Surface Pro 3

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

Surface Pro 3

Příspěvek od _WTF_ »

V tablet mode sa neudiali žiadne zmeny, ak chceš použivať Surface ako tablet s W10, tak na to zabudni. Budeš si musieť počkať ešte pár mesiacov aby sa to aspoň trochu dalo použivať ako tablet.
Chcel som upgradovať na surface 3, ale WRT ma zatial lepšie "touch experience" možno nakoniec pojdem do Pro 4
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Čo je zlé na tablet mode v W10? Alebo čo je lepšie vo W8? Ja teda nevidím nič zlé na tom čo je vo W10, zvykol som si perfektne a používam to denne.

Čo ma mrzí je napríklad, že včera v noci som pozrel celú Apple Keynote (2 hodiny 15 minút) a vyfluslo mi to komplet plne nabité zariadenie. Čo som troška nepochopil. Rovnako ako so zahrievaním ktoré je väčšie ako pri W8 a teda celkovo výdrž na baterku je vo W10 slabšia. Ale verím že to spravia
wallax
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Pri plnom nabití prístroja som zaznamenal (už je zmazaný) obrázok kde mi Surface píše, že výdrž na baterku je viac ako 14 hodín...Bodaj by to tak bolo stále... :-)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

Tak čo som mal naposledy W10 tak

-Životnosť baterie bola 5 hodín (8-10 na win8)

-Nefunkčné tlačidlo na surface pen (problem iba s Win10). Ale vraj to po 3 týždnoch opravili.

-Pri win8 nejde ventilátor skoro nikdy, pri Win10 ide permanentne

-Multitasking je veľký krok vzad oproti 8.1, aj obmedzenie max 2 aplikácie vedľa seba v tablet mode. Zdĺhavé prepínanie medzi aplikáciami, a vymienanie/manipulovanie s aplikáciami keď sú vedľa seba, celkovo zhoršená ergonomika.

-OneDrive je snáď vtip. Absenica online-only súborov je totálny dealbreaker. Mohla byť dostupná minimálne aplikácia, je to proste nutnosť.

-OneNote vôbec nieje prispôsobene pre písanie s perom a pre dotyk. Obzvlásť s perom, kvôli náhodným dotykom na ikonky či už v samotnej aplikácií, alebo v taskbare.

-MS Edge taktiež absolútne nieje prispôsobený pre dotyk. Oproti Modern IE je to sklamanie.

-Swipovanie, čo ulahčovalo cele ovládanie systemu, a aj človek hnet videl že to má niečo do seba, tak vo W10 su akurát gestá, po ktorom sa otvori centrum notifikacií, alebo zoznam otvorených aplikacií.
Po swipnuti do prava by som očakával vysunutie zoznamu všetkých programov a aplikací, tak ako to je vo Windows Phone, alebo aj vo Windows 8 (tam je to ale dole).

To sú také hlavné body, čo je vo W10 zatial určite horšie ako vo W8.1

Inak na desktope je to super, a čisto len pre myš a klavesnicu, je to určite lepšie ako Windows 8.1
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Vím, že se to tady už řešilo, ale zeptám se znova, třeba někdo přišel na lepší fígly :) Jakým způsobem čistíte type cover?
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

fuuuu, tam čistim len klavesy. A to väčšinou keď utieram displej, tak prejdem aj klávesy ešte vlhkou od prípravku na sklo. Ale ten semiš sa bežne čistí vlhkou handričkou (od vody)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Umí Surface nabíjet třeba telefon přes USB ve vypnutém stavu nebo alespoň ve spánku?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Umí. Skúšal som to vo vypnutom stave skusim neskôr aj počas dlhodobého spánku. Ale myslím, že to pôjde rovnako.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Super, díky :)
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Ahojte,
mám trošku problém z ktorého sa neviem vysomáriť.
Prišiel mi Surface zo servisu, dostal som úplne nový kus (čo je myslím úplne bežné) - chyba bola príliš zapustené sklo v ľavom dolnom rohu čo spôsobilo, že šasi vystupovalo nad povrch skla a dalo sa na tom aj poraniť.

Ale k problému. Bol som zvyknutý, že po resete zariadenia do tovarenských nastavení sa ma počas konfigurácie zariadenie spýtalo na moje údaje k MS Account a keď som všetko zadal, tak mi dalo na výber zo zariadení (zálohy rozdelené podľa mena zariadenia) ku ktorým sa chcem vrátiť.
Tento krát mi ale ponúklo zariadenie (prišlo mi zo servisu už s Windows 10) len pripojenie k wifi a vytvorenie LOKALNEHO KONTA!!! Trošku mám nervy, pretože som mal Surface už nastavený podľa seba a rok ho používal v tej podobe a čakal som, že keď sa vráti tak nastavovanie bude také ako som si pamatal, zadať MS Account, vybrať si z minulých zariadení jedno ktorého nastavenie chcem aby Surface mal a on mi tam ponahadzuje všetko do podoby ktorú poznám. Lenže teraz som musel nastaviť MS Account až v nastaveniach keď už bol Windows 10 nakonfigurovaný, žiadne zálohy mi neukázalo a dokonca mi nechce ani z externého HDD nájsť zálohy ktoré som si spravil.
Predchádzajúci Surface mal upgradnutý WIN10 z WIN8.1, ale to sa mi nezdá ako problém...
Čo vy na to? Na nete som nenašiel ani prd o podobnej veci...tak sa obraciam na Vás.
PS: Proste čakám, že ak si kúpim neskôr napr Surface Pro 4, alebo Surface Book, tak sa ma počas nastavovania pred použitím spýta, nastavenia ktorého zariadenia (v mojom prípade stolné PC alebo Surface Pro 3) chcem do tohto nového stroja dostať...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Nevypadl ti během úvodního nastavení internet, že ti to nenabídlo MS acc? Zálohy to už od W10 neukazuje, ale přihlásit by se mělo jít normálně...
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Nie, nevypadlo. Prihlásiť ma prihlásilo a aj verifikovalo ale až keď som sa dostal do systému ako lokálny user a MS konto som zadal az cez nastavenia.
Zalohy už neukazuje? Takže ak chcem mať start menu a aplikácie tak ako som ich mal pred servisom tak smola a všetko navádzať ručne? No tak to pekne Ďakujem Microsoft...to zabili skvelú featuru...nech idú niekam...
Dik za info :-(
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Start už se bohužel nesychronizuje.... taky mě to štve... Systém by ti ale měl nabídnout MS účet už v úvodním dialogu. Evidentně tam máš nějakou chybku.....
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

3x som to skúsil resetnut. Tak neviem. Este kým je to prázdne tak môžem skúšať. Neviem či je to chyba...proste mi ponúkne lokálne zabezpečenie ako novému userovi...zvláštne to ale je...čakal som ze to da MS account a automaticky spravi všetko co ma.
No to mi hovor...som fakt nabrúsený na to "uľahčenie". Ved to bolo perfektne spravené, nechápem prečo to zrušili. To si mame začať robiť screenshoty aby sme vedeli co všetko tam user mal pred resetom?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

A mne vlastne nevadi ze nesynchrinizuje start...ale vadí mi, ze mi prestali dávať moznost nastavenia startu na rovnakom (v budúcnosti možno nie len na rovnakom) zariadení pred restartom a po restarte. Ide o rovnaký stroj v mojom prípade. Vôbec mi neulahčujú vrátenie sa k užívaniu zariadenia. Kým ta moznost bola, bolo to super, po chvíľke recoveru bola mašina takmer v stave ako som ju mal pred resetom...parchanti v MS
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Takže, nový poznatok: po reinstale v čase keď si pýta vytvorenie lokalneho accountu som dal len tak z roztopaše Alt+F4 a ono to zatvorilo obrazovku lokálne konto a nahodilo obrazovku s otázkou kto je vlastník zariadenia a keď som dal že ja, tak mi ponúklo zadanie MS account. Ok, toto je v poriadku.
Čo ma ale neskutočne vytáča je, že po nejakom čase, alebo nainštalovaní nejakých aplikácií z Windows Store (neviem identifikovať kedy to spraví) mi začne obchod vypisovať chybu 0x803F7000 na ktorú som ešte nenašiel riešenie. Vždy pomohol až reset zariadenia a potom to chvíľku išlo a po čase zase nie...stretli ste sa s tým?
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

Surface Pro 3

Příspěvek od pdatomas »

Zdravím, tak jen pro informaci, dnes jsem konečně vyřešil výměnu AC adaptéru k surface pro 3 , která je hrazená v rámci svolávání AC adaptéru microsoftem samotným. Nejprve kontakt přes web stránky pro svolání příslušenství v němčině, nefunkční, pak kontakt českého zastoupení na microsoft store, tam mne odkázali na podporu v angličtině a stránky s tel. kontakty, takže jsem zkoušel volat na německé zastoupení, čísla nejsou dostupná, takže znova přihlášení na německé stránky, odkaz na chat, po několika neúspěšných pokusech konečně spojení s chatem microsoftu Surface support team, zde zřejmě milá osoba, které jsem můj problém vysvětlil a hle, sami zařídili a zašlou na mou adresu. Můj adaptér si mám nechat a zlikvidovat jej, pošlou zcela nový. Přes prvotní problémy, kdy nevíte kam se obrátit, nakonec vyřešeno, tedy "nakonec" ještě počkám jestli dorazí :-)
Hanys
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob úno 18, 2012 11:35
Zařízení: iPhone 5s, Surface pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od Hanys »

Zdravím, prosím poradí mi někdo jak reklamovat u mého Surface Pro 3 pero?? Jak reklamovat tablet a cover znám, u tabletu jsem to již praktikoval, ale nikde není zmínka o peru.

Přestalo mi fungovat horní tlačítko, už tak před půl rokem, ale tak nějak jsem to ignoroval, ale teď by se mi to hodilo a celkem mě to štve. Baterii jsem zkoušel vyměnit, ale tou to není, spárovat to nejde, ani se nerozsvítí ta dioda.

Díky za rady
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

Surface Pro 3

Příspěvek od pdatomas »

Ahoj, měl jsem stejný problém a zjistil jsem po dlouhém hledání že stylus na SP3 pro má baterky dvě, vlastně tři, na psaní jednu a na bluetooth další dvě maličké schované pod pružinou, takže pod pružinou vezmeš Nějaký menší šroubovák plochy a vysroubujes to co je v těle a vypadnou ti dvě baterky který seženeš u hodinare, vymenis pozor na polaritu a pak zase všechno poběží, řešil jsem to týden než jsem na to přišel, novej stylus u SP4 už to nemá, u SP3 t baterie vydrží asi rok pak nutná výměna... tak zdar, nemyslím si že by měl stylus kromě baterek jiný problém
Hanys
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob úno 18, 2012 11:35
Zařízení: iPhone 5s, Surface pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od Hanys »

No to vim ze ma 2 baterie... pise se to v manualu. Menil jsem vsechny a nepomohlo, jak rikam prestalo fungovat ani ne po pul roce. A myslim tim ze jsem menil i ty male hodinkove baterie co napaji BT v peru. Proto se ptam jak reklamovat pero, jestli uz to nekdo resil....
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů