Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
depptor
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2012 11:55
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od depptor »

Zdravím, potřebuji radu. Jakmile odinstaluji jakoukoliv aplikaci z mobilu pomocí
vestavěného správce souborů, tak mi odinstaluje pouze základní aplikaci, ale ponechá mi
na kartě složku se staženými daty z wifi. To docela vadí hlavně u her, které si stáhnou 1-2
GB dat a správce aplikací mi tvrdí, že aplikace zabírá pouze pár MB. Po odinstalaci data
zůstanou, pokud je najdu ve složce Android. Nepomáhá ani tovární nastavení, mobil se
takto chová od začátku. Ani pomocí Uninstal programů to nejde.
Data mažu manuálně, ale některé aplikace nedohledám kam se nainstalovaly. Ve složce Android nejsou
Nevíte někdo co s tím?
Díky.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od xtonda »

Když ta aplikace natahá bordel kam jí napadne, tak těžko můžeš čekat, že systémový odinstalátor to uklidí, o to se zas musí postarat ta aplikace a když to neudělá, tak se to musí smazat ručně. Jedině odinstalátor na principu, který si vyjede seznam souborů před a po instalaci, zapamatuje si, že rozdíl patří té aplikaci, a po odinstalaci ti umožní je smazat, možná taková aplikace existuje, sám se to zatím řešit nemusel.
depptor
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2012 11:55
Zařízení: Samsung Galaxy Note

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od depptor »

Diky za radu. Asi mam spatny FW A ndroida, protoze jini maji ve spravci souboru zobrazenou spravnou velikost dat i stazenych z netu.
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od ZiChius »

To mi na Androidu taky vadí. Prodávám svoji starou Galaxy SII, tak jsem udělal hard reset do továrního nastavení, kontroluju pro sichr externí i interní paměť a ten chaos co jsem tam viděl mě překvapil... z 11GB bylo volných asi 2GB a všechny odinstalovaný aplikace se i přes hard reset roztahovaly po celý vnitřní paměti bez ladu a skladu. Většna si vytvořila vlastní adresář, některá hned několik, některý byly v podaresáři Android/data...neskutečněj bordel
Nevím jestli existuje nějaká utilita na opravdovou odinstalaci softu. Takhle si člověk zaneřádí telefon třeba zkoušením appek jedna dvě a je podle krolomných názvů adresářů opravdu těžký odhadnout co mažu.. By měl google nastavit přísný pravidla pro tohle :x
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od snekousek »

Souhlasím s vámi a pokud jste se někdo hrabal hlouběji v pc třeba přes regedit a zkoušel něco najít je to vlastně podobné.Soubory rozfrcaný po celým disku a odinstaluje se jen něco.Takže pokud takovou apku která dokáže z founa vyčistit bordel najdete,šup sem s ní.
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od AAndroid »

Android/data, Android/obb, Gameloft, nebo primo Root karty a pak uz vzdycky podle nazvu hry/programu ci podle nazvu vyrobce - nic tezkeho.
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od snekousek »

Těžké to není protože je to pár složek,ale kdo se v tom má přehrabovat když by to mělo zmizet při odinstalu.Na pc je taky program který to projede a smaže.
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od ZiChius »

No hlavně na PC neni k dispozici jen 10 giga místa a programy jsou většinou ve složce c:/ProgramFiles, takže maximálně se zasejří registr, který jde vyčistit :)
AAndroid
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 26, 2012 14:43
Zařízení: I5, SGS3, Note 10.1

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od AAndroid »

Je videt, ze jsi jeste mladej. Neni to tak davno, co jsem mel v PC 6GB HDD a byl jsem King :-D
A kdyz prodavam telefon, tak krom tov. nastaveni udelam i format vnitrni pameti - na nekoho to je ovsem moc, ze?
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od xtonda »

ZiChius píše:Prodávám svoji starou Galaxy SII, tak jsem udělal hard reset do továrního nastavení, kontroluju pro sichr externí i interní paměť a ten chaos co jsem tam viděl mě překvapil... z 11GB bylo volných asi 2GB a všechny odinstalovaný aplikace se i přes hard reset roztahovaly po celý vnitřní paměti bez ladu a skladu.
Telefony s Androidem < 4 měly vnitřní paměť rozdělenou na systémovou oblast (neplést se adresářem /system, kde je samotný Android) a jakousi vestavěnou kartu, měl to tak můj Dell Streak a má to i Galaxy Note.

Při hard resetu se mažou uživatelská data v systémové oblasti. Nesmaže se karta (tvůj případ), tu lze triviálně smazat ručně a také se neobnoví Android, tj. pokud si měl root a hrabal si se v ROMce, tj. dělal úpravy v /system, tak to tak zůstane i po HR.
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od ZiChius »

AAndroid píše:Je videt, ze jsi jeste mladej. Neni to tak davno, co jsem mel v PC 6GB HDD a byl jsem King :-D
A kdyz prodavam telefon, tak krom tov. nastaveni udelam i format vnitrni pameti - na nekoho to je ovsem moc, ze?
No už mám taky něco za sebou. Začínal jsem s 486 DX2 66MHz 20MB HDD, ale ošahaný jsem měl i starší stroje :D
Tady sem teda spíš trochu zazevlil a formát vnitřní paměti mě z nějakýho důvodu nenapadl, ale telefon už šel do světa, tak už na tom nesejde.
Spíš mě tu trochu štve samotnej princip, jak si každá appka může dělat takovej nezřízenej bordel v paměti a roztahovat se tam v různých adresářích hala bala...
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od xtonda »

20 MB HDD v 486? To se mi zdá poněkud málo, to bývalo o řád víc, V roce 94 v Pentiu 66 sem měl 700 MB. Disky 20 - 40 MB jsme mívali doma v XTčkách koncem 80 tých let.

Ano, každá appka si může do /sdcard nahrát data a tato tam může po sobě nechat, což není úplně ideální. Na více svázaných platformách jako iPhone nebo Windows Phone to možná bude lepší.
ZiChius
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 10, 2012 8:58
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Po odinstalaci aplikací zůstávajístažená data na SD kartě ne

Příspěvek od ZiChius »

>xtonda : tenkrát to bylo opravdu jen 20MB, byt to stroj postavený ze všeho možnýho, o něco později už tam byl spolu s Win 95 nějaký 320 MB :)
No s tim bordelenim appek se nějak smířim, spíš aby už nějak šlo instalovat programy na externí SD kartu, ale to je jiný téma :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů