MS Surface Pro 4

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

MS Surface Pro 4

Příspěvek od AIKON »

Zajímalo by mne co říkáte na SurfaceBook je to dle mne lepší kousek HW než SP4 i když i ten je hezkej. V tomto segmentu do toho MS šlape.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Osobně bych raději šel do SB, ale už je to za finančním limitem :( resp. mi připadá příplatek 400€ za pevnou klávesnici a palec na displeji hodně...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

MS Surface Pro 4

Příspěvek od spellshaper »

SurfaceBook jedině v případě, že primárně toužíš po notebooku. SP4 je primárně perfektní tablet (stojánek a pero jsou naprosto geniální), který však i při svých naprosto minimálních rozměrech dokáže být více než slušným notebookem se vším všudy.
SurfaceBook je naopak hlavně notebook a samostatná tabletová část má několik nevýhod. Hlavně je to HW spojení s klávesnicí, kde oddělením přijdeš o část HW. Oddělení navíc nejde provést vždy, musí se předem softwarově iniciovat a někdy vznikají chyby, protože HW části v klávesnici nejsou moc dělané na plug and play (z principu).
Další nevýhodou je, že tabletové části chybí baterie, stojánek a podobné drobnosti, které z něj nedělají úplně pohodlný tablet. Ale třeba na kreslení to bude určitě ještě větší paráda než SP4 a je i lehčí.

Hodně tedy záleží na tom, na co plánuješ zařízení používat, v jakém režimu bude většinu času, jak důležitá je velikost a podobně.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

MS Surface Pro 4

Příspěvek od AIKON »

Tak já ho kupovat nechci odešel jsem od MS k Apple takže spíš koukám na MacBook Pro nebo iMac - na doma.
Jen se mi MS SB zalíbil a myslím, že je to pěkný kus HW a v tomto segmentu by se mohlo MS dařit - oproti současným Lumiím.
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Pokud by byl zájem, budu mít na prodej svůj Macbook Pro :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

MS Surface Pro 4

Příspěvek od imperator »

veigy píše:Osobně bych raději šel do SB, ale už je to za finančním limitem :( resp. mi připadá příplatek 400€ za pevnou klávesnici a palec na displeji hodně...
Tak s tou externou grafikou je takmer 2x vykonnejsi nez surface pro 4 - a da sa tam dat aj i7 a pod. takze skor by som povedal ze to nevyuzijes nez zeby tam bol priplatok neadekvatny...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Já mluvil o verzi i5 bez dGPU (kde je cena 989€ vs 1488€).... dGPU nepotřebuju, mam desktop... a do SP4 se dá dát také i7, CPU jsou v SB a SP4 stejné, liší se jen GPU...
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

MS Surface Pro 4

Příspěvek od AIKON »

Creysy díky, ale určitě novej.
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Tak už mi dorazil Surface....To zařízení je jednoduše parádní. Klavesnice mi silene vyhovuje. Krasne zpracovaný kus HW. Pokud bude v podobném duchu také Surface phone tak není o cem....Až se trochu rozkoukám, napášu více :)
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

MS Surface Pro 4

Příspěvek od AIKON »

Gratuluji ;) Jj Surface Phone by to po fiasku s 950/XL chtělo.
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

rád bych se zeptal majitelů SP4 jak jste na tom s vydrží na baterii? To je snad jediná věc, která mi štve....Dostávám se cca na 4 hodiny, což je sakra málo...
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

MS Surface Pro 4

Příspěvek od pdatomas »

Jo Creyzy, jsem na tom stejne, tak 4 hodiny, ted vysel asi dva dny zpatky neoficialni novej treiber na baterii. A pry je to mnohem lepsi. Chvilku ale pockam, jestli ho MS neimplementuje do oficialniho update, cca. 14 dni, jinak bych do toho sel bez MS podpory. U 4 hodin ztraci "mobilni" zarizeni skoro smysl
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Jsem hodně zmlsanej z macbooku, který neměl problém 9 hodin....Byl bych rád cca za těch 7 ale 4 je ro mě dost málo :(
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

MS Surface Pro 4

Příspěvek od P.J.Fry »

AIKON píše:Gratuluji ;)
Niesom si celkom istý či je k čomu gratulovať. Momentálne sa kúpa SP4 = kúpa predprodukčného vzorku.

Každopádne je fajn, že to niekto kúpil, môže podať reálne skúsenosti. Creyzy keď si Surface trochu osaháš a zoznámiš sa s ním poprosím ťa odpovede na tieto otázky http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 82#p381882" onclick="window.open(this.href);return false; (kľudne aj do súkromnej správy, aby sme to tu zbytočne nerozpisovali ale môžeš napísať aj sem, bude to potom pre viacerých.) A akú variantu si to vlastne kúpil?

Zariadenie sa mi páči, jeho kúpu mám v pláne ale beta testera MS robiť nechcem, ak mám dať za zariadenie 1500€, takže zatiaľ vyčkávam a zbieram informácie.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od AIKON »

Tak já ho taky nezvažuji a jdu do Macbooku nebo iPad + iMac , ale určitě je z nového Surface potěšen tak proč nepogratulovat. Vím, že ma 4 problémy ale i tak je to na jiné úrovni než nějaký Acer, Asus, Lenovo co kupuje většina lidí.
Creyzy
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: stř čer 20, 2012 9:33
Zařízení: iPhone 6s 64 GB, MacBook Pro 2015, Apple Watch

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Creyzy »

Urcite odpovim :)

O jakych 4 problemech vis? Me krome slabsi vydrze zatim nic nepotkalo...
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

MS Surface Pro 4

Příspěvek od koumes »

Paul Thurrott k Surfacebooku a Pro 4
photo_2016-01-22_22-29-55.jpg
(52.84 KiB) Staženo 18 x
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Tade »

Pokud se Creyzy pustíš do těch odpovědí, hoď to sem pak pro všechny ;-)
Richard Bláha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:33
Zařízení: Microsoft Lumia 950 - DT900

MS Surface Pro 4

Příspěvek od Richard Bláha »

Baterie tedy slabota? Přemýšlím o SP4 také, kdy se chystám přejít z top verze Lenova Ideapad Y580 s tím, že více nyní právě ocením mobilitu a hlavně výdrž. Očekávám právě alespoň 7-8 normální práce a přemýšlím mezi SP4 a Dell XPS 13. Víc mě láká Surface, ale se 4 hodinami výdrže opravdu ne :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MS Surface Pro 4

Příspěvek od veigy »

Ono co se týče výdrže se to strašně blbě posuzuje. Každý používá zařízení jinak atd. Já momentálně používám Elitebook 8470p (i5, Ivy Bridge) s velkou 80Wh baterkou a jsem zvyklý na 4 - 10h výdrže, podle toho, co dělám (10 hodin je to SD film, 4h je to větší zátěž typu virtualizace, nebo hry). Očekávám, že Surface v některých režimech vydrží déle, než můj současný, v některých méně (je to dáno jinou efektivitou procesorů). Obecně jsem smířený spíše s o kousek menší výdrží. Ale to je jen moje teorie. Nutno brát také v potaz, že SP4 s i5 má největší efektivitu. viz. http://www.lovemysurface.net/surface-pro-4-battery/" onclick="window.open(this.href);return false;

BTW Jaké navštěvujete fóra/stránky s tématikou o Surface?

PS: Už měním eura a tenhle týden objednávám i5 128GB! :)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů