Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

tslany:Tak co, podařilo se to rozchodit?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Zatím ne, zkoušel jsem snad všechny klávesové kombinace, nechat to nějak úplně vybít na nulu v tom "nestartujícím" stavu, nabít to na maximum, a bez úspěchu. Asi to poputuje do číny, jakmile se prodejce ozve. A doufám, že se nebudou cukat, protože se jedná o volně přístupné nastavení v BIOSu, tak je to jasná vada produktu. (A to přitom se nejednalo o nějaké hardcore nastavení, jen jsem zapnul nějaký senzor či co, snažil jsem se rozjet ukazatel zbývající výdrže v hodinách)
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Něco k tabletu Onda v975w. Koupeno na Aliexpress, posláno z holandské pošty, dodání cca 10 dnů. Skončil však na celnici a doplácel jsem DPH. Celkem mě přišel tuším na nějakých 6300 Kč. Prodejci jsem zapomněl oznámit, že jej chci v angličtině a přišel mi v čínské verzi a nešlo to přepnout na jiný jazyk. Naštěstí lze tablet celkem snadno přeinstalovat na jinou verzi Win, takže jsem tam chvíli měl i Win10. Stačí přes OTG přpojit klávesnici a USB klíčenku s instalací OS, změnit pořadí bootování v BIOSu, nainstalovat OS a pak dohrát drivery, které jsou ke stažení jako instalační balík na webu výrobce (vše je podrobně popsáno na fóru ondaforum.com). Win10 byly ovšem na tabletu dost nepoužitelné, přeci jen se to teď ladí hlavně pro desktop, tak tam teď mám anglické Win8.1 stažené od výrobce.

Zpracování: je to prostě levný tablet. Je to plast, který ne všude dokonale lícuje. Např. na jedné straně mám displej malinko utopený pod úroveň rámečku. Chybí mi HW tlačítko pro rychlý návrat na startovní obrazovku (ale to asi nemá žádný levný win tablet). Displej je dostatečně jemný, ale ve tmě je při černé obrazovce vidět, že je nerovnoměrně podsvětlený. Při běžném použití si toho ovšem nijak nevšimnu. Na dotyky reaguje spolehlivě.

Použitelnost: V rámci ceny asi v pohodě. Prostředí je plynulé, ale párkrát mi už nějaká aplikace spadla. Obvykle prohlíčeč obrázků, když jsem si v něm prohlížel surové fotky z foťáku. Velikost jednoho takového obrázku je cca 17MB a při rychlém prohlížení to asi paměť nezvládne a aplikaci shodí.

Systém má tři partitions. EFI zabere 100MB, Recovery Partition 4,88GB, zbytek má 24,01GB, z toho mám aktuálně volných 15GB.

Výdrž: Žádné velké měření jsem nedělal. Nabíjel jsem předvčírem večer, občas na něm něco udělám a teď dopoledne má 33%. Nabíjí se přes mikroUSB, nabíječka byla přibalená (s odnímatelným USB kabelem).
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

tslany: Mně se to (Colorovo 16GB) při pokusech taky podařilo dostat do stádia, kdy přestal fungovat dotyk a nenabíhalo to. Ale vždy alespoň polosvitem svítila bílá obrazovka... Až manipulací: cca 10 s držení spouštěcího tlačítka, uvolnění a po chvíli dvojstisk spouštěcího tl. se to dostalo do setupu. Ale spíš to byla asi duchařina... a náhoda...
Tabak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 11, 2014 13:10
Zařízení: Lumia 830

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Tabak »

Už jste někdo zkusil nový tablet z Tesca Lark ultimate 8i s W8.1 Bing za 2399,-?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Jirka_t: Já bych potřeboval spíš něco, čím by se zresetovalo nastavení BIOSu (sice je tam EFI, ale to je jedno, staré pojmenování už mi asi zůstane :-) ), protože momentálně to reaguje na zapnutí jen tím, že začne procesor topit, nic se nezobrazí, ani podsvícení, vloženému USB zařízení se nedostane napětí. Tvůj trik vyzkouším a uvidím, ale moc velkou šanci tomu nedávám :)

Tak jsem to zkusil a žádná odezva, buďto to dělám blbě, a nebo to funguje asi jen na Colorovu. Zkusil jsem napsat přímo na support Pipa, jestli nemají nějakou kombinaci kláves jak to zresetovat, tak budu zítra vyčkávat odpověď.

Zkusil jsem, na doporučení od supportu Pipa, odpojit baterku, a stále nic. Alespoň přikládám fotku, jak to cca vevnitř vypadá :-)
Přílohy
DSC_0106.JPG
(7.01 MiB) Staženo 68 x
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od dark_hood »

Zdravím, uvažujem nad 64GB kartou do tabletu s win8.1. Akú prenosovú rýchlosť by mala mať? Budú na nej len multimédia (foto, hudba, videá). 48MB/s bude stačiť, či pozrieť rýchlejšiu. Ďakujem :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

tslany: Na tu fotku se dívám až teď. Zajímavé - uvnitř skoro nic - jako v mobilu... :)
To bych tedy čekal, že po odpojení baterie se provede implicitní nastavení, při kterém to půjde spustit. Ale zřejmě je to organizované jinak než NB nebo PC... Jak se to otvíralo? Bez poškození, nebo něco zařvalo?

dark_hood: Na rychlosti nešetřit... :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Já to otvíral právě až dneska, ta fotka je jen doplněná do předchozího příspěvku :) Právě jsem se na to taky díval jak puk, že to pořád nejde zapnout, takže buďto je tam ještě nějaká malá mrcha schovaná, buď na druhé straně desky, a nebo pod tím plechem, nebo nastavení zůstane zachované nezávisle na baterii, a nebo to prostě byla jen náhoda, a něco tam odešlo. Rozdělat to šlo krásně, stačilo jen odcvaknout záda (těžké bylo s tím někde začít, docela to lícuje, pak už to ale šlo bez problému), a složit dohromady bez poškození čehokoliv. Zkouším to teď ještě nechat delší dobu odpojené, takže kdyby to někdo chtěl vyfotit z vícero úhlů, nebo detailněji (a foťákem namísto mobilu), tak pište, co potřebujete 8-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Ještě mě napadá: zkoušel jsi testovat, jestli se při tom zapínání něco děje v USB portu ? Co tomu zkusit předhodit na flashce soubor s biosem? Ale horší asi bude kde ten BIOS vzít a jak ho správně pojmenovat. A hlavně - jestli tam něco na takové načtení vůbec mají...

Colorovo už nemám, asi teď zkusím něco s 10" obrazovkou a větším paměťovým prostorem... Zjistil jsem, že když už něco tahat sebou, tak 10"... Ono těch 8" pro mě jako uživatele 6" mobilu ani nebyl přínos. Navíc mám stále pocit, že na 8" tablet by lépe pasovaly Windows Phone 8.1 než W8.1 ....
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Do USB nejde vůbec napětí, to mám už vše vyzkoušené.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Zajímavé, má to přece OTG...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od uni »

dark_hood: Tak upřímně, mimo kontinuálního zápisu (jak píšeš, 48MB/S, btw. dá to vůbec daný řadič v zařízení?), které je tak max při záznamu videa je rozhodně zajímavější sekvenční zápis a úplně nejzajímavější je IOPS...., zvláště, pokud tam budeš přesouvat aplikace.
EDIT: Tak např. zde test:
http://www.notebookcheck.net/Review-Len ... 505.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
24/16MB, výkon karty. Ta samá karta jim v NB dává 73/24MB, takže asi tak..
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od murder »

Tak jsem nakonec koupil 2x Acer W4 820 32Gb, ma to 2Gb ram 2x 5Mb foto, zatim absolutni spokojenost. Klavesnice taky solidni, dokonce to nabizi i nejaka slovíčka. Konecne jsem pochopil ovladani ie v metru a je to super. Klidne se ptejte.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

murder: Pokud prosím tě můžeš, udělej výpis disků (Správa disků) , ať je přehled.
Něco takového: http://smartmania.cz/forum/download/file.php?id=8709 - (odkaz převzatý od tslany )
Díky.
marty36
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 16, 2014 18:01
Zařízení: acer e3

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od marty36 »

murder: zdravím , jak ti tablet funguje? Koupil jsem ho minulý týden v Alze a neustále po uspání zamrzá a pomůže jen reset.
Zrovna ho formátuju a pokud to nepomůže tak zítra ho vracím.
marty36
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 16, 2014 18:01
Zařízení: acer e3

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od marty36 »

Příkladem screen o použití disku
Přílohy
Snímek obrazovky (2).png
(140.87 KiB) Staženo 68 x
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od murder »

Zatim chodi oba bez problemu, jsem nadseny a nastvany kdyz musim vzit do ruky svuj iPad2 :-). Zitra pridam vypis disku. Chystam se zitra na vyhozeni obnovovaciho sektoru, nechal jsem vytvorit obnovovaci medium (USB). Mam problem ze si s nima muzu hrat jen kdyz jsou kluci ve skole, coz do ted moc neslo mel jsem ranni tak jsem mohl jen o pauzach na konecne (jezdim mhd). Zitra mam konecne odpol tak mam cele dopoledne na hrani.
Budu referovat.
marty36
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 16, 2014 18:01
Zařízení: acer e3

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od marty36 »

Já jsem z něho taky nadšenej jen to zatuhávání mě štve.Obnovil jsem recovery a zatím celej den bez zamrznutí, teď jsem nainstaloval aktualizace tak uvidím , ale vracet ho nebudu.Za ty peníze je to perfektní stroj.Zpracování taky vynikající a oproti Lenovu které jsem původně chtěl , z něho mám pocitově daleko lepší dojem.
AllowedCry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned srp 11, 2013 21:59
Zařízení: Lumia 735

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od AllowedCry »

Tak, řeknu vám své zkušenosti s lenovo miix 2 8".

KONSTRUKCE: Konstrukce tabletu je naprosto ubohá, ač kovová vypadá luxusně, tak je to velmi teňoulinký plíšek, který nic nevydrží, tablet se v originálním doku lehce prohýbá.

DOTYK: Dotyková vrstva reaguje na výbornou, až na tlačítko start, které reaguje snad jen opravdu na logu windows.

SYSTÉM: Jedním slovem katastrofa, 2x mi krachnul a vyhodil chybu při updatech, potom se zase nešlo přihlásit na live, po asi 3 reinstalech už bylo vše v pořádku. Nyní běží už parádně, ale některé věci mu trvají děsně dlouho, jako např pročištění disku od balastu, co tam windows nechal po aktualizacích.

VÝKON: Výkon tabletu je solidní pro běžnou "práci" nenašel jsem problém zatím v ničem a to používám i poměrně náročný chrome plný doplňků, co se týče disku, tak tam jsem v HD tune naměřil propustnost okolo 120MB/s, což jsem nečekal.

Sumasumárum, tento tablet je pro BFU naprosto nevhodný, nízká paměť chce ohlídat a aktualizace provádět opatrně a s trpělivostí, pak je tablet použitelný.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů