Tablet s W10 - chování tlačítek

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Zdravím.
Pořídil jsem dceři na blbnutí tablet VisionBook 10Wi Pro. Má to i připojitelnou klávesnici, za tu cenu dosud pohoda.
Teď ale začala blbnout tlačítka. Tablet má na zádech dvě - vypínací, a dvojtlačítko pro hlasitost. Dosud do fungovalo tak, že krátké stisknutí tl. power = vypnutí displeje, dlouhé stisknutí = vypnutí tabletu (režim spánku). Tlačítka hlasitosti popisovat netřeba.
Od víkendu ale všechno špatně - krátké stisknutí power = do půli displeje sjede tapeta "tažením dolů vypnete počítač", dlouhé stisknutí nedělá nic. Tlačítko zvýšení hlasitosti způsobí jenom vteřinové ztmavení displeje a tlačítko snížení hlasitosti funguje jako CTRL+ALT+DEL, vyvolá tu oranžovou nabídku.
Jsem z toho daněk. Mohla tam ta malá myš něco nevědomky přenastavit? Hledal jsem všude možně, přenastavoval režimy spánku, hybernace... Nikde nic. Kde se dají namapovat tlačítka, pokud to vůbec jde? Co se vůbec stalo? A jak to opravit?
Tuším, že mě odkážete na reset do továrního nastavení, ale když si představím to špačkování jak že má v Mimoních už vyšší skóre než Mája Kmochová a já ji o to připravil... No prostě pokud to půjde jinak, budu vděčen za radu. :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od veigy »

Řekl bych, ze to bude HW závada. Ale i přesto bych ten reset zkusil. Jinak tyhle tlačítka se nedají nějak uživatelsky přemapovat..
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od qwerty »

V rozsirenych nastaveniach vybratého plánu v Power managemente sa cosi o tlacitkach nastavit da. Pripadne mozes obnovit predvolene nastavenia plánu. Mozno by si este mohol preinstalovat balik ovladacov k tabletu - stiahni z webu, ak ho tam cinania maju
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ty předvolby i obnovení jsem samozřejmě zkoušel, bezvýsledně. Ale kouknout se po ovladačích mě nenapadlo... :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Hmm. Tak prd. Nikde nic.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Tablet s W10 - chování tlačítek

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Právě to začlo samovolně fungovat správně... -:)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů