Microsoft Surface RT

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

Prvé dojmy: http://www.kulman.sk/sk/content/prve-do ... ft-surface

Celkom zaujímavé zariadenie, je to viac PC ako tablet, klávesnica je skvelá, dajú sa na tom napríklad čítať články, ale Metro aplikácie, najmä tie priamo od MS sú otras.
petrmasek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:39
Zařízení: Nokia Lumia 925, Microsoft Surface RT
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Surface RT

Příspěvek od petrmasek »

Nedávno jsem si Surface RT také pořídil a mám z něj úplně stejný dojem. HW pěkný. Tablet lze docela dobře používat i na pracovní věci - e-mail, práce s Office dokumenty, psaní, poznámky, RDP apod. Je tam ale stále řada nedotažených věcí. Aplikace od MS jsou příšerně jednoduché. Pár příkladů pro představu:

Systém obecně:
- složky na SD kartě nelze vložit do knihoven (obrázky, video, hudba). Lze obejít pomocí postupů na internetu, ale standardně nelze. K čemu tam pak SD slot je?
- Baterie nezobrazuje kolik zbyva casu (nevim jestli se to po nekolika nabitich nezobrazi)

Store:
- Uplne zbytecna, oskliva a neprehledna uvodni obrazovka (v US je z neznamych duvodu trochu jina, ale zadny podstatny rozdil)
- V seznamu aplikaci není videt autor (ve WP je)
- V detailu aplikace není videt, kdy vysla (ve WP je)
- Nelze vyhledat aplikace podle autora (ve WP stačí kliknout na jméno autora)
- V kategorii her nelze snadno profiltrovat kategorii "XBOX" (lze obejit přes aplikaci Hry, ale je to tezkopadne)
- Netusim jestli je ve Storu nejaky "Deal of The Week". Jestli ano, tak jsem ho nenasel (ve WP i na XBOXu je)

Hudba:
- Špatná diakritika v názvech alb a písní
- Zobrazeni alb/interpretu je hrozne neefektivni na místo a nejde nijak zmenit (zlatej Windows Media Player)

Lidé:
- U propojeného kontaktu nelze zvolit výchozí fotku (ve WP lze)

Pošta:
- Není flagovani zprav
- Není založení složky
- Není POP3

Mapy:
- Nejde uložit offline
- Divně pomalé zoomovaní kolečkem
- Nepoužitelné podklady v ČR (zejména satelitní snímky)
- Nejde uložit bookmarky
- Atd. (tahle aplikace prostě neumí skoro nic)

Video:
- Neumí složky (například když mam 50 dílů jednoho seriálu, tak se to všechno naplácá dohromady)
- Neumí titulky

Celkově jsem se zařízením spokojený, ale MS rozhodně má na čem pracovat. Snad to ví :-)
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Stevik »

Tak se hlasim do party :tlem: Kolik nas je?
Uživatelský avatar
patnik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 11:09
Zařízení: HTC HD7, Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Surface RT

Příspěvek od patnik »

Řadím se mezi spokojené vlastníky :)
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Microsoft Surface RT

Příspěvek od SirTom »

Igor Kulman píše:Prvé dojmy: http://www.kulman.sk/sk/content/prve-do ... ft-surface

Celkom zaujímavé zariadenie, je to viac PC ako tablet, klávesnica je skvelá, dajú sa na tom napríklad čítať články, ale Metro aplikácie, najmä tie priamo od MS sú otras.
Pěkné, ale opracvím tě, trochu neoprávněně vyčítáš IE, že nejde snadno udělat "zpět"
Naopak to jde velmi snadno pouhým swipe zleva doprava, velmi snadné a efektivní ( a návykové).
Jen dodám, že je rozdíl mezi swipe od konce displeje ( předchozí aplikace) a swipe uprostřed displeje (zpět).
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Microsoft Surface RT

Příspěvek od SirTom »

Mám Surface pár dní, takže nechci moc dělat závěry, ale převažují pozitivní dojmy.
Po HW stránce super. Integrovaný stojánek je geniální. Touch cover s magnetickým připínáním a zároveň fungující jako obal - nádhera. Po připojení myši se s tím dá pracovat třeba v Excelu v zásadě jak s notebookem.
Snad jediné co mi vadí je nízká hlasitost, sledovat film v rušném prostředí se nedá...

Co se týče systému opět spokojenost. Na rozdíl od iPadu nebo Androidu jsem se velmi rychle zorientoval a na fce si zvykl, vše je tak nějak tam kde bych to čekal. Plus navíc to prostě furt má dost funkcí jako plné Widnows, viz zmiňovaný externí disk, funguje mi léty navyklé ctrl + c ( i na SW klávesnici), atp.
Asi to nejsou žádné zázraky, ale jako člověku zvyklému celý život na Windows mi to prostě vyhovuje.

A souhlasím, že nejslabším článkem jsou aplikace. Jen doufám, že tady zafunguje obří tržní potenciál Windows jako takových a kvalitní aplikace budou přibývat.

Edit: zapomněl jsem zmínit pěknou práci a synchronizaci s Windows. IE si pamatuje vše z PC i na Surface, včetně hesel, Surface se automaticky doma zahrnul do domácí sítě a nabízí v knihovnách automaticky videa, obrázky a hudbu z PC, není tedy problém dívat se na film co je uložený na PC třeba z postele.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

SirTom píše:
Igor Kulman píše:Prvé dojmy: http://www.kulman.sk/sk/content/prve-do ... ft-surface

Celkom zaujímavé zariadenie, je to viac PC ako tablet, klávesnica je skvelá, dajú sa na tom napríklad čítať články, ale Metro aplikácie, najmä tie priamo od MS sú otras.
Pěkné, ale opracvím tě, trochu neoprávněně vyčítáš IE, že nejde snadno udělat "zpět"
Naopak to jde velmi snadno pouhým swipe zleva doprava, velmi snadné a efektivní ( a návykové).
Jen dodám, že je rozdíl mezi swipe od konce displeje ( předchozí aplikace) a swipe uprostřed displeje (zpět).
To nie je to isté. Ak spravím swipe doprava, tak ma to síce vráti o stránku späť ale snaží sa ju načítať znovu (blokne sa a objaví sa indikátor priebehu) a to je rovnaká otrava ako vyvolávať menu
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

Btw funguje vám dobre push notifikácie? U mňa je to úplne hrozné, má chuť ten surface vyhodiť. Skype funguje debilne, aplikácia Messages úplne debilne, radšej som v nej zakázal chat, IM+ hrôza a nekonzistená dlaždica so stavom v aplikacií. Určite to nie je pripojením, pretože na iPade v rovnakej sieti fungujú pushe spoľahlivo.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Microsoft Surface RT

Příspěvek od SirTom »

Igor Kulman píše: To nie je to isté. Ak spravím swipe doprava, tak ma to síce vráti o stránku späť ale snaží sa ju načítať znovu (blokne sa a objaví sa indikátor priebehu) a to je rovnaká otrava ako vyvolávať menu
Tak to nevím mně to funguje korektně, teď jsem to zkoušel.
BTW na CZ klávesnici i to ó je. SK jsem nezkoušel.
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Microsoft Surface RT

Příspěvek od martkono »

Igor Kulman píše:Prvé dojmy: http://www.kulman.sk/sk/content/prve-do ... ft-surface

Celkom zaujímavé zariadenie, je to viac PC ako tablet, klávesnica je skvelá, dajú sa na tom napríklad čítať články, ale Metro aplikácie, najmä tie priamo od MS sú otras.
Trochu mi nesedi problem so softverovou klavesnicou. Od dnes som majitelom Samsung Ativ PC a softverova klavesnica funguje na rovnakom principe ako na Windows Phone (aj v metre aj v desktop mode). Ked chcem napisat pismeno s makcenom alebo dlznom (pripadne aj s vokanom), podrzim ho a zobrazi sa mi ponuka s variaciami toho pismena.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

martkono píše:
Igor Kulman píše:Prvé dojmy: http://www.kulman.sk/sk/content/prve-do ... ft-surface

Celkom zaujímavé zariadenie, je to viac PC ako tablet, klávesnica je skvelá, dajú sa na tom napríklad čítať články, ale Metro aplikácie, najmä tie priamo od MS sú otras.
Trochu mi nesedi problem so softverovou klavesnicou. Od dnes som majitelom Samsung Ativ PC a softverova klavesnica funguje na rovnakom principe ako na Windows Phone (aj v metre aj v desktop mode). Ked chcem napisat pismeno s makcenom alebo dlznom (pripadne aj s vokanom), podrzim ho a zobrazi sa mi ponuka s variaciami toho pismena.
Máš pravdu, na to som prišiel až neskôr.
largeberkoni
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 14, 2011 12:21
Zařízení: nokia lumia 950xl, surface pro 3, band 2

Microsoft Surface RT čeština

Příspěvek od largeberkoni »

Czech language pack již k dospozici : )
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Stevik »

Sqele, uz instaluju.
EDIT:
Fakt je to cesky a dokonce i office a vzorce v excelu. Ted uz to opravdu nema chybu!!!
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Microsoft Surface RT

Příspěvek od aeon101 »

Panove, jde v systemu RT standardne poustet videa .avi, divix, .mp4, .mkv? Prehraje to vestaveny prehravac nebo je potrebna nejaka uprava v PC pred tim?
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

Stevik píše:Sqele, uz instaluju.
EDIT:
Fakt je to cesky a dokonce i office a vzorce v excelu. Ted uz to opravdu nema chybu!!!
Akože vo vzorcoch nepíšeš avg(..) ale průmer(..) ako keď som videl český office poslednýkrát? Tak to potom fakt nemá chybu :D
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

aeon101 píše:Panove, jde v systemu RT standardne poustet videa .avi, divix, .mp4, .mkv? Prehraje to vestaveny prehravac nebo je potrebna nejaka uprava v PC pred tim?
S mkv je trochu problém, zatiaľ som našiel len jeden prehrávač, ktorý to zvláda a potrebuje na to preprocessig. Takže keď si chceš prehrať 720p mkv tak najprv pol hodiny čakáš, kým si ho prirpaví.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Stevik »

Igor Kulman píše:
Stevik píše:Sqele, uz instaluju.
EDIT:
Fakt je to cesky a dokonce i office a vzorce v excelu. Ted uz to opravdu nema chybu!!!
Akože vo vzorcoch nepíšeš avg(..) ale průmer(..) ako keď som videl český office poslednýkrát? Tak to potom fakt nemá chybu :D
Jasne, klasika cesky - moje oblibene =svyhledat( =suma( :)
mceza

Microsoft Surface RT

Příspěvek od mceza »

Igor Kulman píše:S mkv je trochu problém, zatiaľ som našiel len jeden prehrávač, ktorý to zvláda a potrebuje na to preprocessig. Takže keď si chceš prehrať 720p mkv tak najprv pol hodiny čakáš, kým si ho prirpaví.
Snad už brzy bude venku první verze VLC.

mp4 a avi bere vestavěný přehrávač bez problémů (ale obávám se, že bez titulků)
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Microsoft Surface RT

Příspěvek od SirTom »

Doporučuji HD media player. Přehraje ledacos, umí změnu audio stop, titulky a každý update ho zatím jasně vylepšil.

Ale je pravda, že s těmi videi je to občas nějaké divné.
Mám filmy v mkv co mají 8GB, 15GB a přehravač (HD media player) je spustí hned a bez problémů (a navíc tu mluvíme o spouštění z PC přes wifi síť).
A pak mám třeba seriál, který má pár set mega, spustí se taky pronto, ale nejde zvuk.
No a pak část filmů - prostě spadne přehrávač při pokusu to spustit. Zatím jsem tedy nevypozoroval co vlastně přesně jde a co ne, ale problémy mívám víc s avi soubory než mkv.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Microsoft Surface RT

Příspěvek od Igor Kulman »

SirTom píše:Doporučuji HD media player. Přehraje ledacos, umí změnu audio stop, titulky a každý update ho zatím jasně vylepšil.

Ale je pravda, že s těmi videi je to občas nějaké divné.
Mám filmy v mkv co mají 8GB, 15GB a přehravač (HD media player) je spustí hned a bez problémů (a navíc tu mluvíme o spouštění z PC přes wifi síť).
A pak mám třeba seriál, který má pár set mega, spustí se taky pronto, ale nejde zvuk.
No a pak část filmů - prostě spadne přehrávač při pokusu to spustit. Zatím jsem tedy nevypozoroval co vlastně přesně jde a co ne, ale problémy mívám víc s avi soubory než mkv.
Myslíš mobile.HD Media Player (http://apps.microsoft.com/windows/en-us ... 08f46e51f3)? Ten som skusal ale nepodporuje uPnP, takze mi neprehraje videa z XBMC na Raspberry Pi.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů