Acer Iconia Tab W500 a Windows 8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8

Příspěvek od Martin Suchan »

Prave jsem nainstaloval Windows 8 CP na muj novy tablet Acer Iconia Tab W500, rad odpovim na jakekoliv dotazy :)
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Fungují ti bez problémů gesta na okraji obrazovky?
A kolik prstů zvládá na multitouch?
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Stevik »

Delal jsi upgrade, nebo novou instalaci? Funguje 3G modem? Funguji ostatni programy, ktere jsou k Aceru - napr. ten manager BT, Wifi a ostatniho co je na tech 5 prstu? Diky.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Tomáš Kápl »

A vůbec sepiš nějaké první zkušenosti a dojmy. Plus info o testování app, které jsi pro Win8 udělal - debug v pohodě?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Martin Suchan »

Jiří Danihelka píše:Fungují ti bez problémů gesta na okraji obrazovky?
A kolik prstů zvládá na multitouch?
Zrovna tento tablet umi maximalne 4 doteky naraz. Samotne Windows maji podporovat snad az 10, nekde jsem to cetl.
Ty gesta na okraji obrazovky funguji "vetsinou" - neni to idealni, samotny tablet je uz rok stary model puvodne pro Windows 7. Porad je to ale beta, na samotnem vyvojarskem blogu psali, jak analyzuji automaticke statistiky od uzivatelu, ktere pouzivaji tablety s Windows 8 a stale ptimalizuji vyhodnocovani gest na ruznych typech obrazovek, takze se da cekat jeste znatelny pokrok do RTM.
Stevik píše:Delal jsi upgrade, nebo novou instalaci? Funguje 3G modem? Funguji ostatni programy, ktere jsou k Aceru - napr. ten manager BT, Wifi a ostatniho co je na tech 5 prstu? Diky.
Prisel mi model z Aukra, kde byla cista instalace Windows 7 Home Premium - provedl jsem nejdriv update biosu a firmware touch screenu + par diagnostik a potom dal cistou instalaci Windows 8 CP x86 z flashky.
Uz jen dostat se do BIOSu byla vyzva, podle navodu jsem musel dat restart a pri bootvani drzet soucasne poweron a Win button a kdyz na obrazovce na vterinu blikla vyzva pro BIOS, tak na externi klavesnici bylo treba zmacknout F2 :lol:
Instalace byla jinak v pohode, zadny problem.
Model W500 nema 3G modem, ten ma jen W501, ktery se da sehnat uz jen v par obchodech v CR, na Aukru skoro vubec,
Acer programy jsem skoro vubec neinstaloval, jen par ovladacu a Device Control appku. Ten Ring jsem nezkousel.
Jinak pokud byste si ho chteli koupit tento tablet, tak doporucuji vybrat si model s procesorem C-60 - je o tretinu rychlejsi nez muj C-50, ktery se daval do prvnich kousku!
A vůbec sepiš nějaké první zkušenosti a dojmy. Plus info o testování app, které jsi pro Win8 udělal - debug v pohodě?
Tak v prve rade pokud jste nekdy zkouseli pouzivat Windows 7 nebo Win 8 desktop jen pomoci touchscreen, to je hruza. Metro UI to v mnohem zjednodusuje, ale take to porad neni ono. Zatim je take dostupnych jen par Metro aplikaci, ktere toho umi zatim dost malo, o plnohodnotnem tabletu se zatim neda mluvit, je to opravdu jen gadget na hrani si a pripadne vyvoj, kdy clovek potrebuje otestovat gesta v aplikaci.
Kupodivu disk ma jen 30GB, ale veslo se tam v pohode Windows 8 CP, par zakladnich aplikaci a i Visual Studio 11 Ultimate beta pro vyvoj a jeste mam 8 GB volnych, to jsem ani necekal. Disk lze vymenit za 64 nebo 128 treba pomoci OCZ Nocti SSD. Dale je trochu omezujicich jen 2GB RAM, ktere nejdou rozsirit. Na zakladni brouzdani a drobne hry to je v pohode, ale zapnout si dve Visual Studia na vyvoj, na to muze clovek zapomenout.
Jinak vydrz cca 4 hodiny pro bezne pouzivani - nic extra, asi jako notebook.
Pokud take clovek uvazuje o pouzivani tabletu jako bezneho desktopu po pripojeni k velkemu monitoru, mysi a klavesnice, tak to take moc dobre nejede a to hlavne z duvodu pomaleho CPU. AMD Ontario C-50 je neco jako Atom, staci narocnejsi web a je z toho slideshow, uz treba takovy Twitter a dynamicke docitani tweetu skoro zastavi prohlizec :(

Jinak je to ale dobra hracka, opravdu se tesim, az se budou vyrabet nejake lehci, s vetsi vydrzi a treba Core-i5 ULV, to bude uplne o necem jinem. Take jsem zvedav, co vse vylepsili a opravili ve Windows 8 Release Preview, ktere vyjde pocatkem cervna :)

Jeste dodam, pokud byste chteli uz ted ten nejlepsi aktualne dostupny tablet pro Windows 8 bez ohledu na cenu, tak si kupte tento referencni Samsung Slate za $1299 :)
http://www.microsoftstore.com/store/mss ... .241554200" onclick="window.open(this.href);return false;
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Inarus »

Ahoj, vyřešil si nějak možnost používat flicks gestures jako ve win7 nebo si nad tím ani nebádal? Mam w500 také, ale nemožnost používat flicks ve win8 u mě naprosto shazuje použitelnost. Dík.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Martin Suchan »

Nevim ted, co myslis za problem. Me tam flick gesta funguji, nebo jsem aspon nenarazil na misto, kde by nefungovaly?
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Inarus »

Aha... no to je něco, mě ne. Z toho co sem tak vyrozumněl, tak že jdou jen při ovladání perem a to samozřejmě tady není, ani ten update biosu nebo čeho to bylo nepomohl. Me nefungovaly nikde a na zahraničních forech si taky někdo stěžoval, že mu nejdou. Stvalo mě, že sem nemohl používat gesto "zpět" hlavně. Tak to mám teda teď dilema zda to zkusit znovu, kdyz je dostupný release preview... Dik ;-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Martin Suchan »

Provedl jsi jak update BIOSu, tak update firmware pro touchpanel?
Jake konkretni gesto ti kde nefunguje, ja s tim opravdu nemam problem. Jinak vcera jsem naistaloval Windows 8 Release Preview, instalace v pohodě, vše je ještě svižnějsí :)
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Inarus »

Provedl. Nesli mi zadne flick gesta, kopirovat, vlozit, vyjmout, zpet... mimo metro, v pruzkumnikovi treba... Co si tak pamatuji, gesta v metru mi sla dobre, ale proste ti flick gestures ne :/ Nemohl sem se dostat ani do jejich nastaveni, psalo mi to, stejne jako to pise vice lidem co sem tak cetl, ze je to pristupne pouze pro dotykove ovladani perem.
To je k vzteku :D jeste sviznejsi... zavidim... A nepletes si ty flick gestures s necim jinym? (http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 85%29.aspx ja jen ze si prvni co vidim komu jdou)

A co vydrz baterky? CP verze mi vydrzela o neco mene nez win7, coz me neprijemne prekvapilo.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak o takovych flick gestech slisim poprve :grin: Ten clanek je pro gesta ve Vistach a troufnu si rict, ze ve Windows 8 to je uplne jinak. Pod flick gestem si predstavuji toto:
http://www.microsoft.com/windowsphone/e ... retch.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8 CP

Příspěvek od Inarus »

Jasný... ;) No skoda. Ony ve Win8 jsou tyhle co sem myslel taky, lidi co maj tablet s perem, tak jim funguji... doufam, ze se to jeste zmeni a pujdou i pri ovladani prstem :)
mamayer
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 06, 2012 22:13
Zařízení: Nokia Lumia 800

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8

Příspěvek od mamayer »

Zdravím, vlastním tento tablet a nainstaloval jsem si do něj Windows 8 Pro (licence z MSDN) a přestal mi fungovat gyroskop (možná i akcelometr) Řešil si podobný problém? Jak? Případně, dokážeš mi nějak poradit s řešením?
ladin2
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 03, 2012 21:06
Zařízení: htc

Acer Iconia Tab W500 a Windows 8

Příspěvek od ladin2 »

zdravim ,mám tež w 500 iconii a ted jsem udělal upgrade ze sedmiček na osmičky pro ,instalace proběhla z flešky ,kterou jsem ztáhnul z netu a zaplatil 30 euro, funguje skvěle je to rozdil mezi dnem a noci . osmičky mi naběhnou do par sekund -neskutečné na to člověk nebyl zvyklý u starších winu a to sedmičky se považuji za vydařený system,osmičky potřebují k instalaci 16gb prostoru a to u ikonie bylo doslova na hraně,když jsem je vyčistil ,měl jsem prostor doslova vydřene,16,2 gb :)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů