MS Surface Pro 4

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jo, powercfg má nějakej bug ve formátu data, takže když není nastavené na anglické, tak to některé položky nezobrazí... Tu baterku máš ale stejnou jako já :) jen já mám 9 cyklů :D

K tomu spánku. Když jsem projížděl sleepstudy, tak je vidět, že spotřeba ve spánku se pohybuje kolem 0,5, když se ale zblázní, tak žere třeba 3W, nebo i víc. Ale i když to žere 0,4W ve spánku, tak přesto to všechno svítí červeně a ukazuje to 0% času ve spánku. Uvidíme co s tím udělá dnešní update, hodně mu věřím :)

EDIT: Tak s tím spánkem je to konečně pravda! Sleepstudy už ukazuje vysoké procento low power state. Ale na finální soudy je brzy.
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

prosim, jak vyvolat nabidku battery report nebo powercfg, stale mi to nejde , rad bych take prehled o baterii, diky za rady
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Otevři cmd jako správce, dej třeba"cd \" a poté "powercfg -energy", nebo "powercfg -batteryreport" nebo "powercfg -sleepstudy". Výstupní soubory najdeš pak na disku C:... PS: Všechno zadávej bez uvozovek ;)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Nový FW je opravdu super! :) dneska v noci mi spal Surface tak hluboce, že za 9 a půl hodiny sežral jen dvě procenta baterie! Spotřeba cca 90mW (0,2%) za hodinu. Za mě konečně spokojenost!
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Tade »

Zas a znovu je vidět, že se i taková zařízení jako SP 4 vyplatí kupovat tak půl roku po uvedení na trh. Ale je dobře, že na tom MS maká :)
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Akokoľvek je to smutné, je to bohužiaľ pravda.

Okrem toho dosť užívateľov si po poslednom update začalo sťažovať na prehrievanie a zapínanie ventilátoru omnoho častejšie ako pred týmto update, takže na jednu stranu niečo opravia a aby to nestačilo, tak vytvoria nový problém.

Ale aspoň tá spotreba v sleep mode, pády grafického ovládača a nemožnosť SP4 zapnúť by mali byť vo väčšine prípadov odstránené aj keď k úplnej spokojnosti a funkčnosti treba preinštalovať grafický ovládač na 4380, lebo ten čo vydal MS je 4364 alebo tak nejak.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Nic s ventilátorem se mi neděje. Roztáčí se stale pouze ojediněle :) ono zase to nesmis brat jen podle WindowsCentral... Na fóru vždy bude velmi početné zastoupení problémových lidí už z principu věci... Myslím, že pro toho, kdo si Surface pořídit, tak po opravení spotřeby spánku už asi není na co čekat...
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

veigy píše:už asi není na co čekat...
trebárs na nejakú akciu? :tlem:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

:D tak to bys čekal furt na něco :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jen tak mimochodem v DE momentálně je 50€ - 170€ sleva na Surface Pro 4 :)
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

len o 10€ lacnejšie ako v Luxembursku... :cry:



// tak zase nič, update nepomohol všetkým, problémy stále pretrvávajú a v niektorých prípadoch sa ešte zhoršili

@veigy - prosím mohol by si urobiť experiment?

1. Keď budeš večer vypínať (sleep mod) SP4, vypni ho štýlom, že len priklopíš type cover a nič iné nerob. Ráno skontroluj stav batérie.

2 Večer ho vypni klasicky cez power tlačidlo (sleep mod) a ráno skontroluj stav batérie.

Díky.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Hele to uspávání nijak neřeším a uspávám ho jak mi to přijde pod ruku a nevidím rozdíl... Spíš ho víc vypínám zavřením typecoveru, než tlačítkem. A spotřeba se mi stále drží pod 400mW spíš kolem 200mW (méně než 1% za hodinu) ve spánku :) což je minimálně polovina oproti stavu před FW... Jsem teďka opravdu spokojený...

Chtěl bych se jenom zeptat majitelů na kickstand. Drží mi dobře, nepadá mi ani při minimálním otevření. Ale má takovou malinkou vůli a občas se otevírá nerovnoměrně a Surface pak kulhá. Je to asi vlastnost konstrukce a ničemu to v podstatě nevadí, jen mě zajímá jak jsou na tom ostatní :)

[img]http://i.imgur.com/yvwNNlz.jpg[/img]
Uživatelský avatar
dashiel
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 25, 2016 22:56
Zařízení: Microsoft Surface Pro 4 – 128 GB / Intel Core m3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od dashiel »

S uspáváním a probouzením už také nemám problém, většinou jen zavírám type cover.

A pokud jde o kickstand, tak malou vůli tam mám, ale stejnou na obou stranách, takže zatím nekulhá :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Mě kulhá v podstatě po každé, ale stačí to vždycky rukou srovnat, nebo na celý Surface zatlačit a ono se to srovná :) Jinak dneska si teda musím postěžovat asi na pravděpodobný bug ve W10, kdy mi lockapphost.exe drtil baterku ve sleep modu, snad už to bude ale OK, jinak vůbec nevím co s tím. Vyšlo také pěkné video vysvětlující režim spánku a řešení některých problémů: https://www.youtube.com/watch?v=cs562Jd ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

MS Surface Pro 4

Příspěvek od imperator »

veigy : nemas nahodou s dockom pre surface ? jedna sa o to ze by bol pouzivany tak ze sa zoberie do roboty pichnes donho dock (mas tam napajanie, vystup na 2 monitory + 4 usb 3.0 kde je klav a mys) a robis... a nemusis so sebou nosit ani power adapter - ci to funguje spolahlivo

a pokial nekupim type cover - ako sa prechadza do spanku jednoducho ? ma to nejake tlacitko ? alebo klasicky na dotykovom dam start a uspat ?

+ vedel by si skusit v microsd citacke nejaku UHS I - 3 kartu skusit obenchmarkovat ci je napojeny na usb 3 radic ? napr crystal benchmarkom ? zaujima ma read write ci sa da pouzit ako "externy disk" - a ci sdcka trci zo surface

DIKI
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Dock bohužel nemám, ale jak vyšla na serveru mylumia ta recenze, tak tam ho měli. Takže bych se zkusil zeptat tam. Ale každopádně by to mělo fungovat tak jak to píšeš. Prostě jenom přijdeš a zapíchneš do docku a napájení a všechno funguje...

Typecover není vůbec nutný. Tablet má na sobě normálně tlačítko power.

Čtečka by měla normálně podporovat UHS 1, na internetu sem viděl někde benchmark a létalo to kolem 100mb/s, zkus mrknout na YouTube. Karta ze Surface nijak nečučí a je pěkně schovaná.

Jinak jsem se konečně zbavil chyby s běžící lockAppHost, která žrala baterku. Měl jsem nastavený Insider release preview ring. Po jeho opuštění a omezení zpětné vazby se vše vrátilo do normálu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

MS Surface Pro 4

Příspěvek od imperator »

zatial mam nacene surface pro 4 - 8gb - 256 ssd - 1300eur - kdezto surface pro 3 maju len s i7 za 1380 - cize sa absolutne neoplati... chcel som ci nie je nieco lacnejsie :-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Sežeň studenta a budeš to mít za 1250€ :D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

MS Surface Pro 4

Příspěvek od imperator »

Ale potom si asi nemôžem odpočítať dph ne ? A co je k tomu potreba ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

S tím DPH netuším, ale asi máš pravdu... Stačí na to mít ověření účet, že jsi student. Třeba ISIC, školní mail, potvrzení o studiu, atd... A možná by fungoval i ITIC...
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů