[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

Ahojte maniaci,
Dá sa vymeniť na Samsung Galaxy Note II (GT-N7100) ten strieborný rámik (ja ho volám bumper), ktorý je umiestnený po celom obvode zariadenia? Lebo to pôsobí ako nejaký kov a pritom to je pravdepodobne plast, keď sa to pri menšom náraze pekne "pokrčí"...

Ďakujem
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od htcjirka »

Ty jsi nevedel ze je to plast? :grin:
Ano da,ale je to cely stredni kryt.Pokud nechces prijit o zaruku ci neco ponicit sver to servisu.

http://www.mshop.cz/koupit/101165141/na ... efid=43954" onclick="window.open(this.href);return false; - černý

http://www.mshop.cz/koupit/101163646/na ... i-baterie/" onclick="window.open(this.href);return false; - bílý

UPDATE : uprava textu pro nepresnost
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

Tak ale teraz som rád, že mi to puklo :D Stále si chcem biely kryt vymeniť za čierny a tu na SM mi povedali, že sa to nedá :D Ďakujem :)
A nie nevedel... Pri takomto kúsku som čakal kvalitu ;)
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Kunki »

htcjirka píše:Ty jsi nevedel ze je to plast? :grin:
Ano da,ale je to cely stredni kryt,musi se telefon cely rozebrat vcetne odlepeni displeje z tohoto krytu.Pokud nechces prijit o zaruku ci neco ponicit sver to servisu.

http://www.mshop.cz/koupit/101165141/na ... efid=43954" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale to není vůbec pravda.
Já už mám náhradní kryt doma. K výměně stačí odšroubovat pár šroubků, odcvaknout zadní kryt pod krytem baterie a nacvaknout nový. Není třeba nic odlepovat. Zvládne to každý s křížovým šroubováčkem. A záruku to nijak neovlivní.
Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=UT-2zrZ_aNo

EDIT: Tady je ten kryt za 325 Kč http://www.gigatel.cz/item-12737-samsun ... -bily.html
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od htcjirka »

No tak tim jeste lepe,SGN2 jsem jeste neopravoval,vychazel jsem z toho jak to ma vestina.Dekuji za opravu. ;-)
EDIT: Tady je ten kryt za 325 Kč
Tam je to bez krytu baterie,proto je levnejsi,zdejsi uzivatel uvazoval o prestrojeni na cerny,takze cena s krytem baterie vyjde i u gigatel stejne.Ale co bílý displej..
A záruku to nijak neovlivní.
Kazdy zasah uzivatele - rozebirani ovlivni zaruku,ano da se to udelat ,aby to nebylo poznat,ale i zdanlive jednoducha vec se da pokazit.A hlavne zmena barvy je jasna ztrata zaruky a dukaz ze je neco jinak.Je potreba na to upozornit.
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

Ďakujem...
Teraz mi vlastne došlo, že ak by som chcel z bieleho Note čierny, tak to nejde :/ Ale aj tak ďakujem :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od htcjirka »

z bieleho Note čierny, tak to nejde :/
Pul na pul :-D
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

Ano, a budem ako naši spoluobčania :) Zo všetkého kúsok :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od htcjirka »

:tlem: :tlem:
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Kunki »

JJ, při změně barvy by to samozřejmě ohrozilo záruku.
Také vím, že třeba u S3 výměna možná téměř nebyla, protože jak psal htcjirka, tak tam bylo potřeba odlepit displej.
Ale kdyby se měnil kryt třeba jen kvůli poškození rámečku, a barva by zůstala stejná, tak by to v servisu jistě prošlo. Mám ten náhradní díl doma (co kdyby :tlem: ) a je naprosto totožný s tím, co mám na telefonu. Je to originální díl, včetně různých samolepek, kontrolních proužků na vlhkost atd...
Takže když by se při výměně nepoškodila základní deska, tak by neměl být sebemenší problém.
Do Nota 2 jsem se již koukal a rozebral jsem ho celý a žádné známky vniku nevznikly 8-)
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

Ja som človek, ktorý neustále mení mobily :) Takže Note budem mať ešte cca pol roka a potom nová Xperia (pravdepodobne) :) a aha čo som našiel :) http://www.ebay.com/itm/New-OEM-White-H ... 1c2cee62a5" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od htcjirka »

a je naprosto totožný s tím, co mám na telefonu. Je to originální díl, včetně různých samolepek, kontrolních proužků na vlhkost atd...
Takže když by se při výměně nepoškodila základní deska, tak by neměl být sebemenší problém.
Do Nota 2 jsem se již koukal a rozebral jsem ho celý a žádné známky vniku nevznikly
Ale jasne,vubec o tom nepochybuji,ale uz jsem poznal dost drev co dokazou ponicit i takto jednoduchou vymenu.Proto na to radeji upozornit.
19roman97
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pát srp 05, 2011 21:07
Zařízení: Galaxy Note II, Lumia 920, Nexus 7 16GB, Surface R
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od 19roman97 »

A nestačilo by, ak by som si kúpil toto http://www.ebay.com/itm/New-Replacement ... 337f5de801" onclick="window.open(this.href);return false; a vymenil biely rámik za tento grey?
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Re: [NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Kunki »

No ale tenhle ram, to je vlastně ta přední strana telefonu a na ni je nalapeny displej. Takze to nevymenis. Nedelaji to ani v servisech. Meni vzdy celou přední stranu i s displejem.
Na YouTube je sice video, kde to pomoci fenu vymeni, ale je to extra obtizne a pravdepodobne by jsi u toho poskodil displej. Nehlede na to, ze by se ti pod to dostal bordel, kdyz by se to nahodou povedlo...
Athep
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 13, 2013 16:12
Zařízení: Nokia N8

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Athep »

Zdravím, mám ruplé jen sklo, telefon je starý pár dní ;) :( :D. No v každém případě je mi to někdo ochotný za třeba 500 vyměnit? Aby nic nebylo poznat?? Digitizer bych dodal.
Měnil jsem takhle jen digitizer na Nokiích, ale tam to šlo dobře.. (asi šetří na lepidle) :D..
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od M.BoBo »

Za 500 si to nikdo nelajskne, ale za 2000 ti to někdo vymění, kamarádovi takhle někdo vyměnil digitizer na SGS3..
Pokud máš zájem zkusím sehnat kontakt..
Zdenna
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 08, 2012 0:23
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Zdenna »

Zdravím,
tak jak to vypadá s těma vyměněnama? Spadl mi ten můj mazel a display je ok .. jen drobné vlasové škrábance jen mě spíš štve ten okrasnej rámeček do kola že je poníčenej a spen. Už jste to někdo měnili sami? Přemýšlím o koupi zadního krytu, okrasného bočního rámečku a skla. Když se mění sklo tak jsem to pochopil dobře že musím i dotykovku. Někdo podrobný návod na výměnu těchto věcí? Nicméně kde se dají koupit originální věci? Nechci nějaké repliky Díky
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od mahon »

-Sklo si pravděpodobně sám nevyměníš.Je celoplošně podlepené.Nahříváním a postupným odlepování si můžeš poškodit displej.
-Stříbrný rámeček je součástí středního dílu takže není problém ho vyměnit.
-S-Pen se dá koupit,mrkni na heureka.cz asi tam najdeš i ten střední díl
-Podrobné návody na výměny těchto dílů je hafo na youtube
-pokud chceš mít origo díly tak to dej do servisu
Zdenna
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 08, 2012 0:23
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od Zdenna »

Ok tak na sklo kašlu .. rameček http://www.jhmobil.cz/samsung-n7100-gal ... y/d-82423/ jen přešroubím ne? Myslím že jsem to kdesi viděl na yo. S-pen je to nejmenší. Škoda že servis je tak drahej :-) zajmalo by mě kolik by vyšla výměna v servise :)
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[NOTE II] Výmena - strieborný rámik

Příspěvek od mahon »

V servisu skla nemění,dávají komplet celý displej 3800,- Mrkni na internet jestli někdo v tvém okolí nemění jenom skla. Je jich v republice dost,jenom najít. Cena za práci i ze sklem co já vím se pohybuje od 900,- do 1500,-
Ten kryt je správně,odšroubovat, akorát se pořádně podívej na videa a nějakým plastem opatrně odcvakat od displeje kolem dokola.Poprvé je to piplačka ale to bys měl zvládnout. Tu máš návod krok po kroku https://www.ifixit.com/Guide/Samsung+Ga ... ment/16407" onclick="window.open(this.href);return false; a na té www stránce najdeš i postupy na jiné opravy
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů