Havarovaný systém na tabletu

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Přihodil se mi takový problém. Při upgrade Windows 10 na Treshold 2 na mém tabletu Chuwi Vi8 jsem asi přerušil postup instalace až takovým způsobem, že při uvedení tabletu do továrního nastavení se na displeji objevuje pouze modrá tabulka se sdělením:

"A configuration change was requested to clear this computer´s TPM (Trusted Platform Module). WARNING: Clearing erases information stored on the TPM. You will lose all created keys and access to data encrypted by these keys.
Press YES to clear the TPM
Press NO to reject this change request and continue"

No a já nemůžu stisknout ani YES ani NO, protože displej nereaguje. Ani připojení klávesnice či myši nefunguje. Různá zapínání, resety apod nepomáhají. Dokonce jsem se uchýlil k zoufalému činu rozebrání a chvilkového odpojení baterie. Po jejím připojení a zapnutí tabletu se tato tabulka objevila znovu. Je už tablet zralý do popelnice, nebo jej lze zachránit?
Děkuji všem za pomoc.
Microsoft640
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 06, 2015 10:07
Zařízení: iPhone 6S 128GB, Microsoft 640 LTE

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Microsoft640 »

Servis, doma s tím nic neuděláš. Flash natvrdo.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Díky, asi mi nic jiného nezbývá.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od vormen »

Blbost, jsem měl něco podobného. Dlouhým podržením vypnout, připojit myš nebo klávesnici, zapnout a jede se dál. Instaloval jsem TH2 celej den, pořád nějaký problémy, nakonec čistá instalace. Během instalace několik zaseknutí a hard restartů včetně výše uvedené hlášky. Ten tablet se nedá zničit :) A samozřejmě budeš potřebovat ovladače, jinak po instalaci stejně nepojede nic pořádně, ale dá se vystačit jen s myší a pak dat zobrazit klávesnici na displeji. Jestli nejsi zkušenější, tak se s tím dost natrápíš.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Martin.K »

Nevím, kolik má uvedený tablet USB portů, ale na ThinkPadu 10 jsem ještě potřeboval aktivní USB HUB, abych mohl současně připojit myš (pohyb), klávesnici (heslo) a USB flash (ovladače), neboť dotyková plocha samozřejmě při čisté instalaci nefungovala.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od vormen »

s tím hubem je to hračka, ale ne vždy je po ruce. dá se to zvládnout jen s jedním usb a s myší. ovladače nahrát jinde na SD a psát se dá myší pomocí funkce "klávesnice na obrazovce" včetně přihlášení a zadání hesla.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Martin.K »

Tak teď mi asi chybí fantazie - jediný USB port potřebuji na flash disk se systémem. Čím budu volit a psát v prostředí instalace, tedy nikoliv naběhnutého čistého systému, když dotekový display nejede?
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Tak jsem zkoušel při vypnutém tabletu připojit myš ale po zapnutí uvedená tabulka nereagovala. Totálně bez odezvy.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Martin.K »

No možná hloupé ujištění se - bylo v "biosu" (či co ro tam je) přenastaveno pořadí bootování tak, aby se systém natahoval z flash USB?
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Do Biosu jsem se vůbec nedostal
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Martin.K »

No tak pokud při správné kombinaci tlačítek (což by mělo být power-volume up) nenaběhne přístup do BIOSu, pak je to o tom servisu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od JirkaTom »

gorby: Ten tvůj Chuwi Vi8 má dualbot (Android/W8.1) ?
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Nemá duaboot, jen windows
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od gorby »

Heureka!!!!!
Podařilo se jej oživit!. Bádáním na netu jsem zkuseil všechno možné, až jsem někde vyčetl, že se má do usb portu připojit klávesnice a při zapínání tabletu mít stisknutou klávesu Esc. Tak jsem to zkusil a ejhle, modrá tabulka reagovala s možností přepínání mezi Yes a No. Tak jsem zvolil Yes. Po chvilce se mě to zeptalo zda chci opravit disk C: nebo tento krok přeskočit. Tak jsem zvolil ano a tablet začal s opravou. Po cca 15ti minutách naskočil automaticky kruh s instalováním Windows a po cca 20ti minutách je tablet opět funkční. Je to opravdu nezničitelný nezmar. Chuwi - palec nahoru !!. Mám ale problém s dotykovým displejem, který nereaguje jak má, ale chaoticky. Naštěstí myš a klávesnice to jistí. Teď hledám možnost driveru pro displej.
Microsoft640
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 06, 2015 10:07
Zařízení: iPhone 6S 128GB, Microsoft 640 LTE

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od Microsoft640 »

Nejen proto jsem Ti psal o flash natvrdo, jelikož sys mas, ale ne 100% funkční. Pokud budeš mít nadále problém s full funkcnosti, napis. Doresime pres nekteryho klienta.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Havarovaný systém na tabletu

Příspěvek od JirkaTom »

Mohl by jsi nastínit, jakým způsobem se dá udělat u tohoto tabletu flash natvrdo ?
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů