Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Dobrá, takže máme 2 možnosti:

1. Založí se téma odpovídající a tady se to nebude spamovat

2. Tohle téma přejmenuju na něco ve smyslu TH2 RTM a bude to tu pokračovat. A paralelně se založí téma RS1 Insider preview, kde se bude pokračovat.

Takže? :)
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od myscho »

Mala by sa nechat jedna tema pre Insider preview a jedna pre Final, naco za kazdi vacsi build co vyjde zakladat novu temu, potom to bude este viac neprehladne
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Menty »

A není to teď snad jedno, když je Insider build stejný, jako RTM? Však až bude Insider program pokračovat, tak my tu dáme zas na delší dobu pokoj.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od motas »

Ve win 8.1 na tabletu v tablet režimu byla možnost připnout dvě aplikace na plochu. Ve win10 tahle možnost už není, nebo jsem to jen nenašel v nastavení?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

Ono to žádné nastavení nemá, proto jsi to asi nenašel :-) Normálně přetáhni jednu app ke straně a dá ti to na výběr, kterou druhou dát na druhou půlku :-)
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od motas »

Mi to ale právě každou aplikaci, kterou přetáhnu ke straně, zobrazí opět na celý display :-(
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

To je divné, mě to funguje i s Chrome, Calibre a dalšími programy.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Insider Preview: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Wertigo »

Už na tomto buildu funguje možnost odpovědět na sms zprávu z počítače?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

I když se mi to nelíbí, tak se tu rozjela diskuse a možná to bude tak lepší. Křtím tedy toto téma na "Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse" a paralelně rozjíždím téma na pokračování Insider programu: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=186&t=39187 tak doufám, že to bude fungovat :)

Wertigo: Ano funguje, ale pouze přes Cortanu.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Wertigo »

A jak je třeba to nastavit? Stále se mi to nedaří. Cortana v PC i v telefonu jede
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Mám za to, že ne. Missed calls mají svůj přepínač, ale na SMS jsem žádný nenašel.. Mně funguje oboje dobře, jak hlasem, tak psanými povely... Samozřejmě je podmínkou ještě W10M s aktualizací z Fast ringu...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Wertigo »

To samozřejmě mám. V telefonu 581, v PC 586. Neupozorňuje mně to vůbec na nic :D

Sent from mTalk
BigBoy111111
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 01, 2013 18:36
Zařízení: Nokia Lumia 830 Black

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od BigBoy111111 »

Ahojte, budem možno trochu mimo témy ale chcem si nechať poradiť. Mám tablet s W8.1 (pokiaľ som si nekúpil tablet nemal som s 8.1 žiadne skúsenosti lebo na desktope som mal W7 a prešiel som na W10). Logika ovládania na tablete s 8.1 mi vyhovuje a čítal som, že s W10 to nie je také "intuitívne" alebo odladené alebo ako by som to nazval (na počítači s W10 nemám žiaden problém).
S týmto November Update prišla ale možnosť inštalovať aplikácie na kartu a preto uvažujem, že by som tablet updateoval na W10. Je podľa vás z užívateľského hľadiska lepšie tablet updateovať na W10 alebo je W8.1 lepší na prácu s tabletom? (ak by mi vedel niekto zhrnúť v krátkosti hlavné rozdiely bol by som naozaj vďačný :-) )
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od IgorVysoky »

Ja mam problem a to, ze v sekcii Speech mam vsetky moznosti zosednute. Cortana mi predtým na W10 isla normalne, po tomto update to vsak neide kvôli tomu Speech. Nevie niekto co s tym?

EDIT: Taktiez som sa nemohol dostat do Insider Preview. Nastavil som region jazyk a vsetko na US (Cortana isla) prihlasil som sa do IP no nikdy mi ziadny build neprisiel. Taktiez mi na zamknutej obrazovke stale pisalo po slovensky. Treba pri cistej instalacii zvolit jazyk anglictinu? Alebo ako to funguje?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Myslím, ze pár věcí se s tímto updatem opět posunulo k lepšímu, takže bych se toho tak nebal... Samozřejmě, něco je lepsi, něco horší. Upgradovat můžeš a vrátit se můžeš kdykoliv... ;)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Je někde popsáno, jak bude probíhat časová dostupnost update TH2, a na čem je závislá ? Je to na edici win, regionu, jazyku, typu zařízení nebo něčem dalším ? Díky za případný odkaz...

EDIT: http://www.cnews.cz/windows-10-verze-15 ... upgradovat" onclick="window.open(this.href);return false;
BigBoy111111
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 01, 2013 18:36
Zařízení: Nokia Lumia 830 Black

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od BigBoy111111 »

to veigy: ďakujem, zhrnul si to všeobecne ;-) s návratom späť na pôvodný Windows nemám dobré skúsenosti, nepodarilo sa mi to ani s desktopom ani s notebookom (asi som lama :D).
Mne ide hlavne o užívateľskú prívetivosť, nemám si totiž kde vyskúšať tablet s W10 takže neviem to posúdiť, a rád si nechám poradiť pokiaľ W10 na tabletoch používate.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Můžeš si vytvořit recovery flešku, a pak to pomocí ní přeinstalovat zpět na W8.1. Nebo si můžeš vytvořit obraz celého disku a v případě ho vrátit cely zpět do původního stavu. Myslím že se někde v okolí najde nějaký W10 tablet, nebo minimálně mrkni na videa na youtube ;) Z vlastní zkušenosti vím, že každý tablet W10 vezme jinak. Třeba tablet z globusu za 1500kč jede na poměry hodně dobře, ale proti tomu z vlastní stáje Surface 3 nic moc...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tade »

TH2 jsem už dostal. Je normální, že aplikace Pošta mi po přečtení mailu na LT ve startu pořád značí mail, jako nový? Na dlaždici je stále jednička.
Zkoušel jsem včera po upgradu také to skype video a zprávy. Četl jsem, že je to preview. Když jsem viděl, jak to fungovalo a vypadalo, překvapuje mě, že si to MS dovolí do oficiálního upgradu dát.
Navíc jsem to asi nějak nepochopil (W10 mám teprve týden - přešel jsem z W7 a stále se s nimi seznamuji), ale tyto dvě skypové aplikace měly být integrované nebo ne? Nechápu tedy, že šly odinstalovat. Ve store jsem je pak už nenašel. MS má ještě hodně co dohánět na ten hype, který kolem W10 vytvořil.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od vormen »

já mám problém s instalací aktualizace. na tabletu W10 home 32-bit. večer nabídnuta aktualizace, při stahování chyba a už nejde aktualizaci ani vyhledat. zkoušel jsem různý metody, ale nic a obnovovat systém se mně nechce, to nechávám jako poslední možnost.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů