Nokia Lumia 2520

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od iljusin66 »

Psal jsem tu o tom, že u tabletu byla zjištěna vadná nabíječka a Nokia celosvětově řeší výměnu vadného dílu (výměnná koncovka nabíječky). Psal jsem na globální podporu Nokie, ti mě přesměrovali na lokální zastoupení. Přes Facebook české Nokie jsem se tedy přihlásil o výměnu a včera mi byl doručen nový díl. Výhodou je, že původně jsem měl anglickou koncovku a musel jsem používat redukci do zásuvky, teď mi dorazila euro koncovka a je po problému :)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Daff_Cz »

A jak dlouho to trvalo?

Zkousel jsi uz net pres 3G/LTE?
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od iljusin66 »

Já jim psal v polovině dubna, ale to ještě nezačala distribuce. Ta začala snad někdy začátkem května. Takže cca tři týdny, než se dostalo na mě. Mobilní připojení jsem zkoušel, moje O2 simkarta se nechytá. Systém pozná, že tam SIM je, ale je tam tuším hláška, že ji nemůže zaregistrovat. Naštěstí mě zrovna tohle netrápí, neměl jsem v plánu strkat do toho simku.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Ahoj velmi mě zajímá tento tablet, můžete napsat zkušenosti kdo ho máte?
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Zajímalo by mě zda se na Windows RT dá zpracovat RAW - zda existuje nějaká grafická aplikace která si poradí s převodem a nabídne alespoň základní možnosti - asi ne co..... :(
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Wertigo »

Například Fotor
http://apps.microsoft.com/windows/en-us ... c2d818c958" onclick="window.open(this.href);return false;
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Jé díky.... Já pořád uvažuji nad tou 2520 a potřebuju abych na tom mohl upravovat nějak korektně fotky z 1020 - v rámci možností samozřejmě. Ještě mě zaujal surface 3 ale tam asi nepřekousnu ventilátor a i spojení s klávesnicí se mi zdá hůře řešené než u Lumie kde to je i jako pěkný obal.
Ještě by mě tak zajímalo jaká je cca budoucnost Windows RT - zda dostane aktualizaci a bude z toho nějaký ten nový druh win, nebo zda je to konečná....
Je to prekérka najít tablet s Win a dobrým panelem ideálně kol 12, hezky řešenou klávesnicí a pasivním chlazením.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Wertigo »

Tak ohledně budoucnosti WinRt bohužel nemůžu sloužit. Co se týká klávesnice, nepřemýšlel jako třeba nad nějakou BT klávesnicí?
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Na RAW funguje https://raw.pics.io/" onclick="window.open(this.href);return false;, ale jen jsem to proletěl.

Mám i na fotky Surface Pro 1. gen a nedokážu si představit upravovat fotky v čemkoliv nedesktopovém, nic nemá parciální úpravy.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Hm.... Já si zas nedokážu představit koupit něco s ventilátorem.... To v mém vytížení můžu co pár měsíců lítat po servisech a za draho to měnit a nechat čistit - sem dostatečně vyškolený z notebooku, který jsem vyhodil - potřebuju prostě něco pasivního - plné Windows by byl plus - musí to mít dobrý displej žádný takový ty šumítka v laciných tabletech a připojitelnou klávesnici - ideálně něco jako ta Lumie - BT klávesni ne to je na cesty nepoužitelné, leda že by se to s tabletem dalo nějak na pevno spojit.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Wertigo »

Myslel jsem něco jako toto
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Aha no jako věřím že pro dost lidí může taková klávesnice být dobrá, ale já právě něco jako u té lumie - napevno spojené s tabletem do celku aby ho simulovalo notebook a pak když nepotřebuju tolik psát vycvaknu tablet a mám třeba do postele na brouzdání po netu.
Proč tak trvám na pasivním chlazení - pohybuji se ve velmi prašném prostředí - i telefony dostávají záhul - něco co do sebe tahá vzduch (prach) je nemyslitelné - jinak by se mi ten Surface 3 líbil i když třeba to uchycení klávesnice je u Lumie lepší.
U Lumie si zas nejsem jist systémem - pár typů na appky na úpravu fotek padlo dobře třeba by se to dalo.... Ale zas po RT8,1 nevím zda na to dostanu něco dál třeba Windows Bing ale to asi není pro ARM.... Ale prostě se bojím abych nekoupil Lumii a nedopadlo to jak kdysi s WP7.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Zdravím tak 2520 se bude oficiálně prodávat v ČR u CZC - nevíte někdo kdo to víc sleduje zda RT8,1 dostanou aktualizaci na W10 ?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak jsem nakonec neodolal a tento tablet jsem si zakoupil. Je to nadhernej kus hardwaru... Mam ho v cervene barve, hodne se patla.
KarelDol
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 01, 2014 11:49
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od KarelDol »

A spokojený? A až přijde aktualizace na windows 10, tak prosím Tě napiš, jestli to jsou změny k lepšímu nebo horšímu :-)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Daff_Cz »

Jsem spokojený maximálně, je to opravdu výborný tablet. Zpracování tabletu výborné, vše je plynulé, nic se neseká. Myslím, že lidi odsoudili Win 8 RT neoprávněně, ano, sice nejdou instalovat klasické programy či hry jak na klasických windows, ale zase na druhou stranu nemusím mít strach, že se mi tam natáhne nějaký balast či viry. Základní aplikace, jako jsou sociální sítě, hry, úprava fotek či videa, internetová rádia apod. ve store jsou, takže s tím nemám problém. Navíc tablet má v základní výbavě plnohodnotný office, takže myslím, že není co řešit. Se svým využitím, bych s tímto tabletem dokázal nahradit PC. Umí to internet, fotky, videa, hudbu, emaily, kancelářskou práci, můžete tisknou rovnou z tabletu, stačí mít tiskárnu s wifi a nepotřebujete ani sw k tiskárně.
Dále ti, co mají za Komerční banku, jistě ocení, že se se s certifikátem přihlásí do plnohodnotného internetového bankovnictví, musí se jen použít IE z plochy ne z Modern UI.
Dá se k němu připojit klávesnice, myš a další periferie. Displej se dá rozdělit na dvě části a na každé z nich můžu mít spuštěnou jinou aplikaci.
Jako velké plus oceňuji rozšíření o paměťové karty a hlavně LTE modem, i když ten by mohl podporovat více frekvencí (s Vodafonem a jeho frekvencemi LTE si na LTE ani nešrtnete.

Pokud bych měl Nokia Lumia 2520 srovnat s Apple iPad (i ten jsem vlastnil, takže to objektivně srovnat mohu), tak vyjma počtu aplikací (což ale ne každý využije) je ZA MĚ a PRO MĚ Nokia Lumia 2520 rozhodně mnohem více lepším tabletem než Apple iPad, ale je to jen můj subjektivní názor.
S klidem tento tablet mohu doporučit, ale musíte vědět do čeho jdete. Až dostane aktualizaci na win10, tak to bude ještě větší paráda.
ladin1001
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 08, 2013 19:36
Zařízení: lumia 2520 a1520

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od ladin1001 »

:tlem: mám ho taky červený a sehnat ho teda byla fuška. Uplně stejně vypadá jako lumie 1520,kterou taky mám. Velké plus jsou offisy.Pokud jsem na netu četl tak podporuje 8 frekvencí LTE .Je to stejná kvalita jako jakýkoliv ipad jen je daleko levnější .koupil jsem ho za 8410 kč .Černá verze je o něco levnější. Za takovou cenu je tato lumie daleko nejkvalitnější tablet na trhu. Displey naprosto perfektní a výdrž na baterii fantastická. Jsem naprosto nadšený kvalitou a designem této lumie a vedle toho ted vypadá muj starý spolehlivý Acer iconia w 500 jako starý zrezivělý ojetý automobil a to doslova. Jen nevím jak sehnat tu klávesnici , kvuli té přidané baterii. Win 10 na lumii 2520 určitě poběží jak po másle ,vzhledem jak chodí na iconii w 500 kde jsem ho nechal natvrdo nainstalovat a běhá docela dobře až na občasné zaseknutí a to v této aktuální situaci je ted normální. Jen už má baterii už na ty 3 roky užívání slabou. Zatím v lumii 2520 mám 64 GB mikro SD kartu a funguje .128 by taky neměla být problém když i mobily lumie tuto kartu podporují. Jen tu klávesnici ještě sehnat.
luky-12
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 25, 2013 16:10
Zařízení: Lumia 2520

Nokia Lumia 2520

Příspěvek od luky-12 »

Já kupoval Lumii 2520 i s klávesnicí před rokem na JohnLewis.com a mohu ten obchod jen doporučit, ale koukám, že aktuálně neprodávají ani tablet ani klávesnici, tak nevím, jestli dočasně nebo to už vyřadili natrvalo. Loni to mívali nárazově...
Jinak mám taky 64 GB SD kartu, tak si taky myslím, že by teoreticky tablet měl zvládnout i 128GB, ale ještě jsem neslyšel od nikoho, že by jí tam zkoušel. V manuálu uvádějí max. 32 GB, ale v době, kdyžjsem tablet kupoval už plno lidí provozovalo 64GB, tak jsem šel do stejné kapacity.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od Daff_Cz »

Už ho ani asi mít nebudou, Microsoft končí s výrobou tohoto tabletu. Navíc pravděpodobně snad nedostane ani aktualizaci na Windows 10... :( Ze prý by měl dostat jen některé funkce a šmitec... Jako s WP7...
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Nokia Lumia 2520

Příspěvek od AIKON »

Jj bohužel W10 nedostane :( Škoda HW to byl pěkný.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů