Windows 8.1 "Blue"

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
jenda007
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 04, 2013 21:06
Zařízení: nokia lumia 900

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od jenda007 »

Dobrý den,
mám velký problém po aktualizaci na windows 8.1. Nelze mi přehrát hudba a videa. Když chci vyhledat drivery na grafiku tak sem nic nenašel - v tom je jistě problém, ale když stáhnu driver intel hd graphics 4000, windows 8 64 bit, tak to nelze ani nainstalovat. Když nepočítám zmiňované problémy s vypadáváním exploreru a podobně tak vše šlape jak má. Aktualizaci mám staženou legálně z storu.
Parametry: Intel i3, intel hd graphics 4000, windows 8 64 bit (resp. 8.1)

Děkuji
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Aktualizace dočasně stažena ze Store.

http://wmpoweruser.com/windows-rt-8-1-u ... ows-store/" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

mimonaut píše:Taky vám IE11 nezobrazuje správně vyhledávání google? mě to štosuje do 10 znaků širokého sloupce, takže k ničemu..
Nikde jinde to nedělá, takže si myslím, že je to dárek od Google k uvedení win8.1. Fakt tu firmu nesnášim čímdál tím víc
Ač Google také nesnáším, zde za to může nastavení IE. Jdi do "Settings" pak "Compatibility View Settings" a odškrtni "Use Microsoft's Compatibility List".

Pak Google jede v pohodě.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od M.BoBo »

Dalším bugem na Windows 8.1 je dle mého tabulka pro příkazový řádek, která se zobrazí tak malá až je nečitelná, a nejde zvětšít (ani tabulka, ani font).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od htcjirka »

To uz zlobilo ve Win 8,prikazova tabulka.Zvetsit to lze.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od M.BoBo »

Ve Windows 8 mi toto nedělalo, až teď po upgradu, a dělá mi to na dvou Noteboocích. Když kliknu na zvětšit (nahoře, vpravo mezi "-" a "x") tak se "zvětší tak, že se prodlouží od zhora obrazovky dolů, ale font je stále nečitelný. Pokud máš nějaký tip, jak toto napravit, tak jsem jedno velké ucho. Dále se mi na obou noteboocích po startu zobrazovala chyba o chybějící knihovně (LogiLDA.dll), ale to je již díky zahr. návodům vyřešeno.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od CageJ »

M.BoBo píše: a nejde zvětšít (ani tabulka, ani font).

..ale ide..

Tie problemy co su s fontami su na mensich displaych obycajne s FHD..
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Samozřejmě to změnit jde. Kliknutím na maximalizaci okna nezvětšíš přeci font ani nikde jinde (například v prohlížeči), tak jak to by to mohlo jít zde?

Klikni pravým na horní lištu okna. Pro jednorázovou změnu dej Properties, pro trvalou změnu dej Defaults. Tam vybereš a nastavíš vše potřebné.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

Pro ty, co používají IE11 a blbě se jim zobrazoval google, řešení je jít do nastavení IE / nastavit kompatibilní zobrazení, zde odškrtat dole dva checkboxy (aby byly prázdné) a je to.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od kalmia »

Po instalaci Win 8.1 se zdálo být vše v pořádku, ale několikrát se mi již stalo, že po restartu nebo spuštění PC se jen na chviličku objeví úvodní modré okénko, pak obrazovka zčerná a je vidět jen bílá šipka kurzoru. Zjistil jsem, že systém naběhne, ale prostě na obrazovce není vidět. Musím jej natvrdo vypnout a doufat, že příště se to už nestane. Ve Win 8 se to nestalo ani jednou. Děkuji předem za případné rady.
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

mimonaut píše:Pro ty, co používají IE11 a blbě se jim zobrazoval google, řešení je jít do nastavení IE / nastavit kompatibilní zobrazení, zde odškrtat dole dva checkboxy (aby byly prázdné) a je to.

No neke :-P

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 44#p305944" onclick="window.open(this.href);return false;
jenda007
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 04, 2013 21:06
Zařízení: nokia lumia 900

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od jenda007 »

jenda007 píše:Dobrý den,
mám velký problém po aktualizaci na windows 8.1. Nelze mi přehrát hudba a videa. Když chci vyhledat drivery na grafiku tak sem nic nenašel - v tom je jistě problém, ale když stáhnu driver intel hd graphics 4000, windows 8 64 bit, tak to nelze ani nainstalovat. Když nepočítám zmiňované problémy s vypadáváním exploreru a podobně tak vše šlape jak má. Aktualizaci mám staženou legálně z storu.
Parametry: Intel i3, intel hd graphics 4000, windows 8 64 bit (resp. 8.1)

Děkuji
prosím poraďte
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

"Nelze mi přehrát hudba a videa."

Jak se to projevuje?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mimonaut »

mceza píše: No neke :-P
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 44#p305944" onclick="window.open(this.href);return false;
No tak jsem si na mobilu nevšim, no.. :)
jenda007
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 04, 2013 21:06
Zařízení: nokia lumia 900

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od jenda007 »

mceza píše:"Nelze mi přehrát hudba a videa."

Jak se to projevuje?
naskočí okno s nápisem error, nějaký 00xc0011 ...
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Co máš za počítač a drivery si stahoval od výrobce nebo od Intelu? Co desktopové aplikace? Např. VLC.

Co kodeky?
jenda007
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 04, 2013 21:06
Zařízení: nokia lumia 900

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od jenda007 »

Drivery sem stahoval od intelu. Mám ntb (lenovo ideapad yoga 13). V přehrávači videa a hudba (výchozí) mi nelze přehrát nic a háže to zmiňovaný error. V zune mi hudba jede ale nefungje zvuk to samý v KMP jde video ale ne zvuk. Zvuk mi funguje - systémové funkce na internetu youtube, ale ne pro tyhle nejdůležitější věci. Taky například u device manageru je rozostřený text.
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Zkus přímo drivery od Lenova. Pokud teda jsou. Často jim to dlouho trvá.

EDIT: zde se proklikej výběrem (bohužel nelze zaslat přímo link na hotový filtr) a měly by tam být všechny potřebné ovladače. Přeinstaluj zvuk a displej.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od tslany »

Na ThinkPadu mi taky s 8.1 zprvu nešel zvuk, jenže jsem pak domrvil systém zkoušením různých verzí ovladače na UltraNav (a stále jsem nenašel "ten pravý", který bych nemusel upravovat přes registry a splňoval by všechny mé požadavky), až jsem ho přeinstaloval, a pak se nějakou záhadou rozjel :)
mceza

Windows 8.1 "Blue"

Příspěvek od mceza »

Což o to, na X220T jsem si taky s ovladačema a pobodnejma věcma užil, ale to byl počítač původně s Windows 7. Yoga je Win8 stroj.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů