MS Surface Pro 4

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Richard Bláha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:33
Zařízení: Microsoft Lumia 950 - DT900

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Richard Bláha »

Super, tak příští týden očekávám feedback :D
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Tade »

Navštěvuji v podstatě jen tohle (kromě výjimečných případů, když mě net někam ,,zavede") http://forums.windowscentral.com/micros ... _source=wc

Je toho tam ale mraky od nespočtu uživatelů s SP4 o všech možných tématech okolo tohoto tabletu. Stížnosti na baterie a obecně zkušenosti s nimi bývají na horních příčkách diskuzí, takže ani nebudu dávat odkaz :)

Rád si nechám doporučit vaše jiné zdroje :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Dneska update FW, mel by zlepšovat baterii... Ještě koukám, že je hodně propíraný sleep issue, může se k tomu někdo odsud vyjádřit?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Dneska očekávám, že mi přijde první část objednávky (samotný Surface i5, 128GB, 4GB) a v pondělí snad dorazí i typecover black :) Pokud se moje básnické střevo uvolí, tak možná napíšu pár řádků, a když se povede, tak i třeba recenzi :D Pokud máte nějaké dotazy, tak se ptejte. A pokud by někdo chtěl, tak se klidně můžeme domluvit někde v okolí i na osobní setkání, abych trošku udělal reklamu MS :D
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od miramares »

Kdybys byl z okolí Olomouce, tak bych to bral, ale nejsi :-(
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Bohužel... Nejdál Praha... Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem nahrál fotky + porovnání se Surface 3... https://onedrive.live.com/redir?resid=7 ... lder%2cjpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Tade »

Krása. Tak ať slouží :)
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Tak to je super, že neskôr napíšeš dojmi (a dúfam, že slovo dodržíš) lebo user-i pred tebou tiež písali o tom, že napíšu ale kde nič, tu nič, človek teraz nevie ako to vlastne je, či ho majú a sú s ním spokojný alebo ho vrátili lebo boli nespokojný.

@veigy, môžeš mi prosím pozrieť dátum výroby? malo by to byť pod stojanom na zadnej strane, štvormiestne číslo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Datum ti zjistím. Pokud chceš vyloženě bezprostřední poznatky, koukni ke mě na Twitter: @veigy
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jestli správně hledám, tak bych měl mít date 1551 :) ale bohužel už jsem zaznamenal bluescreen :/ a zrovna když sem to předváděl Applákovi :D
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

51 týždeň je tak cca polka decembra min. roku, to už nieje až tak zlé, ja ešte počkám pokiaľ urobili nejakú HW zmenu tak pochybujem že sa dostala do výroby skôr ako v janurári/februári tohto roku.

K BSOD... :tlem:
Uživatelský avatar
dashiel
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 25, 2016 22:56
Zařízení: Microsoft Surface Pro 4 – 128 GB / Intel Core m3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od dashiel »

Ahoj, tak se také hlásím k majitelům SP4 :) Mám ho něco přes týden, ve verzi Intel Core m3. Výkon mi stačí a nemá ventilátor. Zatím víceméně spokojenost, až na:
  • Sleep issue - zejména v kombinaci s type cover, někdy stačilo jen zavřít type cover, přesunout se po budově na schůzku (2 minuty) a po otevření už jen černá obrazovka :( Pak pomohl jen reset. Někde na fórech ještě udávají, že k probrání pomáhá Win+P, trojhmat nebo Win+Ctrl+Shift+B. Systém totiž normálně běží, kamera se rozsvítí a rozpoznává, jen nenaběhne obrazovka. Řešením by měla být instalace posledního Intel grafického ovladače (verze 20.19.15.4352). K tomu jsem se odhodlal dneska a zatím to vypadá dobře, od té doby se to znovu nestalo.

    Výdrž baterie by mohla být delší, i když jsem na tom lépe, než tady udávali ostatní. Podle Windows Battery Reportu zatím nejdelší 6:58, průměrná 5:32 - při sníženém jasu ("darkest") a nenáročné kancelářské práci (office, internet).
Jiné problémy jsem nezaznamenal a pokud se probudí ze sleepu, šlape jak hodinky :) Na type cover jsem si zvyknul hned a jak rozvržení, tak odezva tlačítek mi naprosto vyhovuje.

Pořízení jsem řešil online přes Microsoft Store. SP4 vycházel nejlépe v Lucembursku (959 EUR), type cover kvůli anglické klávesnici v UK (110 GBP). U obojího jsem si připlatil za rychlejší dodání (13 EUR / 10 GBP) - objednáno v úterý odpoledne a dodáno ve čtvrtek dopoledne přes UPS, takže super rychle.

Jinak Lot/Date mám 1550...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Mě dorazil typecover teprve dneska. Rozbalil jsem ho teprve před chvilkou, takže mám jen pár prvních, jedině pozitivních, dojmů. Zařízení jako takové mi strašně moc vyhovuje a líbí se mi jak všechno funguje. Výjimkou je akorát problematická spotřeba při spánku, ale po těch pár dnech je ještě brzo hodnotit.

Já Surface kupoval v Lucembursku (953€) a typecover v Irsku (139€), všechno sám přes MS store (bez telefonu).

Stále platí, že na twitter píšu mnoho poznatků z používání. Kdo chce vidět jen příspěvky o Surface, tak zde: https://twitter.com/search?q=%23Surface ... Z&src=typd" onclick="window.open(this.href);return false; Možná sem časem, až toho bude víc, něco vyzobu a nakopíruju. Více foto můžete nalézt zde: http://1drv.ms/1PnVLFM" onclick="window.open(this.href);return false;

dashiel: Problém s probouzení se mi párkrát stal u S3, kombinace Win+P zafungovala. Jinak gratuluju a vítám v klubu :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Pokud si chcete přečíst nepovedenou českou recenzi plnou nepřesností, tak zde: http://www.mylumia.cz/Velka-recenze-a-d ... Pro-A_3004" onclick="window.open(this.href);return false;
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Abych něco napsal, když jsem to slíbil, tak odpovím na otázky :)

1. Preblikávanie displeja. Ano, ale jen ojediněle při velmi nízké úrovni podsvícení.
2. Pád a obnova grafického ovladače. Ano spadl mi tak 3x, teď jsem tam hodil beta ovladače a nespadl ani jednou zatím.
3. Nemožnosť zariadenie prebudiť klávesnicou alebo power tlačidlom (údajne sa to stáva v 40% prípadoch). Stane se ojediněle, ale když nejde probudit klávesnicí, jde probudit tlačítkem. Že by nešel probudit vůbec se mi ještě nestalo.
4. Dlhý boot zariadenia s pripojenou klávesnicou. Ne
5. Zamrznutie zariadenia - nereagovanie displeja na dotyk. Stalo se mi jednou, stačilo vypnout a zapnout obrazovku.
6. Tzv. Black screen - ztmavnutie obrazovky. Ne
7. Vysoká spotreba batérie v režime sleep (connected standby). Stalo se mi párkrát, ale většinou za to mohla nějaká služba na pozadí. Třeba TeamViewer, nebo síťové adaptéru VMWare. Normálně se spotřeba pohybuje kolem 1,5% za hodinu, což je i tak docela dost na můj vkus.
8. Výdrž batérie cca 3-4 hod aktívneho používania. Výdrž baterie 6 - 8 hodin. Viz. screen. Pokud se majitelům bude chtít, mohli by sem také hodit nějaký screen výdrže.
9. Problémy s Wi-fi po prebudení či spánku (nepripojí sa k wi-fi). Wifi je občas línější, ale vypnutí a zapnutí Wifi zabere vždy.
10. Pomalá rýchlosť Wi-Fi. Občas sem měl takový pocit, ale dneska jsem přes Wifi stahoval 100mbit z internetu, což je asi OK.


[img]http://i.imgur.com/DF8muZz.jpg[/img]
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

Nj, problémy stále nevyriešené... :evil:

Nechápem čo týmto MS sleduje, už skoro 4 mesiace po predstavení a stále to zariadenie nefunguje tak ako by malo. OK niesú to nejaké veľké chyby (okrem tej batérie) ale za tie peniaze očakávam, že to bude fungovať na 98% a ak nie tak oprava má prísť do pár dní.

MS má jediné šťastie, že iPad (Pro) má mobilný systém, ak by mal full systém už dávno beriem iPad a prečo? Áno je to predražené ale jedna vec sa musí applu uznať ak majú problém, priznajú ho a riešia v pomerne v krátkej dobe.

Pri SP4 sa 1,5 mesiaca MS tváril, že problém neexistuje a potom, keď už množstvo dotazov bolo neúnosné, priznal problémy ale čo z toho? no nič, už skoro 4 mesiac od začiatku predaja a SP4 stále nefunguje tak spoľahlivo ako by sa na tablet/laptop za 1500€ patrilo a ak si človek nechce ničiť nervy hľadá po nete tipy, či najnovšie beta ovládače na grafiku. Ale naozaj som toto nútený za tie peniaze trpieť?

ináč veigy, písal si že kúpil SP4 za 953€, dlho som nemohol takú cenu nájsť až pred pár dňami som klikol na ceny po 10% študentskej zľave a tam to bolo. Si študent alebo si to vyriešil nejak ináč, že si ho za túto sumu získal? Ak ho budem kupovať, tiež by mi nevadilo -10% z ceny dole.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Jsem student :D mohl bys to jedině objednat na děti/synovce/vnuky etc...

Chyby dokáží v momentě naštvat, ale není to nic, co by zkazilo uživatelský zážitek nějak neúnosně. Navíc mam pocit, ze zrovna režim spánku mají na svědomí spíš Windows, než že by za to mohl Surface...

A hlavně kdybys to takhle nesepsal pod sebe, tak bych si poloviny možná ani nevšiml...
Uživatelský avatar
dashiel
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 25, 2016 22:56
Zařízení: Microsoft Surface Pro 4 – 128 GB / Intel Core m3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od dashiel »

Po instalaci nových Intel ovladačů se za poslední cca týden žádné problémy s neprobuzením nebo pády grafického ovladače neobjevily. Nepozoruji ani žádné další problémy ze seznamu výše. Baterie se zatím ustálila na 6 hodinách, screen přikládám.

Takže momentálně u mě naprostá spokojenost. Uvidíme, jak obstojí příští týden v terénu na MWC :)

Obrázek
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Juchů, majitelé stahuje! :) http://microsoft-news.com/your-surface- ... re-update/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dashiel: Jakou máš kapacitu baterky udávanou a aktuální?

Pro ostatní: Stává se vám, že když máte Surface ve spánku a připojíte nabíječku, tak začne hřát a občas i větrat? Ale podle mého to má na svědomí asi nějaká údržba OS, nebo aktivit...
Uživatelský avatar
dashiel
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 25, 2016 22:56
Zařízení: Microsoft Surface Pro 4 – 128 GB / Intel Core m3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od dashiel »

Paráda, jdu stahovat! :)

Ke kapacitě baterky jsem našel tohle v energy reportu (battery report mi kapacitu vůbec neukazuje):
  • Baterie:Informace o baterii
    ID baterie 56489DYNX910528
    Výrobce DYN
    Sériové číslo 56489
    Chemické složení LION
    Dlouhodobý 1
    Zatavená 0
    Počet cyklů 12
    Výrobní kapacita 38152
    Poslední úplné nabití 39570
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů