Windows 8 Release Preview

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Martin Suchan »

Ke stažení zde - oficiální stránky :-D
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso" onclick="window.open(this.href);return false;
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mam momentalne na PC nainstalovany to predchozi Consumer Preview, tak jsem chtel dneska zkusit upgrade na tuhle novejsi verzi, ale bohuzel mi to nabidlo jen cistou instalaci, coz fakt nehodlam delat, protoze ted nemam cas preinstalovavat vsechny programy. Tak pak poreferuj dojmy jestli do toho jdes ;)

// Sent from my BlackBerry PlayBook using Tapatalk 2
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od tompec »

Pujde W8 nainstalovat na Lenovo K1 ? Nemám s tím zkušenosti :???: Díky
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od GreenArrow »

Nepůjde, tohle není verze pro ARM
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od tompec »

Aha a bude někdy uvolněná ?
Díky
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od mimonaut »

ne, s největší pravděpodobností se bude dodávat pouze předinstalovaná společně se zařízením
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od GreenArrow »

tompec píše:Aha a bude někdy uvolněná ?
Díky
I kdyby jo, tegra je podporována u WOA až od trojky...
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Chtěl jsem si tuto verzi nainstalovat, ale ani čistá instalace se nedaří. Napíše to, že se instalace nepovedla a ať jí spustím znovu. A to můžu dělat pořád dokola. Zkoušel jsem to instalovat z USB, ale tam snad problém nebude. Stalo se to taky někomu? Jinak CP mi jelo úplně v pohodě na stejném stroji...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Martin Suchan »

Instaloval jsem to na tablet, stary EEE netbook a muj novy notebook a vse v pohode, jak x86 tak x64 verze.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od mimonaut »

Mě to na notebooku opět tuhne tak po hodině práce.. už takhle zlobilo CP a ani tohle nepomohlo. Nainstaloval jsem nové ovladače grafiky, co chyběly, no ještě mi ve správci zařízení chybí coprocesor. Je to asi součást chipsetu, což je Nvidia MCP79D, což by měl být nForce 630i (možná), nicméně jakýkoliv pokus nainstalovat jakýkoliv ovladač od chipsetu je marný.. nenajde ho to. Předpokládám, že to zamrzání bude tímto, ale jistý si nejsem.
Nemá někdo podobnou zkušenost, popř. nápad, jak to vyřešit? Nechce se mi opět instalovat..

HW: NB Asus K70ID, cpu pentium dual core, GPU nVidia 320M, chipset MCP79D
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Můj starý TabletPC také nemá koprocesor (ovladače) a to ani v sedmičkách, ani v osmičkách. Přesto jsem na tom dlouhodobě fungoval a systém byl dlouhodobě stabilní a žádné problémy se nevyskytly...
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od premikkoci »

zkoušel to už někdo na maca?
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od xax41 »

Zkouseli jsme s kolegou z prace uz 5 ruznych NTB a vetsi potrat nez je Win8 jsem jeste v zivote nevidel. Nefunkcni, otravne, nelogicke, na jednom notebooku a jednom netbooku jsme zadnym zpusobem nerozchodili ani grafiku ( v update neni, ze stranek vyrobce nefunguji ovladace ani kdyz se spusti v rezimu kompatibility, takze 1024x600 ), hnusne a nefunkcni Metro, chybova hlaseni o spatnem hesle a s tim spojene dvojite starty, neintuitivni, proste dalsi bastard od MS. Takze od MS nebudu mit uz vubec nic.
mceza

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od mceza »

Já mám přesně opačnou zkušenost. Funguje mi vše kromě akcelerovaného OpenGL (vina Intelu, který dodal špatné ovladače).

Jinak stabilní, rychlé a funkční...

EDIT: teda vše... Ještě mi to bere na dotykáči jen dva prsty, ale můj displej jich má zvládat až deset (opět vina ovladačů)
Jinak co se týče systému - u poslední verze jsem zaznamenal jedinou chybu - po obnovení z režimu spánku nefunguje čtečka otisků prstů. Jde to ale udělat tak, aby fungovala - před přejití do režimu spánku zamknout počítač. Je to sice naprd, ale jako provizorium u RC verze dostačující.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Igor Kulman »

xax41: asi záleží, čo máš za stroj. Mne na thinkpade funguje všetko a to som použil len windows update a trackpoint driver z webu lenova (http://www.kulman.sk/sk/content/skuseno ... -thinkpade)

mceza: vďaka za tip, mám rovnaký problém
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od xax41 »

Na pet ruznych NTB starych rok az dva a na kazdem nejaka chyba. To u Win7 nebylo, ty fungovaly dobre uz od prvni uvolnene verze. No a to Metro je katastrofa. Mam dojem, ze s Win8 bude situace stejna jako s Vistou - lidi zustanou u predchoziho systemu. A mimochodem ja byl s Vistou spokojenej, ale to co udelali ted, to je opravdu kotrmelec.
mceza

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od mceza »

Protože Windows 7 byly Windows Vista v trochu inteligentnějším podání. Sám jsem měl na RC verzi W7 několik podobně málo závažných problémů jako teď u W8. Je to prostě předprodejní verze. MS teď vyžaduje podepsané ovladače a ty na W8 ještě skoro nikdo nevydal. A když jo, tak narychlo spíchlé (viz Intel).

A s Metrem jsem velmi spokojen. Ano, pro klasický desktop nebo notebook je nevhodné (spíše zbytečné), ale já mám X220 Tablet, kde naopak jsem znechucen smazal WIndows 7, protože kromě toho, že nebyly vůbec optimalizované pro dotykové ovládání, bylo tam v tomto ohledu tolik bugů, že prostě musely pryč. Mě Metro vyhovuje. Je tam ještě pár věcí k doladění, ale poslední verze je v pohodě. Už na W7 nedokážu pracovat :D

A situace stejná jako s Vistou nebude - Windows 8 totiž nemají nahradit klasický desktop. Jejich cílem je rozšířit Windows mezi tablety, dotykové ultrabooky, mobily a podobné moderní hračky.

A vidíš - ty si byl spokojenej s Vistou. U mě vydržely do prvního nabootování, kdy vyhodily modrou smrt. To by notebook vybalený z krabice udělat neměl...
mceza

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od mceza »

Igor Kulman: teď si čtu tvůj článek - vypínání bluetooth jsem vyřešil programem TP Fan Control ;-) (jen je otrava, že to musím pokaždém startu/obnovení ze spánku vypnout ručně...)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Martin Suchan »

xax41 píše:Na pet ruznych NTB starych rok az dva a na kazdem nejaka chyba. To u Win7 nebylo, ty fungovaly dobre uz od prvni uvolnene verze. No a to Metro je katastrofa. Mam dojem, ze s Win8 bude situace stejna jako s Vistou - lidi zustanou u predchoziho systemu. A mimochodem ja byl s Vistou spokojenej, ale to co udelali ted, to je opravdu kotrmelec.
Instaloval jsem Win8 RP uz na 4 stroje a az na problem zamrzani, ktery se uz podarilo vyresit, nemam zadny problem. Ovladace grafiky a cipsetu funguji. "No a to Metro je katastrofa" - proc by to mela byt katastrofa a co myslis tim Metro? Aplikace nebo novou podobu nabidky Start? Nikdo te nenuti Metro aplikace pouzivat, staci si je odstranit ze Startu, kam si misto nich poskladat klasicke aplikace.
Novy Start je pro spousteni klasickych aplikaci mnohem pohodlnejsi a clovek si na nej rychle zvykne.
Navic osmicky jako takove obsahuji vyrazne sviznejsi kernel, takze spousteni systemu i aplikaci je ted o dost rychlejsi. Osobne uz nevidim duvod prechazet zpatky na Windows 7.
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Windows 8 Release Preview

Příspěvek od Pavel Štrobl »

xax41 píše:Na pet ruznych NTB starych rok az dva a na kazdem nejaka chyba......
Já tedy nevím na jakých "vehiklech" jsi to zkoušel, ale já to rozjel na 5 let starém HP Compaq nx6325. Viz tady. http://svetmicrosoftu.cz/vyzkouseli-jsm ... notebooku/" onclick="window.open(this.href);return false;
Necroman píše:Osobne uz nevidim duvod prechazet zpatky na Windows 7.
I když už nyní jsou W8 v použitelné formě, počkám si na finální verzi, jako u Windows 7.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů