Vydrz baterie po roku SGN

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

Ahoj neviem preco ale mam s mojim note trosku problem. Mam ho uz rok a v poslednych asi dvoch troch tyzdnoch sa mi dost extremne znizila vydrz baterie. Neviem ci je problem v tom ze bateria uz ma rok alebo to bude nieco softverove. Jednoducho v sleepmode mi to zerie niekedy az 10% za hodinu. som osem hodin v praci cez prestavku pouzijem fon na net a ked idem z prace tak je casto uplne mrtvy. V nastaveniach a info o baterii to ukazuje ze display zozral najvacsi podiel baterie aj ked neviem ako to je mozne kedze som ho napr skoro vobec nepouzival. Niesom si vedomi aby som istaloval nejake nove aplikacie v tychto tyzdnoch...Skor to mohol urobit nejaky update nejakej app..Alebo potom to je tym ze moj telefon ma uz rok. Ak mate niekto nejaku radu tak budem vdacny. Dakujem...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od HanysR »

Ahoj, jakou máš ROM a popřípadě Kernel? Flashoval jsi nebo ti klesla výdrž při stejném systému? Mne potkalo totéž co popisuješ ty ale dost jsem v poslední době experimentoval s JB, přičítám to tomu. Proto jsem si raději objednal druhou origo baterii a origo nabíječku pro ni. Tak mne nic nezastaví. Za 690,- / komplet s poštou to byla dobrá koupě.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od Jumbo78 »

Zkus better battery stats a cpu spy, jestli ti jde telefon do deep sleep. Pokud ne, přes better battery stats zjistíš partial wakelocks a od toho se dá odpíchnout...
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

Takze pridavam prilohu aku konkretne mam rom a kernel. Telefon som nikdy nerootoval ani nic podobne ziadne neoficiapne room. Stale cakam na update ale teraz som uz asi dlho ziaden nemal zda sa mi ze nemam najnovsi soft a ze aktualizacia mi meska pekne dlho... Tie aplikacie ktore si mi radil som stiahol len teraz neviem co presne mam prezerat aby som zistil kde je problem. Dakujem velmi za vsetky odpovede..
Přílohy
capture_01.png
(49.19 KiB) Staženo 956 x
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

HanysR a vyplatilo sa kupit novu baterku drzi to lepsie? Ja nemam problem kupit novu tiez len nechcem kupovat novu baterku ked to nebude mat zmysel a vydrz bude rovnaka..Moze to byt aj softverom..A inac koli comu si kupoval aj novu nabijacku?
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od HanysR »

No déle to nevydrží protože ještě není baterka zformovaná. Koupil jsem ji tak či tak, baterkou to nebylo. Od doby co je ICS a novější není výdrž už taková jako v dobách Gingerbread. Proto jsem koupil druhou baterku a teď mne už nic neohrozí abych vydržel den brutálního vytížení s téměř jakoukoli ROMkou. Nabíječku jsem koupil ne síťovou ale pro druhou baterii abych mohl nabíjet zvlášť. Je to krabička do které vložíš a indikuje diodou nabíjení. Je to origo Samsung. K té krabičce připojíš nabíječku co je k Note nebo jakoukoli Micro USB, není součástí balení. Jak vidím, ty máš ofiko ROMku a tam ta výdrž není nejlepší ale také není úplbě špatná. Vyzkoušej Spy CPU apod co ti radil kolega a když tak je to asi fakt baterkou.
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

Jasne rozumiem ja som zas velmi pohodlny mne by sa nechcelo tahat baterku a menit ju..predtym som bol spokojny vydrzal v pohode cely den v skrinke v praci a vecer ked som isiel metrom z prace tak tam stale nejaka stava bola ale teraz musim vypinat fon a kadeco aby som usetril baterku aby tam nieco bolo ked idem z prace..Spy CPU som stiahol aj ten better battery som kupil. Na tom spy cpu to ukazuje ze telefon je v deep sleep vedsinu casu. tak potom neviem cim to je. S tym druhym prgramom moc neviem pracovat..Cize neviem ako by mi mohol pomoct..Ale taktiez sa mi zda nemozne aby sa baterka pokazila akoby z dna na den..
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od hipisko »

urob factory reset a uvidis ci to je len softom alebo hw
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

No hej jasne to skusim ale chcel som pockat do updatu. Ale dnes som pozeral na spotrebu dat lebo je zaujimave ze som zrazu precerpal limit dat. Mam ho na 500mb a este nikdy som ho nepecerpal. No a v nastaveniach a vyuziti dat stoji ze adroid os zozral 93mb dat co je celkom dost kedze facebook ktory pouzivam stale zjedol 193 mb...tak neviem ci to je tym tahanim dat pre android os..neviem predtym som si to nikdy nevsimol aby android os tahal velke mnozstvo dat..+ teraz som si vsimol ze cez wifi to zjedlo skoro 1,5 giga...
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od hipisko »

janiss odporucam ti nahrat rocket rom v3, nebudes chapat, kolko novych funkcii (v podstate rovnako, ako na novom note2) budes zrazu mat vratane nativneho nahravania hovorovktore v ziadnej oficialnej romke nenajdes. navody mas na sgalaxy.cz/forum
Mne po roku funguje baterka ok, aj ked vydrze ako kedysi s androidom 2.3.6. sa uz nikdy nedockam. Ale schvalne sopm si skusil nahodit 236 a rozdiel v rychlosti bol citelny, vsetko sa trhalo, zasekavalo. Prechod na 4.1.2. bol ako vyslobodenie.
Ale uz mi tiez android asi dva krat zblbol, aj ked nie ohladom baterky, ale skor sa mi zapinala obrazovka vkuse.
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

No ja moc nemam rad tie neoficialne rom potom pre mna nemaju vyznam aktualizacie..A tato aktualizacia bude tak ci tak o chvilku ofiko ci nie?
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od HanysR »

Pokud na to nejsi tak neofiko flash nedělej a počkej na oficiální JB který bude zanedlouho. Ono je to tak, že tydle vařené věci vždy v něčem ztrácí. Já za poslední měsíc flashoval asi 50x, vyzkoušel jsem snad všechny JB i neoficiální leaky apod a vždy se to vyznačovalo nějakou chybovostí ať už s baterií či podobně. Raději vydrž. Já mám teď ofiko 4.0.4 kterou jsem si rootnul, vyházel bordel co mi tam vadil a jsem max spokojený. Např třeba uvedená Rocket V3 laguje jako hrom i když většina lidí říká jak je super. 4.0.4 co mám teď se vyznačuje mnohem větší rychlostí a že nemá features jako multiwindow apod, na to kašlu. Zase vydrží na baterii apod a nemusím se bát že nepřežiju den.
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od janiss »

No ved prave preto to nemam rad. Viem ze to je tak jednemu rom ide v pohode a druhemu nejde uplne a ja som dost busy nemam moc cas flashovat a zas flashovat. Chcem proste iba do fonu nahadzat co potrebujem nastavit a pouzivat..Inac neviete koli comu to zerie tie data myslim ten android os..Ved spolu to zjedlo za mesiac viac ako 1.5 gb dat..Myslim ze to bude problem aj s baterkou.. este jedna otazka hore som pridaval screenshot aku mam verziu rom zaujima ma ci je to najnovsia oficialna rom pre note..Alebo mi zas meska nejaky update...? Inas dnes som s fonom cely den doma na wifi a teraz mam este 54% cize myslim ze to bude soft a nieco spolocne s datami. Neviem to nicomu inemu pripisat...
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od hipisko »

hanysR ja asi patrim medzi stastlivcov, kde som zatial nenasiel jediny problem s rocket v3. dokonca mi ide uplne plynulo aj zobudzanie a odomykanie, ci spustenie telefonu, co mi trvalo na oficialnej 4.0.4 v horsom pripade aj 2 sekundy kazdy krok, takze vela krat ked som odomykal do zavolania mi trvalo 5-6 sekund.
Na CM10 m slo vsetko ok akurat gps navigacie nesli okrem googlemaps.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Vydrz baterie po roku SGN

Příspěvek od Tonda512 »

27.11.12 - 1 (1).png
(115.16 KiB) Staženo 599 x
Stock ROM 4.0.3...takhlle to padá a to byl téměř nepoužívaný(měl jsem noční a na telefon jsem sáhnul tak 2x)....
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů