Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Mám takový drobný problém. Pořídil jsem si značkovou 64GB microSD kartu. Po vložení do Vi8 se zobrazí a ukáže správnou kapacitu. V PC přes adapter na ni uložím videa, software, e-knihy apod. Vše se zdá v pořádku. Po vložení takto cca ze 70% zaplněné karty do tabletu se "ztratí" obsah některých adresářů, a většinu filmů nelze přehrát i když v PC byly bez vady. Problém přetrvává o po naformátování v Chuwi a opětovném naládování soubory. Stejný problém byl i s jinou 64GB kartou. Musí být nějak speciálně formátována?. Je naformátována na 62,4GB, exFAT a vel.alokační jednotky 128 kB - dle nabídky formátování. 32GB karta je OK.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Nebyla to karta z druhé ruky, nebo z aukra, nebo z číny? Pokud ano, tak se není o čem bavit.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Ne, byla koupena v česku. A je zajímavé, že totéž dělala druhá karta také koupená zde přes internet. A tak jsem ji ve 14ti denní lhůtě vrátil.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Jenže PC nemá USB Host/OTG, je sám o sobě Master. Zde definice Host/OTG nemá žádnou platnost. Slave zařízení pak mohou podporovat Host/OTG a pokud chápu, běžně se přepínají do role Master ""Master", přijde mi to jako nešťastná formulace" (připojíš do nich flashdisk) tak do role Slave (připojíš to do PC).
Problém je, že populace v rámci své technologické degenerace přestává vnímat pojem "PC" a co se za tím technicky skrývá.
Tedy pro jistotu, Chuwi Vi8 je PC/Master. Kdyby na tom HW byl hozený Android, je z něj Slave, nj, je to bordel.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

uni:
No a mě to právě, co tam psali, zmátlo - pochopil jsem tu definici tak, že se díky OTG dá z tabletu "udělat" slave"...
Nijak detailně jsem po tom nepátral, takže když jsem pak četl, co jsi k tomu napsal, i jako laikovi mi došlo, že to nepůjde.

gorby:
Mám tam SDHC kartu formátovanou ve FAT32, stejně je formátovaná vnitřní eMMC. Proč exFAT? Zkus kartu zformátovat ve FAT32 nebo v NTFS (jestli chceš používat větší soubory než 4GB).
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Teď se mi stala taková věc.
Použil jsem v práci k tabletu USB Ethernet adaptér (konkrétně Axago ADE-X1), který mám půjčený. Oproti Edimaxu EU-4208 se musí doinstalovat ovladače, ale Axago má full duplex (Edimax half duplex, rozdíl v rychlosti jsem nezaznamenal) a je o 80Kč levnější.
Připojil jsem se v tabletu v Total Commanderu k NASu, co mám doma (kopíroval jsem do NASu 1GB soubor, frčelo to hezky - cca 3,5 MB/s), ale po cca minutě se najednou tablet úplně vypnul. Baterka byla v té době na nějakých 36%, takže tou to být nemohlo. Zkoušel jsem pak tablet zapnout a nic. Odpojil jsem adaptér, pořád to nešlo. Zapojil jsem tablet do sítě, kontrolka nabíjení svítila, ale tablet nešel zapnout.
Až po cca 5-ti minutách, když jsem to zkusil, se tablet zapnul. V Metru byly vidět jen barevné dlaždice, bez popisu a "obrázků", desktop byl v pořádku. Po nějaké době "naskákaly" i popisy a "obrázky" dlaždic v Metru a teď už všechno funguje jak předtím...
Ten adaptér používám už třetí den a nebyl s ním žádný problém...
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Jinak, co se týče pouzdra - vyzkoušel jsem neoprenový obal na 7" tablety a šel natáhnout docela dobře. Takže pokud nepotřebujete polohovací pouzdro, ale jen ochránit tablet, dá se neoprenový obal na 7" použít (na 8" tablety 16:10 jsem neoprenový obal nikde neviděl).
doncek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 07, 2015 15:03
Zařízení: S4 + NEO2 + Chuwi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od doncek »

No tak, přidám taky pár řádku...

koupeno na aliexpresu za 99 dolaru + 17 dolaru klávesnice ( myslel jsem si, že to bude ta bluetooth, ale bohužel takové to pouzdro s klávesnici na kabel - trochu ojeb, když se dá koupit za cca 250-300kč tady v čr)

pošta byla nějaká ta Nizozemská(mě vždycky posílali přes tu Chinese post), do čr dorazil hned, bohužel balík trávil neuvěřitelně dlouho na celním úřadě...

No balík suprově zabalený, krabička obalená ještě polystyrenem (z Číny kupuju často, vždycky bezvadně zabalené).

Výbava: Krabička - pevná, bytelná, příslušenství pěkně uloženo v malých krabičkách... líbí se mi to, že si s takovou drobností vyhráli, i když je to tablet za pakatel.

nabiječka - ala slož si sám :D no tak docela zklamání...velká obrovská kostka. Eu zásuvka co se přidělává vůbec nedrží...ještě jsem ji popravdě nepoužil - trochu strach :D ( nabijím orig. Samsung nabíječkou). USB kabel docela překvapil, nečekal jsem ho tak dlouhý cca 1m ( na tomto v Číně šetří).

OTG- super, divím se, že ho k tabletu vůbec dávali.

a pak nějaké čínské papírky :D asi návod k použití.

TABLET: no tak popravdě, poprvé jak jsem ho zapl jsem jsem si myslel, že se budu prokousávat nějakou čínštinou a instalovat ten win aby šel... no ale měl jsem tam od čínana vytvořený účet, nainstalovanou angličtinu a fotku jeho hlavy v koši :D asi testoval foťák. No a pak už to šlo... doinstalování češtiny bez problému... a doinstalovaní na 8.1

Na noťasu mám win 7 jinak android, tak jsem měl trochu strach, že to bude hrůza... všichni na ty dlaždice nadávají šak víte... No ja to chtěl prubnout a hlavně jsem nechtěl tablet s androidem, který je úplně k hovnu po roce...tady vím, že si aspoň stáhnu aktualizaci na win 10.

Jako mě se ten win v metru líbí. Je to trochu něco jiného než android, ale na tabletu je to fakt super. Na mobilu si metro neumím moc představit.

Tak dál. Wifi- šlape jak hodinky, žádné slabé čárky, pořád full signál, dost citlivá.
Displey - ten mě nadmíru překvapil. Krásně se mi na tom čte, fakt super. Dotyk funguje dobře,citlivost taky dobrá. V metru bez problémů, v normal winu je to horší... Zatím se mi 2x stalo, že se jakoby displey sekl a nechtěl reagovat stačilo zapnout a vypnout displey a jelo to...nevím jestli nějaká chyba tabletu nebo aplikace.
Bluetooth- bohužel jsem zatím netestoval...
-měl jsme připojenou klávesnici i myš a nebyl žádný problém.
-zvuk hraje dost hlasitě...kvalitu nepoznám ( jsem bez hudebního i dalšího sluchu) ale hraje to dobře...na filmy stačí.
- přední i zadní foťák jsou katastrofální ( fotky jsou hrozné, fotit fakt jen v případě nutnosti - na focení mám mobil, já bych nejraději byl bez těch fotáků).
-Rychlost: zdá se mi dost rychlý, bez záseků, zatím v pohodě...
-váha je dost v pohodě...nevím co jsem to zkoušel, myslím, nějaký asus nebo něco na ten styl taky s winem a ten byl dost težší, jen 1gb ram a hlavně cena úplně jinde.
-Plasty: drží, nic nevrže, trochu to klouže, asi jediná věc co mi vadí je vystouplost zadního foťáku ( to sklíčko se hned poškrábe)
-Baterka: při delším zapnutí, začne tablet dost hřát( i při běžném listování na internetu),baterka vydrží cca 5-6 hodin. (vysoký jas, wifi, film, hry), tablet nevypínám jen použiji sleep. Problém s nabíjením jsem tedy neměl( nabíjení řeším přes orig. Samsung nabíječku).
- power tlačítko mohlo být trochu dál od volume tlačítka, sem tam se překliknu.
-trochu me vadí jak je popsaný ten zadek tabletu---ty bláboly chuwi, intel a čínské znaky.
-externí 3g fungovalo ( trochu nepraktické, ale lepší jak drátem do oka)
-SD karta: koupil jsem na aukru, nějakou levnou 32gb (200kč i s poštovným) zatím jede, trochu pomalejší, někdy se jakoby kousne a nechce reagovat(myslím, že to děla tablet, v pc i v mobilu karta bez problemu), ale za ty prachy k tomuto levnému tabletu stačí... předtím jsem tam strčil nějakou 2gb( jela bez problémů).

Proč jsem si vybral tento tablet?
1. cena ( za ty prachy nic s 2gb ram neseženete v čr)
2. windows 8.1 (zatím jsem měl jen 7)
3. zvědavost
4. chtěl jsem něco na čtení komiksů (toto je ideálos)
5. nechtěl jsem žádný netbook ani 10 tablet (zbytečně těžké a drahé)
6. potřeboval jsem něco lehčí a přenosné

Moje otázky na vás:
-Přemýšlel jsem i o té duál verzi s androidem...ale je nanic, podle recenzí. Já bych to využil tak na 2-3 appky. Takže rozjel někdo BLUESTACKS na tomto tabletu?

-dá se nějak obejít ten STORE? Na Nokii mají 2 store...ten nokia( který vyžaduje aby byl nějak přihlášen mobil a pak ten windows store). Na tom windows toho moc není...chtěl bych nějak rozchodit ten Nokia podařilo se to někomu?

-neoprenový obal: kde jste koupili nějaký levný? Přes net se mi to nechce objednávat kvůli blbým rozměrům tabletu, mám strach aby to nebylo moc malé nebo velké. Nechcu za to dát majlant tak do 150kč...obchodil jsem tesco, kaufland, datard, elektroword a nikde nic...buď drahé nebo špatný rozměr. Nějaký typ?


Tablet můžu vřele doporučit pro někoho kdo si chce tablet koupit jen jako hračku k mobilu, bude ho mít na filmy, brouzdání na netu a takové ty věci u kterých rádi prokrastinujeme :D na hraní her jen těch dotykových( moc dobrých jsem jich na store nenašel) na práci to není... Prim tady hraje hlavně cena. Za mě tak 7/10. Když to srovnám s tou verbeší co prodávají v česku za tablety s windowsem tak 9,5/10.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

doncek:
- nabíječka Samsung ti nabije tablet (vypnutý/zapnutý) za jak dlouho?
- ohl. Bluestacks si přečti tohle:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... hodnoceni/" onclick="window.open(this.href);return false;
- já jsem na tablet v pohodě natáhnul obyčejný neoprenový obal na 7" tablety - konkrétně za 55,-Kč (i s dopravou):
http://aukro.cz/lehky-a-trvanlivy-obal- ... 60363.html" onclick="window.open(this.href);return false; - protože jsem nikde neviděl obal na 8" tablet s displejem 16:10.
- za 3,5 tis. se teď v ČR prodává s 2GB RAM Lenovo Miix 3 8, který má stejné parametry jako Chuwi, jen displej má 4:3 s rozl. 1024x768 (což by možná na desktopové aplikace a net mohlo být i lepší než 1280x800). Výhodu to má ve 2-leté záruce a reklamaci tady u nás. A Lenovo dělá kvalití věci.

Jo a používám tenhle suprový stojánek:
http://www.aliexpress.com/item/Portable ... 82514.html" onclick="window.open(this.href);return false;
doncek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 07, 2015 15:03
Zařízení: S4 + NEO2 + Chuwi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od doncek »

-K tomu nabití při vypnutém stavu jsem měl nabito z 5% na 80% za hodinu a 40 minut.

-Tak ten bluestack nepojede... da se to necim nahradit?

-Podarilo se vam dostat do toho druheho marketu? Myslim, ten Nokia nebo co to je pro Lumie. Tam je spousta app pro mobily co by se dali pouzit i na tabletu.

-Dík za ten tip toho obalu (presne toto jsem hledal a na alze apod. to stoji o 100kc dráž)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Sinpa »

Ten miix 3 8" jsem minuly týden koupil, zatím vše šlape a žádný problém. Male rozlišení je lepší na tukaní v desktopu, jak nějak silene HD, kdo se pak do ovládacích prvků na trefivat. Rozměry ma stejne jak ipad mini, takže nabídka pouzder je hodně slušná.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Sinpa:
Moje obvyklá otázka - jak dlouho ti Miix 8 3 vydrží a jak dlouho ho nabíjíš?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Sinpa »

Kolik vydrží při zápřahu nevím, mám to jen jako doplněk telefonu a PC, zatím nabíjím jednou denně, neb pořád něco zkouším atd.
Z 8% se do 100% až zhasla dioda nabije za 4hod.
Obrázek
doncek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 07, 2015 15:03
Zařízení: S4 + NEO2 + Chuwi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od doncek »

tak nějaké nové postřehy?
dorrdo
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 17, 2015 23:26
Zařízení: LG G2

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od dorrdo »

Ahojte, chtěl bych se vás zeptat, jestli se tenhle tablet vyplatí kupovat. Hodně sem se dočetl problému s baterií, či nějakým tím mrtvým pixelem, prachem pod displejem. Jaký na to máte názor ? Stojí to za ten risk nebo doporučujete jít do nějaké jistoty například v podobě Lenova ?
sciphone
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 17, 2015 7:39
Zařízení: Note 2

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od sciphone »

Už minimalne kvuli zaruce bych volil Lenovo. Cenovy rozdil neni tak velky, aby to stalo za ten risk.
gabuliatko
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 14, 2015 13:20
Zařízení: chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gabuliatko »

Já blbec si neudělal u Vi8 zálohu a po unmount/mount SD card jsem skončil v UEFI. Podařilo se mi nainstalovat W10 ale bez driveru na audio a SD card. Když se tam dle návodů snažím nacpat z PC Androida tak jsem skončil na hlášce "timeout to enum adb".
Což může být buď že mám špatnou verzi Androida, špatný ovladaře nebo se změnili partition. ještě jsem četl že se má vypnout fast boot ale to sem nikde nenašel, nezapíná se to nejakým zapnutím expertního nastavení?
Máte s tím prosím někdo zkušenosti, budu rád za jakoukoli radu.
Nejdůležiyější dotaz je, zda tam bez installace nového firmware půjde vůbec Android nahrát.
ještě bych napsal S/N Q32G22150112495
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů