Windows 10: Problémy a rady

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Slíbil jsem, že dám vědět, jak dopadla má snad už x-tá instalace 1607. Opět stejný problém. Při instalaci dojde po druhém legálním restartu zanedlouho ke třetímu - bohužel objeví se hláška, že mám určit, odkud bootovat (žádné číslo chyby) a PC se musí vypnout natvrdo. Následuje automatický návrat na verzi 1511. Všechny možné ovladače přímo od výrobců jsou nejnovější. Už není co vylepšovat, snad jen, že bych si černou skříň natřel načerveno a ručně na ni namaloval logo Microsoftu. :grin:
PeKar
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 09, 2016 9:14
Zařízení: LUMIA 950

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od PeKar »

Chcel by som sa opýtať či niekto nemám obdobný problém a ako ho riešiť.
Mám Lumia 950 a odosielanie mailov mi nejak "blbne" včera som odosielal jeden mail asi hodinu. Hodinu som ho mal v priečinku "Pošta na odoslanie" po cca hodine ho odoslalo. Dá sa to dáko opraviť.

WM mám len 2 mesiace, pred tým BB s ktorým som bol nesmierne spokojný, ale bez podpory ani Blackberry neprežije...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

PeKar: napiš do windows mobile tématu, tady jsi v desktop verzi. A rozepiš tam více problém.

Kalmia: No, u mě to dlouho vypadalo bez problémů, dneska ráno přijdu k PC - BSOD - po asi 4 dnech nepřetržitého provozu bez chyby... Moc mě toho už nenapadá, ale protože to souvisí nějak se zápisem na disk, zkusil jsem ještě vnutit systému AMD SATA Driver - to bys mohl zkusit ještě před upgrade z 1511 na 1607 - stáhnout z AMD aktuální ovladač, nechat rozbalit instalátorem (standardně c:\amd), pak dát vlastní instalaci - pokud nebude přímo ve výběru ovladačů aktualizace ovladače AMD SATA DRIVER, tak ve správci zařízení v záložce řadiče ide/atapi/ bude STANDARDNÍ SATA ŘADIČ. Ten aktualizovat - vyhledat v PC - navést na C:\AMD. Já to teď zkouším testovat, tak uvidíme.
Jinak HW závada je skoro na 100% vyloučena, protože pán má doma 2x stejný HW a chová se to stejně, takže ani disk ani deska není KO.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Je to tohle?
http://cs.softoware.net/motherboard-dri ... ndows.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Problém s restarty a s hledáním bootovacího média je vyřešen. Od včerejška mám nový ssd disk, provedl jsem na něj migraci systému a dnes ráno jsem zkusil upgrade na 1607. Neuvěřitelné, ale povedlo se. :tlem: Takže zádrhel byl kolem původního WD disku. Ten mám teď jako záložní. Ještě jednou všem dík za rady.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od Mahtiel »

Dneska se manželovi na PC, když na něm potřeboval pracovat, svévolně instaloval build 14393.187. Jeho kolegovi se v práci stalo dnes dnes samé. Taky dneska někoho nas*ala svévolná instalace?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Jirka_T píše:Tak jsem aktualizaci KB3189866 (kumulativní na verzi win 14393.187) musel stáhnout ručně. Nějak těch prů.erů v MS přibývá. Tohle jsem nemusel dělat od dob W7. :wink: Doufejme, že se z MS nestane sopka, která svou činností zasypala sama sebe (jako Jára Cimrman)... :)
Tohle jsem psal na jiném fóru 14.9.2016... Ať je manžel rád, jestli mu to dnes bez problému doběhne... :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od Mahtiel »

aktualizace byla naštěstí v poho, ale ráno v šest mne budily manželovy nadávky. Přivstal si, aby něco dodělal na PC, a ejhle toto :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od veigy »

To je normální, v nastavení aktualizací se to dá přenastavit... Ale jinak naopak tato idea, kdy se aktualizace instalují v noci se mi moc líbí. Máma počítač nevypíná vůbec, jen uspává a updaty se nainstalují vždy přes noc a ona si ničeho nevšimne a jede vesele dál...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

K dispozici je kumulativní aktualizace na build 14393.222. :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Dnešní pokus o aktualizaci standardních W10 Pro 64b cz končí takhle:

Obrázek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paradox je, že stejně končí i pokus o aktualizaci standardních W10M !!! Kód chyby je ale jiný : 0x80244022

Tak už MS ty windows sjednotil, alespoň co se týče chování různých zařízení... ( :tlem: legrace, ale k zamyšlení...)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od SmetyCZ »

Stejné jádro, stejná chyba, za mě palec hore!

@JirkaTom - a on dneska vyšel nějakej novej build?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Jo, ale nebezpečí, že se obě zařízení sejdou na jednom sběrném dvoře je reálné. Už je toho nějak moc... :tlem:

W10 insider na desktopu - aktualizace - jsem (v neděli?) pouštěl několikrát, také chyby. Chytlo se to až druhý den...
Možná že MS připravuje něco velkého... :oops:

EDIT: když to chtělo aktualizovat, tak že by jo... ??? Ale info jsem nikde nehledal, už mě to moc nebere...
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od koumes »

Jop,mam W10Px64 a 0x80244022 asi neco spatne.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

To samý telefon s insiderem - to spíš vypadá na nejakou chybu na ms serverech... Jeste zkusím pc a dam vědět, neni dneska patch tuesday?
EDIT: tak PC tvrdí, že jsem aktuální, tam žádnou chybu nemám. Jestli teda mluvíme o NEinsider buildu... Můžete si cvičně zkusit odstranění problémů (dříve samostatně jako fixit), i když pochybuju, že v tomhle případě vám to k něčemu bude (nastavení - aktualizace a zabezpečení - odstranit potíže).
EDIT2: vlastně patch tuesday bylo minulý týden...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Že by MS měl "ošetřená" data na serverech pomocí WannaCry ? :tlem:
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od qwerty »

Na insider Fast to hlasi aj mne, nieco je zle, snad im updatovaci server nebezi na neaktualizovanom XP :)
Ale chapem to tak, ze novsi build nie je, a chyba sa nejako odstrani sama
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

all: Jakou máte prosím verzi po dnešní kumulativní aktualizaci ? (toto je W10 desktop)
Je to 15063.413 ? Díky... :)

EDIT: odpovídám si sám: ano
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od SmetyCZ »

Jak vám jede Store na PC?

Jak na svým, tak na služebním noťasu se stahujou strašně pomalu aktualizace aplikací.

Chvíli to jede i třeba 16 KB/s, si připadám jak na dial-upu. Na všech připojeních, kde to na PC drhne, na mobilu to lítá jako blesk.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů