Lenovo Miix 3 8"

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Oficiálně to jde pouze přes recovery, čistá instalace nejde...
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

A jak to potom zprovoznit ,když po instalaci win 10 tablet nejede a ani přes recovery se to nechce rozjed.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Přes zálohu recovery oddílu....
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od qwerty »

Oficialne sa Win 8 s Bingom neda stiahnut, MS to neumoznuje. Ak si si pokazil recovery (zrejme ano) tak bud poslat do servisu alebo skusit win10 este raz. Co znamena "nejede"?
yumm
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned srp 02, 2015 8:21
Zařízení: lenovo miix3

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od yumm »

Vidím, že s inštaláciou Windows10 sme si urobili asi veľké problémy a je nása naozaj dosť. Win10 funguje presne ako na normálnom PC t.j. pre tablet je nepoužiteľný. Predpokladal som, že systém pri inštalácii zistí, že sa jedná o tablet a prispôsobí sa alebo sa nenainštaluje. Nechápem prečo NEPODPORUJE dotykový displej,nejde otáčanie obrazovky,neukazuje stav batérie atd.
Vyskúšal som už X možností ako späť na Win8 - nič sa nepodarilo :cry: Je problematické vytvoriť UEFI boot disk,resp.v boot menu sa mi takéto USB nikdy neobjaví. Mám aj Windows8 with Bing image - to sa tiež nedarí nainštalovať. Tiež som stiahol obraz systému pre Acronis (je to na str.13) - toto sa javilo že by mohlo aj fungovať avšak Acronis vyžaduje restart po ktorom zase ten blbý tablet nabehne do windows 10. Nezbavíme sa toho ???
mdop
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: sob říj 28, 2006 9:47
Kontaktovat uživatele:

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od mdop »

V pripade ciste instalace Windows 10 staci nainstalovat ofiko balik ovladacu a vse opet bude fungovat.
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

Instaloval jsem win 10 s flashky , které jsem stáhl v noťasu pomocí MediaCreationTool ,protože na tabletu ten program nešel pustit. A tady byl asi ten problém , po instalaci nebyl tablet dotykový ,nešel zvuk ,bluetooth , prostě tam nybyla hromada ovladačů. Tak jsem odpojil flashku a zkusil jsem tovární nastavení z tabletu a to už nešlo.Už nevím co mám zkusit ,aby to šlo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Rvali ste tam W10 natvrdo, nebo pomocí "rezervovat Windows 10"? Lenovo sice nemá W10 ovladače, ale zkuste W8, třeba se alespoň něco rozběhá... To že nejde dotyk a spousta dalších věcí není ani v nejmenším chyba W10! Pokud nejsi schopen nabootovat z flešky, tak něco děláš blbě (třeba NTFS?), protože to normálně funguje...
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

yumm píše:Vidím, že s inštaláciou Windows10 sme si urobili asi veľké problémy a je nása naozaj dosť. Win10 funguje presne ako na normálnom PC t.j. pre tablet je nepoužiteľný. Predpokladal som, že systém pri inštalácii zistí, že sa jedná o tablet a prispôsobí sa alebo sa nenainštaluje. Nechápem prečo NEPODPORUJE dotykový displej,nejde otáčanie obrazovky,neukazuje stav batérie atd.
Vyskúšal som už X možností ako späť na Win8 - nič sa nepodarilo :cry: Je problematické vytvoriť UEFI boot disk,resp.v boot menu sa mi takéto USB nikdy neobjaví. Mám aj Windows8 with Bing image - to sa tiež nedarí nainštalovať. Tiež som stiahol obraz systému pre Acronis (je to na str.13) - toto sa javilo že by mohlo aj fungovať avšak Acronis vyžaduje restart po ktorom zase ten blbý tablet nabehne do windows 10. Nezbavíme sa toho ???
Tak tohle je pčesně můj problém .Též mám nepoužitelnou cihlu . Nemohl by jsi mi dát odkaz ,kde jsi stáhl Windows8 with Bing image, chtěl byc to zkusit ,jestli to nepůjde nainstalovat a nikde ro nemůžu najít na stažení .
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

veigy píše:Rvali ste tam W10 natvrdo, nebo pomocí "rezervovat Windows 10"? Lenovo sice nemá W10 ovladače, ale zkuste W8, třeba se alespoň něco rozběhá... To že nejde dotyk a spousta dalších věcí není ani v nejmenším chyba W10! Pokud nejsi schopen nabootovat z flešky, tak něco děláš blbě (třeba NTFS?), protože to normálně funguje...
Takže vše je moje blbost .Já nejdříve klasicky aktualizoval a vše bylo v pohodě .Jenže já VŮL nevěděl jak se zbavit win old a proto jsem potom udělal tovární nastavení,vše bylo v pohodě jen nešlo automatické otáčení obrazovky,jinak vše jelo v pohodě . Znova jsem jak idiot vyzkoušel instalaci z flashky a už bylo vše v prde**. Od té doby tablet nejede.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

A updatoval si přes MediaCreator, nebo přes windows update? Narvi tam ovladače na W8 a spousta věcí začne zase fungovat.... jen otáčení obrazovky trošku zlobí..
yumm
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned srp 02, 2015 8:21
Zařízení: lenovo miix3

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od yumm »

Windows with Bing - smazáno
UEFI USB som vyskúšal všetky možnosti - vytvoriť boot disk s Rufusom atd.....nič nefunguje (samozrejme FAT32) - nikdy ten usb proste v tom boot menu nevidím...Momentálne tam mám iba default + acronis loader ale ani ten nejde....vždy to naboootuje do Win10. Naivne som si myslel, že vrátiť sa k pôvodnému systému bude hračka.
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

Nezkoušel jsi prosím ten acronis botovat přímo z flashky a tam potom vybrat soubor obnovení ? Nemohu nic vyzkoušet ,protože jsem tablet dal u nás jednomu co dělá opravy pc aby se na to podíval ,neb jsem měl takového nerva ,že bych ten tablet rozdupal jak jsem byl nasraný .
yumm
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned srp 02, 2015 8:21
Zařízení: lenovo miix3

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od yumm »

Acronis sa normálne nainštaluje v tom Windows10, potom v pohode hned nájde ten recovery súbor (ten mám na USB) a začne obnovovať ale hned potom chce reštart systému a už v obnovovaní nepokračuje ale nabootuje zase do win10 a tak stále dokola :-(
Ten blbec proste nikdy nebootuje s USB flashky !
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

Jasně ,ale já mám například Acronis na cd a ten jde botovat přímo z cd nebo flashky ,nabotuje a vyberešsoubor na obovení . Nemyslím program který je nainstalovaný a v něm dáš obnovu ,je jasné ,že se restartuje a v botování pak nenaběhne. Chce to vyzkoušet dát btovat z flashky a pak vybrat soubor na obnovu .
yumm
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned srp 02, 2015 8:21
Zařízení: lenovo miix3

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od yumm »

skúsim aj toto.....každopádne prosím ak niekto príde na zaručený postup ako to funguje a ako preinštalovať späť pôvodný systém, dajte sem postup najlepšie krok za krokom, ak sa to podarí mne urobím to isté...dík
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Sandra »

Zaručený způsob je vytvořit si správně bootovací UEFI flashdisk a nebo vypálit instalační ISO na DVD (mě osobně se vytvořit UEFI flashdisk nepovedlo (možná to bude tím, že mám Mac, návody jsou ale takové dost divné), tak to prostě řeším přes DVD, na které vypálím stažené ISO a z toho přes UEFI normálně nabootuju).
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kesounam »

:-( Nevím proč ,ale pořád se mi nějak nedaří ten soubor stáhnout . Začne to stahovat ,ale pak se to zastaví na 9 % a dál se tomu nechce.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od qwerty »

Win10 na Miix3 funguje uplne bez problemov, aj cista instalacia, upgrade je treba iba kvoli aktivacii. Cista instalacia: Treba mat pripojenu flashku s ISO, klavesnicu a mys cez USB OTG s HUBom, nabootovat z flesky a nainstalovat normalne Win (je mozne vsetky povodne oddiely na disku vymazat, lebo recovery W8.1 po instalacii uz aj tak fungovat nebude) a potom nainstalovat vsetky ovladace pre Miix z webu Lenova. Po restarte uz vsetko ppjde. Po tejto cistej instalacii zostane vyse 19 GB volneho miesta.
yumm
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned srp 02, 2015 8:21
Zařízení: lenovo miix3

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od yumm »

Asi skúsim teda radšej nejako oživiť ten Windows 10. Vytvoril som aj flashku s boot Acronis ale samozrejme ani tú v boot menu nevidím takže už to asi vzdám....ešte skúsim upgradovať samotný Bios a to bude posledný pokus...
Takže takto: u mňa vyriešené - naozaj stačí stiahnúť zo stránky lenovo drivery a všetko potom funguje tak ako má....Tým pádom nemám dôvod vracať sa k Windows 8
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů