Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

V pátek mi přišel po měsíci objednaný Chuwi Vi8 a tak několik postřehů. Tablet byl zdaněn částkou 578,- Kč + služby celní deklarace 192,- Kč, takže celkem jsem zaplatil za dovozní poplatky 770,- Kč :-(. Jinak k vlastnímu tabletu: Přišel podle požadavku s nastavenou češtinou, protože konfigurovat lokalizaci z rozsypaného čaje jsem si netroufl. Čeština však byla pouze částečná, některé položky se zobrazovaly i v čínštině. Po celkové změně jazykového nastavení je již kompletně "český", na čínštinu jsem nikde nenarazil. Všechno funguje jak má, tablet je velice svižný, žádné lagování či "přemýšlení" jak na mém druhém androidím tabletu. Vše je zcela plynulé bez zádrhelu. Hned jsem se přihlásil k účtu Microsoft a využil na OneDrive cloudu bezplatný prostor 15 Gb. Jediná věc mi dělá trochu starosti a to je baterie. Už dvakrát jsem ji nabíjel (nebyla však vybitá úplně, neb na cca 20-30%) a nabila se na 99%. Při nabíjení svítí červená kontrolka, po nabití zhasla. Člověk by si myslel, že by se měla rozsvítit zelená, ale v tomto případě zhasla. Po zhasnutí tj. asi nabití ukázala zmíněných 99% i když jsem ji v zásuvce nechal déle. Zarazilo mně také, že když jsem při nabíjení měl zapnuté wifi a současně bluetooth, ukázala baterie po cca půlhodině 97%, což je zvláštní, když měla externí napájení. No uvidím další dny.
Zatím jsem nainstaloval nějaké drobné programy jak z Windows store (paráda, akorát nevím jestli jde instalovat na kartu) ,tak i normálně z webu (lze běžně instalovat samozřejmě i na kartu). Tolik několik postřehů k další diskuzi, případné otázky zkusím odpovědět.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

To si měl přes DHL nebo poštu? Pokud přes poštu, musel si posílat plnou moc? Budu objednávat přes nizozemskou poštu, ale mám zatim zkušenosti jen s DHL.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Čínská pošta a Česká pošta. Plnou moc jsem jim posílal kdysi dávno. Chtěli jen doklad o skutečné ceně. Číňan napsal cenu 65 USD. Tak jsem udělal printscreen objednávky a poslal jim to. Myslím, že přes DHL je cena víceméně porovnatelná ale nesrovnatelně rychlejší dodání. Příště bych to objednal přes DHL.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Opravdu myslíš že by to vyšlo stejně? Mě při výpočtu vychází, že DHL je o cca 1000kc dražší. Musí se zde platit vyšší DPH, cena za dopravu a poplatek za čelní řízení. To mi přijde jako razantní rozdíl.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

no dneska me prisel email od dhl ze musim doplatit 260 kc dph plus 490 kc tu jejich dhl zarukuk takze celkem 750 kc doplacim plus jsem zaplatil 18 dolaru za prevoz dhl.. takze celkem cca 1100-1200 kc celkem (ono je samozrejme ted dolar asi 24 ale i tak je to drazsi ale zase si radeji priplatim a mam to rychleji)
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Tak uz ho mam...vypada dobre, zatim testuji jen chvili, samozrejme je to atom takze clovek musi pocitat s troskou zdrovani, ale funguje dobre. Klavesnice je super sice stoji skoro stejne jako tablet ale jako komplet je to good. USB myska funguje dobre, ale musim si poridit jednu pres BT a bude to pecka. Jako za 100 dolaru jednoznacne super tablet, skoda tech dalsich poplaku 8-)

Dokonce me i nalepili ochranou folii...proste super servis
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

gorby:
Po prvním spuštění je k dokončení instalace na výběr krom "dvojí" čínštiny i angličtina. Stejně tě to čeká, pokud budeš muset udělat komplet novou instalaci (Obnovu systému).
S tou baterkou (99%, ad.) mám to samé. Takže fakt buď jsou nepovedené baterky nebo nabíječky (tipuju baterku, jinou nabíječku zatím pořád nemám).
Dnes jsem tam vrazil 32GB kartu (za 400 peněz, víc se mi do toho vrážet nechce), kopírování z tabletu na kartu - 26MB/s, to je slušná rychlost. Instalaci aplikací z Metra na kartu jsem nezkoušel, ale zatím na to na fórech nepřišli...

cottage:
Pokud to máš přes nizozemskou poštu, tak tě to bude stát úplně stejně jako gorbyho (od nizozemské to přebere Česká). Dej pak vědět, jak dlouho to přesně trvalo, četl jsem na nizozemskou poštu rozporuplné reakce - většinou lidi nadávají, ale pár jich i chválí... :)

Her Mister:
Já platil u DHL doplatek 500Kč plus 110Kč poštovné (tehdy byl doláč ještě za přijatelných 22 peněz). Takže rozdíl je teď 250Kč u poplatku (plus DPH samozřejmě) - poštovné si každý prodejce účtuje jiné, přestože je ta pořád ta samá DHL - jde najít tenhle tablet s poštovným přes DHL za 5USD, ale i za 20USD.
Bohužel to není tablet za 100USD, ale přišel tě na celkem 3555Kč (plus mínus 10Kč). Za 3,5 litru měli v akci v Electroworldu tablet od Aceru (stejný procesor, 1GB RAM, 32GB ROM, 4800 mAh baterka, navíc HDMI), výhodu to mělo ve 2-leté záruce, nevýhodu v 1GB RAM (prý to ale není poznat).

Mimochodem, říkám si, při problémech s rychlejším vybíjením u těchhle "typů" tabletů - jestli není lepší je úplně vypínat, když startují do 10-ti sekund., myslím na delší dobu, když "se ví," že se na něm nebude nic dělat (přes oběd, přes noc, atd.). Máte na to někdo nějaký názor?
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Objednal jsem nakonec přes DHL s deklaraci na 50 dolarů. Tak uvidíme. Jo a byl to teclast x80h u Ele teamu z aliexpress.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

cottage55 píše:Jo a byl to teclast x80h
To mě zajímá. Hlavně jestli to není ten sám tablet, dělaný na stejné lince, jen v bílé barvě a dual bootem (má navíc jen HDMI, jinak je to papírově totožné). Zajímá mě hlavně ta baterka - jak se bude chovat ve Windows a jak v Androidu. Doufám, že se pak podělíš o zážitky. :)

Já jsem i přes tu baterku (problémy s ní se pořád ještě můžou vyřešit) s Čuvíkem spokojený. :)
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Dám určitě vědět, ve skutečnosti je to tak, že pro sebe jsem vzal pipo w2f a pro kámoše tu teclast x80h s Windows bez dual bootu.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jinak teda me se normalne nabil na 100 procent jen teda kdyz jsem s nim zacal pracovat a instalovat tak i kdyz byl pripojenej tak klesla baterka na 99 procent...
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Nový poznatek: bez problému jsem připojil externí 250Gb harddisk, takže sbohem drahé microSd a flash disky. A přitom za cca 0,5 hod. žádný významný pokles baterie. :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Jj, s 2,5" (nebo menšími) disky (asi ne více než 5400rpm) by neměl být problém. Ostatní už nemusí utáhnout. Z hlediska výdrže baterie je samozřejmě lepší provozovat nemechanické úložiště, tedy SSD.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Tak jsem zkusil jinou nabíječku.
Začal jsem nabíjet při 5% (tablet byl zapnutý, displej vypnutý), po 3,5 hod. je tam 40%... :-(
Takže holt smůla na kus, co se týče nabíjení (co jsem se dočetl na fórech vč. tohohle, že problém s baterkou nikdo neměl).
Ale zase tolik mi to nevadí. Tablet plní to, co jsem od něho čekal, v některých věcech mě nadchnul (wifi je neuvěřitelně citlivá).

Na Aliexpress se dá koupit už za 97,70 USD, takže i při dnešním kurzu (s dopravou zdarma) se dostane případný zájemce na cenu okolo 3.100Kč (je v tom samozřejmě i 21% DPH a 190Kč poplatek poště).
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Nevíte jak připojit Chuwi Vi8 k PC aby byl tablet vidět jako další disková jednotka? Rád bych na jeho kartu zkopíroval nějaké věci z PC. Nechci microsd kartu vytahovat z tabletu a vkládat do počítače, protože to pak nějak zlobilo a pc ji pořád chce formátovat. Když jej připojím, tak se tablet začne nabíjet, ale vůbec se v počítači nezobrazí.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Co nasdílet jako diskovou jednotku po síti? To by bylo pohodlnější, než se dělat s kabelem. Bylo by tam potřeba asi speciálních ovladačů, co by režim USB slave podporovaly.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

gordy:
Je to nejspíš jak s notebookem, ten taky klasicky USB kabelem nepřipojíš.
Ale myslím, že by to mohlo jít přes ten krátký OTG káblík, jen si musíš pořídit propojovací USB kabel samec-samec (USB 2.0 A-A), např.: http://www.tsbohemia.cz/kabel-usb-typ-a ... 15082.html" onclick="window.open(this.href);return false;
V review Aceru Iconia W4 píšou (má podobné parametry jako Čuvík), že se s PC propojit přes USB dá...

edit:
Máš pravdu, tslany, ještě jsem trošku gůglil - nedá se připojit tablet k PC přes USB. :-(
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Ale co by přes ten kabel proudilo? Stejně nic, ten systém s tím prostě nepočítá. Neví, co má přimountovat, vlastně ani neví, že má něco mountovat. Ten Acer, pokud to vážně umí, to musí mít nějak ošéfované vlastním SW či ovladači.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

gorby: Chlapče, to jsou základní znalosti technologi, PC je USB Master (pán) zařízení, věci jako myš, klávesnice nebo tablety nePC jsou USB Slave (otroci). Nelze propojovat pána s pánem, otroka s otokem. Tak jsou udělané i konektory, pán má velký USB, otrok malý, je tak dělaná i kabeláž, není (běžně) dostupný USB kabel velký-velký, malý-malý.
Pravda, jsou zde pak témata USB Host/OTG nebo ta podivnost, kterou poslal Jazzie69, kterou si prostě nedovedu představit, kam a proč zapojit:) Ale základy jsou jasně daný.
Ty máš nápad propojit PC-PC, tedy pán-pán, nee.
Ale je tu zase ale, existuje kabel USB pán-pán, který by ti obstaral komunikaci, ale má v sobě nějaké čipy, stojí nějaká kila. Takhle lajcky mi přijde, že má v sobě síťovou kartu, tedy se kabel přes USB postará o peer-to-peer připojení, dostáváme se k tématu viz tslany, sdílení disků. Ale to je jen můj odhad, nad tím kabelem jsem se osobně nikdy nijak nepozastavil-nepotřeboval. Faktem je, že se nějakou technologií kdysi chlubilo myslím MSI u základních desek?
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

uni:
Napadl mě ten, podle toho, co jsi napsal, nesmysl, když jsem si přečetl, co se o OTG píše, např.: "OTG je normativní specifikace prvně použitá v roce 2001, která umožňuje zařízení s USB komunikovat jako hostitelské zařízení pro USB přístroje, jako paměť USB flash disk, atd. Použití USB OTG ale dovoluje přepnout se do opačného uspořádání, do role hostujícího klienta pro jiné hostitelské zařízení, např. počítač... USB On-The-Go tedy zavádí koncept přístroje, které může plnit obě role komunikace, jde o duální zařízení, tzv. DRD (Dual-Role Device), tj. může hrát jak roli pána (master), tak roli sluhy (slave)." - zkrácený výňatek z Wikipedie.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů