Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

http://www.aliexpress.com/item/CHUWI-VI ... 75377.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No oni k tomu nabizeji nejakou bt klavesnici s obalem na tablet to se me libi na nuxusu 7 jsem mel neco podobneho za par ecek z ebay a funguje to porad skvele.

No podle recenzi tady to vypda na dobrou koupi, akorat skoda toho dolaru ted jak je skoro 24 kc, ale asi si to objednam - jediny negativum je to cekani :) :-( :roll:

EDIT: Objednano dhl (doruceni 5-10 dni) me teda vychazi na 18 dolaru plus nejaky centy a celkem vcetne bt klavesnice a dhl 140 dolaru. Tak uvidim jeste o kolik me stahnou celnici :tlem:
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Ta klávesnice s obalem mě taky zaujala, ale nepřišla mi levná a taky mám tu svoji, přece jen se na ní určitě líp píše, než na klávesnici, která je stejně velká jak 8" tablet (ta moje je větší, má 28cm), navíc mě baví psát na na displeji na té dotykové (je to samozřejmě o dost pomalejší, ale jak říkám, baví mě to).

K tomu nabíjení - ještě mě napadlo zkusit jiný adaptér, budu mít půjčený kvalitní, se stejnými parametry. Mám špatné zkušenosti nejen s nabíječkama s Číny, ale hlavně s těma koncovkama do české zásuvky. K mobilu, co jsem měl, ta koncovka byla špatná, musel jsem si objednat novou (objednal jsem si radši 2, z toho jedna taky blbnula, měla špatný kontakt).
Původně jsem totiž tu koncovku na nabíječku tabletu nemohl vůbec nasadit, musel jsem ty kolíky maličko "odtlačit" od sebe, aby tam ta koncovka šla narvat.

cottage55:
U těch čínských značek (pokud to není naprosto neznámá nová firma) bych se toho zase u tabletů s W8 nebál. Tam je daný hardware, narozdíl od tabletů s Androidem, kde záleží nejenom na hardwaru, ale i na tom, jak si výrobce poradí s danou verzí Androidu. Měl jsem (než jsem ho dal bratrovi) Pipo M9 Pro, nadupaný tablet, v té době první s rozlišením 1920x1200, 2GB RAM a Androidem 4.4. Ale ten Android 4.4 byl tak špatný (ani aktualizace, kreré Pipo vydávalo každý měsíc a půl, nepomohly), každý, kdo ho měl, se vracel k 4.2, se kterou to šlapalo bezvadně (ale taky ne se všema verzema, které Pipo uvolnilo).
U všech recenzí na čínské 8" tablety s W8/8.1 uvádějí, že šlapou bezvadně.
Teď už jenom, aby se mi tak rychle nevybíjela ta poblbaná baterka... :)
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

S tím souhlasím, měl jsem v ruce Ondu v975m a parametry super, jenže optimalizace androidu katastrofa. Trochu to vyřešila neoficiální romka, ale i tak to bylo na nic.

Proto bych radši ty Windows, tam se nemusím bát, že by byl po softwarové stránce problém (možná až na ovladače).
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jazzie69:

No levna neni, ale chtel jsem neco co bude k tomu tabletu pasovat a muzu to nosit jako notas. Je pravda ze na N7 jsem poridil za par ecek z ciny a je uplne v pohode, vcetne toho ze poslouzi jako obal kdyz ji zacvaknu pres diplej (opravdu super napad viz tady http://shop.brando.com/Google-Nexus-7-A ... 4d004.html" onclick="window.open(this.href);return false; - ja teda platil asi 4-5 dolaru bo tak nejak nechapu techle 30 :roll: )skoda ze neni nic podobnyho na jiny tablety a za podobny penize :???:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Jazzie69: eMMC není žádný předchůdce SSD, oboje jsou flash úložiště a oboje jsou aktuální, dané svým zaměřením.
a) eMMC je pomalejší než SSD (jakkoli připojené), a to až značně, zvláště ve vícenásobném přístupu (např. aktualizace systému, atd.) nebo náhodný zápis, rozdíl v řádu. A to se více méně bavíme o SATA připojení, PCIE (typicky Apple počítače), apod. už je vůbec mimo srovnatelné hodnoty. Ale máš pravdu, co poznávat na 16-32GB disku, kde je systém rád, že vůbec jede (resp. ani to prakticky ne, 16GB).
b) Relativně mnohem závažnější je pak ale chování řadiče jako takového. Např. hlídání, aby nedocházelo k opakovanému zápisu do stejných buněk (mají omezený počet, u levných tabletů si s kvalitou čipů pak moc hlavu lámat obzvláště nebudou). eMMC nic, SSD běžná funkce, ovlivní životnost. Pak tu máme např. skutečné smazání a jen označení, že je k smazání. Opět, eMMC nic (resp. musí se starat OS, předpokládám, že se Windows běžně (a správně) spoléhají na řadiče), SSD běžná funkce. Ovlivní výkon.
A můžeme pokračovat dalšími technologiemi.
Jinými slovy, eMMC je určen k malé zátěži (mobily, empétrojky, apod.), rozhodně ne jako systémový disk pro Windows, to je strašná prasárna.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

uni:
Vidím, že jsem si to pořádně o eMMC nepřečetl, byl to takový krátký článeček. Taky vidím, že to s tou mojí angličtinou jde od desíti k pěti (o těch testech jsem to fakt pochopil tak, že tam velké rozdíly nebyly). Takže díky za vyčerpávající informace, trochu mi to sice zkazilo náladu :) , ale aspoň vím, jak na tom ten můj zázrak je. Teď už jen doufat, že to pár měsíců vydrží, než mě nadchne jiná hovadinka... :)
Mimochodem, i Acer u svých levných modelů (Iconia Tab 8 W, který Electroworld prodával nedávno za 3,5 tis.) eMMC používá, to mě taky trochu zmátlo.

Tímto se omlouvám za zkreslující informace.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Ano, to je ten problém, dnes se PC kupují na měsíce, strašidelný.... Více méně u jakéhokoli Atom přístroje (tablet) máš eMMC šlačku, i u Lenovo ThinkPadu nedávno bratru za 20k. To je normálně na žalobu. Ale dobře, tam se můžou vymlouvat na prostor. Ale u nettopů, HTPC, NB apod. je to už jen a pouze o odírání chudáka neznalého zákazníka.
Ale proboha netvrdit, eMMC=SSD. To jen v marketingových žvástech a u mizerných prodejců, resp. jejich produkťáků.
EDIT: Aha, tak Lenovo si klidně i nyní řekne přes 20k za zařízení s eMMC, proboha...
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

uni píše:Ale proboha netvrdit, eMMC=SSD. To jen v marketingových žvástech a u mizerných prodejců, resp. jejich produkťáků.
Slibuju, že už se to nestane. :) Jak jsi to popsal, co všechno eMMC je a není, se ani nedivím, že tě to rozčílilo. A co teprve nás, kteří tuhle hračku už vlastní. Mimochodem, ve specifikacích jednotlivých prodejců např. na Aliexpress to v drtivé většině ani není, jestli je to eMMC nebo SSD. Anebo je tam uvedené SSD a vyklube se z toho eMMC...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Já bych se toho zase tolik nebál, když ti to funguje. Surface RT taky používal eMMC a normálně to fungovalo. Asi bude záležet na výrobci, ale v podstatě jen ty nejdražší tablety mají SSD.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

uni píše:Ale proboha netvrdit, eMMC=SSD. To jen v marketingových žvástech a u mizerných prodejců, resp. jejich produkťáků.
Tak co to je? Točící se HDD? Nebo co? Auto na CNG tedy není benzínové auto? Nějak nechápu, co by to mělo být, když se jedná o úložiště, disk bez pohyblivých částí, jinými slovy Solid State Drive, neboli SSD.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

spellshaper: Tak samozřejmě že to funguje. Ještě aby to prodávali jako nefunkční princip proboha:-) Ale to neznamená, že je to ideální nebo dokonce dobré řešení.
tslany: Nechceš po mě, abych tady dělal přednášku o vyžití flash pamětí (SSD, eMMC, karty, RAM, ROM,...) a jejich principech, ze ne:-) Každopádně, SSD je jedna z několika možností, jak využít flash paměti, ale to neznamená, že vše je SSD. To je jako že všecky Jacuzzi jsou výřivky, ale ne všechny výřivky nejsou Jacuzzi, umím to převést i na palce a prsty:-)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Myslel jsem to spíš tak, že i s tím eMMC to bylo rychlostně použitelné a ani žádnou chybu jsem tam nezaznamenal. SSD je jistě lepší, ale do levnějších NB se taky dávají 5200 HD a ne SSD, je to prostě moc drahé.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

uni: eMMC jsou typem disku (konkrétně zde jeden šváb obsahující flash paměť a MMC řadič), zatímco SSD kategorií. Solid State Drive. Neboli disk bez pohyblivých součástí. Obsahuje eMMC pohyblivé součásti? Ne. Vidí jej Windows jako disk? Ano. Pak tedy do té kategorie patří. Když už si chceš hrát se slovíčky teda :) Tebou tzv. flash paměti jsou např. EEPROM, zatímco eMMC je embedded MMC (viz výše). Karty, nejspíš paměťové, jsou opět jakousi kategorií, které v sobě obsahují mnoho konkrétních typů s vlastním dělením. RAM je zkratka pro paměť s náhodným přístupem, nevím, co to dělá mezi flash paměťmi :-) a ROM značí paměť pouze pro čtení, tedy sem také žádná "flash" nepatří. Toto se tuším probírá v druháku nebo třeťáku na SŠ, nejen na IT ale prý i na elektro oborech :)
mSATA podle tebe patří pod SSD, či nikoliv?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

spellshaper: Už se to probíralo několikrát, ani na krámě není zas tak velký rozdíl mezi HDD a SSD, natož při výrobě. Je to jen a pouze marketing, cpát lidem do hlavy, že potřebují velký disk a ne rychlý. Číslo GB prodává. A chovávat si SSD až do drahých modelů.
tslany: Flash paměť je typ paměti, může to být i EEPROM, to nic nemění na tom, že eMMC není SSD, nevím co více pro to udělat:) Pam. kartu také systém vidí jako disk a pozor, není to opět SSD. Atd. atd. SSD je zkrátka jedno z využití flash pamětí.
Falsh je překlopná paměť a je jen na dané technologii, zda je stav buňky trvalý (eMMC, SSD, pam. karty) nebo nebo dočasný (RAM, VRAM, cache na HDD).
To je jako by jsi tvrdil, že stačí, aby bylo u věci uvedeno "Optická mechanika-ANO" a hotovo. Vše je přeci stejné, optická technologie. To že ses nedozvěděl, CD, DVD, SACD, BD je přeci jedno, je to stejné.
mSATA je konektor. To se fakt bavíme na této úrovni?
Ale jsme poněkud mimo téma....
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Spíš než problém nand paměti by bylo fajn vyřešit jak se to má s baterkou. Pořád stále váhám mezi tím chuwi a pipo w2f.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

No ja prave vlastnim toshibu ac100 s toudle pameti tak se ptam, jelykoz u ni vim ze je to problem :-(
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

cootage55:
Zatím jsem na obnovu systému neměl čas, ale snad to bude dnes nebo zítra. Takže dám co nejdřív vědět.

Akorát je trochu smůla pro ty, kteří o nějakém takovém tabletu uvažují, že tak klesla koruna, teď je dolar za 24Kč...
Nedávno jsem kupoval za stovku (USD) pro kamaráda telefon, kdy byl dolar za dvacku, teď si chtěl sám objednat ještě
jeden a divil se, že je to o 400Kč dražší...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

uni: Vidíš to, mSATA je připojení typicky solid state disku k PC (konkrétně kombinace konektoru a SATA interface), stejně jako eMMC (který, z důvodu pájení na desku, konektor nepotřebuje, a stačí mu jen MMC interface). Jenže mluvit o tom, že eMMC nepatří do kategorie SSD, je jako kdyby existovaly optické disky (CD, BD, DVD), a vedle toho existovalo např. DVD-RAM. Že bude jednočipé řešení eMMC pomalejší, než standartní kombinace SATA řadič + SLC čipy, a nebude mít tolik fičůr, o tom nikdo nepochybuje, ale prohlášení, že eMMC nepatří pod SSD, to jsem doteď nepochopil :)
jirxu
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte zář 20, 2011 9:58
Zařízení: Lumia 925, Dell Venue 8 pro

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od jirxu »

jinak do biosu by ses měl dostat podržením power buttonu + volume up...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Mohl bych poprosit odfotit, co je v tom BIOSu všechno na výběr za možnosti?
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů