NEnaBOOTuje novú ROM

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
peterge
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 28, 2014 14:33
Zařízení: SG Note 3 SM-N9005

NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od peterge »

Ahojte,

tak a som tu znovu. Po problémoch s ne-aktualizovaním sa widget-ov mám ďalši problém.
Keďže som mal problémy, tak som sa rozhodol nahodiť do telefónu inú ROM. Najprv som vyskúšal Echoe Rom v.13 potom tú istú vo verzii 12, potom som nahodil X-NOTE build 13.0. Echoe vo verzii 13 nenabootovala vôbec, vo verzii 12 sa to poodarilo 1 x, ale po skúške, kedy problém (spomínaný widget) pretrvával som vyskúšal X-note. Tá sa mi nepáčila a tak som tam chcel vrátiť Echoe v12, ale... po ozname o úspešnej inštalácii a reboot-e biely nápis Samsung... a po nejakom čase zavybrovanie a akoby reštart a opäť biele logo atď...
---
Potom som vyskúšal nahodiť ofiko Stock ROMku, po nahodení ktorej som fón ROOTol, nahodil CWM vyskúšal som Philz a potom som vyskúšal aj Chenglu, ktorý používam momentálne. No a tu nastali moje problémy.
---
NEDOKÁŽEM TAM UŽ NAHODIŤ ANI echoe rom ANI x-note rom. Buď sa to správa tak ako som písal "biely nápis Samsung... zavybrovanie.. reštart.. a opäť biele logo atď..." alebo zavybrovanie a reštart do CWM.
---
Pred každým flash-om ROMky som robil Wipe Data/Fact... + Wipe Cache + Wipe Dalvik Cache, skúšal som aj priamo v Arome dať Wipe, ale aj bez, skúšal som urobiť Wipe aj po flash-nutí ROMky a nič. Skúšal som už aj inštaláciu cez mobileODIN. Stále to isté...
---
No a ďalšia záhada. Bez akýchkoľvek problémov som tam nahodil CRASH ROM V10 AROMA na ktorej fungujem doteraz, ale ani z tejto ROMky nedokážem préjsť na Echoe....???

Prosím raďte, píšte. Ak sa stalo niečo podobné niekomu, čo nemá Samsung a dokázal to opraviť nech píše tiež. Privítam akýkoľvek nápad.

P.S.: z vlastných predchádzajúcich skúseností - fón sa správa, akoby nebolo urobené Full Wipe ibaže to robím stále.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od nandro »

Používám také X-note. Mrkni do vlákna o X-Note na začátek,je tam zmínka co musíš v ODINU ještě zaškrtnout. Já to z hlavy nevím teď přesně,ale také jsem automaticky instaloval běžným způsobem ROM a blblo to při startu,až když jsem to udělal popsaným způsobem,tak OK.
peterge
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 28, 2014 14:33
Zařízení: SG Note 3 SM-N9005

NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od peterge »

....hľadám, ale neviem čo myslíš. Veď novú ROM inštaluješ cez CWM, alebo nie? Dá sa cez ODIN v PC nahodiť zip?
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od nandro »

Ano,ale u X-note doporučuje autor napřed nainstalovat jistou tovární ROM přes ODIN a při této instalaci zaškrtnout v ODINovi to políčko,teď si nevzpomenu,ale píše to v návodu na instalaci.
peterge
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 28, 2014 14:33
Zařízení: SG Note 3 SM-N9005

NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od peterge »

Problémy boli spôsobené CSC kódom. Zdalo a aj naďalej sa mi to zdá neuveriteľné, že to spôsobilo práve CSCčko nakoľko ide o custom ROMky, ale je to tak. Už je všetko v poriadku.
Vysvetlenie: pri niektorých custom ROMkách, resp. pri tých, ktoré som skúšal je možné si ho (CSCčko) zvoliť pri inštalácii. Pri Echoe v13 už nie. Tam vidím svoj problém s flash-nutím spomínaných ROM.

2nandro: ďakujem za snahu o pomoc. Inak myslel si políčko "Phone Bootloader Update"
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: NEnaBOOTuje novú ROM

Příspěvek od nandro »

No,asi jsem moc nepomohl,ale hlavně že je vše dobré ;-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů