Windows 8.1 "Blue"

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od Martin Suchan »

Unikla první beta Windows "Blue" - přináší malé dlaždice, běh aplikací vedle sebe a další vychytávky, už aby tu byla public beta :)
http://www.theverge.com/2013/3/24/41412 ... options-ui" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Wow! Těším se. :-)
A jsem zvědavej, co vymyslej za upgrade ve WP.
apropo, dal MS už nějaký bližší termín vydání?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows "Blue"

Příspěvek od matoman »

Vydim tam accent color, ale ziadna aplikacia ho na livetile nevyuziva :) Inac zeby konecne kalkulacka a alarm :) nechapem, ze to do teraz nebolo. :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows "Blue"

Příspěvek od Martin Suchan »

Termin vydani zadny oficialni neni. Oficialne ani zadne Windows "Blue" neexistuji. Mluvi se o polovine tohoto roku, cekal bych to nekdy na srpen/zari.
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Windows "Blue"

Příspěvek od martkono »

Z tohto screenshotu to vyzera na fake :D
http://www.theverge.com/2013/3/24/41412 ... creenshots" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Windows "Blue"

Příspěvek od Standa99 »

........
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Hm.. slušný progres..
mceza

Windows "Blue"

Příspěvek od mceza »

Podle toho videa to vypadá, že se opět potvrzuje pravidlo, že se MS povede každá druhá verze.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows "Blue"

Příspěvek od Martin Suchan »

Podle toho videa to vypadá, že se opět potvrzuje pravidlo, že se MS povede každá druhá verze.
To jsou nesmysly, Start tlacitko tam porad neni a 95% zmen je jen vylepseni Metra, a najednou je to "ta povedena verze" :) Bud je clovek spokojeny uz s osmickami, nebo ho ani Blue nenadchne. Ja patrim do prvni skupiny.
mceza

Windows "Blue"

Příspěvek od mceza »

Start tlačítko mi vůbec nechybí - naopak (i když prakticky tam stále je).

Ale chybí mi u některých funkcí podrobné možnosti nastavení, vadí mi schizofrenie systému (například některá nastavení jsou jen v desktopu, jiná jen v metru).

Podle toho videa dostane Metro právě ty vylepšení, které z něj konečně udělají pořádný systém.

Nejde mi ani tak o víc velikostí live tiles (ale vítám to), spíš mi jde o celkové doladění.

Také mi například vadí vyhledávání - vyhledávání v aplikacích a podobně je super, ale na Win7 jsem zmáčknul tlačítko Windows a napsal co potřebuji. Nejčastěji takto hledám nějaké nastavení - a to je právě ten problém - vyhledává se vždy jen v aplikacích a na Settings to musím přepnout ručně. Proč tam není přepínač "Výchozí vyhledávání v sobourech, aplikacích a nastavení"?

Také je škoda, že Metro aplikace nemohou komunikovat s desktopovými a naopak (tedy teoreticky ano - přes server, ale logicky to chci v rámci počítače). A ač chápu, že to je z bezpečnostních důvodů, tak nějaké omezenější API by bodlo. Alespoň přidat možnost zasílat desktopovým aplikacím notifikace (příklad - mám desktopového Jabber klienta a když mi tam někdo napíše a já jsem zrovna v Metru, tak se o tom nedozvím - to je velká škoda).

A hlavně doufám, že poladí to jádro. Win8 mě začínají čím dál víc štvát svou nespolehlivostí. Občas se mi po startu nenahodí nějakej ovladač, takže třeba nejde změnit jas displeje. Wifi, Mobile Broadband a Bluetooth se mi náhodně vypíná a zapíná. Není to příliš často, ale na můj vkus víc než by mělo. Režim spánku používat nemohu vůbec, protože téměř vždy se při probuzení něco pos**** a musím restartovat. Metro aplikace občas nenastartují, občas to trvá dlouho, občas spadnou.

Ne, je tam spousta chyb a doufám, že jejich většina bude v další verzi opravena.

I přes můj výpis výše považuji Windows 8 za skvělý operační systém a v žádném případě bych ho za nic současného neměnil.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows "Blue"

Příspěvek od fredysz »

A opet nekdo vydava spatne ovladace za chybu operacniho systemu. Mam nekolik PC s W8 a zadne takove problemy nemam...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Čoveče ani jeden z výše uvedených problémů se mi nikdy nestal.. Problém bude asi jinde. Je pravda, že mám relativně novou počnu, od podzimu poskládanej komp.
mceza

Windows "Blue"

Příspěvek od mceza »

fredysz píše:A opet nekdo vydava spatne ovladace za chybu operacniho systemu. Mam nekolik PC s W8 a zadne takove problemy nemam...

Ovladače mám oficiální a nejnovější. Je pravda, že mám trochu neobvyklou sestavu, ale všechno mám přesně tak, jak bych měl mít. A to, že například občas trvá hrozně dlouho, než vyjede ten panel na nastavení sítě (dělá to jen, pokud jsem na baterce), to není přece chyba ovladačů.
mimonaut píše:Čoveče ani jeden z výše uvedených problémů se mi nikdy nestal.. Problém bude asi jinde. Je pravda, že mám relativně novou počnu, od podzimu poskládanej komp.
No jo - poskládanej komp. Takže stolní. Takže problémy s Wifi, Mobile Broadband, baterkou, power managementem asi nebudou, že? Stejně tak asi moc často neměníš jas displeje...
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Windows "Blue"

Příspěvek od fredysz »

Jednoducha odpoved - muzou za to ACPI drivery. Presne sedi na problemy se systemovymi prepinaci a regulatory HW a power managementem...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows "Blue"

Příspěvek od htcjirka »

A hlavně doufám, že poladí to jádro. Win8 mě začínají čím dál víc štvát svou nespolehlivostí. Občas se mi po startu nenahodí nějakej ovladač, takže třeba nejde změnit jas displeje. Wifi, Mobile Broadband a Bluetooth se mi náhodně vypíná a zapíná. Není to příliš často, ale na můj vkus víc než by mělo. Režim spánku používat nemohu vůbec, protože téměř vždy se při probuzení něco pos**** a musím restartovat. Metro aplikace občas nenastartují, občas to trvá dlouho, občas spadnou.

Ne, je tam spousta chyb a doufám, že jejich většina bude v další verzi opravena.

I přes můj výpis výše považuji Windows 8 za skvělý operační systém a v žádném případě bych ho za nic současného neměnil.
Je to hodne o ovladacich,ja nainstaloval Windows 8 Pro na staricky stroj/notebook z roku 2006,ktery ale v te dobe byl dost dobre vybaveny( uz v te dobe 2006 nebylo vubec standardem u notebooku Full HD,2x500GB disk,Digitalni DVB-T tuner,HD-DVD,audio Harman/Kardon + subwoofer) a stal 80tis a mam jej tak dodnes a jsem s nim spokojeny.Posledni ovladace, ktere vysly, byly pro Windows 7.
Upgrade probehl dobre,vse fungovalo az na jedinou chybu,z ktere jsem byl na prasky a litoval upgradu a to takove,ze pri poslouchani hudby,videa,koncertu nekolikrat do minuty prasknuti do zvuku,nebo jakoby skoceni hudby..Cely den jsem cvivil se zvukovymi ovladaci a jinymi ovladaci.Po celem dni jsem to vyresil a hadej kde byl zakopany pes a jakych ovladacu?

Jinak jak jsem se nechtel hnout z XP(u tohoto konkretniho notebooku) musim prozatím říct, že upgrade na Win 8 mu prospel.Chybejici nabidka Start me tocila, to jsem odstranil prozatím programem od Stardock - Start8,u ktereho ani neni poznat, ze je aplikaci/pridavkem dalsi strany.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows "Blue"

Příspěvek od milennium »

Přesně tak. Některé starší stroje (IBM-Lenovo, HP, Dell) mají lepší kompatibilitu HW než většina moderních strojů. Je to dáno taky tím, že ty "starší" stroje měli prostě kvalitní HW komponenty a proto taky na některé tyto starší stroje (IBM-Lenovo) i dnes výrobce pravidelně vydává ovladače (třeba X61, atd...). Je to až nepochopitelné, ale tyto staré přístroje pak šlapou s Win7 a nebo Win8 daleko líp a stabilněji, než ty dnešní "rychlokvašky"...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows "Blue"

Příspěvek od htcjirka »

Je to až nepochopitelné, ale tyto staré přístroje pak šlapou s Win7 a nebo Win8 daleko líp a stabilněji, než ty dnešní "rychlokvašky"...
Uplny souhlas,vsude kam jsem Win 8 dal na tyto dost stare stroje slapu Win 8 bez sebemensiho problemu,nejlepe se starymi ovladaci pro systemy predchozi,nektere co nabidne Windows Update(Win 8) to vetsinou "doprasi"
Jinak to prskani zvuku svete div se delalo wifi,vypnul jsem wifi,prskani a prerusovani hudby prestalo.Zapnul Wifi,prskani se vratilo.Sahl jsem tedy po ovladacich jeste pro Visty prskani zmizelo,nechal updatovat na nove ovladace systemem Windows 8 prskani/prerusovani se vratilo.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Windows "Blue"

Příspěvek od SirTom »

Když se nad tím tak zamyslím, tak z tohoto pohledu MS jako fakt válí, když jsme schopni nainstalovat komplet nový systém na x let starý stroj a ten bez problémů funguje. Přitom je jasné, že není v lidských silách nějak otestovat ty miliony kombinací HW co se v nějakém PC mohou vyskytovat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows "Blue"

Příspěvek od htcjirka »

To je pravda,kdyz se nad tim clovek tak zamysli,ze na old stroji 7 let starem to jede lepe nez s puvodnim OS,tady klobouk dolu.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Windows "Blue"

Příspěvek od Simon »

Tak sem tedy dal Windows 8 na vcelku starej a pomalej stroj. Lenovo C200 all in one. A jede to hezky, rychleji se to zapína, rychleji to šlape a proste parada.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů