Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

S BSOD se trápím také... Ale to ze vyčistění disku trvá dlouho je pravda, ale je to daň za Atom a eMMC, ale naštěstí to neni věc co pouštíš denně ;) tlačítko start opravdu reaguje špatně, ale prakticky ho nepoužívám... Jinak mi systém přijde svižný, také diky eMMC a žádné z výše uvedených problémů jsem nezaznamenal...
AllowedCry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned srp 11, 2013 21:59
Zařízení: Lumia 735

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od AllowedCry »

BSOD sem žádný neměl, prostě se instalace v průběhu nějak posrala.

Výše uvedené problémy zaznamenáš, jakmile ten tablet budeš držet jako chlap, nebo ho strčíš do doku.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od dark_hood »

Zdravím. Spároval som si tablet s w8.1 s lumiou 920 cez bluetooth. Chcel som si z telefónu poslať pár obrázkov. V telefóne som ich dal zdieľať cez bt a lumia ma stále presviedča, že tablet nepodporuje prenos súborov. Dá sa to nejako spojazdniť? Vopred ďakujem

Edit: už som to rozbehal cez klasickú plochu a možnosťou prijať súbor po kliknutí na ikonku bt
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Luks »

Miix2 64GB,nevíte proč tam má dva oddíly obnovení?
Výstřižek.PNG
(171.37 KiB) Staženo 86 x
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Odhaduji: v tom větším systém, v menším schované ovladače ? Ale zdá se, že je to běžné:
http://winsupersite.com/article/windows ... pps-144658" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ignorethecode.net/blog/2014/03/0 ... 8_surface/" onclick="window.open(this.href);return false;

Otázka je, co by to udělalo při převálcování celého fyzického disku a znovurozdělení při čisté instalaci. Myslím že tudy směřuješ ? Já bych to asi nechal na pokoji - kvůli pár GB dost risk... ;-)
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Luks »

Jen mě to zajímalo,místo mi stačí.Ani kartu sem zatim nekupoval :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Jaká je u tohoto tabletu stabilita (mechanická) při vložení do docku ? A jak se to celé jeví mechanicky při složení na "zavřený NB" pro případné přenášení ? Taky nad koupí uvažuji...
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Luks »

Na silvestra sem ho porovnával s Acer Aspire Switch 10.
Za plnou cenu bych nekoupil asi ani jeden (měl sem svoje lenovo za 7000).
Ale když už,tak bych šel do Aceru,má mnohem líp zpracovaný to uchycení ke klávesnici+polohování.U lenova to funguje dobře když ho máš na stole,ale jinak např na klíně je to naprd.V zavřenym stavu je to ok,člověk musí zabrat aby to utrhl,Je teda fakt že mám na tabletu polep kterej tu konektivitu ke klávesnici podstatně zhoršil a musim na něj zatlačit aby konektor zapadl a naskočila klávesnice,ale tu sílu magnetů to určitě neovlivnilo.
noremorse
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř zář 12, 2007 7:32

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od noremorse »

čau, včera jsem si přivezl Miix 2- 8...celkem v pohodě funguje, až na problémy při instalaci aktualizací, ale to jsem vyřešil. Poradíte mi, jak instalovat aplikace ze storu na kartu? Díky
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od uni »

noremorse: Nijak, nelze. Great work MS.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Luks »

........
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Zkusil už někdo na 8" tablet nahrát W10 TP. Pokud ano, jak to vypadá v tablet módu ?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Zkoušel jsem tablet mode na PC, ale nepodporuje některá gesta (nešlo gesto na nastavení, nešlo gesto kontextové nabídky apod.). Buď v TP ještě vůbec nejsou nebo to detekovalo že nemám dotyk, ale spíš bych řekl první varianta. Takže bych to na tablet vůbec nedával, bez myši to bude porod.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

To jsem zkoušel samozřejmě taky. Dotaz je orientovaný na někoho, kdo to zkoušel na tabletu.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Ako je to pri tychto tabletoch z ciny (PIPO hlavne) s reinstalom ?
Je moznost cely 32GB "HDD" sformatovat a z boot USB si nainstalovat cisty OS ako na PC ?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Já bych řekl ze urcite ano.. A pokud ne vyndas SD kartu, das ji do PC pustis na ni instalaci a až dokopuruje a prvne restartuje tak ji hodis zase do tabletu a pokračuje v instalaci. Jen při zavádění na tom kompu odpoj svuje HDD kvůli rezervovano systémem tedy boot jádru :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

U těch tabletů záleží na tom, jestli používají WIM boot, nebo ne. Ale v obou případech tam jde nainstalovat systém i klasicky tak, jak to znáš z PC ;) to s tou SD kartou mi připadá jako strašná blbost :D
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Tak takto - proste pripojim USB Boot ktorym instalujem aj na NB atd. v biosu vyberiem aby z neho bootovalo, v instalacke vsetky particie zmazem a preformatujem, nainstalujem, nahodim drivere a ficim ?

ak ano by ma zaujimalo kde najdem drivere napr. na pipo w6, kedze ked som pozeral nasiel som - http://chinagadgetreviews.blogspot.sk/2 ... -work.html" onclick="window.open(this.href);return false; kde ma zarazilo ze spominaju android... pritom W6 ma mat windows...
AllowedCry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned srp 11, 2013 21:59
Zařízení: Lumia 735

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od AllowedCry »

Zálohuj si recovery, tam je systém se všemi potřebnými ovladači.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Tak konečně Pipo dorazilo z reklamace. Ihned jsem jej přeinstaloval, kvůli tomu jsem jel k večeru i 40km pro USB hub :-D 64GB karta jde v pohodě, systém zatím nemám úplně upravený, ale po instalaci jsem se dostal na volných 10GB, bohužel bez Office a aktualizací. Hodlám vytvořit instalačku, kde bude obojí, aby to bylo v nějakém >5GB WIM souboru, jinak by ihned odešlo 2.5GB kvůli Office a další 2GB jen kvůli aktualizacím Windows. Postupně jak najdu nejoptimálnější cestu pro získání co nejvíce dostupného místa při zachování funkcionality a aktuálnosti systému, tak to sepíši a vyvěsím :) Jinak bootovat z SD karty nejde, nabíječka buď nestíhá dodávat plné 2A a nebo to nezvládne přetáhnout k tabletu kabel, ale prostě se nestíhá dobíjet při používání, to zkusím s jiným kabelem. Chtěl jsem zkusit kabel pro OTG, kdy je připojené zařízení a zároveň lze nabíjet, bohužel kousek, který mi přišel, je vadný, nejde s ním vůbec nabíjet, jen USB Host funguje. Na to se ještě podívám.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů