsoft momentálně přešlapuje na místě, není moc výběr HW a vývojáři nechtějí tvořit pro nelukrativní OS.

Odesláno z mého T03 pomocí Tapatalk
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Použitelnost Windows 10 na tabletu

Příspěvek od xtonda »

Díky za reakci, toho jsem se obával. Čili většinu toho pro co je pro Android pohodlná aplikace je nutno na W10 dělat přes prohlížeč, což je často dost nekomfortní.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Použitelnost Windows 10 na tabletu

Příspěvek od Mirdyn »

Ahoj, začal jsem na Androidu a pak jsem koupil lacinej (1500kč) na win 8.1. Nainstaloval jsem W10 dost slušně to chodí. Výhoda Wéček je že tam dáš jakoukoliv aplikaci pro PC ,nemusíš jen z obchodu a plná synchronizace s domácím nebo pracovním pc. App. se dají velmi slušně ovládat (možnost přepínání detskop/tablet). Zkoušel jsem emulovat Droid, ale málo výkonu. Pro Droid je zase víc app. v obchodě. Abych to shrnul. Používám oba, pro práci jsou lepší Widle a pro zábavu Droid. Určitě se najde nějakej rejpal, ale 2.PC, Tablet a mobil vše na W10 je ideální pro práci.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů