Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od nofu »

Po update na Win10 se nějak zhroutil systém, nejde obnova ani oprava. Jako jedinou možnost vidím reinstalaci systému skrze OTG. Bohužel žádný kabel ani OTG flasku nevlastním, tak to nemohu vyzkoušet. Představa je taková, že vytvořím přes Media Creation Tool instalačku Win10, připojím ji do tabletu a instnu. Jen nevím, jak tablet přinutím bootovat z OTG flasky.

Je moje představa správná? Jde to takto? Lze přinutit tablet bootovat z flasky?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od vormen »

zkus power + volume up a mělo by to najet do biosu a power + volume down a najede boot menu. nejlepší je mít usb hub, abys mohl přes instalací připojit myš, klávesnici a vlešku s instalačkou a hlavně s ovladačema. počítej s tím, že po čisté instalalaci nepojedes skoro nic, dotyková obrazovka, otáčení obrazovky, kamery, možná zvuk,... proto ty ovladače. já jsem se s intalací dost natrápil neměl jsem hub, ale teď můžu říct, že tablet jede parádně. a to se během instalace několikrát sekl a instalaci jsem dělal na několikrát a všechno přežil, tak se toho neboj, jinak mám PIPO W4
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od Martin.K »

Instaloval jsem Lenovo Thinkpad 10 jako čistou instalaci, což mělo být stejné. Je potřeba vyrobit instalační USB flash a z internetu stáhnout drivery pro daný model. Připojit přes aktivní USB HUB myš, klávesnici a USB se systémem (při instalaci je potřeba jak myš na volby, tak klávesnice na zadávání a předpokládám, že stejně jako u mě nepůjde dotekový display a virtuální klávesnice - teď si ale uvědomuji, že Yoga je má, ne? Takže jen pokud by nekomunikovaly...). Co se týká boot sekvence, pomůže přítel google, u ThinkPadu 10 držet tlačítka power-volume down). Pak už čistá instalace a doplnění driverů
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od nofu »

Aha, to jsem vůbec nepředpokládal, že by nejel dotykáč. To to budu muset dát do servisu. To fakt nemaji ve win10 pořešený jo?
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od Martin.K »

Dotekový displej zřejmě nepojede kvůli chybějícím driverům. Ty je potřeba stáhnout ze stránek výrobce a doinstalovat. Ale jak jsem psal, s USB HUBem, instalačním médiem, klávesnicí a myší je to stejné, jako přeinstalovávat desktop.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od nofu »

No já právě nemam HUB a moc se mi nechce investovat. Snad jen kdyby šel použít ten v chladící podložce, co už leta nepoužívám. Zejtra zkusim najít a testnu. Flashka, která bude připojená přes ten HUB musí bejt spešl OTG nebo stačí normál flashka?
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od Ante »

Tak po cca roce ozivim toto tema.
Pres Aukro jsem za 6500,-Kc zakoupil jeste nerozbaleny tablet "Yoga tablet 2-1051L" s Win 8.1. Velkou spokojenost trosku kazilo jen nekdy obcasne "nespojeni" klavesnice s tabletem (a to se ukazal problem jeste jednou po prechodu na W10). Ale to se snad nejak vychyta...
Nekde jsem se docetl, ze snad jdou Desitky jeste i ted na podzim roku 2016 zdarma upgradovat a ze je to nejak jakoby vstricny krok po postizene - pry pro ty, kdoz pouzivaji nastroj LUPA. Zajimave ;) Tak jsem tam (https://www.microsoft.com/cs-cz/accessi ... s10upgrade" onclick="window.open(this.href);return false;) stahl nejaky exe soubor, co me mel provazet instalaci, ale porad jsem narazel na to, ze to chtelo minimalne 16GB volneho mista. Co ja se s tim natrapil a ne a ne i pres odstraneni mnoha soucasti systemu tech 16GB dosahnout. Nakonec jsem i vypnul virtualni pamet (strankovaci soubor). A hle, uz se instalace rozjela. Nakonec ale skoncila chybou "0xc7700100". Nervy...
Tak jsem si rekl, ze zkusim jinak. Sel jsem na stranky Microsoftu a tam (https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10" onclick="window.open(this.href);return false;) jsem klikl na "Aktualizovat". Vcera vecer snad ve 22:30h jsem to spustil a cekal a cekal... Kolem pulnoci jsem u toho usnul a probral jsem se prave, kdyz uz chybelo jen par procent do konce instalace. To byly nejak 3 hodiny rano. Cele to trvalo snad 4 hodiny. No a system najel a mam krasne desitky. A hned fungoval i dotyk - vse si instalovalo samo (nemusel jsem pouzivat externi mys, klavesnici a drivery na Flashce...). Funguje to velice svizne a hlavne je tam napsane: "System Windows aktivovan"... :)

Takze - kdo jeste nepresel, tak bezplatny upgrade jeste dnes 7.zari 2016 FUNGUJE!!!

EDIT: Jde to tedy aktualizovat ze 2 ruznych adres, mne se to povedlo z toho druheho odkazu-tam jsem si nejdrive udelal ISO na flashku:
https://www.microsoft.com/cs-cz/accessi ... s10upgrade" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10" onclick="window.open(this.href);return false;
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Jak nainstalovat systém do Lenovo Yoga Tablet 2 1051L?

Příspěvek od Ante »

Tak zase po pár letech... Půl roku (asi od půlky roku 2021) doteď (1.1.2022) jsem tento Lenovo tablet (Lenovo YOGA 2-1051L ) nepoužíval. Dnes jsem ho zapnul a dal vyhledat nové aktualizace. Možná po 3 hodinách se vše doinstalovalo a po několika restartech naběhl systém - ovšem nedal se ovládat dotykem, u zvuku byl křížek jakože nejde audio... Takže jsem do mikro USB zapíchl redukci na normální USB a připojil drátovou myš. Systém již ovládat šel. Navštívil jsem stránku Lenovo (https://pcsupport.lenovo.com/cz), zadal název tabletu, tam našel "Ovladače a software" a dále zvolil "Manuální aktualizace" no a zkoušel stáhnout a vždy instalovat např."zvuk", "software a užitečné programy"...ale zvuk ani dotyk pořád nešel. Nakonec jsem stáhl a nainstaloval "čipová sada" - a to bylo ono ;)! Po restartu už jde dotyk i zvuk. Takže mohu tablet opět používat a třeba tyhle informace pomohou neznalcům jako jsem já... Tak zase za pár let ahoj :) ...
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů