(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Diskuze věnovaná aplikacím a hrám pro Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od Simon »

Zdravím, tak som sa teda rozhodol ísť do Windows 8. Všetko prebehlo ako malo a všetko funguje ako má. (ťuk, ťuk)
Na store je určite veľa aplikácií a sám sa ním prekúsavam a preto som sa chcel opýtať či neviete o aplikáciach ktoré sú nejako užitočné, respektíve ktoré používate vy?!

Ja osobne som hneď stiahol Skype, IM+, Ballstrike a Primetube.
Zaujímalo by ma či nemáte typi na nejaké iné aplikácie, ktoré su či už pre vás alebo pre iných užitočné.
(myslím tím akékoľvek aplikácie, hlavne tie ktoré používate). :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od matoman »

Osobne si myslim, ze ziadna metro aplikacia nie je na destkpe akokolvek pouzitelna... skype je lepsi v desktop verzii a ostatne mi pridu, ze su to max webove stranky v "krajsom" kabate a to si to radsej pozriem v browsru :)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od Simon »

IM+ z inými vecami sa mi používa najlepšie, + tam mám viac chatov v jednom.

Skype je bieda to áno a tiež sa sem tam stalo že správi nedorazili (respektíve dorazili z meškaním).

Celkovo sa mi zdá použitelnosť aplikácií na bezdotykovom monitore vcelku zbytočná :D (a poniektoré aplikácie aj sú zbytočné, respektíve mám pocit [zrejme nie len pocit] že polovica aplikácií bola proste vydaních a nik sa o ne nestará)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od mimonaut »

matoman píše:Osobne si myslim, ze ziadna metro aplikacia nie je na destkpe akokolvek pouzitelna... skype je lepsi v desktop verzii a ostatne mi pridu, ze su to max webove stranky v "krajsom" kabate a to si to radsej pozriem v browsru :)
¨
používám kalendář, mail a přehrávač play.cz a přijde mi to pohodlnější, než v prohlížeči.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od David Podzimek »

Já používal:
Mail
Multimedia 8 - multimediální přehravač
Clock - hodiny na start obrazovku
Nextgen Reader - povedená RSS čtečka
Track Series - sledování zhlédnutých seriálů
IM+
Evernote Touch
Skydrive
Dropbox
mceza

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od mceza »

Já používám hudební přehrávač, Kalendář, Počasí, Reader a Skype. Pokud jsem v tablet módu, tak i nějaké jiné programy jako Twitter apod.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od JanHavlicek »

Pokud nemáš dotyk, jsou tam všechny aplikace úplně k ničemu, desktopové jsou vždy lepší (taky mám W8 a hrál jsem si sntím dost dlouho). Max HexaLines na odreagování ;-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od Simon »

Já nevím ale už skoro pol dňa používam IM+ spolu z IE, a zatiaľ to ide pekne. Aj keď je trochu logika IE fakt uspôsobená na tablety.
Na to IM+ som si celkom zvykol.

Používam po novom Počasie, BallStrike, OneNote.
A rozhodne mi zrýchlilo PC ktorý nemá extra HW výbavu.
mceza

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od mceza »

JanHavlicek: hOtázkou je, co znamená lepší. U hudebního přehrávače, čtečky a kalendáře u mě jednoznačně vede jednoduchost. Navíc takové pěkná integrace do systému je to, co mi již léta na Windows chybělo. Nemusí mi teď na desktopu běžet program na přehrávání hudby, nemusí mi běžet program na kalendář. Vše je hezky integrováno.

Taky se mi líbí Skype a Zprávy. Opět díky jednoduchosti. Také díky notifikacím a hlavně díky výkonu - opět mi nemusí běžet žádná aplikace o vše se stará notifikační centrum.
Ano, Skype má hodně málo funkcí, ale já ho stejně používám jen příležitostně a jen na videohovory a chat. A to umí dobře. Navíc je dost pravděpodobné, že se budou funkce rozrůstat. Rohodně ho mám radši, jak rozežraného klienta na desktopu, který zabírá systémové prostředky, musí se ručně (nebo automaticky -> zpomalení startu PC) spouštět.

Reader používám zejména kvůli tomu, že stupidní Adobe Reader si nástroje, které mám aktivované kvůli dotykovému displeji vyložil tak, že chci aktitovat nástroje usnadnění. Proto mi všechny dokumenty četl, upravoval a přepisoval do "čitelnější" (podle něj) podoby. Podle návadů jsem sice většinu těch věcí dost složitě vypnul, ale naštvalo mě to tak, že šel z domu. Sbohem Adobe... Foxit Reader mi nevyhovoval a sekal se...

Reader je jednoduchý, rychlý a umí stylusem vkládané poznámky. Prostě super.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od JanHavlicek »

No je to dost o preferencích. Co se týče hudby a kalendáře, mám všechno v chromu, ať už Pandoru nebo Google kalendář. Čtečku používám foxit a neseká se mi (a to mám jen X200, na x220 to musí běžet supr, navíc má pěkný office 2013 design), defaultní reader ve w8 nesnáším, vůbec nic neumí ;-) ale to už jsem asi odbočil od tématu. Ještě mi dává smysl třeba TuneIn radio, to popravdě ani nevím, jestli je nějak pro stolní pc, nehledal jsem, ale v metru chvíli používal

Skype mám v rámci Trillianu s dalšíma protokolama, platím si Premium a bylo to supr i na sync historie mezi zařízeníma, než vydali tu otřesnou novou verzi pro iOS, ale jako skype klient se skoro nulovými nároky je to supr
mceza

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od mceza »

Chrome mi do počítače nesmí. Používám Firefox, je rychlý, stabilní a nepřekousl bych umístění panelů u Chrome...

Další, co bych nemohl - musíš sputit prohlížeč, aby ti kalendář běžel. To já nechci. Ve Start menu mám Live Tile kalendáře, data mi ukazuje i na lock screen. Upomínky a podobně fungují i při vypnutém prohlížeči.

Hudební přehrávač je integrován do ovládání hlasitosti, takže je odkudkoli krásně přístupný a nemusím přepínat mezi aplikacemi.

Reader umí vyhledávat na stránce, tisknout a umožňuje psaní poznámek stylusem. Popravdě já nepotřebuji víc. Snad jen, abych mohl mít dva dokumenty otevřeny najednou, ale to už je spíš omezení OS, ne programu.

Zrovna u kalendáře a hudebního přehrávače mě to skloubení s "mobilním OS" velmi potěšilo, protože to přeneslo výhody mobilního i sem.

Ale je pravda, že s Windows 8 na nedotykové obrazovce nemám moc zkušenosti. Počítač ovládám kombinací touchscreenu, trackpointu, clickpadu, stylusu, myši a klávesnice a mohu říct jedinné - lábuš.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

(Ne)Užitočné Aplikácie pre Win8

Příspěvek od SirTom »

Asi je třeba rozlišovat co člověk používá na dotykovém a nedotykovém zařízení...

Nedotykové:
Twitter, Explorer, Pošta (někdy), Počasí

Dotykové:
dtto +
Skype, SkyDrive, mobile.HD Media Player, Fhotoroom, Bing Translator, Scan (QR kódy), Book Bazaar Reader, Booking.com, ebay, OneNote, CoctailFlow, Fresh Paint, Great Big War Game, Skulls of Shogun...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a hry pro Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů