Lenovo Miix 3 8"

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Sandra »

Máš pravdu veigy, ale to mu teď nepomůže.

Longerski: podívej se na googlu na iso Windows 8/8.1 with Bing a až ho najdeš a stáhneš, udělej si bootovací flashdisk (návodů je na googlu taky hromada). Bohužel tě zklamu, ale z paměťové karty na 99.9% nenabootuješ, mě ji třeba instalátor Windows 8.1 ani nevidí. Takže nejjednodušší bude prostě čistá instalace. Držím palce, ať to iso najdeš, není to prý nic jednoduchého. Mimochodem, klidně bez anglické, češtinu si doinstaluješ. Ale potřebuješ Windows with Bing, instalačka přes UEFI si vytáhne licenční číslo právě z UEFI a budeš to mít aktivované, jiná verze se ti neaktivuje.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od kllr007 »

Ak máte záujem mám torrent file pre Windows 8.1 With Bing ENG (SK/CZ sa da stiahnut po instalacii z Update). Plne funkcne, otesotvane, natiahne si automaticky key z uefi a aktivuje sa.

Zalezi ci to tu nieje proti pravidlám.
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Ok, posli klidne do sz. Diky
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Ale stejně se bez USB OTG neobejdeš a asi ještě USB Hub... Budeš potřebovat flešku a myš nejspíš...
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Ok, to by nemel byt problem. Mam to vsechno.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Sandra »

Myš nebo klávesnici, ideálně obojí, protože během instalace nefunguje dotyk...
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Tak se mi povedlo nainstalovat 10ky. 8.1 with bing jeste stahuju. Ted by asi uz nebyl problem obnovit zalohu z bitove kopie, kterou jsem si zazalohoval hned po koupi tabletu.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Sandra »

Asi by bylo rozumné obnovit originální systém a na desítky počkat, až budou finální. S tablety evidentně mají Windows 10 různé problémy, na žádném však nefungují spolehlivě.
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Pockam jeste, az se mi tablet upgraduje na nejposlednejsi verzi a uvidim, jestli se vratim zpet. Jinak diky vsem, co me popostouchli.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od qwerty »

ak myslis update Win10 z 10041 na 10049, tak po ukonceni este spusti cistenie disku a daj cistit aj systemove subory, potom vyber odstranenie starej instalacie systemu, ziskas tym niekolko GB.

Co sa tyka toho 'Bingu', podarilo sa mi najst to spravne iso. Ako je to s oficialnostou jeho instalacie neviem, ale verim MS, kedze system sa mi normalne aktivoval, tak by to malo byt OK :)
Samozrejme na recovery takehoto systemu v buducnosti bude pytat tu flashku, kedze recovery partition uz nebude v tablete...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Mám k tomu jen dvě poznámky:

1. Pokud dáš vyčištění disku, získáš tím dost prostoru, ale zároveň se připravíš o možnost vrátit se k předchozí verzi win.

2. K tomu bingu: On se ti aktivuje automaticky podle klíče uloženému v UEFI. Bohužel tím, že MS neuvolnil ISO třeba na MSDN, tak absolutně nemáš tušení, co za bordel se skrývá v instalačce naleznuté někde na torrentu...

Ještě jsem dneska našel v PC kompletní zálohu disku v tabletu, co jsem si vytvořil přes Acronis... Bohužel tam je nainstalovaný Win s mým MS účtem, tak bych to nerad šířil :( Ale jestli jsi v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti od Ústí, tak s tím můžeme něco vymyslet osobně....
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od qwerty »

1. cistenie iba zmaze subory instalacie 10041 buildu, cize adresar Windows.old. V jeho pripade, (aj v mojom) je to uz jedno, kedze sme si original 8.1 system pokazili. Neda sa ani vratit instalaciu ani spravit recovery. Zalohu som v originali spravil, ale mi moc nepomoze, lebo desina porusila boot oddiel takze mi ju pri recovery nevie najst. Musel by som mat zalohu celeho disku(vsetkych4 partitions) co tam boli. A na to som nenasiel soft ci rescue cd, ktory vie nabootovat na EFI a zalohuje aj obnovi tieto particie. Problem je v tom EFI.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Acronis umí EFI... Nejlepší je si na tabletu ve W8 nechat udělat recovery flešku, zabere to asi 4GB a pomocí ní se umí tablet vrátit komplet do továrního nastavení...

Vrátit se k předchozí verzi win sem myslel k předchozímu buildu, kuli kterému tam ty soubory zůstávají...
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Když jsem po koupi tabletu dělal zálohu bitové kopie systému, měl jsem tam na výběr k záloze asi jen 3 oddíly a ne 4 a ty jsem tedy zazálohoval. Ale jistej si stopro nejsem. Jsem tedy nahranej?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Bitová kopie je nešťastné řešení, mnohem lepší je zvolit v ovládacích panelech "Vytvořit jednotku pro obnovení", která ti právě nahraje celou recovery partition na flešku a můžeš to pomocí flešky komplet obnovit do továru... Ale ať se vyjádří k bitové kopii ještě někdo jiný, zas tolik tomu nerozumím ;)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od qwerty »

veigy: presne toto som urobil, jednotku pre obnovenie, ale kedze Win10 prepise prvy iddiel, kde su bootovacie subory a jeho subory asi nie su kompatibilne s Win8, tak je mi zaloha nanic. Myslim, ze som nieco ako Acronis skusal, ale nenabootovalo to. Nevadi, este nejaky cas na desine zostanem, posielat sa mi to do servisu nechce a prinajhorsom tam nainstalujem toho 'Binga'.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Jestli máš jednotku pro obnovení, tak si v pohodě ;) stačí dát obnovit systém a strčit tomu tu flešku.... Ten oddíl je nahraný na tý flešce a umí si celý disk zformátovat a udělat tam všechno znovu.. sám sem to takhle dělal a byl jsem překvapený, že to dobře fungovalo :)
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Qwerty: jak presne jsi delal bootovatelnou flashku s win 8.1 with bing. Me ji nechce a nechce tablet nacist. Pokud ale vytvorim bootovatelnou flashku s win 10, nabootuje z ni v pohode.
Edit: uz mi bootuje
Longerski
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:42

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od Longerski »

Tak 8.1 with bing nainstalovan. Nejde mi bohuzel vyvolat zaloha z bitove kopie. Nastroj pro obnoveni prohleda flashku, ale zalohu bitove kopie vubec nevidi...:-(
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenovo Miix 3 8"

Příspěvek od veigy »

Tak mas teda bitovou kopii, nebo disk pro obnovu? Trošku tady pleteš páté pres deváté...
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů